www.huislijn.nl Speciaal nummer met oud en nieuw Stichting Behoud van Natuur richt steunpunt Motieweg in Twents Twents® Sfeervolle kerstmarkt Agenda Medische Diensten KerkDiensten WeerWeekoverzicht Op zoek naar een nieuwe woning Waerdenborch zamelt geld in voor projecten Meer dan 20.000 woningen van 800 makelaars. weGeNeR Holtens Nieuwsblad topQfuren.nl Weekendweer Begin 2006 met Sylvesterparty Donderdag 15 december 2005 Holtens Nieuwsblad 3 Arts Maatschap Huisartsen Holten. Keizersweg 32, telefoon 0548-363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren 17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Cen trale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de ope ningstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland. Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelf de gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Verloskundigenpraktijk Rijssen-Holten, Haarstraat 171 Rijssen. Spreekuur volgens afspraak tel. 0548-522399. Voor dringende hulp tele foon 06-15075095. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. K. van Aken, telefoon 0548-361787. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, telefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten, Larenseweg 54, telefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 18 december: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. nevendien sten. 18.30 uur, fakkeloptocht naar Kalfstermansweide. Eerste collec te: diaconie; tweede collecte: gebouw Irene. Dijkerhoek, 9.30 uur: ds. H. Gijsen; Espelo, 10.45 uur: ds. H. Gijsen. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. J.G. Beerthuis, Bathmen. Collecte: plaat selijke diaconie; afscheid van organist Jaap Benschop. Gereformeerde kerk Zondag 18 december: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 18.30 uur, ds. H.P. Mulder, fakkeldienst. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouvv) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 18 december: 10.00 uur, eucharistieviering. Voor ganger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 17 december: 17.30 uur, eucharistieviering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: dameskoor; zondag 18 decem ber: 09.00 uur, communieviering. Voorganger: werkgroep liturgie. Zang: herenkoor. Maandag In de avond van zondag en nacht vielen er enkele regenbuien, met re gen en motregen, veel was het niet. Begin van de morgen enkele op klaringen maar dat duurde niet lang. Later vielen er enkele regenbui en. Ook in de middag bleef het niet droog. De bewolking overheerste en we kregen met wat regen te maken. Maar de hoeveelheid viel reuze mee. Holten noteerde over het etmaal 2.6 mm. De maximumtempera tuur kwam uit op 7.2 graden. Dinsdag Opnieuw een bewolkte nacht, waaruit nog een buitje viel. Koud was het niet met 5.7 graden als laagste waarde. De hele morgen zag er somber en grijs uit. De zon kwam er dan ook niet aan te pas. Ook in hele middag bleef het wolkendek gesloten, tot neerslag kwam het niet. En zo werd het een zonloze dag. Het werd 6.2 graden, te zacht weer ,voor december dus. Woensdag De nacht gaf opnieuw veel bewolking.'waarbij het wel droog bleef. De minimumtemperatuur kwam uit op 5.1 graden ruim boven nul dus. In de morgen veel wolkenvelden wat opklaringen en wat zon, afge wisseld door een enkele regenbuitjes. In de middag hielden we het ook niet droog, ook toen enkele buien. De zon liet het zo goed als afweten. Holten noteerde 1.2 mm neerslag. Donderdag In de nacht hadden we een afwisseling van opklaringen en wolkenvel den. er vielen geen buien. Wel was het wat kouder met 3.5 graden in de weerhut. 's Morgens wolkenvelden wat opklaringen en nu en dan zon. Begin van de middag nog opklaringen en geregeld zon. daarna toenemende laaghangende bewolking van uit Duitsland. Het werd toch nog 6.1 graden in de weerhut. Vrijdag In de nacht tijdens opklaringen en bij windstil weer, kon de tempera tuur flink dalen. Tot vorst kwam het niet met 1.3 graden. Vlak boven de grond lukte het net niet met 0.2 graden. In de morgen we kregen de zon niet te zien door de laaghangende bewolking die overdreef, ook was het mistig. In de middag overheerste de bewolking, opklaringen kwamen nauwelijks voor. Zodat het een zonloze dag werd. Tegenval lende dag dus. Zaterdag De nacht verliep helder en koud, wind was er nauwelijks. De tempera tuur dook onder nul. In de weerhut werd het -2.3 graden en aan de grond -2.7 graden. In de nanacht vormde zich dichte mist. Ook in de morgen handhaafde zich de mist. 's Middags hetzelfde weer van mist. waarbij de temperatuur niet verder steeg dan 0.5 graden. De zon liet het dus helemaal afweten. Zondag In de avond van zaterdag en tijdens de fakkeloptocht hadden we dich te mist, het vroor licht. Tegen middernacht nam de bewolking toe. op nadering van een warmtefront, en liep dc temperatuur op. De hele morgen en middag was het zwaarbewolkt. Uit de bewolking viel later in de middag wat lichte motregen, maar het was geen meetbare neer slag. Meteo Holten, Freddie Paalman huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur W H. Bevers, secretaris. Kollmgserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen'gwhk.wegener.n; Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: hoitensnieuwsblada,whk. wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert tel: 0548-597351, mobiel 06-51 19 83 21. Fax- 0548-597359 E-mail: h.schottert a.whk.wegener.nl Bladmanager: B.A. Zieleman. tel06-51198351 of 0548-597350, fax. 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: GJ.M. ter Hedde Directie: J.Y.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G. Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontractcn en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huisknmten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante dien sten en producten van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons I zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV, afdeling Marketing, post bus 692,7500 AR Enschede. Puma Jamaica man Eau de Toilette 50ml Showergel 200ml Mexx woman Eau de Toilette 60ml h Showergel 200ml Bruno Banani woman Eau de Toilette 50ml Showergel 200ml Kijk voor meer cadeautips op: v<0de geur d<e bi, |0u past Verkrijgbaar bij parfumerie, drogist en warenhuis HOLTEN - Scholengemeen schap De Waerdenborch houdt donderdag 22 december de Themadag. Er wordt geld ingezameld voor vier projecten namelijk voor projecten in Kameroen, de Filip pijnen, Indonesië en Ghana. Het project in Kameroen richt zich op de gehandicapten en heeft tot doel ze een menswaar dig bestaan te bieden middels het aanleren van een vak (naai en, borduren, houtbewerking en leerbewerking) waardoor in ei gen onderhoud kan worden voorzien. Het project in de Filippijnen be treft de financiering van een bakkerijtje in het dorp Boquig. Ten gevolge van de vulkaanuit barsting van de Pinatubo zijn de oorspronkelijke middelen van bestaan weggevaagd. In Indonesië is gekozen voor een Waterproject in Flores. Installa tie van grote water opvangbak- ken die het tekort aan water in de droge tijd kunnen compenseren. De dorpsgemeenschappen in het gebied profiteren hiervan in alle opzichten. Als laatste: een kindertehuis sl oppenwijk in Ghana. Oud-leer ling Hilde de Leeuw werkte in Ghana en maakt zich sterk voor de bouw van een weeshuis voor veertig kinderen die nu in een gewoon woonhuis dicht opeen moeten wonen. De projecten worden in samen werking met Wilde Ganzen en ICCO van middelen voorzien. Meer informatie W. Schnoor, te lefoon 0548-378383. Kerstmarkt. Dijkerhoek. vrij dag 16 december 2005, 19:00 - 21:00 Marionettentheater. Bosch kamp. zondag 18 december 2005. 14:00 60-Jarig jubileum NBvP Hol ten. Vosman, maandag 19 de cember 2005 Passage: kerstavond door Titia Verboom, Kandelaar, maandag 19 december 2005. 20:00 Bijeenkomst NBvP Dijker hoek. Bonte Paard, maandag 19 december 2005. 20:00 Levende Kerststal. Kinder boerderij Dondertman. donder dag 22 december 2005 Plaatsing 1500 kaarsen. Cana dese Begraafplaats, zaterdag 24 december 2005, 16:30 Festival voor niet-professione- le kunstschilders. Natuurdiora- ma, zaterdag 24 december 2005 - zondag 8 januari 2006 Levende Kerststal. Kinder boerderij Dondertman, maandag 26 december 2005 \\ïnter(stamppot)wandeling. Natuurdiorama. woensdag 28 december 2005 Film Polar Express. Bosch kamp, woensdag 28 december 2005, 14:00 Valkendemonstratie. Erve De- ijk, Vrijheidslaan, donderdag 29 december 2005. 14:00 Verwerping De Zaagmolen Bonte Paard, donderdag 29 de cember 2005, 20:30 Keunestatjesoamd. Bierlokal am Bahnhof. vrijdag 30 decem ber 2005, 20:00 Sylvesterparty, Café 't Keuntje, zondag 1 januari 2006. 1:00 Vrijwilliger van het jaar. Ge meentehuis Rijssen, maandag 2 januari 2006, 19:30 Nieuwjaarsbijeenkomst NBvP Holten. Vosman, woensdag 4 januari 2006 \Vinter(stamppot)wandeling. Natuurdiorama, woensdag 4 ja nuari 2006 Passage: nieuwjaarsbijeen komst, Kandelaar, donderdag 5 januari 2006, 10:00 Koffieochtend. Boschkamp, vrijdag 13 januari 2006, 9:30 Bijeenkomst NBvP Dijker hoek, Bonte Paard, maandag 23 januari 2006, 20:00 Passage: jaarvergadering en Meyberg over geheim geweld, Kandelaar, donderdag 26 januari 2006, 20:00 Jubileumuitvoering OCH. Holten, vrijdag 27 januari 2006 is een service van (oruiemon Wisselvallig met af en toe zon. Vrijdag een gure dag, met veel bewolking en regelmatig bui en, afgewisseld door enkele opklaringen en wat zon. Daarbij staat ook veel wind uit het noordwesten. Temperatuur tussen 8.0 en 9.0 graden. Zater dag en zondag regelmatig win terse buien met hagel of natte sneeuw. De buien worden afge wisseld door opklaringen. Mid- dagtemperatuur rond 4.0 graden. HOLTEN - De Sylvester Party bij café 't Keuntje belooft dit jaar weer een ouderwets gezellig nieuw jaarsfeest te worden. DJ Mamix zal speciaal voor deze avond ook zijn platen spelers meenemen om de lekkerste dans en feestmu ziek uit de jaren tachtig en negentig (een collectie door hemopgebouwd uit zijn 'Waag'-periode) vanaf vinyl te kunnen draaien. Van Dance Classics tot Reggea, van Après Ski Hits tot de Hollandse meezingers. Al lemaal zullen ze te behoren zijn vanaf 1.00 uur. De entree kaarten zijn ver krijgbaar bij Grand Café 't Keuntje en De Knetterbar. is een service van Connection Vervolg van voorpagina) RIJSSEN - Koele wijn vindt dat het anders kan en moet. De ge meente gaat gebruik maken van de mogelijkheid om een groep aansprakelijk te stellen. Koelewijn roept de burgers op om meteen melding te maken van onrechtmatigheden en van dalisme via een speciaal num mer: 06 128 900 87. Dat num mer kan alleen gebeld worden op oudejaarsdag en in de nieuwjaarsnacht tot 02.00 uur. Na 02.00 uur kan men bellen met algemene politienummer: 0900 8844. Opsporingsambtenaren van de gemeente of politieagenten ko men na een telefoontje zo snel mogelijk ter plekke. Zijn de van dalen dan nog ter plaatse, dan worden ze in de kraag gevat. Is de naam van iemand van die groep bekend, dan gaat men naar het huisadres van de betrokkene. Ook al heeft de persoon in kwestie zelf géén afbrekende werkzaamheden verricht, hij of zij wordt door de gemeente wel aansprakelijk ge steld en krijgt diezelfde dag nog de rekening gepresenteerd en moet diezelfde dag nog betalen. Voorbeelden wil Koelewijn wel noemen: een verkeersbord kost rond de 100 euro, een prullenbak 300 euro en verlichting varieert van 300 tot 800 euro. „We heb ben nu de mogelijkheid om de zaak op deze manier aan te pak ken. Het stelsel van groepsaan- sprakelijkheid is uitdrukkelijk in het wetboek van strafrecht opge nomen. Ook al heeft de persoon zelf niet meegedaan aan de ver nieling, hij is en blijft aansprake lijk. De persoon moet de rekening dan zelf maar verhalen op de an dere leden van de groep", geeft Koelewijn aan om er meteen een waarschuwing aan toe te voegen: „Laatje dus niet in met een groep die op vernieling uit is." Ontkent de betrokkene bij de groep aanwezig te zijn geweest, of weigert men te betalen, dan gaat de zaak over in handen van politie en justitie. „Dan maken we er een strafrechterlijke zaak van en wordt een en ander door de po litie onderzocht. Blijkt de persoon alsnog betrokken te zijn. dan moet ie naast de schade ook nog een boete betalen." De naam van de melder wordt door de gemeente niet bekendge maakt. „Burgers zijn vaak bang voor represailles. Nu blijkt dat het aantal represailles in de praktijk enorm laag is; het komt maar hoogst zelden voor dat iemand wraak neemt. Maar omdat wij de zaak willen afdoen in een civiel rechterlijke procedure is de mel der op dat moment geen getuige. En zelf maken we de namen niet bekend", aldus Koelewijn. De gemeente gaat daarnaast zelf ook doen wat mogelijk is om ver nielingen te voorkomen. Vooraf gaande aan de jaarwisseling wor den de binnenbakken uit de vuil nisbakgehaald, bijvoorbeeld uit de vuilnisbak op de Kalfster- mansweide. Verkeersborden en lantaarnpalen kunnen, in verband met de verkeersveiligheid en de sociale veiligheid niet wegge haald worden. HOLTEN - De kerstmarkt niet op donderdag maar op zaterdag te houden, blijkt een goede keuze. Velen kwamen een kijkje ne men bij de sfeervol aangeklede kraampjes. Een deel daarvan was zelfs overdekt door een grote tent. Een draaimolen v oor de kin deren en broodjes bakken boven een vuur. Kerststukjes kopen bij Sill en worst eten bij de kraam v an Albert Heijn. De winkels bleven ook 's avonds open, wat voor extra sfeer in het dorp zorgde, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Stichting tot Be houd van Natuur en Landschap is begonnen met de inrichting van het steunpunt Helhuizer- weg/ Motieweg. Een groot aan tal vrijwilligers was zaterdag paraat tijdens de jaarlijkse vrij- vvilligersdag om mee te helpen een nieuw stukje paradijs op aarde te creëren. Gesterkt door liters hete koffie stortten de vrijwilligers zich op het karwei van de eerste aanplant van het steunpunt. Het voorberei dende werk, het machinaal gra ven van een enorme vijver en het ophogen van de grond om daar wandelpaden over aan te leggen, was al gedaan door de firma Rei- jlink uit Dijkerhoek. De aanplant geschiedt volgens een van tevo ren nauwkeurig uitgewerkt plan waarbij rekening wordt gehouden met het welzijn van de in deze re gio aanwezige flora en fauna maar ook aantrekkingskracht moet krijgen. De grond om de vij ver is van de bovenlaag ontdaan waardoor verschraling ontstaat en wilde planten weer welig kunnen tieren die op hun beurt allerlei vlinders en insecten aantrekken. De al bestaande houtwal achter de vijver krijgt straks door dit nieu we natuurgebied erbij, nog meer zuigkracht voor amfibieën. De bomen en struiken in het plan zor gen niet alleen voor de nodige schaduw en windkering maar trekken ook bepaalde vogels aan. Het geheel wordt deels omlijst met een meidoornhaag waarin vogels zich in rust kunnen ver stoppen maar in de bessen daar van ook een flinke voedselbron Vrijwilligers hielpen zaterdag mee om van het steunpunt een paradijsje te maken, (foto: Johan Bolink) vinden. Die haag mag echter niet te hoog worden anders wordt het natuurgebied onttrokken aan het oog van de passant. En het is nu juist de bedoeling dat voorbijgan gers er ook een stukje welzijn vin den. Daarom worden er picknick- banken geplaatst en wandelpaden aangelegd om de natuur van dicht bij mee te kunnen maken. De grote vijver in het midden krijgt een dubbelfunctie: het kwel water dat wordt opgeduwd door de Holtcrberg wordt er in opge vangen en daardoor heeft men ook iets meer zekerheid dat er een redelijke hoeveelheid water in zal blijven staan: dat komt weer ten goede aan de planten en dieren die zich daar op zullen houden. Met deze tastbare uitwerking van het ontwerp komt er een eind aan spe culaties omtrent vermeende plan nen van grondeigenaar Jan Stam om daar een groot mountainbike activiteit op te zetten. Dit voorma- lig.stukje cultuurgrond was al ge neraties lang in bezit van de fami lie Stam. Voor een zacht prijsje verhuurt Stam het nu aan de ge meente die de Stichting tot Be houd van Natuur en Landschap de opdracht tot inrichting gaf en het onderhoud voor het eerste jaar. Daarna volgt er weer een aanbe steding. Voor de fietsenverhuur- der-van-professie dus echt geen goudmijn onder aan de Holter- berg. Wel draagt hij het hele pro ject een warm hart toe.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3