Eerste team Blauw Wit laat SKVW ontsnappen Meer ritten, Voordelig Twents tarief vanaf 11 december! Twents Select Sport steekt Lastig middagje voor nandbaldamesteam Holten D3 in nieuw ji i i Resultaten Blauw Wit Resultaten W Holten SportAgenda Handbaltopper tegen Leerkes Eenrichting parallelweg Fakkeloptocht naar Kandelaar Midwinterhoorns en koek bakken Kerstmiddag Anbo Holten W Holten thuis tegen Dalfsen Blauw Wit thuis tegen Zelos Handbal overig www.twents.nl TM/CntS4 www.twents.nl TWClltS 1 www.twents.nl Donderdag 15 december 2005 Holtens Nieuwsblad 7 Hoonhorst Dl - Blauw Wit Dl Na een paar afgelastingen mochten we eindelijk verder met de competitie. Gezien de stand op de ranglijst zeker geen makke lijke tegenstander. We gingen dan ook fel en geconcentreerd van start in het mistige cn koude Hoonhorst. Wc kregen volop kansen, Robin scoorde in de zesde minuut de 0-1De hele eerste helft werd er goed ge speeld, alleen verdere doelpunten bleven uit. Hoonhorst had óók een goede keeper. Max raakte nog wel een keer de paal. Ruststand 0-1Na rust werd de draad weer goed opgepakt. Na vijf minuten scoorde Ruben de 0-2. Na tien minuten was het weer raak. 0-3 door Robin. Vier minuten later was het Max die scoorde 0-4. Hierna verslapten we iets, wat door de tegenstander werd afge straft 1-4. Een paar minuten later scoorde Stef 1-5. Dit werd te vens de eindstand. Weer een fraaie overwinning die te danken was aan het goede spel van alle spelers. Blauw Wit B2 - SWN B2 Een gehavend Blauw Wit B2, dat liefst vier basisspelers miste, heeft een nipte nederlaag geleden tegen het Nijverdalse SWN. Vanaf het begin was het een gelijkopgaande strijd waarbij de gas ten voor de pauze één keer scoorden. Ruststand 0-1. Na de rust hetzelfde spelbeeld met kansen aan beide zijden. Toen tien minu ten voor het einde Kay Schuppert een terugstuitende bal tegen de touwen schoot voor de gelijkmaker leek een puntendeling eraan te komen. Maar drie minuten voor tijd wisten de Nijverdallers nog maals te scoren. Een ongelukkige nederlaag voor de hardwerken de Holtenaren die zeker een punt hadden verdiend. Eindstand 1-2. Oranje Nassau 5 - Blauw Wit 3 Hoewel het spel van het derde niet altijd even sprankelend was, werden er drie zeer belangrijke punten gepakt tegen Oranje Nassau uit Almelo. Het derde begon scherp aan de wedstrijd, de meeste duels werden door de Blauw-Witten gewonnen en het 3e gaf zeer veel strijd. Dit vertaalde zich al vrij snel in kansen en een goal van Blauw Wit. Matthijs wist de bal goed in te schieten na goede voorbereidende acties van Frank Veltkamp en de mee opgekomen Maurice Bal- dizzone. Oranje Nassau kon slechts weinig verrichten in deze fase van deze wedstrijd, mede door de goed keepende Arjan Nijhuis. Het was wachten op de 0-2. En deze viel ook. Een vrije trap van zo'n 25 meter schuin voor de goal werd hard en zuiver genomen door Leon Scheurwater waardoor Gert-Jan Veltkamp de bal wist binnen te koppen achter de ON goalie. Dit was tevens de rust stand. In de rust zullen de Almeloërs ongetwijfeld een donder- specch hebben gekregen, want zij gingen veel beter voetballen dan in de eerste helft. In een counter scoorde zij de 1-2. ON ging meer druk zetten, mede doordat zij een man lieten doorschuiven naar de aanval. De Blauw Wit defensie bleek echter zeer solide. ON had dan wel meer balbezit, maar kreeg geen uitgespeelde kansen. Dit kon van Blauw Wit niet gezegd worden. Want hoewel de druk op Blauw Wit 3 in deze fase soms groot was, kregen de Blauw Witters juist in deze fase vier goede kansen. De scherpte in de afronding liet echter een steekje vallen, misschien wel mede door de vermoeidheid aan het einde van deze loodzware wed strijd. Eindstand 1-2. Vios Vaassen 5- Blauw Wit 6 In de rust van de wedstrijd kwam de leider van de Vaassense formatie trots vertellen dat het hem gelukt was allemaal oud eerste elftal spelers op te stellen. De ondertoon was duidelijk, helaas telde zijn formatie ook nog andere spelers die de toets van zijn kwalificatie niet konden door staan. Of Blauw Wit nu tegen deze formatie of een andere ploeg had gespeeld. Deze middag waren teveel, spelers er met hun hoofd niet bij. De dekking was dramatisch en ook een bal fatsoenlijk in spelen was aan velen niet besteed. Na tien minuten was het dan ook al 3-0. Bij rust stond een score van 7-0 op het bord. Na rust deed Herman van Eden fraai iets terug, maar de 8-1 en de in bui tenspel gescoorde 9-1 deden boekdelen spreken. Eindstand 9-1. Schalkhaar D2 - Holten Dl Uit tegen hekkensluiter Schalkhaar D2, dit zijn altijd moeilij ke wedstrijden. Het was deze morgen zeer mistig en koud, zo koud zelfs dat Niels 15 minuten voor tijd uit moest vallen. We werden op weg geholpen door Schalkhaar, die een corner van Guus in hun eigen doel werkte 0-1. In de tiende minuut was het Michel die een goede wedstrijd speelde en voor 0-2 zorgde. On danks het betere spel wist Schalkhaar terug te komen op 1-2 (25minuut). In de rust bleven we op het veld en begon de wedstrijd direct met een goal van Rik T. met een beetje hulp van een schalkhaarder (1- 3). Het werd 1-4 door onze spits Djemy die gelukkig op tijd her steld was. Ook Guus was goed aanwezig, verzette veel werk op 't middenveld en dit werd beloond met een mooie goal (afstand schot) 1-5. De laatste goal werd voorbereid door Gijs Muller van D2 (contractbespreking loopt) hij stuitte echter op de keeper van Schalkhaar deze bal kwam voor de voeten van Jur die hem met een fraaie boogbal in schoot. Eindstand 1-6. Fleringen Dl - Holten D3 Mistig, onaangenaam koud en nog ver weg ook dat Fleringen. Niet bepaald omstandigheden voor een gezellige wedstrijd op zaterdagmorgen. Toch begon Holten energiek aan de wedstrijd en al gauw bleek dat de lange reis niet voor niets was geweest. Na wat spannende momenten bij beide doelen, bleek Holten wat meer in haar mars te hebben dan Fleringen. Bart V tekende met een mooie schuiver 0- 1 aan en Jordy wist na goed doorzetten de ruststand op 0-2 te be palen. Fleringen stelde daar weinig tegenover en dat werd in de tweede helft nog minder. Holten veelal op de helft van Fleringen, wist eindelijk haar doelsaldo in positieve zin wat bij te stellen. Re spectievelijk Gijs, opnieuw Bart V.. Niels en Bart H, scoorden nog viermaal. Een dik verdiende noverwinning, maar het moet gezegd worden, Fleringen speelde ook wel heel erg zwak. Eind stand 0-6. Holten C2- Omhoog C2 Onder zeer mistige omstandigheden moest Holten aantreden tegen de gasten uit Wierden. De jongens hadden twee weken geen competitie gespeeld en waren gebrand op een overwin- ning. Holten ging furieus van start en drukte de tegenstander ver terug op de eigen helft. Het eerste doelpunt bleef dan ook niet lang uit. Een goede voorzet van Steven werd door Mare uitstekend binnen- getikt (1-0). Een terecht toegekende strafschop betekende voor Holten de kans op 2-0. Echter, de strafschop werd door de goed keepende goalie van Omhoog gehouden. Hierna kregen we nog eens de kans om vanaf elf meter de voorsprong uit te bouwen. Maar ook deze kans werd niet verzilverd, de strafschop ging net naast. Hieruit putten de Wierdenaren zoveel moed, dat men direct hierna tegenscoorde (1-1). Vlak voor rust kreeg Omhoog ook een terechte strafschop en kwam men op 1-2. De tweede helft pro beerde Holten de winst naar zich toe te halen. Onder leiding van een zeer goede keeper hield de verdediging van Omhoog echter stand. Vlak voor tijd scoorden de gasten nog een keer en brachten de eindstand op 1-3. Door de mist lijkt Blauw Wit even te moeten zoeken naar de bal. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Eindelijk na drie weken weer een competitiedu el. De nummer twee van de ranglijst kwam op bezoek in Holten. De ploeg uit Winters wijk had een goede competitie start en voerde lande tijd de ranglijst aan. De Blauw-Wit- ters hebben de afgelopen we ken enkele oefenwedstrijden gespeeld, waarin goed spel werd vertoond maar kon dit doorgetrokken worden in de competitie? Na het begin signaal was het meteen duidelijk. Blauw Wit had gelijk het betere spel en kreeg ook gelijk een grote kans. Na een voorzet van Gert Jan Prins kopte Amoud Beldman de HOLTEN - De handbaldames van Holten spelen vrijdag om 20.15 uur de topper tegen Leerkes/ Haarle. Door de zege op Dalfsen leidt Holten nu de eerste klasse met een punt voorsprong op Haarle. Haarle degradeerde afgelopen seizoen uit de regioklasse en zal er alles aan doen om via een kampioenschap opnieuw te pro moveren. Holten is bezig met een goed seizoen en wordt ook als een grote kampioenskandi daat gezien. Zondag spelen de dames de eer ste wedstrijd uit de tweede helft van de competitie uit tegen Voorwaarts in Twello. De pro movendus van afgelopen sei zoen begint een beetje haar draai te vinden. Holten zal ook hier flink aan de bak moeten. Voorwaarts - Holten zondag 18 december om 12.15 uur in sport hal Jachtlust in Twello. De heren spelen zondag uit te gen Achilles. Thuis werd een voudig gewonnen, maar Achil les is nu gewaarschuwd voor het verrassend goed meedraaiende Holten. Achilles - Holten om 14.10 in Apeldoorn sporthal Mheenpark. HOLTEN - Voor aanvang van de thuiswedstrijd tegen Excelsi or heeft sponsor Select Sport de spelers v an VV Holten D3 nieu we kleding aangeboden. Op het hoofdveld. nabij het recla mebord, werd K. van Losser toe gesproken en bedankt door G. Grave, voorzitter van de sponsor commissie van de voetbalvereni ging Hollen. Als dank werd de Van Losser een bos bloemen en een fles wijn aangeboden. Select Sport te Rijssen is al vele jaren de kledingsponsor van de voetbalvereniging Holten en om deze band te verstevigen was de heer van Losser direct bereid om de spelers van D3 van nieuwe kle- bal voorlangs. Blauw Wit bleef goed voetballen en liet SKVW alleen op hun eigen helft voet ballen en die wisten daardoor hun spitsen niet te bereiken. En wanneer de bal werd onder schept door de Blauw-Witters schakelde deze snel om en werd gelijk de aanval gekozen. Dit le verde kansen op voor Gert Jan Prins, Merijn Offringa en Rutger Grootewal en een aantal corners. Vanuit één van die corners kopte Arjan Aanstoot achterwaarts en de keeper van SKVW redde moeizaam maar tikte de bal net over. In de 25ste minuut ontliep Gert Jan Prins de buitenspelval en kwam alleen voor de keeper hij besloot het zelf te doen en zag de vrij staande Rutger over het hoofd. De keeper verwerkte de ingeschoten bal tot corner. SKVW kon het eerste halfuur niet tot aanvallen komen en doelman Maarten Paalman had tot dan niets te doen. Na het eer ste halfuur de eerste mogelijk heid voor SKVW. Een voorzet werd door de spits net naast ge kopt. Het spel was in het laatste kwartier meer in evenwicht en leverde aan beide kanten wat schoten van afstand op die het doel niet troffen. In de 39ste mi nuut kreeg SKVW twee corners vlak achter elkaar, uit de tweede corner scoorde SKVW de 0-1. Keeper Maarten Paalman werd hierbij in het vijfmeter gebied zwaar gehinderd om de bal te pakken te krijgen maar de scheidsrechter zag hier in geen overtreding. Enigszins van slag probeerde Blauw Wit het spel weer op te pakken maar slaagde daarin niet en ging met een 0-1 achterstand de rust in. Na de thee ging Blauw Wit net zo van start zoals ze aan de wed strijd waren begonnen. SKVW had met de 0-1 voorsprong geen drang om echt aan te vallen. Het spel speelde zich dan ook voor namelijk af op het middenveld. Trainer Henri Stam wisselde en bracht Ernst Jan Harmsen en Gert Jan Ulfman in het spel, hierdoor kon Dirk Jan Beldman doorschuiven naar de aanval en bracht gelijk dreiging. Na een goede voorzet van hem schoot Arnoud net naast. Blauw Wit bleef de verdediging van SKVW onder druk zetten en had nog een kwartier om de stand om te ding te voorzien. Ook voor overi ge sportkleding kunt u goed te recht bij Selekt Sport, waar nu ve le acties zijn met betrekking tot wintersport. HOLTEN - De parallelweg Rijssenseweg. tussen Kolweg en de rotonde Markeloseweg. wordt eenrichtingsverkeer. Bestemmingsverkeer mag nog wel beide richtingen uit rijden. buigen. Merijn Offringa schoot met een prachtig afstandschot van ongeveer 20 meter de gelijk maker 1-1 binnen. De Blauw- Witters begonnen te geloven in een goede afloop, want nog geen twee minuten later ronde Jurrian Paalman een zelf opgezette aan- HOLTEN - Door de 23-20 zege op Spoda/ Dalfsen 2 heeft Handbalvereniging Holten de koppositie in de eerste klasse bereikt. Holten had een lastig middagje tegen Dalfsen. Door ziekte en een blessure moest Holten het stellen zonder Michelle den Bouwmeester en Monique Plan- tinga. Daardoor kreeg onder an dere Jolanda Karsten een plek bij het eerste. In de beginfase had Holten moeite met de boomlange op- bouwsters van Dalfsen. Zij zet ten de gasten regelmatig op voorsprong, maar Holten wist bij te blijven. Vlak voor rust kwam Holten bij 10-10 op gelij ke hoogte. Ook na rust bleven beide teams aan elkaar gewaagd. Met nog zeven minuten te spe len - bij de stand 18-19 kreeg Holten tweemaal een twee mi- nutenstraf. Even leek het met Holten gedaan, maar keepster Jeanet Markvoort stopte een HOLTEN - De Open Deur- dienst en het Missionair Werk houden zondag 18 december een fakkeloptocht. Er wordt gestart om 18.30 uur vanaf sporthal 't Mossink. de Bosch kamp en kinderdagverblijf Kakelbont aan de Kolweg. Vanaf deze drie plaatsen wordt richting de Kandelaar gelopen, waar een kerstverhaal wordt ver teld door juf Lianne Jonkman van de Regenboog. In de Kandelaar is vanaf 19.15 uur samenzang, afgewisseld met een gedicht en een korte over denking. Ook is er een jóngeren- muziekgroep, bestaande uit Kim, Sandra en Irene, aanwezig. Bij de uitgang wordt een collec te gehouden voor Tsjemobyl. Wie geen fakkel heeft, mag ook gebruik maken van een lampion. Voor meer informatie, telefoon: 0548-363476. val netjes af 2-1. SKVW was hellemaal van slag maar pro beerde na de aftrap Blauw Wit onder druk te zetten. Ernst Jan Harmsen onderschepte een aan val en counterde samen met Dirk Jan Beldman naar de goal van SKVW. Dirk Jan zette Ernst strafworp en uit de break scoor de Jessica Smit zelfs de gelijk maker. Dalfsen was even de draad kwijt en kon tot tweemaal toe cirkelloopster Paulien Schooien alleen afstoppen met een zware overtreding. Beide keren ging de bal op de stip en werd de strafworp benut. In de slotseconden maakte opnieuw Jessicia Smit met een schitteren de lob het feest voor Holten compleet. Door de zege op Dalf sen steekt Holten het niet spe lende Haarle voorbij. Vrijdag avond wordt de inhaalwedstrijd van Haarle tegen Holten ge- HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 worden woensdag 28 de cember koekjes gebakken en op de midwinterhoorn gebla zen. Het koekjes bakken wordt op authentieke wijze gedaan, vanaf 11.00 uur. De midwinterhoorns komen vanaf 20.00 uur langs. Er wordt geblazen vanaf het gras dak van de speciale grasdakwo- ning. Jan alleen voor de keeper en had de 3-1 op zijn schoen maar miste jammerlijk. In de slot minuten haalde SKVW alles uit de kast maar tot echte kansen kwam het niet. Het leek erop dat Blauw Wit de punten thuis kon houden, maar met nog een minuut te spe len kreeg SKVW een ingooi de ze werd in de voeten van de spil gegooid hij draaide om zijn as en schoot in verre hoek binnen 2-2. Maarten die deze middag nauwelijks iets te doen had ge had was volkomen kansloos. De 2-2 was ook de eindstand die door de Blauw Witters als een nederlaag werd ervaren en SKVW had een punt gewonnen. Gezien het aantal kansen en het vertoonde spel was een overwin ning terecht geweest. Opstelling Blauw Wit: Maarten Paalman. Arian Vorkink, Dirk Jan Beldman, Arjan Aanstoot, Youri Noorlander, Gert Jan Prins, Jurrian Paalman, Maarten Kruimelaar, Rut ger Grootewal, Merijn Offringa en Amoud Beldman. Ingebracht: Ernst-Jan Harmsen en Gert-Jan Ulfman speeld om 12.15 uur in Haarle. De heren sloten de eerste helft van de competitie af tegen de ongeslagen koploper Swift Am- hem. Swift had een jong tech nisch goed team, maar Holten kwam in de beginfase goed mee. Daarna stokte de Holtense pro ductie en liep Swift uit naar een 12-7 voorsprong bij rust. Holten startte de tweede helft uitstekend en kwam zelfs terug tot 17-16. In de laatste tien minuten kon Holten het niveau echter niet meer vasthouden. Swift wist toen naar een wat geflatteerde 27-21 zege uit te lopen. Volgend week heet Holten tegen HV Achilles weer de kans om pun ten te pakken. HOLTEN - Anbo Holten houdt donderdag 22 december om 14.30 uur een kerstbijeen komst in de Boschkamp. D.J. Marsman uit Laren komt langs en zal leuke voordrachten van vroeger vertellen. Hij doet dit met ondersteuning van zijn harmonica. Blauw Wit Zaterdag 17 december Blauw Wit I - Zelos 1. 14.30 uur: Blauw Wit 2 - Oranje Nas sau 2. 12.30 uur: De Blauwwit ters 3 - Blauw Wit 3 (inhaal), 12.30 uur: Blauw Wit 4 (in haal )-Drienerlo 4. 14.30 uur; ASV'57 5 - Blauw Wit 5, 14.30 uur: Blauw Wit Al - Epse Al, 14.30 uur: Blauw Wit BI - SWN BI, 12.30 uur: Holten B2 - Blauw Wit B2, 13.00 uur (vertrek 12.15 uur). DES Cl - Blauw Wit Cl, 11.00 uur (ver trek 9.45 uur): Blauw Wit MB1 - HHC MB2. 1 1 30 uur: Ma- riënheem Dl - Blauw Wit Dl. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Dinsdag 20 december Blauw Wit 1 - Juliana'32 1, 20.00 uur. Zaalvoetbal Vrijdag 16 december Blauw Wit I - CJV'ers 2, 20.30 uur; Blauw Wit 2 - De Hoven 1, 19.30 uur. VV Holten Zondag 18 december Holten - Dalfsen 1. 14:00: Holten 2 - Victoria B 3. 10:30; Holten 4 - MVV 5. 10:00. Zaterdag 17 december Mariënheem Al - Holten Al, 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Holten BI - Lettele BI. 14.30 uur: Holten B2 - Blauw Wit '66 B2, 13.00 uur: Holten Cl - Go Ahead D. Cl, 12.30 uur; Holten Dl - Omhoog Dl, 1 1.00 uur: De Zweef D4 - Holten D3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur): De Zweef E2 - Holten E19.00 uur (vertrek 8.00 uur): Holten E2 - De Zweef E4. 10.00 uur: De Zweef E5 - Holten E3, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Rood Zwart MB - Holten MB1. 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); SVV '56 MB - Holten MB2. 9.15 uur. Handbal Vrijdag 16 december Haarle - Dames 1, 20.15 uur. Zaterdag 17 december Dijkoraad/ Kwiek 3 - Meisjes B 116.00 uur; Zwolle 3 - Meisjes B 2 11.30 uur; Avanti - Meis jes C 1, 12.00 uur. Zondag 18 december Voorwaarts - Dames 1, 12.15 uur; Achilles - Heren 1, 14.10 uur; Raalte 2 - Dames 2, 16.05 uur; Erica *76 2 - Dames 3, 15.15 uur; Erix - Jongens B. 16.30 uur. HOLTEN - De laatste compe titiewedstrijd voor de winter stop van VV Holten staat zon dag gepland. Het is een thuis wedstrijd tegen Dalfsen. Dalfsen verloor het afgelopen weekeinde verrassend van Hee- ten (0-1). De Dalfsenaren be zetten momenteel een positie in de grauwe middenmoot. VV Holten kwam de laatste drie weken met in actie. Het team is blessurevrij en kan in de sterk ste formatie uitkomen. Om met een gerust gevoel de winter in te gaan telt alleen een overwinning. De wedstrijd op sportpark de Meermanskamp begint om 14.00 uur. HOLTEN - Blauw Wit speelt zaterdag opnieuw thuis op 't Vletgoor. Dit keer is Zelos uit Zelhem de tegenstander. In de eerste wedstrijd van de competitie troffen beide ploe gen elkaar ook. Toen won Zelos en was Blauw Wit vrij machte loos. Zelos kwam afgelopen weekend niet in actie in Klaren- beek. De reden van het niet doorgaan is niet bekend. Zelos is na een goede seizoensope ning toch wat teruggevallen. De ploeg staat een paar plaatsen hoger als Blauw Wit. Voor de thuisclub is het belangrijk om de verbetering van de laatste weken door te trekken. Goede resultaten zullen het vertrou wen in de groep doen toenemen en daar kan die groep zelf aan werken. Scheidsrechter J.H. Luiken laat om 14.30 uur af trappen. HOLTEN - Handbaldames 2 liet uit tegen CVO in Vaassen een punt liggen. Tegen de nummer 2 moest Holten - in een erg koude sporthal - wen nen. Beide teams stonden ver dedigend goed dus werd er weinig gescoord. De ruststand brak aan bij een 5- 5 stand. Na rust bleef het span nend. Holten miste helaas twee strafworpen. Dit kwam Holten in de slotfase duur te staan. Met een 9-11 voorsprong leek Holten de winst te kunnen pakken. Een onterechte score bracht CVO op 10-11 en in de slotminuut wist men ook de gelijkmaker nog te scoren. is een sesvicevon Connection is een service van Connection is een service van Connection V.l.n.r. Jordi Landewerd. Dennis Deten, Niels Hofman. Jeroen Nij- land. W outer Reilink. Leon Brinks. Bart Haverslag, Hendri Boode. Gijs Golbach. Kevin Tijhof. Jurjen Honig en Bart Vermeulen. Haarstraat 3Ë 7462 AR Rijssem Jet 0548-514185/

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7