Hamsteren! Open dienst over gezag Optreden Pribylov Buurtfeest Beuseberg Stempas Peuters maken kunstwerken Inschrijving darttoernooi Passage SGP van zes naar zeven Rondweg Partnerstad ouderwets Dinsdag 24 januari 2006 HOLTEN - In de Dorpskerk wordt zon dag 29 januari om 19.00 uur een Open Deurdienst gehouden. Het thema van de dienst is Gezag. De voorganger is ds. A. de Vries uit Hellendoorn. Medewer king aan de dienst wordt verleend door het Hol- tense trio Kim, Sandra en Irene. HOLTEN - Het duo Victor en Nataljia Pri bylov uit Siberië zou in het najaar van 2005 al optreden in een mor gendienst in de Dorps kerk. Dat ging echter niet door omdat ze ten onrechte door de vreemdelingenpolitie werden gedetineerd. Ze gaven toen al aan dat ze graag toch naar Hol ten wilden komen en on langs waren zij al in de Diessenplas te zien. In de Dorpskerk zal het duo zondag 29 januari om 10.00 uur te bewon deren zijn in een dienst. Daarna is er koffie en wie geen zin heeft om naar een kerkdienst te gaan of wie na de dienst nog lang niet genoeg heeft van Victor en Na taljia kan om halftwaalf terecht in de Dorpskerk alwaar de Pribylov's een koffieconcert zullen ge ven. Bij de uitgang is een collecte voor het be strijden van de kosten. HOLTEN - Het Voor jaarsfeest in de Beuse berg wordt dit jaar meteen na Hemelvaart gehouden. Het feest aan de Langstraat duurt van 26 tot en met 27 mei. De organisatie heeft er nu voor gekozen om een vast weekend voor het buurtfeest te kiezen, na melijk het laatste week end van mei. HOLTEN - De ge meente doet mee met een project waarbij het mogelijk is om te stem men bij een willekeu rig stembureau binnen de gemeente. De kiesgerechtigde in woners krijgen geen op- roepingskaart meer, maar een stempas. Deze pas toont aan dat men is gerechtigd om te stem men. Zonder de stempas kan geen stem worden uitgebracht. Wie de stempas kwijt- raakt, kan tot uiterlijk S;. maandag 6 maart een (vervangende stempas aanvragen bij burgerza kken in de gemeentewin- kei in Rijssen. Het stembureau is niet l bevoegd een vervangen- I de stempas uit te geven. Holtens Nieuwsblad HOLTEN - In de ontmoe tingsruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt wel een heel bijzondere exposi tie gehouden. Onder de ti tel Gepeuter wordt hier na melijk kunst van peuters tentoongesteld. Scheuren, plakken, verven, stempelen zijn allemaal cre atieve activiteiten die peuters op de peuterspeelzalen regel matig doen. Spelenderwijs leren jonge kinderen op deze manier verschillende mate rialen en kleuren kennen en wordt de fijne motoriek ont wikkeld Bij de stichting voor sociaal en cultureel werk in Holten ontstond het idee een expositie in te rich ten waar de peuters van al deze peuterspeelzalen eei bijdrage aan hebben gel verd. Een omvangrijk pro ject, want het gaat daarbij oi 450 peuters die verdeeld zijn over dertig verschillende groepen van peuterspeelzaal 't Knötterheukske in Dijker- hoek, peuterspeelzaal Drib bel/ Kruimeltje in Holten en de peuterspeelzalen Roeze moes en de Speeldoos in Rijssen. Een financiële bijdrage van de Rabo-banken en de cre atieve inbreng van diverse stagiaires, vrijwilligers en beroepskrachten, maakten het mogelijk de expositie vorm te geven. Belangstellenden kunnen de ze bijzondere expositie tot en met 17 februari op werkda gen tijdens kantooruren gra tis komen bezichtigen in de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp. Só? - «aagina 11 Sabine Bakker in actie tijdens haar minuut gratis hamsteren, met de supportende Bert Wansink op de achtergrond, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Sabine Bakker uit Loo-Bathmen mocht vorige week donderdag een minuut lang gratis winke len in de Albert Heijn. Ze had gewonnen, omdat ze een tip had gegeven over het overdekt plaatsen van de boodschappenwagen- tjes. "Met die tip kunnen we wat mee", zegt Bert Wansink van de Albert Heijn. "De karret jes staan sinds de verbou wing buiten en worden nat als het regent." Door de landelijke Albert Heijn werd Sabine ook nog eens uitgekozen om een mi nuut gratis te winkelen. "Ik ben er best wel druk mee geweest de hele week", ver telt de winnares. "Ik heb op de website gekeken wat voor productep er allemaal zijn en heb de schappen nagekeken, zodat ik een looplijn kon uit denken. Je wordt er wel heb berig van: van dit zou ik wil len hebben en dat". In de winkel werd omgeroe pen dat Sabine had gewon nen en na een sein van Bert, kon het hamsteren beginnen. Snel ging ze naar de schap pen met luiers, hondenvoer, braadpannen en crème. "Veertig seconden", klinkt het dan. "Heb ik dat nog?", vraagt Sabine verbaasd. Nee, dat bleek de verstreken tijd al te zijn. En voordat ze het wist, was het afgelopen. "Het is echt snel voorbijDat heb je niet in de gaten als je een minuut moet wachten op de magnetron", lacht ze. "Nu kon ik er nauwelijks over na denken en was het alleen maar grijpen en graaien." In totaal sprokkelde ze toch voor 182,83 euro aan pro ducten bij elkaar. Huisartsenpost liefst in HOLTEN - Hij is volop be zig met de voorbereiding, heeft er zin in, loopt er warm voor: SGP-Iijsttrek- ker Ben Beens ziet de ge meenteraadsverkiezing op 7 maart als een uitdaging. Dat hij, jonger en met een stuk minder raadsjaren dan de andere SGP-raads- leden, gekozen werd als lijsttrekker overviel hem een beetje. Maar nu de door het SGP-bestuur aan gekondigde verjonging hem op die eerste plek bracht, gaat hij er ook voor. De SGP gaat gericht op werkbezoek, iets waar Beens zeker voor te vinden is. On langs was een SGP-delegatie in Dijkerhoek, om te kijken welke problematiek men op het platteland tegenkomt. „De Dijkerhoekers willen gebouw Bethanië meer body geven. Ze hebben een plan en willen dat door de ge meente door laten rekenen. We steunen dat onderzoek naar wat haalbaar is en wat de kosten daarvan zijn." Als het plan daar ligt, gaat de SGP afwegen of het plan dat waard is en wat eventueel al ternatieven zouden zijn. „Het is wel een plan dat leeft bij de bevolking zelf en dat is positief." „Als er zondags iets georganiseerd wordt? Ik Ben Beens: "De Dijkerhoekers willen gebouw Bethanië meer body geven. We steunen het onderzoek naar wat haalbaar is en wat de kosten daarvan zijn." (foto: Sander Sche perman) zou dat toch in z'n geheel willen zien. We kunnen ook onder bepaalde voorwaarden akkoord geven voor het plan", aldus Beens. Het programma van de Staat kundig Gereformeerden telt een aantal speerpunten. „Ac tueel is de uitgangsoverlast, van de zaterdag op de zon dag. Voor de SGP een be langrijk punt omdat de zon dag ook in het geding is." Beens is lid van de commis sie Middelen (financiën). Waar Beens vooral geld aan zou willen bestéden is de zorg. „De Wet Maatschappe lijk Ondersteuning (WMO) komt er aan. Daar moet geld bij, verwachten we. Zorg is een primaire levens behoefte en momenteel is er te weinig geld voor beschik baar." Beens zou graag zien dat in het nog te realiseren medisch centrum de huisart senpost ondergebracht werd, èn dat er de ambulance kwam te staan. „Voor de Holtenaren is een huisartsen post in Rijssen een stuk dich ter bij dan de huidige situ atie. Voor de hele gemeente dus een win-win situatie." DIJKERHOEK - In café-restaurant Het Bonte Paard wordt zondag 5 februari van af 13.15 uur een dart- toernooi gehouden. Opgeven hiervoor kan tot en met dinsdag 31 ja nuari 20.00 uur bij een van de bestuursleden van buurtvereniging Sehoolkring Dijker- hoek. Opgeven na die tijd heeft alleen kans als er nog plekjes open zijn in de poules. Er zullen vier verschil lende competities ge maakt worden: een prof competitie (voor leden van de Dijkerhoekse dartclub) een herencom petitie en een dames competitie. Voor basisscholieren vanaf acht jaar is er ook een competitie. Deelnamekosten bedra gen 2,50 euro per per soon De jeugd mag gra tis meedoen. HOLTEN - Passage Holten houdt donder dag 26 januari haar jaarvergadering. De bijeenkomst wordt ge houden in de Kande laar en begint om 20.00 uur. Na het huishoudelijk ge deelte gaat Meyberg van het PDC uit Heino ver tellen over Geheim ge weld. Ben Beens denkt aan de volgende zetelverdeling na de gemeenteverkiezingen De SGP gaat van 6 naar 7 ze tels. ChrU (4 zetels), CDA (5 zetels) en Gemeentebelang (3 zetels) houden hetzelfde aantal zetels. De PvdA ver liest de helft van haar zetels en komt uit op 2. De VVD groeit van 3 naar 4 zetels. De SGP is voor een rond weg rond Holten en geeft de voorkeur aan een noor delijke rondweg. Beens: „De Ai mag niet in gezet worden voor verkeer tussen plaatsen onderling. Dat is een landelijke regel. Dat moeten wij ook niet wil len. Een rondweg om Holten, iets verdiept, is een goede oplossing om het verkeer om Holten te leiden." De SGP ziet geen voordeel in het onderhouden van en het instandhouden van part nersteden. „Het bedrijfsle ven is mans genoeg om in het buitenland zaken te doen. Daar hebben ze de partner steden niet voor nodig. Vol gens de SGP is dit echt uit de tijd. Grenzen zijn openge gaan, bedrijven die interna tionaal willen, doen dat echt wel zonder deze partnerste den. Ik zie geen enkel voor deel. Als we moeten bezuini gen, dan hierop."

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 9