Krant verschijnt vanaf januari op tabloidformaat 'Mogen we rondhangen in een keet van de gemeente?1 Holtens Nieuwsblad Brandend lint van kerstmarkt naar kerststal 1 V BhiSïffl Groep aansprakelijk bij vandalisme oud en nieuw Slechts één Holtenaar bij rondetafelgesprek met jongeren In dit nummer. Pronkstukken Keunedarpse geschiedenis onder hamer KORTINGSPAS LEI OP! VRIJDAG VALT DE TWENTE HOGEROP BEWAARSPECIAL BIJ U IN DE BUS! Verbod op bessen plukken Pak uw voordeel met Twentepas Enkco mag panden Udema gaan huren van gemeente Holtens Nieuwsblad Donderdag 15 december 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nteuwsblad@whk.wegcner.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - Het Holtens Nieuwsblad wordt met ingang van 1 januari sterk vernieuwd en verbeterd. De krant gaat niet alleen over op het handza me tabloidformaat. Ook ont vangt u de uitgave voortaan al op dinsdag. IJ bent dus nog sneller op de hoogte van het nieuws en alle nieuwtjes uit De Holtense samenleving. Het medialandschap is flink in beweging. Dagelijks is er wel nieuws te melden over de pu blieke omroepen of is bijvoor beeld het Talpa van John de Mol in het nieuws. De krantenwereld past in hoog tempo de formaten van de uitgaven aan op de nieu we marktontwikkelingen en de wensen van de lezers. Nationaal en internationaal kiezen gere nommeerde uitgevers voor het populaire tabloidformaat. Door de aanpassing van het formaat komt ook het Holtens Nieuws blad tegemoet aan de wens van de lezers, zo blijkt uit een onder zoek hiernaar. Dat het Holtens Nieuwsblad voortaan op dinsdag verschijnt heeft een hogere actualiteits waarde tot gevolg. Als lezer bent u twee dagen eerder op de hoog te van alle informatie, achter gronden en details van de ko mende dagen. Daarnaast wordt de berichtgeving over het week end- en sportnieuws veel actu eler. Ook de aanbiedingen van alle adverteerders komen eerder on der uw aandacht en heeft u twee dagen langer de gelegenheid om te reageren. Door de nieuwe vormgeving en het tabloidfor maat worden de advertenties ook interessanter voor de lezers. Met tenminste wekelijks 4 pagi na's redactionele, interessante en lokale aandacht voor Holten, het nieuwe formaat en de eigen tijdse vormgeving is het Holtens Nieuwsblad voor haar abonnees hét medium voor alle Holtena ren en iedereen die geïnteres seerd is in alles wat er in Holten geschiedt. Kortom, een over zichtelijke en goed leesbare uit gave; een krant van formaat. HOLTEN - Of het afgelopen zaterdag nog te vroeg was voor een carnavalsbeurs, omdat het de eerste keer was of wegens de kerstmarkt, dat werd niet helemaal dui delijk. Toch bleef het grote publiek weg. Het klerefeest was er echter niet minder gezellig om. Her en der stonden in Zaal Vosman kraampjes opgesteld met verschillende carnavals- pakken, jurken, hoeden en at tributen als brillen en spinnen. Het bleef echter erg rustig, op een enkeling na die toch met iets leuks naar huis ging. Daarna volgde nog een mode show, opgezet door de Ver sierders. Op de muziek van The lion sleeps tonight kwam Arjan Vros op als iemand die op expeditie gaat naar de jungle. Het klerefeest werd afgesloten met een veiling door Coen van Hoevelaak. 'Er worden pronkstukken uit de Keunedarpse geschiedenis ge veild', benadrukte veiling meester Coen. 'Maak geen on verwachte bewegingen, want je bent er zo eigenaar van.' Zo werden Fienpreuver bier viltjes geveild, ccn bolderkar, de kop van een gier, een mini- viool en varkenskoppen op een plankje. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten gaat met een zero- tolerance beleid en door ge bruik te maken van de moge lijkheid van groepsaansprake- lijkheid proberen vernielingen rond de periode van oud en nieuw binnen de perken te houden en als het even kan uit te bannen. Burgers worden opgeroepen om vernielingen direct door te ge ven via een speciaal telefoon nummer en zo mogelijk de naam van één of meerdere personen te noemen die bij de groep horen. Wordt de schade, toegebracht aan gemeentelijke eigendom men, daardoor verhaald, dan krijgt de melder een beloning 12 tot 100% echte korting (als bijlage van de Weekendkrant) HOLTEN - Voor een eerste keer blijft het toch vaak afwachten hoe het gaat lopen. Zo werd de kerstmarkt in het centrum op za terdag gehouden en tegelijkertijd een levende kerststal bij hotel 't Losse Hoes. Om dit te combineren werd een fakkeltocht ge houden. Velen gaven gehoor aan de oproep. In een lange lint ging de 'brandende' stoet via het Beukenlaantje naar de levende kerststal. Met voor op enkele monniken en sint-bernardshonden. De weg was afgebakend met kaarslicht. De kou. de mist en het geluid van midwinterhoorns maakten het plaatje compleet: een zeer sfeervol geheel. Aangekomen bij het Losse Hoes werd het verhaal van de geboorte van Jezus Christus verteld en zongen de Hoolter Korhanen kerstliederen, (foto: Johan Bolink) van minimaal 25 tot maximaal 100 euro, afhankelijk van de grootte van de schade die ver haald wordt. Met deze maatrege len willen burgemeester en wet houders, samen met de politie, het vandalisme op oudejaarsdag en in de nacht van oud op nieuw te lijf. „Vorig jaar is cr rond de jaarwisseling voor 37.000 euro vernield, grotendeels als gevolg van vuurwerk. Dat is veel te veel. Het gaat om vernielingen die aangericht zijn in de openba re ruimte: straatlantaarns, afval bakken. Ook verkeersborden moeten er aan geloven. Het gaat om spullen die van de gemeen schap zijn en de burgers draaien er uiteindelijk voor op." (Lees verder op pagina 3) RLJSSEN - Er komt binnen enkele maanden een vervolg op het rondetafelgesprek met jongeren, dat de gemeente maandagavond hield. Bij dat tweede gesprek zijn geen men sen uit de plaatselijke politiek aanwezig en ook geen pers. Het is dan zaak dat de jonge ren in Rijssen-Holten geza menlijk op tafel leggen wat ze precies willen en daarmee het overleg aangaan met het ge meentebestuur. Echt druk was het maandag avond niet in het gemeentehuis. Op de publieke tribune was geen jongere te vinden. Belangstel ling was er wel vanuit de poli tiek: burgemeester, wethouders en meerdere raadsleden waren aanwezig om kennis te nemen van de opvattingen van de jon geren uit hun gemeente. In totaal zo'n twintig jongeren tussen de 13 en 23 jaar, merendeels vanuit plaatselijke jongerenorganisa ties, hadden gehoor gegeven aan de gemeentelijke oproep en wa ren volop bereid het gesprek met de gemeente aan te gaan. Eén van de inleiders was Maar ten Kruimelaar. Hij bracht een eventueel in te stellen jongeren- raad onder de aandacht. Deze jongerenraad zou gesprekspart ner moeten worden van de ge meente Rijssen-Holten. Over de samenstelling van zo'n raad lie pen de opvattingen uiteen, ook gezien de verschillende culturele achtergronden, de leeftijd en het aantal jongeren. „Het kan zijn dat vooral politiek geïnteresseerde jongeren zich zullen aanmelden, maar dat is maar een klein deel van de jon geren en dan krijg je geen goed beeld", stelde Kruimelaar. Om dat te voorkomen zouden de scholen betrokken kunnen wor den bij het realiseren van een jongerenraad. Jongeren zouden tot een bepaalde leeftijd zitting kunnen hebben en dan zelf hun opvolger moeten zoeken, om zo de continuïteit van de jongeren raad te waarborgen. De uit Dijkerhoek afkomstige Jan Jaap Meendering was de enige jongere uit Holten die op de bijeenkomst was. „Welke po litici komen uit Holten? Ligt hier voor jullie ccn taak?" vroeg Voor februari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5,- per week. Lespakketten vanaf 605.- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 (€0.22P/mi„ www.rijbewiisservice.nl Zo'n twintig jongeren tussen de 13 en 23 jaar. merendeels vanuit plaatselijke jongerenorganisa ties, waren aanwezig bij het gesprek met de gemeente, (foto: Johan Bolink) gespreksleider Jannes ter Horst de aanwezigen. ..In de kern is wel iets georganiseerd, maar in het buitengebied niet. Nu orga niseren de jongeren daar zelf wel wat." SGP-raadslid Ben Beens vroeg hem wat de ge meente daar. in het buitengebied voor jongeren kon doen. „Mo gen we in een keet rondhangen? Of mag dat niet van de gemeen te", vroeg de Dijkerhoeker. Burgemeester Bort Koelewijn ging er op in door te wijzen op de verantwoordelijkheid van de gemeente ten aanzien van veilig heid. Drankgebruik kwam even eens ter sprake. „Maar we moe ten hierover nog een standpunt innemen", aldus Koelewijn, die wel met een aantal jongeren uit het buitengebied hierover van gedachten wilde wisselen. „Kom maar eens langs", nodig de Jan Jaap hem uit. „Ik ga er wel van uit dat vanuit het gemeentehuis een afspraak gemaakt wordt", geeft Meende ring na afloop aan. Hij wil het gemeentebestuur de keet KUD laten zien en die letters staan voor "Kamereu Uut Dieker- hook'. „Nee, we hoeven de keet niet eqrst schoon te maken. We hebben een schoonmaakrooster en daar wordt redelijk de hand aan gehouden", lacht hij. De bijeenkomst in het gemeentehuis van Rijssen vond hij wel geinig. „Politiek interesseert me wel, ik heb overal wel meningen over. Maar de opkomst uit Holten viel me op zich wel tegen." De 19- jarige student bedrijfskunde \ond het sowieso een goed ini tiatief. „Het was leuk opgezet en de gemeente deed er veel moeite voor. Ik had wel het idee dat de bij de gemeente al bekende jeugd er merendeels zat. Als de gemeente zo'n bijeenkomst be ter aankondigt, is er volgende keer wellicht ook meer andere jeugd." Meendering is zeker van plan om naar de vervolgsa- menkomst te gaan. „Een jonge renraad is wel een goed idee, dat zou nader uitgewerkt kunnen worden. De gemeente had het erover om alle jongeren te berei ken, maar ik denk dat dat niet lukt." Hij vond de bijeenkomst zinvol. „Zelfs al zou er niets uit komen. Ik vond het al aardig om te zien wie mijn burgemeester en wethouders zijn. HOLTEN - De gemeente wil een eind maken aan de Vosse bes en blauwe Bosbes-pluk- praktijken op en rond de Hol- terberg. „Met name die soorten werden bedrijfsmatig geplukt, door an dere plukkers uit Duitsland. De vossebes is voedsel voor de die ren. maar de vossebes wordt ook gebruikt voor een saus bij wild", vertelt politiechef Harrv Sjoers. Plukkers, uitgerust met speciale kammen, haalden de bessen met kilo's tegelijk weg. Pagina 3 De kerstmarkt op zaterdag blijkt in goede aarde te zijn gevallen. Zeker in combina tie met de levende kerststal en de fakkeloptocht. Pagina 5 De Molenbelterflat is cr voor jong en oud. Een kijkje ne men kan zaterdag tijdens het open huis. Pagina 5 Kinderboerderij Dondcrt- man staat weer in het teken van Kerstmis. Twee dagen is er een levende kerststal Duizenden Twente Hogerop- kortingspassen zijn er inmid dels al verkocht en de verkoop neemt de laatste weken sterk toe. Niet verwonderlijk, want vanaf 1 januari kunnen pas houders veel honderden euro's v erdienen met deze pas. Meer dan duizend ondernemers in Twente geven de pashouders korting, variërend van 12 tot 100 procent of een extra korting van 132 euro bij aankopen boven 1000 euro. Deze kleine investe ring heeft u binnen de kortste keren terugverdiend. Deze week wordt in heel Twente huis aan huis de speciale Twente Hoger- opkrant verspreid met daarin al le wetenswaardigheden over de actie Twente Hogerop. In deze krant zit een formulier, waarmee u zich kunt aanmelden voor de Twente Hogerop-kortingspas. Vul het formulier in, want alleen dan profiteert u gegarandeerd van diverse extra's. In week 51 wordt het formulier door uw krantenbezorger opgehaald. Voor meer informatie: zie de Twente Hogerop informatie krant deze week in uw brieven bus of kijk op www.twenteho- gerop.nl. §g w Üi_f 27 december t/m 5 januari BLOEMENDAL FIETSPLUS Banisweg 3 - Rijssen telefoon 0548-51 22 17 HOLTEN - Tussen de ge meente Rijssen-Holten en Enkco is vrijdag 9 december overeenstemming bereikt over de huur van enkele be drijfspanden op het voorma lige terrein van Udema. Enkco startte maandag 12 december met tien perso neelsleden de productie. De productie van Enkco werd uitgevoerd door Udema. Met het stopzetten van de werk zaamheden vorige maand van Udema, kwam ook een eind aan de activiteiten voor Enk- Tussen de gemeente, Udema en Enkco is nu overeenstem ming bereikt over de verhuur van een deel van de bedrijfs hallen per 12 december aan Enkco. Zij kan vanaf dat mo ment de productie in eigen be heer starten.'De curator stemt in met deze afspraak. Het bedrijf biedt voorlopig werk aan tien personen. De gemeente is formeel eige naar van het terrein. Zij heeft dit aangekocht omdat op het bedrijfsterrein De Kol w aar de bedrijfspanden zijn gevestigd, op termijn woningbouw ge pland staat. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint Als le/er van hel Holtens Nieuwsblad wordt u ged geïnformeerd. gjg y gyg ggp flieUWe Als abonnee bent u daarvan verzekerd. abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: 1 Adres: Postcode: Geef dat ook eensWoonplaats: aan een ander door! 1 Telefoon: bon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor', Hollens Meun blad op: het opgeven van een nieuwe abonnee J Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan. Holtens NieuwsbladWoonplaats: Postbus 692.1 Postcode: 7500 AR Enschede lTe|efoon. t.a.v. Service-afdeling j Bankrekening: i Handtekening: 48,05 per jaar (betaalw ijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) 1 (losse nummers: 0.95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1