'Iedereen wil graag dat er in Holten gebouwd wordt' piCDUPICC rwsmm 'Net als het afval scheiden wij hier het water: regenwater en afvalwater.' www.reinaardusvis.nl RBTBAABBPS 12.95 11118 Stegeman wil graag wethouder blijven Geen verkeerskundige noodzaak rondwegen IMAIXANV VfjJ/kiidi Ivoor de feestdagen w GOURMET SCHOTEL Vrieskoop Diepvrieshal Holten Donderdag 15 december 2005 H011 HOLTEN - Voor wet houder Wim Stegeman had het afgelopen jaar behoorlijk wat bijzonde re momenten in petto. „Het was een enerve rend jaar waarin een aantal opmerkelijke be sluiten werden genomen die voor de gemeente Rijssen-Holten toch nieuw waren, bijvoor beeld het gebruik van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten", vertelt hij. Afgelopen jaar was er in Holten veel in beweging eri op de agenda van het nieuwe jaar staan alweer tal van Holtense aangele genheden, zowel in de kern als in het buitenge bied. Stegeman kent die zaken, weet van de hoed en de rand. Of het wel eens crisis was afgelopen jaar? „Nee, dat zeker niet. Maar de ziekte van een collega is nooit fijn en dat heeft wel een tijdje een stempel gedrukt op func tioneren van het college. Zoiets heeft uiteraard ef fect." Wethouder Stege man met een terugblik én alvast een kijkje op de agenda van het nieuwe jaar. Het was een enerverend jaar. „Er is een aantal op merkelijke besluiten ge nomen die voor de ge meente Rijssen-Holten toch wel nieuw waren. Het was voor het eerst dat we gebruik maakten van de Wet Voorkeursrecht Gemeenten en dat gebeur de voor Holtense gebie den: de Liezen, de Kol en Lokerbroek. Zoiets brengt veel werk mee en maakt ook veel discussie los Je rrtoet daar veel over com municeren met betrokke nen. Dat vraagt een be paald deel van je tijd", geeft hij aan. De wethouder ziet een lichte vooruitgang wat het realiseren van woning bouw op De Kol betreft. „De meest recente ont wikkeling: de aankoop van Udema. in combinatie met wat de gemeente al aangekocht heeft, biedt ons de kans om over twee jaar gedeeltelijk met wo ningbouw op de Kol te kunnen beginnen." Hij schat dat in 2008/ 2009 de eerste woningen op dit voormalige industrieter rein gebouwd kunnen worden. „Iedereen wil graag dat er in Holten ge bouwd wordt. De vraag hoopt zich op en er is een stuwmeertje van woning zoekenden ontstaan. Daar moetje weer evenwicht in vinden, net zo goed dat we in Rijssen op dit moment dat evenwicht wel hebben bereikt. Belangrijk is ook om een woningaanbod te realiseren dat afgestemd is op de behoefte van de be volking: een gemêleerd programma van huur-, so ciale koopwoningen en duurdere kavels." Voor Udema vindt hij de gang van zaken zeer spij tig. „Het is een triest ver haal; een familiebedrijf dat zolang in Holten ge vestigd was. Ik had liever gezien dat het bedrijf zich gevestigd had op Vlet- gaarsmaten. Maar het is de marktsituatie die kun nen wij ook niet keren. Aan de andere kant biedt het wel nu wel perspectief voor de woningbouw in Holten." Daarnaast was er de niet aflatende discussie rond het Vcrkccrsstructuurplan Holten. Stegeman is blij dat er toch een besluit ge nomen is en dat begonnen kan'worden met de aanleg van het HJ Wansinktracé. „Er is nu toch meer duide lijkheid over de verkeers- structuur in Holten. De eerste stappen van het VSP kunnen gezet wor den." Die eerste stappen zijn het afwerken van de planologische procedures rond het tracé. „We zijn bezig met het benaderen van grondeigenaren. Aan Wim Stegeman: 'De eerste stappen van het VSP kunnen gezet worden.' (foto: Sander Scheperman) de straat staat een aantal huurwoningen en daar over moet overlegd wor den met Spectrum. Het zijn allemaal zaken die komend jaar aan de orde zijn. Termijnen noemen is altijd gevaarlijk, je weet nooit wat je in het proces nog tegenkomt, maar de verwachting is toch wel dat in 2007/2008 het Wansinktracé afgerond moet worden." Hel meest opmerkelijke besluit vindt hij de keuze van het nieuwe industrie terrein in Lokerbroek. „Daar zal misschien niet iedereen even gelukkig mee zijn. Maar voor de ge meente Rijssen-Holten is het ontzettend belangrijk: je wilt als gemeente toch bewerkstelligen dat je voor je eigen bevolking en je eigen bedrijvigheid vol doende aan mogelijkheden hebt." En het meest ambi tieuze plan? „Het Net werkplan Sport: voor de sportliefhebbers binnen de gemeente een enorme uit daging èn een enorme ver betering!" De discussie over de grote zaal van het Kulturhus Holten ervoer Stegeman persoonlijk als een demo cratisch dieptepunt. „Als politieke partijen geduren de de vergadering elkaar geen schorsing gunnen voor overleg, vind ik dat absoluut een gemiste kans. Eén ding moet je niet ver geten: Sociaal Cultureel werk en sportvoorzienin- gen kunnen nooit kosten dekkend zijn. Maar de he le gemeenschap, zowel in Rijssen als in Holten, heeft recht op deze voorzienin gen die je gewoon als ge meente ook moet dragen. Het is de kunst daar een zeker evenwicht in te vin den. Met de meerderheids keuze van de raad is dat evenwicht verloren ge gaan." Voor het nieuwe jaar staat een aantal be langrijke onderwerpen op de gemeentelijke agenda. „De schop gaat in de grond: de eerste projecten in het kader van de recon structie worden uitge voerd. Dat betekent dc uit voering van de rood voor roodregeling en nieuwe mogelijkheden voor vrij komende bedrij fsgebou- wen", somt Stegeman op. Op zijn bordje liggen ver der onder andere de aanzet tot een gebiedsvisie over het Look, het uitwerkea van een structuurvisie voor Lokerbroek, het uit werken van de bestem mingsplannen De Liezen en De Kol. En het komen de jaar zal ook de verdere uitwerking van het Net werkplan Sport op de agenda staan. Het VSP zal ongetwijfeld weer aan de orde komen. En dat zijn al leen nog maar zaken die voornamelijk in de kern Holten spelen. „Of ik last heb van stress?" Hij grijnst, zit er ontspannen bij. „Misschien de eerste jaren wel. Nu niet meer. In dit werk heb je momenten van stress en daar moet je mee leren omgaan. Er is wel een groot verschil tus sen het wethouderschap in het monistisch systeem en nu, in het duale systeem. In het monistisch systeem had je ook altijd nog de zorg dat je linea recta het standpunt van je eigen fractie verdedigde. In het duale stelsel probeer je wel in de besluitvorming het eigen politieke gedachten- goed mee te nemen, maar je hebt meer bewegings ruimte." „Het wethouderschap is heel gevarieerd werk. Elke dag is verrassend an ders", verklaart Wim Stegeman zijn keuze om voor nog eens vier jaar 'bij te tekenen'. „Het is een uitdaging om binnen een team de gemeente proberen te dienen en als wethouder heb je daar een soort sleutelfunctie in. Het scharnierpunt tussen wat burgers willen en wat haalbaar is. daar probeer je steeds wegen in te zoe ken." Kortom, als de kiezer dat wil en als bij de college-onderhandelingen een wethouderspost voor het CDA beschikbaar komt, dan treedt Stegeman voor een nieuwe periode aan. „Alles wat ik er van kan en wil zeggen is dat ik graag beschikbaar ben om nog een periode wethouder te zijn. Er liggen nog voldoen de zaken, nog voldoende uitdagingen om verder te gaan. Maar je bent afhanke lijk van de verkiezingsuitslag en de collegeonderhandelingen. Dat zijn een aan tal aspecten die je gewoon moet afwachten." De gemeenteraadsverkiezingen worden gehouden op 7 maart 2006. Stegeman werd in maart 1990 gemeente raadslid. Vier jaar later werd hij wethouder. Hij staat nu als nummer 11 op de kandidatenlijst van het CDA. Mocht het CDA bij de college-onderhandelingen buiten de boot vallen, dan keert Stegeman niet terug als raadslid. „Het is hart stikke mooi w erk, ik heb het jaren met plezier gedaan, maar ik denk niet dat het goed is om na zo'n lange periode terug te komen in de fractie, zeker niet als je drie penodes wethouder geweest bent." Voor Stegeman was het een bewuste keus die hij al in een vroeg stadium bij zijn partij kenbaar maakte. „En daarom sta ik op de elfde plek. Een logische plek: ik ben de eerste lijstduwer. De fracties van SGP, WD en ChrL willen koste wat kost de aanleg van een rondweg rond Holten, ten noorden van de spoorlijn, aan de voet van de Hol- terberg en gaven afgelopen jaar te kennen dat de wethouder daar bij de pro vincie op aan moest dringen. Maar de provincie ziet een noordelijke rondweg rond Holten absoluut niet zitten en heeft dat ook kenbaar gemaakt. 'Er is hiervoor onvoldoende verkeerskundige noodzaak, er wordt een ongewenste verkeersaanzuigende werking verwacht, de landschappelijke en archeologische waarden van de Holterenk worden er mee aan getast en het belang van grondwaterbescherming en waterwinning loopt een risi co', lichtte de provincie haar besluit toe. Stegeman: „Het probleem van rondwegen tot nu toe, en dat geldt zowel voor Rijssen als voor Holten, is dat de verkeerskundi ge noodzaak onvoldoende kan worden aangetoond. Dan heb ik het nog niet eens over de locatiekeuze van waar je de weg neer wilt leggen. Zowel Rijssen als in Hol ten hebben te maken met meer intern verkeer als met doorgaand verkeer. Nu groeit het doorgaande verkeer wel, dus op termijn zul je met een oplossing moeten ko men. Mijn persoonlijke mening is datje dan moet streven om het doorgaande ver keer via zo kort mogelijke routes naar de Al te leiden. En géén grote delen van je eigen gemeente opofferen om een regionaal/ landelijk probleem op te lossen." 9» WB i '1 Wilt u meer weten over de laatste modellen, ga dan snel naar de AIXAM dealer voor meer informatie, of bezoek www.aixam-jansen.nl BERT JANSEN MINICARS Breukersweg 8, 7471 ST Goor tel0547-272719 - fax :0547-273000 info@aixam-jansen.nl Larenseweg 32 Holten Tel. 36 14 16 Fax 36 47 09 Topkwaliteit diepvriesprodukten o.a. groente, vlees, snacks, ijs en gebak. 20%Vleeskroketten, 28 stuks, 7*5 6.95 Vietnamese loempia's. 24x70 gr. 6.95 Minisnacks, assortiment, 50 stuks 6.95 Patat frites, topmerk, 2'/2'kilo. 705 2.45 Aardappelnootjes, zak a 1 kilo, 1575 1.50 Soepgroente, zak a 2% kilo,"795 2.45 Broccolimix, zak a 2% kilo, 4r95 3.95 Soepballetjes, Enkco, 1 kilo, 6tSQ 5.95 Schnitzels, gepanneerd, 1 kilo, stuntprijs 5.95 Hollandse appeltaart, 10 pers.,^95 3.45 Slagroompunten, assorti, 12 stuks 7,95 Saucijzenbroodjes, 12 stuks, 5.95 4.95 Boerenroomijs, 2'A literbak 3.95 Super roomijstaart, 1500 ml., 8 pers. 3.95 Bavaroise tulbanden, 750 ml. diverse smaken, 2.45, 2 stuks nu voor 3.95 Elite salades, diverse soorten, v.a. 1.95 Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 31 december 2005. 4 pers., 9 soorten vlees Let op extra openingstijden: maandag: 09.00-17.30 donderdag: 09.00-20.00 dinsdag: 09.00-17.30 vrijdag: 09.00-20.00 woensdag: 09.00-17.30 zaterdag: 09.00-17.00 Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein de Haar) Kom eens langs! Levering aan huis v.a. 30 EURO, bel nu voor een GRATIS prijslijst: @0548-364546 I En daar hoeven we zelf helemaal niets aan te doen. In Rijssen bijvoorbeeld vangt de gemeente het regenwater op in ondergrondse bakken. Gescheiden van het riool voor afvalwater van bijvoorbeeld de wasmachine en badkamer. Slim idee, zeker als je je realiseert dat het steeds vaker en harder regent. Het regenwater stroomt dan, via de putten in de straat, rechtstreeks naar de bakken onder de grond. Zo staat bij een flinke bui de straat niet meteen blank. Een prettige gedachte, zeker omdat het een paar natte voeten scheelt... Nederland leeft met Water

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 11