w Christel Schreurs promoot werken in metaalsector Doe mee en win! v Landal Sportief Bekeken Select Sport steekt Holten D3 in nieuw Geen echt vuurwerk bij Blokker Van de Maat 2e Prijs 3e Prijs V Film Polar Express Kerstzang met Mozaïk en HMV Uitslagen schaken Handbal jeugd Vergadering carnavaloptocht Donderdag 15 december 2005 Holtens Nieuwsblad 9 Kans maken op de prijzen is makkelijker dan ooit U vult de puzzel in en aan de hand daarvan kunt u de regel onder de puzzel invullen. Dat is dé oplossing. U maakt kans op een prijs door deze op een briefkaart te schrijven en te zenden aan: Puzzelredactie, postbus 145,7500 AC Enschede. 10 X KUNSTWERK beschikbaar gesteld door Artihove Nog makkelijker: SMS uw oplossing! Toets PZL (spatie) GP6 (spatie) DE OP LOSSING. Zend dit bericht naar nummer 2121De kosten per SMS-je zijn 0,55 eurocent. Meedoen mag zovaak u wilt. Vul de Winterpuzzel in en maak kans op één van de mooie prijzen. Er zijn maar liefst TIEN HOOFDPRIJZEN: een verblijf in een 4- of 6-persoonsbungalow van Landal GreenParks! Wie de oplossing van de Winterpuzzel naar de re dactie opstuurt, maakt kans op een gratis vakantie. Maar liefst tien winnaars van deze Wegener huis-aan-huis- kranten puzzelactie mogen een weekend of midweek verblijven in een vier- of zes-persoonsbungalow op één van de parken van Landal GreenParks. De winnaars kunnen kiezen uit alle aankomstdata tot 13 oktober 2006, met uitzon dering van de schoolvakan ties- en feestdagenperio den. Wie als winnaar van de Winterpuzzel uit de bus komt, mag natuurlijk zelf kiezen wie hij of zij mee neemt Landal GreenParks. Gezellig met vrienden, met het hele gezin of met opa en oma. Het kan alle maal. De meer dan vijftig bun galowpar ken van Landal Gr eenParks zijn te vinden op de meest adembenemende plekjes van Nederland, Duitsland, België, Tsjechië en Oosten rijk. De parken zijn voorzien van verschillende facilitei ten. Van een restaurant en fietsverhuur tot een zwem- 10 X WAARDEBON ter waarde van €50,-, te besteden bij Elysium in Bleiswijk. bad met wa terattracties en soms een golfbaan. Niet gewon nen, maar wel een voordelig weekend of midweek ertussen uit? Kijk snel voor de last minu te aanbiedingen op inter net: www.landal.nl of bestel de gratis brochure via tel. 0900-8842 (0,20 eurocent p.min.). ochtend- hulde Spaanse titel W vogel w maand v.h jaar w tennis- term zekere decoratie projectiel dandy W heftig V geluid van een haan deel van een dier keuken gerei ritme dun stuk hout militair eerbetoon W W 5 lekkernij W V W uitroep bekeuring visuil w kleinig heidje stuk roofdier kleur w zenuwtrek 11 zitbad vlees gerecht deur wachter vaatwerk uitstaller haag kapitalist w uitspansel w teleur gesteld W muur hagedis sierplant sukkel hoffeest getal 10 lichtkring T zuurdeeg opera van Verdi rekening bijen houder lusthof w min W mond W narigheid ontvang toestel bende w.c. W Spaanse uitroep sleden 8 ondes kundige soort auto grote bijl soort fijn leer v stamppot w Chinese munt >W land- bewerking geste wild fietsen onhandig 7 morgen rood W watering 3 soort appel huid opening horizon helpster v. Jason w deel v.e. vaartuig worm hoofd deksel vloerkleed plant V veld hospitaal w grot w klooster eetzaal sleepnet middag duivel i vogel V grompot blazen stof voor luiers ambacht spreiden in de tijd ruw en oneffen wieler baan W sierdek op bed toespraak Spaanse schilder aan vankelijk 13 ellende w voeg woord V niet door 2 deelbaar eilanden groep vrucht w boeren- roos w vreemde munt 4 vrucht baar modder plas agaat steen hengsel- vat film stuk V sketch ieder gekheid Ierland v insect klepper grote uil vaarwel agave vezels ronde dans zwenking slotwoord v 2 insecten eter vorsten- titel elektrische eenheid natuur zacht V 6 dichterbij w vlakte maat •w uitroep energie energie begin 12 luchtzak in auto W terug gevonden totale werk van een kun stenaar 9 lof deel van het oor oplettend snijsia Puzzelland.com 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Haarstraat 3 7462 AR Rijssen Tel. 0548-514185 V.l.n.r. Jordi Landewcrd. Dennis Dcten, Niels Hofman, Je roen Nijland, Wouter Reilink, Leon Brinks, Bart Haverslag, Hendri Boode, Gijs Golbach, Kevin Tijhof, Jurjen Honig en Bart Vermeulen. HOLTEN - Voor aanvang van de.thuiswedstrijd tegen Ex celsior heeft sponsor Select Sport de spelers van VV Holten D3 nieuwe kleding aangeboden. Op het hoofdveld, nabij het reclamebord, werd K. van Los ser toegesproken en bedankt door G. Grave, voorzitter van de sponsorcommissie van de voetbalvereniging Holten. Als clank werd de Van Losser een bos bloemen en een fles wijn aangeboden. Select Sport te Rijssen is al vele jaren de kledingsponsor van de voetbalvereniging Holten en om deze band te verstevigen was de heer van Losser direct bereid om de spelers van D3 van nieuwe kleding te voorzien. Ook voor overige sportkleding kunt u goed terecht bij Selekt Sport, waar nu vele acties zijn met betrekking tot winter sport. HOLTEN - Blokker Van de Maat mag ook dit jaar nog geen vuurwerk verkopen. Hij hoopt echter volgend jaar aan alle regels te kunnen voldoen, zodat eindejaarvierders dan ook weer in Holten terecht kunnen. 'De regels voor kelderverkoop zijn een stuk strenger geworden', vertelt Mark. 'Pas in augustus kreeg ik te horen waaraan ik zou moeten voldoen. Voor mij te kort dag om het dit jaar al voor elkaar te hebben.' Er wordt met een aannemer ge werkt aan de bouwtekeningen, zodat vanaf januari kan worden begonnen met onder meer het aanbrengen van een sprenklerin- stallatie. Voor het vuurwerk zullen Holte naren deze keer dus nog moeten uitwijken naar omliggende plaatsen. 'Kindervuurwerk heb ben we wel voldoende', lacht Mark. 'Daarvoor kun je wel bij mij terecht.' HOLTEN - De ontmoetings ruimte van dorpshuis de Boschkamp wordt woensdag 28 december om 14.00 uur in gericht als een bioscoop. Met geluid uit alle hoeken van de zaal en een lekker zakje chips, waan je je in een echte bio scoop. Dit maal wordt er op groot beeld de film Polar Ex press gedraaid. Polar Expres' is een avontuurlij ke kerstfilm over een jongetje dat nauwelijks meer in de kerst man gelooft tot dat hij op kerst avond een spannend avontuur beleefd. Hij ligt stil in zijn bed hopend dat hij de rendieren van de kerstman op zijn dak hoort galopperen. Maar dan opeens hoort hij een heel ander geluid. Het klinkt als een trein terwijl hij helemaal niet bij het spoor woont. Snel doet hij zijn badjas aan en gaat naar buiten om te kijken wat het is. Daar ziet hij een enorme trein Een conduc teur stapt uit en vertelt hem dat dit de Polar Express is en vraagt of hij mee op reis gaat. Hij stapt in en ziet nog meer kinderen in hun pyjama. Hij vertrekt naar de Noordpool en beleeft de droom van elk kind dat nog in de kerst man gelooft. Deze film is ge schikt voor alle leeftijden en is Nederlands gesproken. Kaartjes kosten 1,50 euro en zijn te ver krijgen bij de Stichting voor So ciaal en Cultureel Werk te Hol ten, Tuinstraat 2. Telefonisch re serveren kan ook, het nummer hiervoor is: 0548-36 27 55. HOLTEN - In kerkelijk cen trum De Kandelaar wordt woensdag 21 december om 19.30 uur de traditionele Volks kerstzang gehouden. Een laagdrempelige viering met veel muziek en zang, waarin mu ziekvereniging HMV behoorlijk toona&ngevend is en ook kinder koor Mozaïek van zich laat horen. Spreker in de viering is ds. Roozenboom. Het thema is: Bang voor het licht. Midwinterhoorn blazers zullen de bezoekers ver welkomen met hun sonore tonen. HOLTEN - Het tweede team van de Holtense schakers blijft winnen. Zo ook de moeilijke en verre uitwedstrijd tegen Kijk Uit 2 (Balkbrug). Alhoewel moeilijk, het eerste punt was al snel binnen doordat de thuisclub onvolledig kwam opdraven. Erik Bosman bleef daardoor zonder tegenstander. Van de overige Holtenaren bleef alleen Johan Klein Teeselink puntloos. Roelf de Jonge moest remise toestaan maar de overi gen; Teun Scheurwater, Dinant van Beek, Jan Scheperman en dus ook Erik Bosman haalden het volle punt gekregen. Holten behaalde hiermee haar derde overwinning in drie wed strijden. De eerstvolgende wed strijd speelt Holten 2 thuis op maandagavond 9 januari 2006 tegen Het Zwarte Paard 2 (Om men). Ronde 3 (12 december 2005) Kijk Uit 2 - Holten 2: Regle mentair - Erik Bosman, 0 - 1 Douwe Boersma - Teun Scheur water, 0 - 1; J. Witten - Dinant van Beek, 0 - 1; W. Schutte - Roelf de Jonge, Vz -Vz; J. Schip per - Jan Scheperman, 0 - 1Ge- zinus Veltink - Johan Klein Tee selink, 1 - 0, lVz -4Zz. HOLTEN - Jongens B won in Dronten verdiend van Atlan tis. Holten speelde niet goed maar benutte de kansen beter dan de thuisploeg. Via een 11- 10 stand bij rust werd het een mooie 20-27 overwinning. Meisjes B 2 hield geen plezie rige middag oer aan de wedstrijd tegen Atlantis. Het werd een rommelige partij waarin Holten het niet wist te bolwerken. Na een 5-2 ruststand werd met 8-4 verloren. Meisjes C 1 won knap van Kla- renbeek. Bij rust leidde Holten met 0-3. Na rust werd het span nend maar Holten kon met een 6-7 zege de punten mee naar huis nemen. Meisje C 2 was niet opgewassen tegen ABS 4. De keepster van Bathmen was erg goed. Holten verloor met 21-6. HOLTEN - Bij Disholt in Hol ten werkt een 'Ambassadeur van de Techniek'. Christel Schreurs, van beroep slijper, is tot op heden de enige vrouw onder die specifieke ambassa deurs. Schreurs is één van de weinige vrouwen die werk zaam zijn in de metaal. Christel Schreurs wilde altijd al graag werktuigbouwkunde doen: „Dus moest ik naar de af deling metaal van de LTS. Ik ben toen eens wezen kijken en dat trok mij wel. Nee, dat er wei nig meisjes waren, maakte me niet uit, daar heb ik helemaal niet over nagedacht." Na haar metaalstudie volgde ze aan het Zadkine College in Schoonhoven met goed gevolg de opleiding tot edelsmid. Ze werkte een aantal jaren als hor logemaker, maar koos toen toch voor de metaal en werkt nu ruim een jaar bij Disholt. Ze slijpt er allerlei materiaal als zagen, fre zen, boFen in zowel hardmetaal als diamanten uitvoering. Ge reedschappen die gebruikt wor den in de bouw, in de keukenin dustrie, voor de bewerking van hout en staal. „Je hebt altijd iets anders onder handen. Je repareert echt iets: het gaat als nieuw weer weg", vertelt ze. Het gaat om precisie werk, tot op een duizendste na de komma moet het precies zijn. „Je kunt niet hebben dat de ene kant van de frees hoger ligt dan de andere kant, want dan kun je er niet mee werken." Bij Disholt is ze de enige vrouw op de werk vloer. „Of die mannen dat aan kunnen? Ja hoor, en ik ook wel", lacht ze. Onlangs werd ze gevraagd als Ambassadeur van de Techniek. Als ambassadeur heeft ze als taak de metaalsector te promo ten, zodat meer jongeren voor een opleiding in deze sector kie zen. Het feit dat ze vrouw is moet ook meisjes bewegen in de metaal aan de slag te gaan. „De metaal is een heel gevarieerde Christel Schreurs: 'De metaal is een heel gevarieerde bedrijfstak en veel mensen weten dat hele maal niet.' (foto: Sander Scheperman) bedrijfstak en veel mensen we ten dat helemaal niet. Er hangt een bepaald beeld van de me taalsector dat niet helemaal up- to-date is. Doe je de opleiding fijnmechanica, dan maak je bij voorbeeld ziekenhuisinstrumen ten. De metaal is zo breed, en je kunt in meer dan de helft van de metaalbedrijven als vrouw goed uit de voeten, want veel werk zaamheden gaan computerge stuurd. Veel machines zijn hele maal geautomatiseerd, daar hoef je alleen maar de berekeningen voor in te vullen. Je hoeft je ook geen ongeluk^ te slepen: grote stalen balken gaan gewoon over de lopende band. Een baan in de metaal is als vrouw goed te doen." Zelfheeft ze absoluut geen spijt dat ze de metaalsector koos. „Het werk bevalt me goed. Ik werk graag met mijn handen." Ze raadt meiden die de komende jaren voor een studierichting moeten kiezen, toch serieus na te denken over een opleiding in de metaalsector. „Belangrijk is dat de leerlingen goed voorgelicht worden over de vele mogelijk heden die er in deze sector zijn." Eind november werd Schreurs, samen met haar zeven mannelij ke collegea-ambassadeurs, offi cieel geïnstalleerd als Ambassa deur van de Techniek. Dat ge beurde in het Polmanstadion. Het was een belevenis op zich, vertelt ze. De nieuwe ambassa deurs krijgen een cursus aange boden, waarin aangegeven wordt op welke manieren ze de metaal kunnen promoten en waarbij zaken aan de orde ko men als het verzorgen van pre sentaties. Schreurs: „En dan is het de be doeling dat we de techniek echt gaan promoten, bijvoorbeeld op scholen. Na de cursus wordt dat allemaal wat duidelijker. Ik heb er wel zin in, het lijkt me heel leuk!" HOLTEN - In carnavalsresidentie Bierlokal am Bahnhof wordt donderdag 22 december om 20.00 uur een informatie avond gehouden over de carnavalsoptocht. Het reglement carnaval 2006 is aangepast. Net als het prijzengeld. Verder is er een vertegenwoordiger aanwezig van Boks Oolbek- kink die vertelt over de verzekering van deelnemende voertuigen. Wie inlichtingen wil over bouwlocaties, de optocht, deelnamefor mulieren, reglementen ten aanzien van de optocht of vragen heeft over start- en prijzengelden, kan terecht bij G. Grave, 0548- 361199 of H. Jalving, 0548-364184.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 9