Herenteam handbal wint na rommelig slot van Reehorst Kulturhus Holten nek omgedraaid Wethouderkandidaat Handbaldames WD: Frans Noordam tegen Dalfsen Erik Jansen snelste Holtenaar op 10 kilometer Sinterklaas op bezoek bij voetballertjes W Holten Kampioen Britt Barvelink wint Vincent Bokaal Bergruitertjes Badmintonclub Holten 4 Belangrijke zege op Zwolle voor handbaldamesteam 2 Handbaldames winnen van SD0L Lezers Schrijven Uitslagen schaken SportAgenda Vrij weekeinde voor W Holten Blauw Wit ontvangt SKVW Donderdag 8 december 2005 Holtens Nieuwsblad 7 HOLTEN - Voor de voetballende jeugd van VV Holten was het woensdag 30 november een spannende dag. Sinterklaas zou sportpark Meermanskamp aandoen. De kinderen in de leeftijd 4 tot en met 8 jaar zaten vanaf 13.00 uur vol ongeduld te wachten tot Sinterklaas binnen zou komen. Maar omst reeks 13.15 uur werd door de VOJAC verteld dat de balgpiet teveel pepernoten had gesnoept en dat zijn collegapiet boer- piet hem moest gaan verzorgen. Hierdoor zouden er geen pie ten langskomen deze middag. Maar omdat de Sint wel pieten nodig had, gingen de kinderen eerst in de kantine oefenen. Als zij de oefeningen goed hadden volbracht, zouden zij hiervoor een pietendiploma mee behalen. De spelletjes waren klimmen, pakjes gooien, tekenen, zaklopen en koprollen maken. Toen de kinderen hiermee klaar waren en weer op hun plek zaten, kregen zij wat te drinken om zo weer een beetje bij te komen van alle oefeningen. Toen daarna één van de kinderen naar buiten keek, zag hij twee zwarte pieten over de velden rijden in een klein trekkertje. Gelijk stonden alle kinderen voor de ramen van de kantine. De pieten re den hard over de velden heen, het waren balgpiet en boerpiet. Balgpiet voelde zich inmiddels weer beter en wou graag naar de kinderen van VV Holten heen. Toen de kantinedeur openging, kwamen niet alleen de pieten naar binnen, ook Sinterklaas was in middels gearriveerd. Toen alle kinderen weer op hun plek zaten, werd er samen met Sinterklaas meerdere Sinterklaasliedjes gezongen. Hiema werden alle spelers per team naar voren geroepen. Sinterklaas besprak het team in het algemeen en de spelers werden ook individueel door Sinterklaas toegesproken. Nadat alle spelers naar voren waren geweest kreeg iedereen van zwarte piet een pietendiploma die ze behaald hadden. Iedereen was geslaagd, dus alle kinderen waren blij en de polonaise werd gestart. Voordat Sinterklaas en zijn pieten weer verder gingen om andere kinderen gelukkig te maken, kregen alle kinderen nog een cadeautje. HOLTEN - De leden van ponyclub de Bergruitertjes streden afgelopen weekend om de Vincent Bokaal. In een onderlinge wedstrijd bonden ze de strijd met elkaar aan in de rijhal van Vincent's Horses. Alle leden moesten een dressuurproef rijden en een springpar- cours afleggen. Bij de BB-rijders was er een eerste prijs voor Dc- dy Pekkeriet en werd Laurie Paalman tweede. Bij de overige deel nemers was de strijd heel spannend. De eindstand was als volgt: eerste werd Britt Barvelink. Zij werd kampioen en kreeg de Vin cent bokaal. Tweede werd Angela van Lies; derde Romany Wy- benga; vierde Kim Hietbrink; gedeeld vijfde Ulrike Oosten elt en Nikki Hulsteimzesde Myrthe Barvelink; zevende Emmalie den Heijer; achtste Beau Barvelink en negende Elsbeth Deijk. BC Holten 4-Allotria 2 BC Holten 4 speelde afgelopen maandag tegen Allotria 2 uit Has selt. De geblesseerde Berry Meulenman werd vervangen door Ronald Bijlsma. Ronald had het moeilijk tegen zijn heer. Harko Bouwens haalde daarentegen wel het eerste punt binnen. Annet Dijkstra speelde drie spannende games maar verloor he laas. Yvonne Beuker pakte een winstpunt, zodat de tussenstand 2- 2 stond. De herendubbel was spannend, in de eerste game, de tweede ga me werd het de BCH'ers moeilijker gemaakt. Het damesdubbel moest beslecht worden in een verlenging. Het gemengddubbel van Annet Harko liep op rolletjes, het gemeng- dubbcl van Yvonne Ronald was te moeilijk voor de BCH'ers. De einduitslag is 4-4geworden. Handbaldames 2 boekte een belangrijke zege op Zwolle 3. Dit team stond met een wedstrijd meer gespeeld een plaats hoger dan Holten 2. Tot de rust waren beide teams zeker aan elkaar gewaagd, maar Holten wist vlak voor rust een 8-5 voorsprong te nemen. Na de rust bleven beide team dicht bij elkaar. Even leek Holten de wedstrijd nog uit handen te geven (12-13) maar een sterke slotfa se bracht Holten de verdiende 16-14 zege. Meisjes BI speelde een prima partij tegen koploper Nieuw-Hec- ten. Holten combineerde goed en ook verdedigend werd weinig weg gegeven. Dit leidde tot de eerste nederlaag van de koploper en een welverdiende zege voor Holten met 6-12. Meisjes C2 speelde tegen HCD *97. Holten speelde leuk en wist zo twee welverdiende punten te pakken. Rust 7-0. Eindstand 10-0. Meisjes D kwam tegen Heeten iets te kort. Heeten was iets vaar diger aan de bal en verdedigde goed. Holten kwam nog wel terug, maar verloor met 5-7. HOLTEN - Voor de tiende wedstrijd dit seizoen trad het herenteam van Handbalver eniging Holten aan tegen Ree horst 2. De Edenaren stonden voor de wedstrijd op een punt achters tand van Holten, dus er was sprake van een vierpuntenwed strijd. Holten startte goed met een 2-0 voorsprong, maar miste zoveel kansen dat de bezoekers steeds in buurt bleven. Na een 5-3 en 9- 7 voorsprong ging Holten toch met een 10-11 achterstand de rust in. Het was duidelijk dat het grote aantal gemiste kansen Hol ten kon gaan opbreken. Na rust slaagde Holten er weer niet in afstand te nemen. Tot 16-16 bleef Reehorst bij. Met nog zo'n vijftien minuten te spelen kwam Holten voor het eerst op een vier punten voorsprong (20-16), met name door een uitstekend spe lende Rene Reinders. Reehorst leek opnieuw het gat dicht te maken, maar via 20-18 speelde Holten een 25-19 voorsprong uit, waarbij goed verdedigen de doorslag gaf. Een rommelige slotfase leverde uiteindelijk een 26-22 zege op voor Holten. Volgende week moet Holten op bezoek bij de ongeslagen koplo per Swift uit Arnhem. Scores Holten: Thijs Jeurissen 7, Tristan Dorlas 5. Rene Rein ders, Tom Bakker 4. Freddy Wolterink, Fabian Dorlas 2, Jan Henk Kamphuis, Andy de Jongl. (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De ledenvergade ring van de VVD Rijssen-Hol- ten heeft woensdagavond op de ledenvergadering in Rijssen de kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsverkie zingen vastgesteld. Jan Keve- lam, de huidige VVD fractie voorzitter in de gemeenteraad, is door de leden als lijsttrekker aangewezen. Frans Noordam is kandidaaMvethouder. De VVD, de afgelopen periode als enige partij in de oppositie, wil in Rijssen-Holten na de ko mende verkiezingen nadrukke lijk in beeld zijn voor het dragen van collegeverantwoordelijk heid. Om die reden schuift de VVD nu al een kandidaat voor het wethouderschap naar voren. Gezocht is naar een sterke kan didaat die bekendheid geniet binnen de gemeente en ook re gionaal over goede contacten beschikt. Die kandidaat is ge vonden in de persoon van de Holtense ondernemer Frans Noordam. Frans Noordam was lange tijd algemeen directeur van het Hol tense bedrijf Enkco en is nu ruim driejaar actief ondernemer. Hij is ook al tien jaar lang voor zitter van de Holtense Industrie- groep (HIG) en ruim zeven jaar voorzitter van de IKT (Industrië le Kring Twente) West Twente. De afgelopen tijd draaide Noor dam mee met het politieke hand werk als lid van de schaduwfrac- tie Rijssen-Holten. Noordam zal als kandidaat-wet houder een belangrijke rol spe len in de komende gemeente raadscampagne. Binnenkort wordt daarover meer bekend, evenals over het definitieve ver kiezingsprogramma. Bestuurlijke kwaliteit, slagvaar digheid en daadkracht zullen echter centrale thema's zijn, zo veel is zeker. Met Kevelam en Noordam denkt de VVD die boodschap goed te kunnen uit dragen, en deze ook politiek en bestuurlijk waar te kunnen ma ken. De top zes van de kandidaten lijst van de VVD in Rijssen-Hol ten ziet er als volgt uit: 1. Jan Kevelam (Holten); 2. Rob de Koe (Rijssen); 3. Gerda Wibbe- link-Roelvink (Holten); 4. Frans Noordam (Holten); 5. Dini Heu- ver-Harbers (Rijssen); 6. Jan Remmelt Schoenmaker (Hol ten). Voor meer informatie en con- tactPascal Jacobs, telefoon 06- 53606055 HOLTEN - De handbaldames van Holten spelen zondag om 12.05 uur tegen Spoda/ Dalf sen 2 in 't Mossink. Dit team heeft zich na een mati ge start opgewerkt naar de mid denmoot van de eerste klasse. Holten heeft zondermeer kansen tegen dit team. Wel zal Holten moeten uitkijken voor de lange opbouwers van de gasten. Wanneer men die kan uitschakelen moet winst zeker mogelijk zijn. HOLTEN - In de vierpunten- wedstrijd tegen het op de der de plaats staande SDOL heeft Holten een 13-9 zege geboekt. Al in de beginfase kwam Holten op voorsprong. Holten speelde niet goed, maar dat gold ook voor SDOL en ook de mannen in het zwart deelden in de malai se. Goed keepsterswerk en een tweetal snelle breaks brachten Holten in de slotfase nog naar een ruimere 13-9 overwinning. Het Kulturhus in Holten is door SGP. CL en VVD de nek omgedraaid. Het besluit van deze raadsmeerderheid (de helft plus 54) om geen 119.000 euro beschikbaar te stellen, betekent de doods steek voor het Kulturhus en heeft op termijn vérstrek kende gevolgen voor de leef baarheid in Holten. Dat Holten van de SGP en CU weinig te verwachten heeft, is begrijpelijk: hun kiezers wo nen in Rijssen. Maar dat nota bene de uit drie Holtenaren bestaande fractie van de VVD de SGP en CU in deze kwestie aan een meerder heid geholpen heeft, is ronduit schokkend. Een reden voor het besluit zou zijn dat men nog steeds twij felt aan het draagvlak voor de grote zaal van het Kulturhus, ondanks de verrichte onder zoeken, die hoopvol zouden moeten stemmen. Ik wil in dit verband in herin nering roepen dat in 1976. bij de bouw van sporthal 't Mos sink, in Holten nog geen enke le zaalsportvereniging bestond (badminton, volleybal, zaal handbal, zaalvoetbal). Die zijn kort daarna opgericht en de sporthal zat binnen de kortste keren vol. Zo zou het de grote zaal van het Kulturhus ook vergaan. Toch ben ik nog hoopvol ge stemd. In maart kiezen we een nieuwe gemeenteraad. Hans VYissink HOLTEN - Op Sinterklaas avond werd een begin ge maakt met de tweede ronde van de interne schaakbeker. Van de acht partijen konden er om diverse redenen drie niet doorgaan. Van de vijf wel gespeelde partij en eindigden er twee in een ge lijkspel die dus voor de volgen de keer opnieuw op de rol staan. Bertus van Beek. Roelf de Jonge en bekerhouder Jim Kling zijn tot nu toe de enigen die in de kwartfinale staan. Dc uitslagen: Cees Olij - Gerrit Stevens, Z2 - 14; Bertus van Beek - Henk Jongman, 1 - 0; Bas van Beek - Jan Scheperman, 14 - 14; Dinant van Beek - Jim Klinge. 0 - 1Roelf de Jonge - Johan Klein Teeselink, 1 - 0. De overige partijen uit de twee de beker ronde die nog gespeeld moeten worden. Ronald Klein Teeselink - Wim Kees van Rijssen; Gerrit Lug- genhorst - Henk van Beek; Alnk Baltus - Dick van der Knaap. Ook nog enkele partijen uit de interne competitie. Aloys Meulenbroek - Teun Scheurwater, 0 - 1Rob Gerve- dink Nijhuis - Wim Kees van Rijssen. 14 - 14; Gerrit Luggen- horst - Dick van der Knaap, 14 - ■4 X ■0 NIJVERDAL - Dc eerste van vier crosslopen van het Oad Rei zen Crosscircuit werd afgelopen zaterdag in Nijverdal gehou den. Onder de naam Nij\erdaIsebergcross liepen \ele atleten door de bossen en zandkuilen onder de rook van Nijverdal. Ook veel Holtcnaren verschenen aan de start. Erik Jansen eindig de als Holtenaar op de hoogste plek op de 10 kilometer. Hij werd zeventiende. Rik Waanders volgde hem op de twintigste plek Dc tweede crossloop in dit kwartet wordt 17 december in Rijssen gehouden. Daarna volgen Holten op 28 januari en Goor op 4 maart, (foto: Johan Bolink) Blauw Wit Zaterdag 3 december EGVV 1 - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur): Blauw Wit 2 - Juiiana'32 2. 12.30 uur; Blauw Wit 3 - Juliana'32 4. 14.30 uur: Achilles E 3 - Blauw Wit 4. 12.30 uur (vertrek 11.15 uur); Blauw Wit 5 - Juliana'32 8. 14.30 uur; Blauw Wit 6 - Elspeet 5, 14.30 uur: Blauw Wit A1 - De Zweef A2, 12.45 uur: Diepen veen BI - Blauw Wit BI. 14.00 uur (vertrek 12.45 uur): Rohda Raaltc B4 - Blauw Wit B2, 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit Cl - Overwetering C2. 10.30 uur; Blauw Wit C2 - De Zweef C3, 1 1.30 uur: Ma- rienheem Dl - Blauw Wit Dl. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Blauw Wit E3 - Blauw Wit E2, 10.30 uur: Blauw Wit E2 - Blauw Wit El, 10.30 uur: Blauw Wit E3 - Blauw Wit Fl, 10.30 uur; Blauw Wit F2 - Blauw Wit F3. 9.30 uur: Blauw Wit F3 - Blauw Wit F2, 9.30 uur: Blauw Wit F4 - Witkampers F4. 9.30 uur. Zaalvoetbal RDC 2 - Blauw Wit 2, 21.30 uur (vertrek 20.45 uur). VV Holten Zondag 4 december Heeten 1 - Holten 1, 14.00 uur (vertrek 11.45 uur); RDC 3 - Holten 2, 12.15 uur (vertrek 11.00 uur); SOS 3 - Holten 3. 10.00 uur (vertrek 8.45 uur): PH 7 - Holten 4, 11.00 uur (vertrek 9.45 uur); Holten 5 - WW 34 7, 9.00 uur; Holten 6 - Wierden 8, 9.00 uur; De Zweef 1 1 - Holten 7, 9.00 uur (vertrek 8.00 uurO: Diepenheim 4 - Holten 8. 10.00 uur (vertrek 8.59 uur Holten 9 - Hengelo 4, 10.45 uur: Omhoog DA1 - Holten Dal, 13.30 uur (vertrek 12.15 uur). Zaterdag 3 december Holten Al - IJsselstreek Al, 14.30 uur; Nieuws-Heeten BI - Holten BI. 14.00 uur (vertrek 13.15 uur); Holten B2 - Rohda R. B5. 13.00 uur; Overwetering Cl - Holten Cl, 12.30 uur (ver trek 11.15 uur); Holten C2 - Omhoog C2, 13.00 uur: Schalk haar D2 - Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur): Broekland Dl - Holten D2. 9.30 uur (ver trek 8.30 uur); Fleringen Dl - Holten D3. 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten El - Overwe tering E2, 10.00 uur: Overwete ring E4 - Holten E2. 9.00 uur (vertrek 7.45 uur); Holten E3 - De Zweef E7. 10.00 uur: Holten Fl - Holten F2, 11.00 uur: Hol ten F3 - Holten F4, 1 1.00 uur; Holten MB2 - Oranje Nassau MB, 12.00 uur. Handbal Zaterdag 10 december Atlantis - Jongens BI. Dronten. 13.40 uur; Atlantis - Meisjes B2. Dronten, 12.45 uur; Klarenbeek - Meisjes Cl, 10.50 uur; ABS 4 - Meisjes C2, 10.30 uur. Zondag 11 december Dames 1 - Spoda/ Dalfsen 2, 12.05 uur; Swift Arnhem 2 - He ren, 12.40 uur; CVO 2 - Dames 2. 10.00 uur; Dames 3 - HCD'97 2, 11.00 uur. HOLTEN - VV Holten heeft voor zondag geen competite- verplichtingen. De roodzwarten sluiten zondag 18 december de competitiereeks voor de winterstop met een thuiswedstrijd tegen Dalfsen. (Aanvang 14.00 uur). HOLTEN - Nu de eerste win terse dagen achter de rug lij ken. kan komend weekend het programma in de KNVB dis trict Oost misschien weer doorgang vinden. Voor Blauw W il staat het thuisduel tegen SKVW op het programma. Deze tegenstander speelde enke- -le jaren terug nog in de tweede klasse, maar komt de laatste drie seizoenen uit in de vierde klasse. In deze klasse deed men vorig seizoen lang mee voor de prij zen. Ook dit seizoen is de ploeg kanshebber voor een prijs. Of de ploeg de race met de andere clubs weet vol te houden is ech ter de vraag. Blauw Wit oefende zaterdag in Almelo tegen Oranje Nassau. De formatie van Henri Stam be haalde een verdienstelijk gelijk spel 3-3, tegen een formatie die in de competitie een klasse ho ger nog maar negen tegen treffers heeft geïncasseerd. Te gen de betere ploegen kan Blauw Wit blijkbaar beter uit de voeten? Zaterdag kan de formatie de ei gen aanhang laten zien of de weg omhoog kan worden inge slagen. Scheidsrechter J.H. Baars laat om 14.30 uur aftrappen.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7