opsporing borstkanker Inschrijving triatlon 15 december via Internet Bevolkingsonderzoek Tweede trekkingsronde Eerste steunpunt geopend Marionettentheater over een borsteltje Decemberactie HHV Gemeente wil graag in gesprek met jongeren Kerstmarkt rond korenmolen Grote brand in Holten? in Keuntje door ruiten CDA maakt verschil Kerstparty Eightiesparty Bijeenkomst Anbo Holten Spitax klaar voor nieuwe jaar Leerlingen VMB0 Bouw krijgen veiligheidsschoenen Jan-Peter Muller benoemd als bestuurslid VNO-NCW Uitslagen ballonwedstrijd Sneeuwballen Sylvester Party Donderdag 8 december 2005 Holtens Nieuwsblad 5 DIJKERHOEK - Rond mo len De Hegeman in Dijker- hoek wordt vrijdag 16 de cember van 19.00 tot 21.00 uur een kerstmarkt gehou den. Rondom de kerstboom staan verschillende kraampjes, een levende kerststal, live-kerst- muziek en verschillende spe len. Men kan ook langs de kraampjes struinen en nog wat kerstinkopen doen. Kerstge zelligheid en sfeer zijn troef. mede door de live-muziek. Breng gerust de kinderen mee, want om 20.00 uur wordt er een kerstverhaal voorgelezen in de molen. Daarnaast zal men ook dit jaar voor buiten- vermaak zorgen. De kerstmarkt wordt georga niseerd door de gezamenlijke Dijkerhoekse verenigingen. Kijk alvast voor meer sfeer op internetpagina: www.dijker- hoek.nl en klik de link naar de kerstmarkt. HOETEN - Peters marionet tentheater speelt zondag 18 december om 14.00 uur een voorstelling in dorphuis de Boschkamp. Dit theater verzorgt beeldende en sfeervolle voorstellingen met grote en kleine marionetten en figuren. De v oorstelling die deze middag verzorgd wordt is: Bor steltje en het witte Wief. Dit verhaal is uitgevoerd met marionetten en gaat over een HOLTEN - De Stichting Vroe ge Opsporing Borstkanker houdt voor de zevende keer in de gemeente Rijssen-Holten het bevolkingsonderzoek borstkanker van 19 december tot 15 februari. Het onderzoek is bedoeld voor vrouwen van 50 tot en met 75 jaar. Doel van dit onderzoek is het vroegtij dig ontdekken van borstkan ker. Hierdoor is de kans op volledige genezing groter en blijven schadelijke gevolgen beperkt. De leeftijdsgrens voor het bevol kingsonderzoek borstkanker is verhoogd tot 75 jaar. Dat bete kent dat in de gemeente Rijssen- Holten de vrouwen met de ge boortejaren 1930 tot en met 1955 in aanmerking komen voor het onderzoek. De vrouwen uit de doelgroep ontvangen op volgorde van post code een schriftelijke uitnodi ging en worden nooit telefonisch benaderd. Dit betekent dat vrou wen uit dezelfde buurt ongeveer tegelijkertijd worden uitgeno digd. Indien zij liever op een an der tijdstip aan het onderzoek deel wensen te nemen is het mo gelijk de afspraak telefonisch te wijzigen. Het onderzoek is gratis en wordt uitgevoerd in een speciaal daar voor bestemd verplaatsbaar on derzoekscentrum. Deze wordt in HOLTEN - 'Wanneer is die grote brand geweest in Hol ten?', vroeg een toerist on langs verbaasd aan Harmien Bar\elink van Sill. 'Nou. dat w as volgens mij ergens begin 1800'. wist ze te vertellen. Maar dat bedoelde de toerist niet. 'Nee, die grote brand van net ge leden?' Harmien piekerde zich suf maar kon zich toch alleen die ene brand herinneren van de be kende krantenvoorpagina die ve len aan de muur hebben hangen. Volgens de toerist moest er ech ter net geleden toch een zeer gróte brand in het centrum van het dorp geweest zijn. want: 'Er staan allemaal van die lelijke ge bouwen hier!' borstel die wordt weggegooid en dan op pad gaat. Borsteltje ver veelt zich en gaat op zoek naar avontuur. Onderweg ontmoet hij allerlei figuren zoals een koning en een tovenaar. De voorstelling duurt ongeveer 45 minuten en is geschikt voor kinderen van alle leeftijden maar ook zeker voor volwassenen. De toegang bedraagt 4 euro per per soon. Kaarten reserveren is mo gelijk via telefoon: 0548- 362755. Rijssen geplaatst op de parkeer plaats van sporthal de Reggehal aan de Nieuwlandsweg 1 in Rijssen. Tweejaarlijks Het onderzoek wordt eenmaal per twee jaar uitgevoerd. Er worden röntgenfoto's van de borst(en) gemaakt door vrouwe lijke laboranten. De vrouwen die deelnemen aan het onderzoek ontvangen binnen twee weken schriftelijk bericht over de uit slag. Wanneer vrouwen elke twee jaar deelnemen, hebben zij meer kans om te genezen van borstkanker. Het onderzoek is gratis. Deelname is aan te raden omdat met het onderzoek een kwaad aardige afwijking al ontdekt kan worden voordat deze voelbaar is. Ook voor vrouwen die al eer der zijn onderzocht, blijft het be langrijk om nu weer deel te ne men. Tussen het vorige onder zoek en nu kan namelijk borst kanker zijn ontstaan. De vorige keer heeft in de gemeente Rijs sen-Holten 85,71 procent van de uitgenodigde vrouwen meege daan aan het onderzoek. Dit is aanzienlijk hoger dan de gemid delde landelijke opkomst van 80 procent. Contact Voor vragen over het borston derzoek kunt u contact opnemen met de informatietelefoon van de Stichting Vroege Opsporing Borstkanker op werkdagen van 09:00 -12:00 uur, telefoon 053- 4338010. HOLTEN - De tweede trek king van de Decemberactie is gehouden. Hieronder de win naars. Zij kunnen hun prijs ophalen bij Blokker Van de Maat. De actie loopt deze keer gewoon door en kent dus geen pauze stop. De bedoeling is dat klanten achterop de kassabon hun naam en adres schrijven. Ingevuld moet deze worden gedeponeerd in de speciale rode brievenbus sen. De prijs waarop men kans maakt, hangt af van het bedrag die op de kassabon staat ver meld. Hoe hoger, hoe groter de prijs. Winnaars Aanstoot J, Diessenplasstraatló: Arfman; Aytink WJ. Boerrich- terstraat 5; HOLTEN - In navolging van andere jaren wordt ook dit jaar een groots nieuwsjaars- feest gehouden in Grand Café 't Keuntje. De baarmoeder van deze Sylves ter Party, de Togaclub, heeft het stokje doorgegeven aan enkele Knetterzoepers. De deur is geopend vanaf 1.00 uur waarna men kan genieten van de gezellige party-muziek van DJ Mamix. Entreekaarten kosten 7 euro en zijn in de voorverkoop te be machtigen bij Grand Café 't Keuntje. Bannink. Waardenborchstraat 42: Beeftink A; Blaauw Bor- keldsweg 97: Bokkers J. Laren- seweg 48; Brands. Bergman straat 4: Broers TBronsvoort H. Waardenborchstraat 18; Brugge- man. Reilinksweg 6; Bulsink, Reilinksweg 14; Does, Hoffestraat 33; Doom van B Burg vd Borchstraat 19; Faasse J, Holtinkspad 3; Garritsen Riet. Buisweerdweg 2; Grootewal, Looker Molen 12: Haarter, Waardenborchstraat 23; Harting D. Noordenbergstraat: Heijde R, Erve Lukensveld 37: Heyerde. Kolweg 96: Huzen EW, Markeloseweg 4: Jansen A. Noorden bergstraat 28: Jansen J, Fazantenweg 12: Jan sen H, Menumsweg 1 Kemper D. Haarlerweg 2: Kief- tenbelt T, Oranjestraat 66; Kolk man, Noordenbergstraat 8: Leunk B, Burg vd Borchstraat 39; Lohuis J, Het Landeweerd 22; Marissink D, Holterweg 19: Mulder J. Kenemanstraat 39: Neut van der. Looker Molen 14: Nijkamp M. Vicarie 6; Nijland. Raalterweg 45; Noteboom M: Ongena, Kozakkenstraat 6: Oortgiesen. Oranjestraat 36: Paalman E, Waardenborchstraat 15: Paalman-Lam EC, Mos- sinkserf 8: Pasop FJ, Lageweg 9; Pasop M, Kwintenweg 4; Reit L, Kerkstraat 14; Rensen, Tromopsweg 2; Rijnsaardt PM, Churchillstraat 80; Rijssen van J, Diessenplasstraat 11Rou- wendal J; Sch'uppert T. Churchillstraat 26: Slotman A. Churchillstraat 66: Spakman JE, Raalterweg 19: Spijker. Schoutenstraat 54: Ste vens. Holtebergweg 6; Tjoonk S. Het Lande weerd 6: Ulfman B. Burg vd Borchstraat 23; Veltkamp. Kolweg71; Velzen van R. Weverstraat 25; Vene- klaas-Slot, Veenweg 1Verheul W. Kieftenbelt 20; Vink. Looer- mark 9; Vukkink AP, Mulder straat 1; Wal van der. Kollingserf 21: Wolthuisten J, Maatmansweg 2: Wouda P. Borkeld 14; Zon van, Churchillstraat 76; Zwart de P Tuinstraat 12. HOLTEN - Met sneeuwballen werden zondag 27 november ruiten ingegooid van postdui venvereniging De Bergvliegers aan de Slachthuisstraat. Twee jongens uit Holten van 16 en 14 jaar werden hiervoor aan gehouden. In overleg met hun ouders gaan zij naar bureau Halt. HOLTEN - Wegens het zilve ren regeringsjubileum van Koningin Beatrix wordt begin december Make a Difference gehouden. CDA Rijssen-Hol ten wil zich in het eigen jubi leumjaar bij dit initiatief aan sluiten. De bedoeling van Make a Diffe rence is dat mensen van het CDA zich vrijwillig inzetten vooreen bepaalde activiteit. Een aantal vrijwilligers van het CDA zal, in overleg met het locatie- management van Diessenplas. op zaterdag 10 december actief zijn. Naast het eigen programma zullen zij assisteren bij de koffie en de wintermaaltijd. HOLTEN - In Café 't Keuntje wordt zaterdag 10 december om 21.00 uur een Christmas Swing Night gehouden. De en tree is gratis. De avond brengt bezoekers te rug naar een tijd waar uitgaan nog veilig was en muziek werd gemaakt om op te dansen. Na dc hippietijd waar muziek vooral was om te luisteren, kwam de soul muziek en de discomuziek. Het was de tijd dat onder andere Jackson Five, Pointer Sisters, Gloria Gaynor, Sistef Sledge, Tavares zorgden voor ongelofe lijke swingende muziek. Maar ook gevestigde namen als Diana Ross. Bee Gees en Tina Turner brachten een totaal ander mu ziekgenre als voorheen. HOLTEN - Partycentrum de Stadskelder houdt zaterdag 10 december vanaf 21.00 uur een Seventies and Eighties Party. De entree is gratis. De muziek uit de jaren zeventig en tachtig herleven deze avond in de Stadskelder. Meteen na het bezoek aan de kerstmarkt kan men genieten van oude bekende hits. Lekker meeswingen op dis cohits van weleer. De dj's van Magie Melodie zorgen voor de muziek. HOLTEN - Anbo Holten hou- det donderdag 22 december om 14.30 uur een bijeenkomst in de Boschkamp. D.J. Marsman uit Laren zal de middag opluisteren met leuke voordrachten over vroeger, waarbij hij door middel van zijn harmonica voor een muzikale noot zorgt. Het bestuur hoopt sa men met veel van haar leden het jaar 2005 op een prettige wijze af te kunnen sluiten. HOLTEN - Op de kruising Motieweg - Helhuizerweg werd vorige week vrijdag het eerste steunpunt van het Nationaal Park geopend. Het weiland van Jan Stam werd omgebouw d tot een punt waar toeristen hun auto kwijt kunnen, maar ook even kunnen uitblazen op de geplaatste bankjes. F.r is een wandelpad en poel aanwezig. Wethouder W. ter Schurc en secretaris van het Nationaal Park H. Reimerink openden het steunpunt door een informatiebord te onthullen. Naast dit punt. komen er nog twee kleine steunpun ten aan de oostkant van het Nationaal Park. Het hoofdsteunpunt komt bij Natuurdiorama Holterben». (foto: Sander Scheperman) Het Spitax-team met de studiebegeleider van het College voor Logistiek. HOLTEN - Hoewel er nog een paar duizend taxichauffeurs in Nederland examen moeten doen, zijn alle Spitax Taxi chauffeurs sinds kort in het bezit van het felbegeei de taxidi ploma. De examens werden afgenomen door het CBR. Iedere taxichauffeur moet in januari 2006 in het bezit zijn van een recente taxipas of een taxi-examen hebben gedaan. Beide gelden als bewijs dat de chauffeur volgens de laatste eisen is opgeleid. Volgens Ineke Spikker van Spitax leren de chauffeurs ook echt wat bij van het examen. "Ze leren over het nieuwe rijden, waar mee je minder brandstof verbruikt, ze leren meer te anticiperen in het verkeer. Er is toch wel wat veranderd de laatste jaren." Ook zorgt de opleiding dat de chauffeurs niet onvoorbereid aan hun werk beginnen. "Klantvriendelijkheid, stratenkennis. basis vaardigheden. conflictbeheersing. Maar ook dat je in een 30-kilo- meterzone in zijn '3' rijdt en niet in de '2'. Dan maakt de auto min der geluid en rij je in de beleving an mensen minder hard." Aangezien men bij Spitax ook al de ritten naar bijvoorbeeld zie kenhuizen, en doktoren kan regelen (vergoed via uw zorgverzeke raar), zullen de taxi-chauffeurs ook een EHBO-opleiding gaan volgen. Ze kunnen dan direct bijspringen, mocht dat nodig zijn. Voor meer'informatie: www.spitax.nl of telefoon 0548-364477. HOLTEN - De vierde klas .MBO afdeling Bouw van scholen gemeenschap De Waerdenborch kreeg uit handen van Ger hard Voordes veiligheidsschoenen uitgereikt. Het is een geschenk van de Regionale Commissie Beroepsoplei ding Bouw waar Voordes voorzitter van is. "Het gaat om veilig heidsschoenen die worden voorgeschreven volgens de Arbo", be nadrukt hij. "Als de leerlingen stage lopen, hebben ze die schoe nen nodig." Het was voor dc tweede keer dat er schoenen aan de leerlingen van afdeling Bouw werden uitgereikt. Deze keer 23 paar. De leerlingen en leraar zijn er erg blij mee. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Tijdens een ledenbijeenkomst op 28 november van NO-NCVV Iwente zijn Bas van der Geest en Jan-Peter MüIIer benoemd tot bestuurslid van VNO-NCW Twente. Van der Geest (38) is directeur van het familiebedrijf Gebr. van der Geest in Enschede en de 36-jarige Muller is algemeen direc teur van Müller Transport BV en Transportgroep A. Muller in Holten. Müller zal in het bestuur van VNO-NCW Twente de portefeuille Verkeer en Vervoer voor zijn rekening nemen. Müller Transport BV is gespecialiseerd in warehousing en gecon ditioneerd distributie van voedingsmiddelen, waarbij de afgelo pen jaren het Carcool concept met succes in de markt is gezet. Dit concept is gebaseerd op het combineren van zendingen van le- vensmiddelenproducentcn richting supermarkt en out of home ka naal. Truck en Trailerservice Holten BV (ook vestigingen in En schede en Borculo) is succesvol met een one-stop-shopping con cept voor trailers, laadkleppen, banden, assen en koelmotorcn. Dc activiteiten van Transportgroep A. Müller worden met circa 400 medewerkers uitgevoerd. Jan-Peter Müller is sinds 1998 in diverse functies actief binnen het familiebedrijf in Holten. Müller is onder andere lid van het be stuur van Transfrigoroute Holland. RIJSSEN - De gemeente Rijs sen-Holten houdt maandag 12 december vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het gemeente huis Rijssen een rondetafelge sprek met jongeren tussen 13 en 23 jaar. Besproken wordt of zij zin hebben mee te denken over de onderwerpen, hoe zij dat willen doen en welke rol zij in de voorbereiding en uitvoe ring van de besluiten kunnen krijgen. Bij de gemeente wordt al enige tijd gezocht naar mogelijkheden om jongeren te betrekken bij de besluitvorming. In 2004 en 2005 hebben studenten hiernaar on derzoek gedaan. Hieruit blijkt dat dc gebruikelijke aanpak lang niet altijd aanslaat. Internet en mobiele telefoon bieden nieuwe mogelijkheden waar ook in dit verband gebruik van gemaakt kan worden. Om te weten te ko men welke aanpak wél succes kan hebben, wordt er op 12 de cember een rondetafelgesprek gehouden. De avond begint met twee korte presentaties van Marije ten Ber ge en Maarten Kruimelaar, de' studenten die de eerdere onder zoeken hebben verricht. Daarna wordt aan de hand van vragen en stellingen met elkaar gesproken over dc vraag of en wanneer jongeren van Rijssen- Holten bij de gemeentelijke be sluiten betrokken willen worden en op welke manier. HOLTEN - De 22e editie van dc Triathlon Holten zal wor den gehouden op 15 juli 2006 en is geplaatst op de NOC*NSF Topsportevene mentkalender. Inschrijvingen voor deze wedstrijd gaan 15 december van start. Triathlon Holten zal op 15 juli opnieuw bestaan uit wedstrijden voor de Elite, Senioren, Masters, Junioren en de recreatieve wed strijden voor de kwart en achtste triatlon. De elite wedstrijd is ook volgend jaar weer geplaatst op de Top sportevenementen kalender van NOC*NSF. Opname van de Triathlon Holten in het Europe an Premium CUP circuit geeft Nederlandse topsporters de gele genheid zich te meten met top sporters uit andere landen. De inschrijving voor de kwart en achtste wedstrijden gaat op 15 december 2005 van start. Even als vorig jaar kan men zich tot 15 januari 2006 aanmelden via internet of door het inzenden van een inschrijfformulier. De organisatie verwacht weer een enorme belangstelling. In dien zich evenals voorgaande ja ren weer meer atleten aanmel den dan er startplaatsen voor handen zijn, zal er op 20 januari een loting worden gehouden. De Stichting Triathlon Holten heeft tevens besloten, net als in 2005, op de vrijdagavond voor het evenement naast de kinder run-bike-run een zwem-loop te houden. Deze wedstrijd is zowel bedoeld voor atleten op de wachtlijst als HOLTEN - Het evenement Rondje Holtens Kultur(hus) werd zaterdag 15 oktober ge houden. Er vond hierbij ook een ballonnenwedstrijd plaats. Veel kinderen lieten een ballon met een kaartje de lucht in gaan nadat burgemeester B. Koelewijn het startsein had gegeven. In totaal zijn 21 kaarten gevon den en teruggestuurd. De ballon nen zijn gevonden in het gebied tussen Holten, Ermelo en Bid dinghuizen. Dit jaar zijn de bal lonnen niet zo ver weg gedreven als vorig jaar. toen werden er kaarten teruggestuurd vanuit Frankrijk en Zw itserland. Op woensdag 14 december 2005 om 13.30 uur maakt wethouder W. ter Schure de prijswinnaars bekend. Behalve de ballonnenwedstrijd vond ook een kleurwedstrijd plaats voor de groepen 1 tot en met 4. De leerlingen van dc Hol- tense basisscholen hebben erg hun best gedaan op de kleurpla ten. Vijf groepen zijn door de ju ry als winnaars aangewezen: groep 1 van de Haarschool. groep 2 van de Regenboog, groep 3 van de Hol terenk en de groepen 4 van de Haarschool en Dijkerhoek. De leerlingen van deze groepen krijgen in decem ber een attentie uitgereikt op school. De elitewedstrijd is ook volgend jaar weer geplaatst op de Topsportevenementen kalender van NOC*NSF. (foto: Johan Bolink) voor andere belangstellenden. Voor nadere informatie over het Inschrijven voor de zwem-loop evenement of inschrijfformulie- kan op dezelfde wijze als voor ren surf naar www.triathlonhol- de triatlon. ten.nl of bel 0548-366911 lÉÉHMhi

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5