Raak overtollige calorieën kwijt met Oliebollencross Fietsend door kapschuur tijdens Beemd en Bergtoer Graag geld naar Dijkerhoek Veiligheidsregels voor omgaan met vuurwerk Start 2006 sportief met Bato C-toernooi BC Holten Schakersteam sluit jaar af met overwinning in Enschede Afslankcursus Thuiszorg NWT - Uitslagen handbal VSP blijft discussiepunt SportAgenda Kampioenschap tafeltennissen Tentoonstelling Enkhuizer Almanak Donderdag 29 december 2005 Holtens Nieuwsblad 9 HOLTEN - Bij meerdere cursussen en afdelingen van de SV Bato kan worden ingestapt aan het begin van het nieuwe jaar vanaf de week van 9 tot en met 13 januari. V oor de jeugd zijn er instroommogelijkheden bij gymnastiek, klassiek ballet/ danssante vorming, jazzballet, streetdance en judo. Meedoen vanaf begin januari betekent tevens dat nog meegedaan kan worden aan de grote Batoshow 2006 op zaterdag april in de sporthal 't Mossink. Volwassenen die zoeken naar een manier om gezond fit te blij ven kunnen terecht bij CaYoRobics, Callanetics of Pilates. CaY- oRobics is een mix van Callanetics. Yoga, Aerobic en Stret ching. Callanetics is een combinatie van figuurverbetering en conditietraining. Pilates is een work-out op matten met grondoe- feningen voor het hele lichaam met de nadruk op buik- en rug spieren en op ademhaling. Liefhebbers van streetdance kunnen op moderne muziek aan de slag. Voor vijftigplussers zijn er di verse mogelijkheden waaronder de cursus Blijf fit! Voor senio ren dames en heren is een speciale cursus bewegen voor oude ren. Voor alle cursussen geldt dat vrijblijvend twee lessen mogen worden bijgewoond. Eerst komen kijken kan natuurlijk ook. Voor meer informatie over alle activiteiten van de SV Bato kan contact worden opgenomen met Marietje Eggink, telefoon 0548- 366030. HOLTEN - Voor de vijftiende keer in successie hield bad mintonclub Holten zaterdag 17 december een C-toernooi. dat volgens het Zwitsers Laddersysteem werd gespeeld. Met 42 deelnemers was het toernooi ook deze keer wel wat min der goed bezet dan andere jaren. Een aantal van hen deed nu al voor de vijftiende keer mee; uit de wijde regio was men naar Holten getogen. Alles bij elkaar toch wel een bewijs, dat het or ganiseren van een toernooi op deze basis in een behoefte voor ziet. Zeker als men weet, dat een redelijk groot aantal toernooi en, dat met een afvalsysteem werkt, niet doorgaat wegens te wei nig inschrijving. De wedstrijden in de spelsoorten herenenkel, damesdubbel, he- rendubbel en gcmengddubbcl (de damesenkel ging ook dit jaar weer niet door wegens te weinig inschrijvingen) waren over het algemeen van een zeer goed niveau en waar de techniek tekort schoot, werd dat veelal gecompenseerd door een tomeloze inzet, zonder aan sportiviteit in te boeten. Veel viel er dus te genieten voor de liefhebbers van de badmintonsport in sporthal 't Mos sink. De Holtense deelnemers hebben zich uitstekend geweerd. Herenenkel: 1. Duong Pham (BC Hoogerheine, Heino); 2. Nick Verschoor (Ex BC Holten); 3. Tim Wietsma (BC Holten). Herendubbel: 1Ismael Wind Rolph Rikkering (BC Holten); 2. Pieter Aarsen Marcel Dijkman (BC Hollen); 3. Marcel Beek man Arnold Ossewold (SVS, Schalkhaar). Damesdubbel: 1. Jolande Blankenvoorde Linh Pham (BC Hoogerheine, Heino); 2. Lidy Kuiper Gea Stam (BC Holten); 3. Annet Dijkstra Yvonne Beuker (BC Holten). Gemengddubbel: 1. Lidy Kuiper Harold Konijnenbelt (BC Holten); 2. Linh Pham Duong Pham (BC Hoogerheine, Heino): 3. Marijke Offenberg Ismael Wind (BC Holten). HOLTEN - Evenals het tweede team blijft ook het eerste team winnen. Zo speelde Holten in Enschede tegen Park Stokhorst. Aanvankelijk ging het gelijk op. Dat wil zeggen Bas van Beek prutste in de opening hetgeen een stuk kostte. Daarentegen kreeg Dick van der Knaap van alles aangeboden. Bij de overige partijen had alleen Jim Klinge een zichtbaar betere stelling. Tegen tienen vielen de eerste beslissin gen. Bas van Beek kon zijn Koning omleggen en Dick van der Knaap wist dit keer wel zijn stelling in winst om te zetten. Vlak nadat Dick de gelijkmaker had laten noteren won ook Gerrit Ste vens. Diens tegenstander achtte de tijd rijp om op te geven toen hij achtereenvolgens een pion, de kwaliteit en ten slotte een stuk weggaf, 2-1 voor Holten. Daarna moest er lang worden gewacht. Na elf uur ging het echter weer even snel. Achtereenvolgens ac cepteerden Ben, Ton en Gerrit remise zodat de overwinning voor Holten wel dichtbij kwam gezien de stellingen aan de resterende borden. Echter in de vorige wedstrijd was er een soortgelijk sce nario en even leek dat in deze wedstrijd de dezelfde kant op te gaan want Cees dreigde in enkele zetten mat te gaan. Gelukkig zag zijn tegenstander het niet maar het bleef precair omdat Cees veel tijd bleef gebruiken. Zijn royale tijdsvoorsprong verdween als sneeuw voor de zon. Intussen had Jim zijn partij tot w inst w e ten te voeren zodat de overwinning definitief voor Holten was. Bij Cees speelden zich dolle taferelen af, na een onreglementaire zet kreeg Cees een paar minuten bijgeschreven en meteen nam hij het initiatief over. Een remiseaanbod weigerde hij maar na enkele verwikkelingen ging hij daar toch op in. Alles bij elkaar een terecht uitslag. Holten heeft nu 7 punten uit vier wedstrijden De volgende ronde zijn ze vrij waarna op 6 februari thuis tegen het Nijverdalse ENO 3. Op papier een tegenstander die te-pak ken moet zijn. De tegenstander van de vorige ronde, waartegen onnodig werd gelijkgespeeld, zou wel eens de grootste concur rent kunnen zijn, maar ook Almelo 3 en ESGOO 4 zijn nog niet ver weg. Tegen beiden moet Holten nog spelen (beide uit). Hol ten 2 is eerst nog aan de beurt op maandagavond 9 januari thuis tegen Het Zwarte Paard 2. De eerstvolgende clubavond is in het nieuwe jaar op 2 januari. Dan wordt het snelschaakkampioen schap gehouden. RIJSSEN - Thuiszorg Noord West Twente start samen met gymnastiekvereniging VF.K uit Rijssen vanaf 7 februari de cursus 'Mag het een kilootje minder zÉp?' De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten die op dinsdag plaatsvinden van 20.00 tot 22.00 uur in Rijssen. Het eerste gedeelte van de avond wordt verzorgd door een dië tist, terwijl het tweede gedeelte van de avond besteed wordt aan gymnastiek, verzorgd door de gymnastiekvereniging. Veel men sen hebben vandaag de dag problemen met hun gewicht. Ze zijn te zwaar, hebben geen duidelijke lichamelijke klachten, maar willen graag afvallen. Even een dieet volgen helpt soms wel, inaar de ponden vliegen er meestal even snel weer bij op Tijdens deze cursus wordt aandacht besteed aan een geleidelijke veran dering in het eetgedrag in combinatie met bewegen. In acht we kelijkse bijeenkomsten wordt in het eerste deel van de avond be sproken wat gezonde voeding is, welke functie de diverse voe dingsstoffen hebben. Dit deel van de cursus wordt gegeven door een diëtiste. Er wordt niet alleen aandacht besteed aan wat en hoeveel men dagelijks eet. Ook moeilijke situaties en andere za ken die het eetgedrag beïnvloeden komen aan de orde. Het is de bedoeling dat men zich bewust wordt van het eetgedrag en tege lijkertijd gezonde leefgewoontes naleeft. Het tweede gedeelte van de avond wordt verzorgd door de gymnastiekvereniging YEK in Rijssen. Doel van dit deel is het verbeteren van de con ditie door middel van verschillende loopvormen jn combinatie met verschillende materialen als ballen, hoepels, banken, etc. Dit deel van de cursus wordt aangepast op het niveau van de deelne mers. Dc verschillende grondoefeningen vervolgens, zijn be doeld om de spieren te versterken en de vorm van het lichaam te verbeteren. De oefeningen zijn vooral gericht op de 'probleem zones' billen, benen en buik. Ook tijdens dit deel van de les kan gebruik worden gemaakt van diverse materialen en ook het be wegen op muziek behoort tot de mogelijkheden. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij Thuiszorg Noord West Twente, telefoon: 0900-0678 of via de site www.tnwt.nl. Begin het nieuwe jaar goed met een fietstocht over de Holterberg. (foto: Johan Bolink) ook de korte route vervolgen hetgeen resulteert in een totaal- afstand van ongeveer 40 kilome ter. Ruim zestig vrijwilligers, meest lid van de Wielervereni ging Holten, zijn ingeschakeld om het evenement vlekkeloos te laten verlopen. Er zal ook een fotograaf aanwezig zijn die alle deelnemers onderweg vastlegt op de gevoelige plaat. Via inter net kan men hierna in het bezit komen van de foto. Start- en eindpunt van de Beemd en Berstoer is sporthal 't Mos sink aan de Keizersweg. Deelne mers kunnen vertrekken tussen *9.00 en 10.30 uur. Leden van de NTFU en KNWU betalen 3 euro bij deelname, overige deelne mers dienen 1 euro extra te beta len voor een dagverzekering. Een herinnering is tegen meer prijs beschikbaar. Voor extra in formatie kan men contact opne men met J. Scheperman 0548- 361809 of B. Visser 0570- 657774 of via de website van de Wielervereniging Holten www .wvholten.nl Loop mee en ren de oliebollen van je lijf. (foto: Johan Bolink) voor een vitaal platteland, waar- baarheid van het platteland ge- bij onder andere gebouw Betha- stimuleerd moet worden." nië genoemd werd. met zitten en De ChrU was en bleef tegen: werden daarin gesteund door de „We zijn er tegen om geld te re- VVD. „Waarom staat er niet ge- serveren voor het grote Kultur- woon dat de indieners gelden hus, we zijn ook tegen het be- willen vrijmaken voor een Kul- schikbaar stellen van geld voor turhus in Dijkerhoek. Ik vind het een klein kulturhuuske", stelde een onzinnige motie", vond ChrU-raadslid Jan Tijhof. Het VVD-fractievoorzitter Jan Ke- pleidooi van CDA'er Dul. dat velam. het toch echt om meer ging dan Dat w erd bestreden door CDA- Bethanië mocht niet baten fractievoorzitter Harry Dul. „De motie is niet onzinnig. Er komen Doordat er drie raadsleden met gelden beschikbaar, laten we die aanwezig waren, staakten de dan bestemmen voor een vitaal stemmen. De motie wordt aan- platteland. Er zijn problemen op gehouden en wordt bij een vol- het platteland en met de motie gende raadsvergadering op willen we aangeven dat de houd- nieuw in stemming gebracht. HOLTEN - De traditionele Oliebollencross van voetbal vereniging Holten start zon dag 8 januari om 10.00 uur. De crossloop wordt gehouden op en rond sportpark Meer manskamp op de flanken van de Holterberg. HOLTEN - Handbaldames 2 speelde uit tegen Raalte 2. Het zat Holten niet mee. Een probleem met het nemen van strafworpen: Holten miste er vier. Dit leidde ertoe dat men bij rust te gen een 10-4-achterstand aankeek. Na rust speelde Holten beter, maar had men in een flink aantal situ aties de scheidsrechter niet mee. Holten kwam nog terug tot 14-11, maar Raalte nam in de slotfase verder afstand. Eindstand 17-11. Dames 3 deed het goed tegen de koploper Erica '76. Thuis was kansloos verloren. Nu bleven de dames tot 3-3 bij. Bij rust wist de thuisploeg een gaatje van 9-4 te slaan. Na rust kwam Holten even terug tot 9-7, maar daarna was het gebeurd en kon Erica uitlopen naar een 16-9 eindstand. Meisjes BI won uit van Raalte. Tot vlak voor rust ging het gelijk op, toen wist Holten een klein gaatje te slaan.(6-8). In de tweede helft speelde Holten beter. Me veel inzet en werklust werd een 11-15 overwinning geboekt. Meisjes B2 moest door pech met een incompleet team tegen Zwolle beginnen. Tot de rust ging het ge lijk op (6-6). Na rust werd Zwolle sterker en won het met 18-9. Meisjes Cl deed het de eerste helft prima tegen Avanti. De rust was dan ook gelijk 6-6. Na rust werd Avanti sterker en speelde Holten te afwachtend. Daardoor ging de wedstrijd met 16-10 verloren. HOLTEN - Wielervereniging Holten opent het nieuwe jaar zoals gebruikelijk met de or ganisatie van de Beemd en Bergtoer. Op zondag 8 januari staat deze landelijk goed aan geschreven veldtoertocht op de kalender van de Nederland se Toer Fiets linie (NTFU). Fietsers die geen lid zijn van een wielervereniging kunnen ook deelnemen aan deze toertocht over de Zuurberg. Beuseberg, Borkeld en natuurlijk de Holter berg. De route gaat door gebie den die normaliter zijn afgeslo ten voor fietsers. De tocht wordt dit jaar mogelijk gemaakt dank zij de welwillende medewerking van maar liefst 29 landeigenaren waaronder Staatsbosbeheer. Er kan gekozen worden uit twee afstanden. Dc 30 kilometer is ui termate geschikt voor iedereen die het Veldtoerfietsen eens wil proberen, terwijl de 50 kilometer naast dc meer ervaren veldtoer- fietsers ook fanatieke (oud- )wielrenners aantrekt. De korte route met een lengte van 30 kilo meter loopt uitsluitend over de Holterberg. De lange route van 50 kilometer lengte loopt eerst nog een stukje ten zuiden van Holten, hier worden de fietsers geconfronteerd met de hoogte verschillen op de Zuurberg en Beuseberg. Een prachtige erva ring vormt elk jaar weer de doorkomst onder de kapschuur van boer Schutte in de Beuse berg. Niet alleen de deelnemers worden hierdoor verrast, ook voor de starende koeien is dit telkens weer een ongewone er varing. Even verderop wordt op HOLTEN - Dc politie wijst mensen nogmaals op de regels die gelden ten aanzien van het kopen en afsteken van vuur werk èn geeft tips voor het vei lig omgaan met vuurwerk. Gooi nooit vuurwerk naar men sen of dieren; Bewaar vuurwerk altijd op een droge, koele plek, bijvoorbeeld in een blikken trommel; Lees de Nederlandse gebruiksaanwijzing goed door en doe wat er staat; Vuurwerk steek je aan met een aanstee- klont; Stop vuurwerk nooit in je zak; Draag veilige kleding (liefst De oliebollencross staat open voor leden en niet-leden in de leeftijd van 7 tot en met 70 jaar. Het is een prachtige mogelijk heid om de overtollige calorieën van de feestdagen kwijt te raken en biedt tevens de gelegenheid elkaar sportief tegemoet te tre den in het nieuwe jaar. Voor elke leeftijdscategorie zijn er prijzen beschikbaar en elke deelnemer ontvangt een herinne ringsmedaille. Starttijden 10.00 uur: 2 kilometer, Poffer tjes 7 tot en met 9 jaar; Appel flappen 10 tot en met 12 jaar. 10.30 uur: 4 kilometer. Pannen koeken 13 tot en met 14 jaar: Roomsoezen(dames) 15 tot en met 34 jaar; Kroketten (heren) 15 tot en met 34 jaar: Bitterbal len 35 jaar en ouder. 11.15 uur: 6 kilometer Oliebol len 15 jaar en ouder; 10 kilome ter Krakelingen 15 jaar en ouder. Inschrijven kan tot een half uur voor aanvang van de wedstrijd. RIJSSEN - Een aantal raads leden was er niet en dat bete kende een gelijk aantal stem men voor èn tegen de motie van Gemeentebelang, CDA en PvdA. Deze drie partijen stel den voor om uit de exploitatie- winst van de grondverkopen in de Dijkerhoek een reserve te vormen met als doel het be houd \an de leefbaarheid en sociale samenhang van het platteland, waarbij onder meer gedacht wordt aan ge bouw Bethanië. 'In kleine kernen is een uitste kende sociale en culturele sa menleving aanwezig. Het in het motorcrosscircuit het techni sche kunnen van de deelnemers getest. Na de passage van een weiland wordt de route via de Borkeld vervolgd richting de Holterberg. De beide routes op de Holterberg lopen grotendeels samen. Tevens wordt gebruik gemaakt van dezelfde controle post, hier wordt warme bouillon, warme citroenthee en krenten brood verstrekt. Wie eigenlijk de langste route wil fietsen maar bij de controlepost de benen wat al te erg gaat voelen, kan hierna katoen) zonder capuchon: Zet vuurpijlen in een met zand ver zwaarde fles voor je ze aan steekt. Dan vallen ze niet om: Afstand houden: zes meter is sa fe; Vuurwerk dat weigert of vuurwerk van vorig jaar. nooit aansteken. Het kan direct ont ploffen. Maak het nat en gooi het weg. Toch een brandwond? Houd de wond dan minstens tien minuten koel onder koud stromend water. Richt de straal niet recht op de wond, maar laat het water er van bovenaf overheen lopen; Ruim stand houden van een vitaal plat teland is in onze gemeente zeer belangrijk', aldus de fracties van Gemeentebelang, CDA en Pv dA. En dat geld zou wat deze fracties betrof, mooi kunnen ko men uit de exploitatiewinst van de grondverkoop in Dijkerhoek. Immers: in Rijssen was al eens geld gereserveerd uit de exploi tatiewinst van Veeneslagen West dat specifiek bestemd werd voor het wegennet in Rijs sen. Maar de indieners van de motie vonden SGP, VVD en ChrU op hun weg. Zowel ChrU als SGP zagen het reserveren van geld vuurwerkresten meteen op. Veel ongelukken met kinderen gebeu ren bij het afsteken van 'weige raars'. Door de politie zijn veel vuur werkpistolen en knalpatronen aangetroffen. Deze zijn in beslag genomen. Tegen de desbe treffende personen is proces verbaal opgemaakt. Hieronder zaten acht minderjarigen. Deze worden niet naar Halt doorver wezen maar krijgen proces-ver baal omdat het hier gaat om een misdrijf, dat valt onder de Wet Wapens en Munitie. Hieronder volgen de regels die gelden voor het kopen en afste ken van vuurwerk: Als je 16 jaarof ouder bent. mag je zelfstandig vuurwerk kopen; Vuurwerk kopen mag dit jaar al leen op donderdag 29. vrijdag 30 en zaterdag 31 december; Vuur werk'afsteken mag vanaf 31 de cember om 10.00 uur tot 1 janu ari 02.00 uur; Bezit van illegaal vuurwerk (hieronder vallen ook strijkers) is strafbaar. Let op: Vuurwerk moet voorzien zijn van een Nederlands op schrift en gebruiksaanwijzing en de vermelding "bestemd voor particulier gebruik". RUSSEN-HOLTEN - De notulen van de raadsverga dering van 31 oktober 2005 vormden qua tijd het be langrijkste punt tijdens de gemeenteraadsvergadering van vorige week. VVD-fractievoorzitter Jan Ke- velam wilde in die notulen het woord 'woonkern' toegelicht zien. Het ging namelijk (hoe kan het ook anders) om het Verkeersstructuurplan Holten. Griffier Arie van Eek had van de gemeenteraad de opdracht gekregen om uit de discussie te distilleren hoe ver de 'woonkern' van Holten strek te. Van Eek luisterde de opname band nog eens na en conclu deerde dat met het aannemen van het amendement van SGP. VVD en ChrU de raad uit sprak dat het doorgaande ver keer na 1 januari 2016 afge wikkeld moet worden via een randweg of rondweg buiten de woonkern. „De raad bedoelde daarmee ten noorden van het spoor of ten zuiden van de kernbebouwing. Een eventu ele aanleg van bijvoorbeeld een verlengde Waagweg zal dan ook niet aan de strekking van het amendement beant woorden", aldus de griffier. Wethouder Wim Stegeman zag met deze uitspraak de eventuele aanleg van een ver lengde Waagweg, die nodig zou kunnen zijn om de Sta tionsstraat te ontlasten, in rook op gaan. CDA-fracticvoorzit- ter Harry Dul: „Wij houden ons aan de amendementen, die op schrift zijn gesteld. Voor ons zat de verlengde Waag weg duidelijk in het verkeers plan van Holten, ter afwikke ling van het verkeer. Dat zou een route gaan vormen tot dui delijk zou zijn hoe de regiona le verkeersafwikkeling gere aliseerd zou worden." Kevelam benadrukte er geen enkel probleem mee te hebben als de verlengde Waagweg tij delijk werd gebruikt voor de afvoer van het doorgaande verkeer. Na veel schorsingen probeer de burgemeester Bort Koele- wijn de toezegging v an Keve lam toegevoegd te krijgen aan de woorden van de griffier, maar dat werd door een raads- meerderheid geblokkeerd. Waarop Koelewijn aangaf dat deze discussie, om verdere misverstanden te voorkomen, zo uitgebreid mogelijk in de notulen zou worden opgeno men. VV Holten Zondag 15 januari Witkampers I - Holten 1. 10.30 uur: Witkampers 2 - Holten 2, 10.30 uur. Zondag 22 januari Schiet- en dartmorgen, alle elftal len VV Holten. Zondag 29 januari Holten 1 - Hector 1, 10.30 uur; Neo 2 - Holten 2, 10.30 uur; Hol ten 8 - Voorwaarts T., 9.30 uur; Raalte 1 - Holten 1, 10.30 uur; UD 3 - Holten 2. 10.30 uur; Holten 3 - Holten 4.9.30 uur; Holten 5 -1 lol- ten 7. 9.30 uur; Holten 6 - Holten 9.9.30 uur Donderdag 9 februari Haarle 2 - Holten 2, 19.30 uur. Zondag 12 februari Holten 1 - SOS 1, 10.30 uur; Hol ten 1 - SOS 1. 10.30 uur; Holten 2 - SOS 2, 10.30 uur: SOS 3 - Hol ten 4, 10.30 uur; SOS 4 - Holten 3, 10.30 uur; Holten 6 - Holten 8. 9.30 uur; Holten 5 - Holten 9,9.30 uur. Dinsdag 21 februari Holten 1 - SDOL 120.00 uur. Zondag 5 maart SDOL 2 - Holten 2, 10.30 uur: Marienheem 2 - Holten 3. 10.00 uur: Marienheem 3 - Holten 4. 10.00 uur: Holten 5 - Manenheem 4. 10.00 uur: Holten 6 - Marien heem 5, 10.00 uur; Holten 8 - Ma rienheem 6, 9.00 uur; Holten 7 - Holten 9, 10.00 uur. HOLTEN - De Holtense Kam pioenschappen Tafeltennis wordt zaterdag 7 januari ge houden in de gymzaal aan de Vrijheidslaan. Inschrijven is mogelijk voor ie dereen: jong en oud, recreanten en competitiespelers. De jeugd speelt vanaf 10.00 tot ongeveer 13.30 uur. Daama zijn de senioren aan de beurt. Er wordt in een meerkampsys teem gespeeld, zodat iedereen meerdere partijen speelt. Bij voldoende belangstelling zal er ook een dubbeltoemooi georga niseerd worden. De kosten zijn: Jeugd Enkel 2,50 euro; Dubbel 1,25 euro; Senioren Enkel 3,50 euro: Dubbel 2.00 eu ro. Opgave voor 5 januari bij: N. Valk, Kollingserf 65, telefoon 0548-361413. M.ARKELO - In museumboer derij Eungs Schöppe wordt van 8 tot en met 30 April een ten toonstelling van merklappen en letterdoeken gehouden. Onder de titel Vol bewondering is er een exclusieve verzameling van meer dan honderd oude en nieu were doeken bijeen gebracht. De tentoongestelde doeken komen uit diverse verzamelingen.Het Drents Museum, het Fries Muse um, het historisch museum te Deventer en diverse particulieren verlenen hun medewerking aan deze bijzondere expositie. Voor hen die niet alleen vol be wondering naar de merklappen willen kijken, maar ook iets meer w illen weten over de achtergron den van de doeken, bijvoorbeeld over de gebruikte technieken en materialen, zullen er drie speciale informatie dagen worden gehou den. HOLTEN - De vanouds ver maarde Enkhuizer Almanak voor het jaar 2006 is uit. De 411de jaargang van de oudste nog verschijnende almanak ter wereld is verschenen. Het handza me kalenderboekje staat boorde vol wetenswaardigheden, tips voor huis, tuin en keuken, brein brekers. verhalen, liedjes en grap jes. De vaste onderw erpen van het na slagwerkje w orden elk jaar geac tualiseerd: de hoogwaterstanden langs de Nederlandse kust. het uit gebreide kalendergedeelte met de feest- treur- en devotiedagen. de stand van de planeten, de markten en kermissen, de weervoorspel ling en de kroniek. In de editie 2006 is er onder meer speciale aandacht voor het eiland Vlieland, ossenhoomblazen in de Achter hoek, normen en waarden voor een fatsoenlijk Sinterklaasfeest en de viering van 650 jaar stad Enk huizen. De dames van de Enkhuizer Al manak marathonschaatsploeg zet ten een aantal goede adv iezen even op een rijtje voor liefhebbers van (natuur)ijs. Een overzicht van de veelbewo gen geschiedenis van de eeuwen oude uitgave is te vinden op de in ternetpagina www.almanak.nl De Enkhuizer Almanak (288 pa gina's) is verkrijgbaar bij de boek handel. De standaard editie kost 4,80 euro en de luxe schippersedi- tie 6,00 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 9