Voor plek Bokaal Gerrit Dikkers naar team 3-Tebule alle sportclubs op nieuw park Stamppotbuffet midden op straat Troefmarkt in Noaberhuus Open huis school Wandeling Oad Reizen weer beste Centraal clubgebouw Dinsdag 24 januari 2006 HOLTEN - De open avonden van scholen gemeenschap De Waer- denborch worden voor locatie Goor gehouden op vrijdag 27 januari van 18.30 tot 21.00 uur en voor locatie Holten op vrijdag 3 februari van 18.30 tot 21.00 uur. Tijdens deze avonden kunnen leerlingen van groep 8 samen met hun ouders demonstraties bijwonen, vaklokalen bezichtigen, kennis ma ken met methodes, ma terialen, leraren en leer lingen. Ook is er ruim schoots gelegenheid de sfeer op De Waerden- borch te proeven. Voor nadere informatie: J. van Gemert, sector- hoofd onderbouw, tele foon: 0548-378383. MARKELO - IVN Markelo houdt zondag 29 januari de jaarlijk se winterwandeling. Via binnen-, buiten- en boswegen kunnen de wandelaars genieten van het weidse uitzicht en besloten dorpsgezichten in en rondom Markelo. De route gaat over de Markeloseberg, de Kat- tenberg en langs de Schipbeek. Een route met veel historische kenmerken, zoals leem en zandkuilen, die getui gen van veel noeste ar beid, uitzicht op typi sche Markelose boerde rijen en een wijngaard. De start is tussen 13.00 en 14.00 uur vanaf de VVV, Grotestraatl in Markelo. De kosten be dragen voor volwasse nen 1 ;50 euro en voor kinderen 0,50 euro. In formatie: Joke Vosman, telefoon 0547-361450. HOLTEN - Reisorga nisator Oad Reizen is door de gezamenlijke Nederlandse reisbran che opnieuw uitgeroe pen tot beste allround touroperator, de meest prestigieuze award in de reiswereld. Het was voor het vierde achtereenvolgende jaar dat Oad deze prijs in de wacht sleepte. Ook werd Oad uitgeroepen tot tou roperator met de beste prijs/ kwaliteitsverhou ding en beste bustou roperator. Tijdens de uit reiking op de Vakantie beurs in Utrecht werd Oad Reizen ook nog eens verkozen tot Ne derlands beste aanbieder van reizen naar Turkije, Italië, en de Caribbean. Daarnaast werd Oad in nog 18 andere catego rieën genomineerd. Oad was hiermee het meest bekroonde reismerk tij dens het Verengala. De Reisveren, een ini tiatief van het vakblad Reisrevue, worden jaar lijks uitgereikt na een grootschalige NFO-en- quête onder reisbureaus. HOLTEN - De resultaten van het haalbaarheidson derzoek van het Netwerk plan Sport lijken haalbaar. Alleen blijkt er veel weer stand te zijn vanuit sport verenigingen tegen de hui dige verhuisplannen naar sportpark 't Vletgoor. Met de verhuizing wordt sportpark Meermanskamp opgeheven en verkocht als villawijk. De gemeente denkt hieruit genoeg geld te kunnen ha len, waarvan het nieuw te realiseren sportpark in Hol ten kan worden betaald en ook de vierlaans kunststof- baan met zes sprintlanen, kosten technische nummers en kosten van de verlichting en verharding voor atletiek vereniging Rijssen. De bedoeling is dat Blauw Wit, VV Holten, Tennisclub Holten, Handbalvereniging Holten, IJsclub de Noord pool, Hockeyclub Holten, Jeu de Boulesvereniging Butenboel, hondenvereni ging de Bergspeurders, hon denvereniging NVHB Kringgroep Oost, touwtrek vereniging Okia, Atletiek vereniging Holten en Skeel- verenigingen Holten en Rijssen gebruik gaan maken van het nieuwe sportpark. Voor de voetbalverenigin gen komen er vier natuur- grasvelden en twee kunst- HOLTEN - In sporthal 't Mossink werd vrijdag 20 januari het elfde Gerrit Dikkers Zaalvoetbaltoer nooi gespeeld door de la gere senioren van Blauw Wit veld- en zaalspelers, clubhuismedewerkers De Allesweters en leiders/ trainers The Bartenders. HOLTEN - Het is de bedoeling dat er mid den op het nieuwe sportterrein 't Vletgoor een geïntegreerd club gebouw komt voor alle verenigingen. Dit gebouw is 2500 vierkante meter groot en heeft twee bouwlagen. Wel zal het gebouw ge scheiden kantines heb ben voor de voetbal, ten nis en hockey. Voor gezamenlijk ge bruik komt er een multi functioneel asfaltterrein van 2800 vierkante me ter. Bijvoorbeeld voor feestavonden, tenten kampen of buurtfeesten. Om voor genoeg par keerruimte te zorgen, komt er een tweede ont sluiting bij de Koningin Wilhelminastraat. In to taal komen er 350 par keerplaatsen. Om de betrokken ver enigingen ook een stem in het plan te geven, wordt het klankbord groep opgericht met maximaal twee deelne mers per vereniging. Veel verenigingen heb ben al gezegd dat ze het centrale gebouw niets vinden. Volgens Blauw Wit is het zelfs kapitaal vernietiging, omdat hun net vernieuwde, door vrijwilligers opgebouw de, clubgebouw tegen de vlakte zou moeten. Ook Okia zal hun net vernieuwde kantine zien verdwijnen. Het toernooi werd voor de derde keer gewonnen door het team De 3-Tebule. Susanne Bronsvoort mocht als speelster aan het einde van de gezellige voetbal avond de door Gerrit Dik kers beschikbaar gestelde wisselbeker definitief voor het team mee naar huis ne men. Edwin Aaftink als keeper van The Bartenders, won als beste/ opvallendste spe ler van de avond een prach tige tas met fraaie body warmer. De wedstrijden waren de hele avond spannend, waarbij De 3-Tebule voor het derde achtereenvolgen de jaar en terechte winnaar werd. Zij speelden met Johan Bo- link in de goal met wat minder snelheid en felheid dan vorig jaar een goed toernooi. De Trippel Players werd knap tweede. Met een derde en vijfde plek voor de zaalspelers de Stamgasten en The White Veterans deden futsalspe- lers van Blauw Wit goed mee. Okia heeft vorig jaar net het nieuwe clubgebouw geopend en een touwtrekinrichting in gebruik genomen. Of dit zo kan blijven staan is nog maar de vraag, (foto: Johan Bolink) grasvelden. Dit zou een groeimogelijkheid moeten geven van twee tot drie seni orenteams. De tennisclub krijgt vijf ten nisbanen met kunstgras en een oefenhoek. Ruimte voor een zesde baan in de toekomst, is aanwezig. De hockey krijgt een kunst grasveld met een optie op een tweede veld. De huidige ijsbaan krijgt een asfaltlaag, waardoor het ook gebruik kan worden als skeelerbaan. Daarnaast zorgt deze laag voor het sneller bevriezen, zodat er eerder kan worden geschaatst. Daaromheen komt een re creatieve grasloopbaan voor de atletiek. Voor de echte wedstrijdatletiek moet AV Holten uitwijken naar Rijs sen. Daarvoor is geen plek. De handbal krijgt een geas falteerd handbalveld en de jeu de boules drie banen. Okia moet de ruimte delen met de twee hondenvereni gingen. rasverwarmers en vuur- korven aan te pas om de kou te kunnen trotseren. Tafels en stoelen waren neergezet zodat de hele straat kon genieten van de opgediende maaltijden, wel ke de dames Duteweerd, Smale en Van der Vreede hadden gekookt. Zoals hutspot, boerenkool, zuurkool, speklappen en worst. Omdat organisator Bart Soer dit carnavalsseizoen geko zen is tot adjudant, kwam de Raad van Elf even buurten om ook een vorkje mee te pikken. Een zieke bewoonster van de Verzetstraat werd thuis door hen opgezocht, om haar op te beuren en een hart onder de riem te steken, (foto: San- der Scheperman) OKKENBROEK - Inwo ners van Okkenbroek en omgeving kunnen sinds kort weer goed terecht in eigen dorp voor de dage lijkse boodschappen. Na de sluiting van dorpswin kel Visser in 2004 werden Jan Uunk en Els Baars ge vraagd te overwegen om de winkelvoorziening in stand te houden. Die vraag kwam van de Stichting Kulturhus die op dat moment bezig was met de invulling van het Kul- turhus-concept en waarbij het doel om voorzieningen in stand te houden voorop stond. Jan en Els stemden toe en begonnen hun eigen krui denierswinkeltje in de keu ken en bijkeuken van het voormalige cafépand aan de Oerdijk. Een tijdelijk onder dak want ondertussen wer den de plannen voor de totale verbouwing van dit pand tot een multifunctioneel ge bouw, duidelijker. Het was wennen en behelpen, zowel voor de exploitanten, die nog geen ervaring hadden in het kruideniersvak, als voor de klanten, die hun weg moes ten zoeken in het piepkleine winkeltje waarin overigens wel zoveel mogelijk voorra dig was. Maar het was vooral een goede leerperiode waar in de Okkenbroekers Jan en Els de kans gaven om het vak onder de knie te krijgen en waarin zij op hun beurt leer den in te spelen op de wen sen van de klanten. Inmid dels hebben meerdere onder nemers en instellingen zich aangemeld om ruimte te wil len huren in het Noaberhuus zoals dit pand nu heet. Gerrit Dikkers houdt zelf de standen goed in de gaten, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De Verzetstraat had onlangs een buurt feest. Gewoon buiten wer den de stamppotten neer gezet. Wel kwamen er ter-

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 7