Suffendo wint Nacht van Huus 'Ik ben zeker niet negatief over fusie' Strijd door fusering Expositie Zhou Jun Lezing over Brandsma Receptie NBvP Espelo Bijeenkomst over WM0 Rejoice Weinig Holtenaren HoV^evy Dinsdag 24 januari 2006 HOLTEN - Diverse werken van Zhou Jun worden tot 18 maart tentoongesteld in het gemeentehuis Holten. Voor iedereen gratis te bezoeken tijdens kan tooruren. In het werk van Zhou Jun (Shanghai, 1955) blijft de typisch eigen Chinese schildertech niek een duidelijke rol spelen. Hij maakt ge bruik van inkt, waterverf en bijzondere papier soorten. De kunstenaar legt zich, overeenkom stig de traditie in zijn geboorteland, toe op landschappen, figuur schilderingen en stille vens van bloemen en vo gels. Zhou Jun werkt echter niet alleen in het verlengde van een eeu wenoude traditie. Zijn werk oogt juist zeer mo dern doordat hij het ver mogen bezit om tradities in een eigentijdse jas te steken. Zhou Jun is steeds op zoek naar nieuwe expressie moge lijkheden. HOLTEN - De inter kerkelijke commissie Vorming Toerusting Holten houdt dinsdag 31 januari 'een lezing over De Weg van Titus Brandsma. De lezing in gebouw Irene wordt gegeven door de Kar meliet Tjalling Van Ba len uit Nijmegen en be gint om 20.00 uur. Titus Brandsma werd geboren in 1881 in Ugoklooster in de buurt van Bolsward in Fries land, trad toe tot de orde der Karmelieten en was vanaf 1923 hoogleraar in de geschiedenis van de wijsbegeerte en de mystiek aan de Katho lieke Universiteit Nij megen. Hij is ook de grondlegger van het in stituut voor spiritualiteit en mystiek (het nu be kende Titus Brandsma Instituut). Naast hoogle raar was Titus Brandsma ook journalist voor di verse katholieke dagbla den. Vanaf het begin verdedigde hij de Joden tegen de nationaal socia listische ideologie. On der de Duitse bezetting zette hij zich in voor de vrijheid van drukpers. Toen hij de katholieke dagbladen, waarvan hij de geestelijke adviseur was, opdracht gaf geen propaganda voor de NSB te maken, werd hij gearresteerd. Op 26 juli 1942 kwam hij in kamp Dachau om het leven. Tijdens de lezing komen vele facetten van het le ven van Titus Brandsma aan de orde: als Karme liet, als mysticus, als hoogleraar en als marte laar. De nadruk zal lig gen op zijn spiritualiteit: van waaruit leefde Titus Brandsma en wat heeft hij ons nu nog te zeggen. De toegang voor de le zing is gratis. ESPELO - Veel mensen en lovende woorden waren er donderdagmiddag voor al le leden en het bestuur van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Vrou wen van Nu Espelo. Zij vierden het 50-jarig be staan met een flinke receptie in 't Trefpunt, het gebouw waar de bijeenkomsten van de vereniging plaatsvinden. Namens het provinciaal be stuur kwam Jenny Kruger de jubilerende afdeling felicite ren. "Espelo is één van de ze stig afdelingen in Overijssel en een bloeiende vereniging. Bijzonder actief en onder schat daarbij de taak van het bestuur niet. Hoewel wij we ten dat er veranderingen op komst zijn omdat de maat schappij in totaliteit veran dert, is onze organisatie krachtig genoeg om daar op in te kunnen spelen." Gerrit Meijerink nam het woord namens LTO Noord Rijssen-Holten. Meijerink stipte het belang aan van de Plattelandsvrouwen ten aan zien van de leefbaarheid van het platteland, zeker nu zich daar sterke veranderingen voordoen qua samenstelling van de bevolking. Vanuit de handwerkgroep bood Nelly Stevens een ge borduurde eik aan, symbool voor kracht en groei, met in de bladeren de namen van al le leden verwerkt. Wethouder Lichtenberg, die samen met collega Keurst de gemeente Rijssen-Holten af vaardigde, roemde de saam horigheid van de Espelose Plattelandsvrouwen. Er deden deze keer zelfs twee damesteams mee aan Nacht van Huus. (foto: Johan Bo- link) HOLTEN - Nadat de heren al menigmaal met zilver ge noegen moesten nemen, was het nu dan eindelijk zover. Heerengenootschap Suffendo kan zich nu een jaar lang de winnaar noe men van het Knetterzoe- per-carnavals-zaalvoetbal- toernooi Nacht van Huus. Nadat om 19.00 uur Prins Hagelsteen en zijn adjudant Dikke de aftrap hadden ver richt, kon het voetbalfeest losbarsten. Zeventien teams, waaronder dit jaar zelfs twee damesteams, waren verdeeld in vier poules. De winnaars uit deze poules: Team Baasje Baasje, Suffendo, DIS, Club LOGO, gingen onderling de strijd aan om te bepalen wie er in de finale mocht spelen. HOLTEN - De gemeente Rijssen-Holten bestaat vijf jaar. Reden om een aantal Rijssenaren en Holtenaren uit te nodigen om te vertel len hoe ze vooraf over de sa menvoeging dachten en hoe ze er nu over denken. Jan Nijland uit Rijssen is be trokken bij zowel de Atletiek Vereniging Rijssen als bij de Kynologenclub Rijssen en Omstreken. Hij reageert des gevraagd met name vanuit de sport. JJoe dacht je voor de herinde ling over Rijssen-Holten en wat verwachtte je er van? "Persoonlijk had ik het idee dat het provinciebestuur van Overijssel om zuiver politieke redenen het voorstel van fusie tussen Rijssen en Holten lan ceerde om de politieke ver houdingen in Rijssen te wijzi gen. Ik zag de fusie niet als een bedreiging voor de situ atie in Rijssen of Holten." Zijn die verwachtingen al dan niet uitgekomen? "Het karakter van Rijssen is door de fusie met Holten niet wezenlijk aangetast, en dat geldt omgekeerd ook denk ik. Dit staat natuurlijk los van het praktische bezwaar dat Holte naren voor gemeentelijke diensten nu vaak naar Rijssen moeten afreizen." Heb je de afgelopen vijf jaar meer Holtenaren ontmoet? Jan Nijland: 'Het karakter van Rijssen is door de fusie met Holten niet wezenlijk aan getast, en dat geldt omgekeerd ook denk ik.' (foto: Harry Broeze) "Nee. Er zijn Holtenaren die met hun hond wedstrijden of cursussen van de Kynologen- vereniging in Rijssen bezoe ken, maar niet meer dan vijf jaar geleden. Holtense hon denliefhebbers blijven vooral gericht op Deventer. Dit ter wijl Rijssen met een zeer ac tieve Kynologenclub toch veel dichterbij ligt. Ook nu er volop wordt nagedacht over de aanleg van een nieuwe at letiekbaan in Rijssen, is er tussen de Atletiekverenigin gen in Rijssen en Holten niet veel toenadering. Dit betekent niet dat er geen goede relatie bestaat tussen beide atletiek verenigingen: zo werken ze samen bij de organisatie van het OAD-crosscompetitie." Hoe denk je nu over het sa mengaan Rijssen-Holten? "Ik ben zeker niet negatief over de fusie. Persoonlijk ben ik wel meer geïnteresseerd geraakt in het wel en wee van Holten en volg de politieke discussies binnen de gemeen te met belangstelling. Kort om: het samengaan van Rijs sen en Holten heeft bij mij persoonlijk een proces op. gang gebracht. Wellicht is dit proces wef onomkeerbaar: Nu ben ik nog 'nen Riessender*. Maar misschien voel ik me op termijn echt Rijssen-Holte- naar. Vraag me over tien jaar nog maar eens om een reac tie." Bij Team Baasje Baasje te gen Suffendo moesten er zelf penalty's aan te pas komen. De komische penaltyreeks leverde Suffendo de zoveel ste finale plek op. In de an dere halve finale had Club LOGO minder moeite zich te plaatsen tegen DIS. De fina le leverde uiteindelijk ook wel een terechte winnaar op, Suffendo dus. HOLTEN - Stichting Welzijn Ouderen Holten houdt donderdag 26 ja nuari om 19.30 uur een avond met als thema Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Iedere burger die zorg no dig heeft, krijgt ermee te maken. Goede zorg voor mensen die het echt nodig hebben. Gaat deze wet per 1 juli 2006 van kracht of vindt er uitstel plaats naar 1 januari 2007. Hierover is nog de nodige onduide lijkheid evenals hoe de re geling eruit gaat zien. Als deze wet van kracht wordt, zullen er verande ringen in de zorgsector plaatsvinden. De gemeen ten worden dan verant woordelijk voor de vorm geving van maatschappe lijke ondersteuning op lo kaal niveau. Janneke Rouwé is bereid gevon den hierover nadere infor matie te geven. Zij is medewerkster bij de Landelijke Organisatie Cliëntenraden (LOC Overijssel). Aan de bij eenkomst zijn geen kos ten verbonden. HOLTEN - Het gospel koor Rejoice kreeg van het Prins Bernhard Cul tuurfonds Overijssel 700 euro voor de aanschaf van geluidsapparatuur. Jan Nijland: „In gemeen ten met meer kernen zie je vaak dat, als in het ene dorp een sporthal, rotonde of buurthuis verrijst, de roep om dezelfde voorzie ning in de andere kernen al snel te horen valt. Ik verwachtte voor de herin deling dat deze 'strijd' al snel na de fusie tussen Hol ten en Rijssen zou ont staan." ,,Ik kan me niet aan de in druk onttrekken dat binnen de gemeenteraad regelmatig met argusogen naar elkaar wordt gekeken of de ver schillende voorzieningen wel evenwichtig verdeeld worden tussen de kernen Rijssen en Holten. Ik denk daarbij aan gevoer de discussies over verkeers technische maatregelen, voorzieningen voor sport en cultuur." Jan Nijland is betrokken bij de oprichting van de wandelafdeling AV Rijs sen, die in korte tijd 150 wandelleden telt. „Veel leden komen uit Rijs sen. Opmerkelijk is dat we meer Wierdense en Enterse wan delaars trekken dan Holten- se wandelleden". HOLTEN - Wegens omstan digheden staat de wereld winkel vrijdag niet op de markt.

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 5