Verspreiden vuurwerkpakket verboden voor vereniging verijss Beatrix geniet! Kort nieuws Good goan! Ranter bezoekt Van der Nat Bekendmakingen Zoekplaatje Debat over ouder worden in Overijssel Overiissel.nl www.prv-o verijss ei.nl Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel.nl zie ook de portal www.overijssel.nl In dit fotoboekje blikt de provincie aan het eind van het jaar terug op het bezoek van Hare Majesteit Koningin Beatrix aan Staphorst en Zwolle. Bestellen kan vanaf 2 januari 2006, zolang de voorraad strekt, via 038 425 23 45. Het provinciehuis in Zwolle en de regiokantoren zijn tussen 26 en 30 december 2005 gesloten. Vanaf maandag 2 januari 2006 staan de medewerkers van de provincie Overijssel weer voor u klaar. Het Milieupunt Overijssel is gedurende de feestdagen wel bereikbaar op het nummer 038 425 24 23. Begin 2006 organiseren de provincie en LTO Noord diverse workshops om de land- en tuinbouwsector te stimuleren nieuwe en kansrijke projecten te ontwikkelen. Van de lijst die zo ontstaat, worden elk jaar twaalf perspectiefvolle ideeën tot concrete projectvoorstellen uitge werkt. Samen met de plaatselijke LTO-afdelingen komen de project voorstellen en de uitvoering daarvan tot stand. De agrarische sector is belangrijk voor het landelijk gebied in Overijssel. Zij zorgen voor werk, gezond voedsel, een goede inrich ting en beheer van het landelijk gebied en een sterke identiteit en behoud van cultuur. Sociaal isolement kan jong en oud overkomen. Om het isolement van mensen te doorbreken en iedereen de kans te geven aan het sociale leven c.q. de samenleving deel te nemen, ontwikkelt de provincie Overijssel een 'digitale informatie punt sociaal isolement'. Hiervoor hebben Provinciale Staten de komende drie jaar in totaal 180.000,-- uitgetrokken. In dit informatiepunt wil het pro vinciaal bestuur alle informatie van organisaties die zich bezighouden met isolement of eenzaamheid bun delen en een platform bieden voor discussie en het uitwisselen van ken nis en activiteiten. De provincie Overijssel stelt voor 2006 en 2007 vier miljoen euro beschikbaar voor onderzoek naar en uitvoering van woningbouwpro jecten. Gemeenten kunnen subsidie aanvragen voor het realiseren van projecten die door geldproblemen niet van de grond komen. Daarnaast is het geld bedoeld voor initiatieven van mensen die gezamenlijk een woonidee hebben, bijvoorbeeld star ters op de woningmarkt en ouderen. Deze groepen kunnen een subsidie van maximaal 10.000,-- krijgen voor de voorbereiding en ontwik keling van hun woomdeeen. Meer informatie over de subsidieregeling Bouwimpuls Overijssel is te vinden op de website www.overijssel.nl. De provincie Overijssel verdeelt ruim 1 miljoen euro aan 23 gemeenten voor de uitvoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Een belangrijk punt in de WMO is de eigen verantwoordelijk heid van mensen. Wie hulp nodig heeft moet die eerst in zijn of haar omgeving proberen te vinden. Dat betekent dat vrijwillige zorg en man telzorg veel belangrijker worden. Daarnaast moeten gemeenten ook aan de slag. Zij moeten niet alleen patiëntenorganisaties, maar ook individuele burgers gaan betrekken bij de keuzes rond het aanbod van zorg en welzijn. Gemeenten gebrui ken de subsidie van de provincie onder andere voor het opzetten van zorgloketten, woonzorgzones en maatschappelijke opvang. In de provincie Overijssel lijkt een nieuw fenomeen de kop op te steken. De provincie en de politie vernomen dat verschillende sportverenigingen bestellingen plaatsen voor vuurwerkpakketten bij legale vuutwerkhande- laren. De verenigingen willen deie pakketten vervolgens bij de leden aan huis afleveren. "Hoe aardig het initiatief van de verenigingen ook is, het kan hun duur komen te staan", aldus gedeputeerde Oert Ranter. Het vervoeren van vuurwerk is name lijk gebonden aan zeer strenge regels. Voor particulieren is het verboden om meer dan 10 kilo vuurwerk in bezit te hebben of te vervoeren. Professioneel vuurwerk mag zelfs helemaal niet door particulieren vervoerd worden Voor de verenigingen betekent dit dat zij het vuurwerk niet mogen uitventen. Ook omdat de samengestelde pakketten vaak niet zodanig zijn verpakt dat ze voldoen aan de vervoerswetgeving. "De politie zal dan ook boetes opleggen als zij overtredingen op deze wet tegen komt", weet Gert Ranter. "Samen met de politiekorpsen adviseren wij de mensen daarom het vuurwerk zelf af te halen bij de verkooppunten. Dit kan alleen tijdens de officiële verkoop periode die op donderdag 29 decem ber begint." Bedrijven Ook de ruim 150 vuurwerkbedrijven in Overijssel moeten zich aan regels houden. Gert Ranter ging vorige week op bezoek bij Kunstvuurwerkbedrijf Van der Nat in Steenwijk om met eigen ogen te zien hoe deze regels in de praktijk worden uitgevoerd. Van der Nat is een van de grootste in vuurwerk- bedrijven in Overijssel. Het bedrijf dat in het verleden zelf vuurwerk maakte, mag nu alleen nog vuurwerk verkopen en opslaan. Vorig jaar kon het bedrijf nog niet aan alle eisen voldoen, maar de provincie heeft vastgesteld dat Van der Nat zijn zaken nu uitstekend voor elkaar heeft. Ranter merkt op: "Daarbij ligt dit bedrijf ook nog eens op een ideale locatie: een industrieterrein met voldoende veiligheidsafstanden en ruime parkeergelegenheid, waardoor niemand er last van heeft. Al zijn vuur werkbedrijven vandaag de dag net zo veilig als een supermarkt." Kijk ook op genmiter,Overijssel,nl Aanwijzing veiligheidsnor men regionale waterkerin- gen. Gedeputeerde Staten van Overijssel leggen ter inzage haar besluit tot aan wijzing veiligheidsnormen regionale waterkeringen. In het besluit zijn de veiligheidsnormen en de maatgevende waterstanden aan geven van de op 5 februari 2003 door Provinciale Staten aangewezen regio nale waterkeringen. In 2003 zijn de keringen rondom de Domeinpolders in Noordwest-Overijssel ook aangewezen als regionale water kering. Uit nadere analyse blijkt dat de waterdiepten ter plaatse van bebou wing na het falen van de betreffende waterkering beperkt zijn Hierdoor is ook de schade zodanig klein zijn dat de status regionale kering van deze kaden kan komen te vervallen. De stukken liggen van donderdag 5 januari 2006 tot en met woensdag 15 februari 2006 gedurende werktij den ter inzage in: - het provinciehuis van Overijssel, Luttenbergstraat 2 te Zwolle, - het waterschapshuis van Waterschap Groot Salland, Dokter van Thienenweg 1 te Zwolle; - het waterschapshuis van Waterschap Regge Dinkel, Kooikersweg 1 te Almelo; - het waterschapshuis van Waterschap Reest Wieden, Blankenstein 540 te Meppel. - het waterschapshuis van Waterschap Velt Vecht, Burgemeester Feithsingel 2 te Coevorden. ledereen kan tot en met woensdag 15 februari 2006 schriftelijk of monde ling zijn zienswijze over de stukken naar voren brengen. De schriftelijke zienswijze dient, onder vermelding van Aanwijzing veiligheidsnormen regionale waterkeringen, te worden gezonden aan: Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Wie zijn zienswijze mondeling naar voren wil brengen, dient dat uiterlijk woensdag 19 januari 2006 te melden aan de heer H. Tienstra, 038 425 15 52. Er zal dan een afspraak gemaakt wor den. Nadere informatie is eveneens te verkrijgen bij H. Tienstra. Ontwerpbesluit vaststel ling Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2006 Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben een ontwerpbesluit opgesteld over de vaststelling van het Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma 2006. Dit volgens artikel 12 van het- Besluit Rijkssubsidiëring Restauratie Monumenten 1997. Van 27 december 2005 tot en met 7 februari 2006 ligt in het provinciehuis te Zwolle en in alle gemeentehuizen in Overijssel met uitzondering van Kampen, Staphorst, Deventer en Zwolle, tijdens kantooruren het ontwerpbesluit ter inzage. Belanghebbenden kunnen tot en met 7 februari 2006 schriftelijk zienswijzen over het ontwerpbesluit indienen. Deze kunt u richten aan Gedeputeerde Staten van Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle, ter attentie van de eenheid Zorg Cultuur, onder vermelding van PRUP 2006. Het uitvoeringsprogramma is in te zien via de internetsite van Het Oversticht, www.oversticht.nl. Het programma geeft aan hoe de voor restauratie van rijksmonumenten beschikbare rijksmid delen voor de periode 2006-2011 wor den verdeeld over restauratieprojecten in de zogenaamde niet-budgethoudende gemeenten. Dit zijn alle Overijsselse gemeenten minus Kampen, Staphorst, Deventer en Zwolle. Bijdragen aan de provinciale beleidsdoeleinden 2006? Dat kan, door een beroep te doen op de subsidiebedragen en -regelingen waar mee de provincie in 2006 haar beleids doeleinden wenst te realiseren. Op basis van artikel 3.40 van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 3 lid 1 van de Algemene subsidieverordening Overijssel 2005 maken Gedeputeerde Staten van Overijssel bekend dat voor het jaar 2006 de volgende subsidieplafonds zijn vast gesteld: Bestuurlijke Aangelegenheden: Samenwerking Overijssel-Kurzerne (Letland): €25.010,--. Integrale Veiligheid: 208.000,--. Jeugd en Veiligheid: 303.000,--. Economie, Milieu en Toerisme Kwaliteitsimpuls recreatie en toerisme: 709.250,--. Innovatie is broodnodig: 1.856.000,--. Ruimte voor ondernemen: 2.077.000,--. Arbeidsmarkt en onderwijs: 775.000,-. Duurzame ontwikkeling: 169.000,--. Vermindering afvalstoffen en schoner produceren: 66.000,--. Landbouw, Natuur en Landschap Ontwikkeling van perspectiefvolle land bouw: 324.000,--. Reconstructieplan Salland-Twente: 16.500.000,--. Provinciale Ecologische hoofdstructuur: 375.000,--. Bescherming van weidevogels: 135.600,-. Soortenbescherming: 70.000,-. Verbeteren van de leefkwaliteit en diversificatie van de plattelands economie: 441.000,--. Ruimte, Wonen en Bereikbaarheid Effectuering ruimtelijk beleid: 101.000,-. Stedelijke Vernieuwing Overijssel: 2.000.000,-. Stimulering re-animatie industrieel en agrarisch erfgoed: 250.000,--. Landelijke niet-reconstructiegebieden: 1 450.000," Realisatie van verkeers- en vervoers- projecten: 3.550.000,-. Bouwimpuls Overijssel: 2.000.000,-. Water en Bodem Stimulering bodemonderzoek: 200.000,-. Water: 1.500.000,-. Besteding grondwaterheffing: 520.600,- (Jeugd)Zorg, Cultuur, Maatschappelijke ontwikkelingen, Vrijwilligers c.a. Culturele ontwikkeling: 290.000,-- Cultuurbereik: 681.370,-. Monumentenzorg: 199.910,— Herstructurering openbaar bibliotheek werk 2005/Maatwerk in samenwerking deel II: 575.186,-. Digitaal netwerk: 475.000,-. Zorg: 1.593.000,-. Wonen-zorg-welzijn (domoticaregeling)/ Programma Langer zelfstandig wonen voor ouderen, mensen met een handi cap en ggz-cliënten: 1.500.000,-. Maatschappelijke ontwikkeling: 541.000,--. Vitaliteit kleine kernen en kulturhusen: 1.744.126," Vrijwilligersorganisaties: 141.000,-. Versterking vrijwilligers(net)werk: 113.000,-. Integratie: 128.000,-. Jeugdzorg 'Eigen kracht'-conferenties: 214.000,- De Algemene Subsidieverordening Overijssel 2005 en het Uitvoeringsbesluit Subsidies Overijssel 2005 zijn te raadple gen op www.overijssel.nl/subsidiepkr- fonds2006De complete advertentie tekst over de subsidieplafonds zijn naast internet ook, vanaf 2 januari 2006, op te vragen via mevrouw Deiman, 038 425 18 13. Nieuw tarief voor regiotaxi Per 1 januari 2006 past de provin cie Overijssel de tarieven voor het regiotaxivervoer in Salland, Vechtdal en Noordwest-Overijssel aan. De reden voor de aanpassing van de zonetarieven is de gestegen brand stofprijs. Voor de gebruikers van de regiotaxi betekent dit het volgende: - Het standaardtarief voor reizigers zonder pas gaat van 1,60 naar 1,65 per zone. - Het gereduceerde tarief voor rei zigers met een regiotaxipas gaat van 0,95 naar 1,- per zone. De regiotaxipas geeft recht op het gereduceerde tarief op werkdagen vanaf 18.00 uur, in de weekenden gedurende de hele dag. - Voor de Wvg-pashouders (Wet Voorziening Gehandicapten) zal er mets veranderen. Uitbreiding kortingsregeling De provincie heeft besloten de regiotaxipas met bijbehorende kor ting ook overdag geldig te laten zijn voor reizen in West-Overijssel die niet rechtstreeks met de trein of de streekbus kunnen plaatsvinden. De vervoerder weet of de verbinding wel of niet binnen het bereik van een rechtstreekse reguliere open baar vervoerverbinding ligt. Deze uitbreiding van de kortingsregeling introduceert de provincie bij wijze van proef per 1 januari 2006. In principe duurt de proef een jaar. Daarna wordt bekeken of en op welke wijze de proef wordt voort gezet. Tussentijdse wijzigingen zijn mogelijk. Het jaar 2005 loopt ten einde. |||L Iedere dag brengt de post een stapeltje kaarten met «Hr wensen voor het nieuwe jaar. 'Gezondheid, geluk, voor spoed'. Met Oudjaarsnacht in gedachten hoop ik dat dit voor ieder van u opgaat. Dat niemand van ons getroffen zal worden door vuurwerk of in het verkeer. Als ik u iets mag toewensen, dan is het dat iedereen zijn verantwoor delijkheid neemt voor de veiligheid van zichzelf en van anderen en geen onnodig gevaar veroorzaakt. Net zoals de overheid haar ver antwoordelijkheid moet nemen voor de samenleving. De stroomstoring in Haaksbergen heeft schokkend aangetoond dat wij soms niet goed voorbereid zijn op incidenten. Ruim twintigdui zend mensen kwamen zonder stroom te zitten, sommigen wel 53 uur lang Bestuurders moesten zich met van alles en nog wat behelpen, omdat - ook door de stroomuitvai - niet met eikaar gecommuni ceerd kon worden. Ik heb de ministers aangesproken op hun ver antwoordelijkheid voor telecommunicatie, energie en veiligheid en blijf dat doen zolang dat nodig is. Want dat is mijn verantwoorde lijkheid. Intussen wens ik u allen toe, op z'n Twents: good goan! Commissaris van de Koningin. Oplossing zoekplaatje november: Museum buurtspoorweg Haaksbergen. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 6 januari 2006 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-overijssel. nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzen dingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecor respondeerd. We worden steeds ouder en blijven langer gezond en actief Rond 2030 bereikt de vergtïj zing haar hoogtepunt. Deze ontwikkelingen vragen om een nieuwe visie op de woonsitu atie en de zorg voor ouderen. Maar welke veranderingen willen we en hoe moeten die worden ingevuld? U kunt uw mening geven tijdens bet debat 'Hoe wil ik oud worden in Overijssel' op 18 januari om 19.30 uur in de Grote- of Lebuinuskerk in Deventer. Meepraten? Meld u clan aan voor het publieksdebat via tele foonnummer 038 425 13 36 of via statendebat@prv-overijssei.nl. Het debat richt zich op drie mogelijke scenario's: De doorgaande lijn In dit scenario lijkt het nieuwe beleid op het oude. De nadruk ligt op het zo lang mogelijk zelfstandig wonen en zorg van uit het eigen sociale netwerk De huisvesting moet worden aangepast en er wordt meer gebruik gemaakt van moderne communicatiemogelijkheden. Gemeenschap van alle leeftijden Dit scenario is erop gericht om in een gemeenschap voor zieningen te treffen voor alle levensfases. Alle generaties wonen dicht bij elkaar, de soci ale verbanden zijn sterk, man telzorg en vrijwilligerswerk zijn een vanzelfsprekend onderdeel van deze benadering Seniorensteden Deze visie is erop gericht om ouderen in speciaal voor hen gebouwde gemeenschappen te huisvesten. Deze 'senioren steden' zijn van alle gemakken voorzien. De ouderen zijn in dit scenario zelfstandig, onafhan kelijk, zelfredzaam en mobiel. provincie

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 12