I Provincie schrapt 145 regelingen Taart voor wegwerken wachtlijsten Levendig debat Lessen uit stroomstoringen •Overijssel m mm u m memmif mm? Grond voor natuur Zoekplaatje provincie redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-ovenjssel.nl Landschap Overijssel heeft in opdracht van de provincie de kansen voor natuurontwikkeling bij en in zeventien zandwinplassen onderzocht. Hiermee kan een bewuste bijdrage geleverd worden aan de ontwikkeling van de natuur, woningbouw en recreatie. De provincie heeft alle regelingen rond ruimte en milieu kritisch tegen het licht gehouden. Van de 170 bestaande verordeningen, regels en regelingen wil de provincie er op termijn 145 schrappen. Handhaving Begin april 2006 wil het provin ciebestuur nog 25 regelingen overhouden. Hiermee kan de handhaving en de vergunningverle ning rond provinciale (vaar)wegen, milieu, bodem, ontgrondingen en grondwater geregeld worden. Gezamenlijke zorgplicht Het accent binnen de regels ligt nu meer op de te behalen doelen en de gezamenlijke zorgplicht in plaats van op verboden. Er is dus meer ruimte voor eigen initiatieven en eigen verantwoordelijkheid. In veel gevallen is het nu voldoende om aanpassingen aan of in de bodem, de weg of het water met een mel ding af te doen bij de provincie. Op deze manier verminderen de 'admi nistratieve' lasten voor burgers, bedrijven en instellingen. xmmi.rn&rijmilMmrhêmegeits Met een grote taart verraste gedeputeerde Gert Ranter (Zorg en Participatie) de medewerkers van het Advies en Meldpunt Kindermishandeling (AMK) in Almelo. Het AMK, onderdeel van Bureau Jeugdzorg Overijssel, wist dankzij extra subsidie van de pro vincie én de Doorbraakmethode de wachtlijsten bij het Advies- en meldpunt weg te werken. Gedeputeerde Ranter is erg blij dat het gelukt is de wachtlijs ten naar nul terug te brengen. "Kindermishandeling is volstrekt ontoelaatbaar en het bestaan van wachtlijsten is dan ook niet aanvaardbaar. Het is knap dat de wachtlijsten nu zijn opgelost ondanks dat het aantal onder zochte meldingen in 2005 opnieuw hoger was dan in 2004. Overijssel loopt daarmee voorop en ik ben trots op deze prestatie van Bureau Jeugdzorg Overijssel en het AMK!" Het Doorbraakproject zorgt ervoor dat er sneller en efficiënter gewerkt wordt door een andere (interne) organisatie van het werk en een betere samenwerking tussen orga nisaties Meer informatie over het project Doorbraak is te vinden op mm. eioorbrarihndgieiigdzorg ril Eens per jaar stroomt het provinciehuis vol met een paar honderd jongeren die meedoen aan de voorronden van het Lagerhuisdebat en het Nationaal Jeugddebat. Vrijdag 13 januari was het weer zover. Met een aantal collega-gede puteerden was ik daarbij aanwezig als jurylid en discussieleider. En ik kan u verzekeren: we hebben ervan genoten! Het was geweldig om te zien hoe die leerlingen met elkaar en provinciale poli tici de degens kruisten over locaties voor jongeren, cultuur, leefomgeving en poli tiek. Dat belooft wat voor de toekomst van de politiek in Overijssel. Daar kan menig Statenlid of gemeenteraadslid nog wat van leren. De winnaar van het Lagerhuisdebat was het Etty Hillesum Lyceum uit Deventer, Die gaat door naar de finaleronde in Amsterdam. En dat is niet voor het eerst. Deze school heeft het debatteren tot een vak gemaakt. Persoonlijk vind ik dat een goede investering en voorberei ding op je loopbaan. Stiekem hoop ik later veel van deze jongeren terug te zien op het poli tieke toneel, ergens in deze provincie. Gert Ranter, gedeputeerde Zorg en Participatie Oplossing zoekplaatje december: Mariagrot in Luttenberg. Overijssel is een provincie met verrassende, I mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Weet u bijvoorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 3 februari 2006 op i een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. I Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen met uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt met gecorrespondeerd. Wie is er verantwoordelijk voor dat de stroomstoring in Haaksbergen zo lang heeft geduurd? Eind februari verschijnt hierover een rapport. Voor mr. Geert Jansen, Commissaris van de Koningin, is het glashelder dat minister Brinkhorst verantwoordelijk is. En niet de provincie Overijssel of de gemeente Haaksbergen. Geert Jansen: "Ik wil beslist geen zwarte pieten uit delen. Deze discussie gaat in feite over de rolverdeling tussen de overheden. Dat is niet voor iedereen duidelijk. Ik vind dat een slechte zaak. Op deze manier wordt het voor de mensen wel heel moeilijk om straks in maart hun stem uit te brengen bij de verkiezingen voor de gemeen teraad. Of voor de verkiezingen voor Provinciale Staten en de Tweede Kamer in 2007. Politici kunnen in hun verkiezingsprogramma's wel van alles beloven, maar het gaat erom of ze Hun beloften ook kunnen waarmaken. En of de kiezers hen er op kunnen aanspreken" Lees het hele verhaal op I

Holtens Nieuwsblad | 2006 | | pagina 17