Veiligheid langdurig leegstaande panden Genomineerden vr ij williger spr ijs r peüïï^&tir mpi Nieuwjaarsreceptie Schoolkring Dijkerhoek Groot vuurwerkspektakel EINDE JAARS AANBIEDINGEN 'M - PFjrj Kaarten Piratenrockfeest nu alvast te reserveren Politiecontrole op alcohol Receptie NBvP Holten Gemeentewerf gesloten Publicaties gemeente Cursus Vogels in de winter Laatste trekking decemberactie Donderdag 29 december 2005 Holtens Nieuwsblad 7 HOLTEN - Stefan Schöppers aan de Wansinkstraat 15 is alweer druk in de weer met z'n black light show en vuurwerkshow. Voor al de laatste wordt een waar spektakel. 'Met als thema: vuurwerk zonder grenzen, gaan zeker 120 van de duurste vuurwerkpotten de lucht in', verzekert Stefan. Iedereen is op Nieuwjaarsdag vanaf 0.30 uur welkom. 'Ik kan hier zeker honderd kijkers kwijt.' De lichtshow duurt een kwartier en begint om 22.00 uur. Met behulp van black light wordt 2005 op het weiland geprojecteerd en op mysterieuze wijze verandert de 5 in een 6. De spanning wordt op gebouwd met muziek. De ingang is via de Oranjestraat bij het Shell Tankstation. Daar wordt de weg met een bordje aangege ven. (foto: Sander Scheperman) Voor iedere klant gratis koffie en een oliebol. KEUZE UIT: 200 Babykamers 500 Kinderwagens 60 Tienerkamers Alles direct uit voorraad leverbaar lfastwitpatine www.babypark.nl ^'4 Incl. Reiswieg, zitgedeelte, mandje, overtrek, voeten zak EXTRA MET GRATIS AUTOSTOEL. Leverbaar in div. kleuren Batterijenweg 19 Kesteren Stationstraat 7 Enter Industriestraat.15 Gouda Griendtsveenweg 20 Hoogeveen Informatienummer: 0488 - 48 88 88 HOLTEN - Hoe staat het met de veiligheid van langdurig leegstaande panden. Dat wilde fractievoorzitter Ab Hofhuis van Gemeentebelang weten van burgemeester en wethou ders. Aanleiding van de vraag was dat vandalen in het leegstaande huis bij het kerkhof in Holten de gas meter van de wand trokken. ..Het huis stroomde vol gas. Ge lukkig waren er wat ruiten kapot zodat men buiten het gas heeft geroken en is erger voorko men". lichtte Hofhuis later toe. Gemeentebelang wil daarom zo wel panden van de gemeente alsook panden van particulieren die al voor een langere tijd leeg staan en waarop ook nog geen zicht is op afbraak of renovatie, afsluiten van gas en elektriciteit, omdat deze panden een gevaar voor de omgeving kunnen vor men. Wethouder Hans ter Keurst ver telde dat de gemeente wel een beleid voor haar eigen leeg staande gebouwen heeft: „Wan neer er zicht op verhuur is, wordt er niet afgesloten. Er wordt wel afgesloten als er ges loopt wordt. De brandweer con troleert ook regelmatig hoe het staat met de veiligheid van deze panden", gaf hij aan. De eige naar van de gebouwen is verant woordelijk. benadrukte hij. En ook als je als eigenaar je verant woordelijkheid neemt, gaat alles Het leegstaande huis aan de Oude Deventerweg was bijna ontplofd, doordat vandalen de gasmeter molden, (foto: Sander Scheperman) soms niet direct zoals het zou moeten. „Juridisch eigenaar Reggesteyn wilde dit jaar in de leegstaande schoolgebouwen het gas aflaten sluiten. Essent ver telde dat dat niet direct geregeld kon worden, dat het nog wel twee weken duurde voor daar het gas afgesloten kon worden Maar toen de voormalige LTS brandde, kon het weleen mede werker van Essent was er nog eerder dan de brandweer", gaf hij als voorbeeld. Burgemeester Bort Koelewijn deelde Gemeentebelang mee dat langdurig leegstaande panden in kaart gebracht zouden worden om zodoende in overleg met de eigenaren maatregelen te kun nen treffen. DIJKERHOEK - Buurtver eniging Schoolkring Dijker- hoek houdt donderdag 5 janu ari om 20.00 uur haar nieuw jaarsreceptie in Het Bonte Paard. Deze avond zal worden opge luisterd door een playbackshow door artiesten van eigen bodem. Diverse straten en verenigingen, verzorgen leuke acts. Opgave voor deze show kan uiterlijk tot 4 januari bij Erik Wechstapel. Verder is er een stamppotbuffet met diverse soorten stamppot ten. Om in te schatten hoeveel er klaar gezet moet worden is het van belang dat men zich opgeeft voor 4 januari bij een van de be stuursleden. Voor het darttoemooi op zondag 5 februari kan men zich inmid dels ook aanmelden. Dit kan tot en met 31 januari voor iedereen vanaf 8 jaar. Toneelclub DAT houdt zaterdag 11 maart een toneelavond. ESPELO - In een feesttent aan de Espelodijk zal vrij dagavond 21 april een aan tal spraakmakende artiesten optreden. De voorverkoop hiervan is inmiddels begon nen. Als eerste Gewoon Jansen. Deze band stond het afgelo pen jaar met veel succes zon dagmiddag op het podium tij dens het Sploder Feest. Omdat Jan Smit nog een op treden heeft, zal hij al om 21.15 uur in Espelo gaan zin gen. De organisatie raadt ie dereen dan ook aan om op tijd te komen. Kaarten zijn over enige tijd in de voorverkoop verkrijgbaar bij de bekende adressen en kosten dan slechts 12,50 euro: aan de tent zullen, indien nog voorradig, kaarten worden verkocht voor 15 euro. Aange raden wordt echter om de kaarten nu alvast te bestellen door het bedrag over te maken op rekening nummer: 32 85 57 951 t.n.v. Stichting Sociaal en Cultureel Werk Espelo Voor meer informatie kan men terecht op de website: www.hekkalf.nl HOLTEN - Slechts een van de 305 gecontroleerde bestuur ders bleek donderdag 22 de cember teveel alcohol gedron ken te hebben. De politie con troleerde tussen 19.00 en 01.00 uur in Vriezen veen, VVester- haar. Vroomshoop, Den Ham en Holten. Er werd in Holten gecontroleerd op de Oranjestraat. In totaal werd bij 305 bestuurders een blaastest afgenomen. Slechts een bleek onder invloed van al cohol te zijn. Het ging hierbij om een 61-jari ge Almclocr. die op de Daarlese- weg in Den Ham gecontroleerd werd. HOLTEN - Tijdens de nieuw jaarsreceptie op maandag avond 2 januari in het ge meentehuis van Rijssen, wor den de vrijwilligers van het jaar 2005 bekend gemaakt. Voor Holten zijn Hanneke van der Spek, Gerrit Vorkink en EIK Aanstoot genomineerd. Ruim tweehonderd vrijwilligers organisaties zijn aangeschreven. Daarnaast kon via de website van de gemeente online een no minatieformulier ingevuld wor den, ook hiervan is gebruik ge maakt. In beide kernen stonden bovendien op diverse plekken bussen met nominatieformulic- ren. Door diverse organisaties, maar ook door mensen op persoonlij ke titel zijn veel nominaties in gediend. De jury heeft geconsta teerd dat er veeJ inwoners van Rijssen-Holten zijn die zich bij zonder verdienstelijk maken als vrijwilliger. Uit alle inzendingen heeft de jury per kern drie vrij willigers genomineerd. Voor de kern Rijssen zijn de volgende personen door de jury genomineerd: Geurt Leppink. J.M. van de Groep-Pelgrum, Di- na Brinckman-Mensink. Daarnaast zijn er diverse nomi naties ontvangen voor de aan moedigingsprijs voor de jeugdi ge vrijwilliger. Uit de voor drachten heeft de jury de vol gende jeugdige vrijwilligers ge nomineerd: Minerva Ishak: Jan Pongers: een groep bestaande uit: Erik Beldman: Sandra Olde Reuver of Briel; Willeke Plas. Hanneke van der Spek is op richtster van de gehandicapten afdeling van atletiekvereniging Holten en hier nu al tien jaar mee bezig. Verder verzorgt zij de wekelijkse training van de verstandelijk gehandicapte spor ters, samen met een tiental bege leiders. Hanneke is vanaf 1988 actief als jurylid in de regio Twente tijdens divers baan wed strijden. Sinds vijf jaar is zij jeugdtrainsters bij AV Holten. Gedurende actief jaar zit Hanne ke actief in het bestuur van Stichting Triathlon Holten. Zij is 12,5 jaar vrijwilligster voor Uni cef en gedurende acht jaar moto risch remedial teacher voor kleuters op basisschool De Re genboog. Gerrit Vorkink is sinds 1974 en thousiast lid van de supporters vereniging van de Holtense Mu ziekvereniging en vanaf 1997 hiervan voorzitter. Ilij organi seert al jaren allerlei geldop- brengende acties voor IIMV. Gerrit runt al gedurende diverse jaren, samen met anderen, de kringloopwinkel. Hij zorgt voor inzameling Van goederen voor de kringloopwinkel en is be stuurslid van de stichting 'samen Hanneke van der Spek (foto's: Sander Scheperman) verder'. Dat is een organisatie voor reïntegratie van mensen die een herseninfarct hebben gehad. Hij is verder diaken geweest van de Nederlandse Hervormde Ge meente en is lid van het Holtens Mannenkoor. Elly Aanstoot verricht al bijna vijftien jaar vrijwilligerswerk bij Stichting Zozijn, dagactivitei tencentrum voor verstandelijk gehandicapten. Ze is begeleider bij dagelijkse activiteiten en geeft aandacht waar nodig. Elly staat altijd klaar. Ze besteedt twee dagdelen per week, wanneer nodig cn is altijd bereid vrijwilligerswerk te ver richten. Daarnaast doet ze ook het nodige thuiswerk nog voor deze doelgroep. Als vrijwilligster is Elly actief voor de speelgoedbeurs Holten via peuterspeelzaal. Verder is ze actief als vrijwilligster voor de hockeyclub Holten. Gerrit Vorkink Elly Aanstoot HOLTEN - Het was 17 decem ber 2005 zestig jaar geleden dat in Holten de Nederlandse Bond van Plattelandss rouwen werd opgericht. Het jubileum van de NBvP, Vrouwen van Nu afdeling Hol ten werd maandag 19 december gevierd in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Vrouwencabaret Jeetje Mina uit Haaksbergen heeft deze avond verzorgd. De nieuwjaarsbijeenkomst wordt woensdag 4 januari om 19.45 uur gehouden in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Voor inlich tingen, telefoon 0548-363600. RIJSSEN - Zowel de gemeen tewerf in Rijssen als in Holten zijn gesloten tijdens de laatste weken van december. De werven zijn gesloten op: vrij dag 30 december 2005: zaterdag 31 december 2005 Maandag 2 januari 2006 vanaf 10.30 uur weer open. RIJSSEN - De gemeente wil stoppen met het plakken van gemeentelijke publicaties op het publicatiebord aan het ge meentehuis. Het was tot op heden gebruike lijk dat daar onder andere de be kendmakingen op het terrein van ruimtelijke ordening en milieu werden geplaatst. Omdat de ge meente de gemeentelijke plan nen bekent maakt op de website en op via de gemeentelijke ad vertentiepagina hoeft de ge meente niet meer verplicht te plakken. MARKELO - IVN Markelo houdt een korte cursus Vogels in de winter. Vogelwerkgroep Midden Overijssel zal vier bij eenkomsten begeleiden. De twee lesavonden zijn donder dag 19 januari en 9 februari van 19.30 tot 21.30 uur. De data van de twee excursies naar de Do meiaar en de IJssel zullen in overleg met de cursisten plaats vinden en vormen de praktijk lessen. De lesavonden worden gehouden in het Hochhuisje, W.Göttelaan 3 in Markelo. In lichtingen en opaave bij Sylvia Haan, telefoon 0547-362747. HOLTEN - De vierder trek king is gehouden en daarmee komt een einde aan de Decem beractie van de Holtense Han delsvereniging. De winnaars: Aaftink D. Hes senweg 3: Arendse A. Nagel houtstraat 49; Bannink L. Hoffe- straat 36a: Beek van. Erve Broekhuis 18: Beest-Broekhuis ter H.B.. Bontenweg 1: Brink man I. Erve Joost 2: Brinkman I. Erve Joost 2: Broekhuis J.J.. Vrijheidslaan 14; Bronsvoort H.. Waardenborchstraat 18: Does, Molenbelterweg 9 306: Dom- merholt, Postweg 129; Dorreste- ijn R, Looikolksïraat 17; Getka- te. Haarstraat 10: Heilink K. Ko- zakkenstraat 3: Heyerden. Kol- weg 96: Hom JH. Schouten straat 47; IJspeerd ED. Kene- manstraat 33: Jansen HJ, Bos kampsstraat 22; Jansen H, Menumsweg 1; Kampman JF. Larenseweg 47; Klein Horsman, Broensweg 6; Lodeweges J. Gaardenstraat 3; Markvoort, Er ve Lukensveld 36; Meerman A, Weverstraat 25: Mei van der. Van Holtenserf 24: Meijerman. Dijkerhoekseweg 8: Mensink J. Noordenbergstraat 20: Muller GJ. Beusebergerweg 44: Muller C. Kieftenbelt: Nijenhuis A. Diessenplasstraat 42; N'ijland M. Kieftenbelt 19: Nijland A. Kol- lingserf 32; Oosterkamp-Paal man H. Abraham Berg-hof 4; Plenkenpol HG. Schoolstraat 17: Podt M. Erve Joost 20; Pot- kamp - Van Unen A, Larense weg 11: Rensen, Tromopsweg 2; Rensen, Maneschijnsweg 33: Schuppert A, Dorpsstraat 23f: Schuppert - Keuning G, Dies senplasstraat 3; Schutte I, Bren- derweg 2; Spenkelink; Stam J, Kollingserf 43; Teeselink D, Drostenstraat 7; Teusink T, Ver- zetstraat 8; Traanman L, Vicarie 2; Trentelman W, Canadastraat 49: Veldhuis R. Kollingserf 73: Veneklaas - Slot W, Tolweg 6: Vorkink GJ. Maneschijnsweg 11Vrijer de P. Kollingserf 22: Wisselink, Holterbergweg: Zon Van Diessenplasstraat 48. Prijsw innaars kunnen hun prijs ophalen bij Blokker van de Maat.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7