Enkco wil graag gebruik maken van pand Udema l 'Bijna iedereen uit het dorp heeft hier wel eens gegymd' Kinderen werken op de heide KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad EURCTS VOORDEEL Bijeenkomst voor slechtziende mensen Klerefeest en veiling CV De Fienpreuvers Open huis nieuwe jeugdhonk in oude gymzaal Tuinstraat TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN Boekverkoop In dit nummer. Verwachting weekendweer Kranslegging KOOP OE Ter Keurst: 'Dit had nooit zolang mogen duren' Holtens Nieuwsblad Donderdag 8 december 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Hoitens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - De directie van Enkco voert gesprekken met het gemeentebestuur en met Udema over het gebruik van panden waarin voorheen door Udema vlees werd verwerkt. Een deel van die productie voer de Udema al uit voor Enkco. Naar verwachting worden de ge sprekken deze week afgerond. Nu Udema deze ruimten niet langer gebruikt in verband met faillissement, heeft Enkco het gemeentebestuur van Rijssen- Holten gevraagd om een deel van de ruimten aan haar voor twee jaar te verhuren. De ge meente is sinds kort eigenaresse van de panden van Udema. Het gemeentebestuur stelt zich met het oog op de werkgelegenheid voor oud-medewerkers van Udema in beginsel welwillend op en wil duidelijke afspraken maken over welk gedeelte Enk- Holten - 'Samen zien we meer' is het thema van de bijeen komst die het Gehandicapten Platform Rijssen-Holten houdt voor blinde en slecht ziende mensen. De bijeen komst wordt gehouden op maandag 12 december in het gemeentehuis in Rijssen en wel van 10.00 tot 12.00 uur. Op deze ochtend werpt Hans Vrieler met de belangstellenden een blik over de heg van Rijs- sen-Holten. Vrieler is zelf blind, woont in Hengelo en is zeer ac tief in het land maar vooral in de regio Twente. Bij vervoerspro blemen kan men bellen: telefoon 0548-512734 of 544210. Het platform is aan het inventa riseren wat er leeft onder de blinde en slechtziende mensen van Rijssen-Holten. Door een eerdere actie werden ruim dertig namen van blinde en slechtzien de plaatsgenoten bekend. Deze mensen en anderen zijn van har te welkom om tijdens de bijeen komst te inventariseren en erva ringen uit te wisselen. „Om duidelijk te kunnen maken aan de gemeente tegen welke problemen deze groep letterlijk maar ook figuurlijk aanloopt willen we graag persoonlijke er varingen uitwisselen", geven de HOLTEN - De eerste carrravalskledingsbeurs van de Fienp reuvers wordt zaterdag 10 december van 14.00 tot 18. uur ge houden in Zaal Vosman. Wie kleiding wil inleveren, kan don derdag 8 december van 19.00 tot 21.00 uur terecht bij Bierlo- kal am Bahnhof. Wie nog carnavalskleding of andere camavalsspullen heeft en de ze wil verkopen kan dus terecht bij de hofbar. Met elkaar wordt een prijs afgesproken. Speciaal voor de vele clubs in Holten, dé gelegenheid om carna valskleding en aanverwante artikelen te verzilveren of aan tc ko pen. Maar ook de gelegenheid om als club alvast de carnavals sfeer te proeven. Wie iets ludieks voor de veiling heeft, kan daar ook mee komen. Veilingmeester Sire Coen van Hoevelaak zal in ieder geval de bolderkar waarmee Prins Hagelsteen zijn intrede deed, onder de hamer brengen. De Prins zal de hele middag, samen met z'n Adjudant en de Raad van Elf aanwezig zijn om iedereen te begroeten. Voor de kleuters is er gratis een speciale ballon met het logo van de Prins. De Braandheultjes zullen optreden tussen 15.00 en 16.00 uur. Om 16.00 uur wordt er een hilarische modeshow gehouden door de Versierders én om 17.00 uur gevolgd door de carnavaleske vei ling. Verder is het de hele middag mogelijk een pijltje te gooien op het onberekenbare dartbord van de veldwachter. Na afloop van de beurs kan men tussen 18.00 en 19.00 uur de ver kochte kleding met De Fienpreuvers verrekenen. Ook kan men de niet-verkochte kleding dan weer afhalen. Kleding welke niet wordt afgehaald of verrekend, tenzij anders is overlegd, komen ten goede aan carnavalsvereniging De Fienpreuvers. co dan precies wil gaan gebrui ken en waarvoor. Het bedrijf heeft niet alle gebouwen nodig. Afspraken die daarbij gemaakt moeten worden betreffende de verantwoordelijkheid van de technische installaties (waaron der een ammoniakinstallatie) en het aanpassen van de milieuver gunning. Vooruitlopend op deze resulta ten voert de directie van Enkco gesprekken met medewerkers van Udema. De curator van Udema moet zijn toestemming nog geven. In de toekomst wil de gemeente de gronden van Udema gaan ge bruiken voor woningbouw. Om die reden wil de gemeente ze kerheid dat de huur inderdaad over twee jaar beëindigd wordt. Het terrein van Udema op De Kol in Holten is 4,2 hectare groot. Zowel het gemeentebestuur als Enkco verwachten dat de onder linge gesprekken, waarbij ook Udema is betrokken, worden de ze week afgerond, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Dit is het negende seizoen dat kinderen van de Regenboogschool meedoen met het heideonderhoud bij de Heksenweg. In 1996 hebben Paul Akkerman en Ypie Sysling het initiatief genomen om de heidevelden vanaf het Numendal tot en met het heideveld ten noorden van de Panoramaweg te beheren. Het gebeurde indertijd in samenwerking met Sjaak van Dijk van Staatsbosbeheer. Nu negen jaar later lig gen de heidevelden er beter bij en hebben veel kinderen een prachtige natuurervaring opgedaan. Het aantal nachtzwaluwen in het gebied is sterk toegenomen. Al vijfjaar doen vier basisscholen van Holten mee: De Regenboog, dc Haarschool de Holterenk en de Bosschool. Elk sei zoen gaat van elke school één groep tweemaal de heide op samen met leerkracht en enkele ouders. Sinds vorig jaar is er een werkgroep die voor de uitleg en werkbegeleiding zorgt, bestaande uit Herman Koetsier, René Hoff, Arjan ter Harmsel, Margriet Leeuwenburgh en Paul Ak kerman. De coördinatie is in handen van Paul Akkerman en de huidige boswachter Wilco van Burken. Er is ook een vrijwilligersgroep van volwassenen die een aantal zaterdagochtenden de hei opgaat om de grotere bomen te verwijderen, (foto: Sander Scheperman) leden van het Gehandicapten Platform aan. Het platform ge bruikt deze informatie om beter beleid te maken samen met de gemeente. „Wij willen graag een zo breed mogelijk beeld krijgen, jong en oud. Rijssenaar en Hol- tenaar allochtoon, autochtoon, mannen, vrouwen, kerks of niet kerks. De gemeente maakt be leid voor iedereen maar dan moet ze wel weten wat er te ver beteren valt en wat er ook al goed gaat." HOLTEN - De openbare bibli otheken in Rijssen en Holten verkopen vanaf 13 december boeken die niet meer in de col lectie passen. De bibliotheek koopt elke week een flink aantal nieuwe boeken en andere materialen. Om ruimte in de kasten te houden moet er geregeld een aantal boeken het veld ruimen. Het gaat dan meestal om boeken die niet meer zo actueel zijn of die niet zoveel geleend worden. Liefhebbers vinden voor 0,50 euro echter vaak wat van hun gading. De boekverkoop begint in Rijssen om 13.00 uur. in Hol ten op woensdagochtend om 10.00 uur. Holten - Iedereen is vanavond, donderdag 8 december, wel kom in De Tuinstraat. Vanaf acht uur is er open huis, met om half negen de officiële ope ning door wethouder H. ter Keurst. De oude gymzaal, waar menig Holtenaar de spieren oefende, is omgetoverd in een perfect jeugd honk. Over de naam van het honk, De Tuinstraat, hoefde men niet lang te denken. „Bijna ieder een uit het dorp heeft hier wel eens gegymd; iedereen kent het gebouw als 'De Tuinstraat'." Yuksel Kahraman van Elixer Jeugdwerkprojecten, werd na de zomervakantie op dit project ge zet. Samen met een vaste kern jongeren, waaronder Jeroen, Koen en Rutger (die samen de graffiti op één van de muren in de gymzaal voor hun rekening namen. Frank, Sander, Robin en Jeanine werd er met tomeloze in zet gewerkt om van een gymzaal met kleedkamers iets aantrekke lijks te maken. En dat lukte. Li ters kleurige verf, een buurman die de sponstechniek machtig was, veel, heel veel uren werk, en zie: het werd iets moois. Het oude bord in de grote gym zaal hangt er nog, maar de tekst is ietwat aangepast: 'Halve zolen verboden', staat er nu. De zaal, geschilderd in de kleuren geel en paars, is nog volop in gebruik, maar nu door de jongeren die er elkaar de bal toe spelen, of juist niet. De ruimte waar vroeger het gymmateriaal opgeborgen werd. is nu door middel van dranghek ken en een camouflagenet ge scheiden van de grote zaal. Ach ter het camouflagenet, in het ma- in de gymzaal hangen." Kahraman werkt samen met Hendrik Mink, die als straathoekwerker vooral op straat te vinden is. Het is de be doeling dat jongeren die nog steeds hun heil op straat zoeken, de weg naar De Tuinstraat weten te vinden. „Ongeveer de helft van de groep van dertig jongeren van zestien jaar en ouder heeft de weg hier naar toe al gevonden. Nu de anderen nog." Naast Kah raman begeleidt Benno Wilmink één van de avonden de jongeren. Geen kruimel kritiek is er op de gemeente; die wordt alle lof toe gezwaaid, zowel door de jonge ren als door de jongerenwerker. ..Petje af voor de gemeente", klinkt het. „We kregen alle me dewerking, van het begin tot het eind. Nina Baan van de afdeling Welzijn is hier regelmatig ko men kijken hoe het er voor stond en of we iets nodig hadden. Ook wat de financiën betreft heeft de gemeente ons gesteund." De jongeren zijn er klaar voor om de Holtenaren hun nieuwe onderkomen te laten zien. (foto: Sander Scheperman) terialenhok, werd door de jonge ren zelf een bar gemetseld. Keu kenblok, koelkast en vaatwasser staan er al. „Voordelig op de kop getikt", geven de jongeren aan. Een kerstboompje staat al op de bar: „De afspraak is dat ie het hele jaar blijft staan", lacht Kah raman. De bardiensten worden door de jongeren zelf geregeld. De kleedkamers zijn nu 'huiska mers' geworden met zitjes, tv, dvd-speler, playstation. voetbal spel, gezelschapsspelletjes en biljarttafel. Die professionele biljarttafel komt uit het Parkge bouw Rijssen; de jongeren kon den de tafel voor 50 euro overne men... De soos is open voor jongeren vanaf 16 jaar op de dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond van 19.30 tot 22.30 uur. ..Het is een begin. We kijken hoe het gaat en wellicht dat we dan ook op meer tijden open zijn." Het is de be doeling dat de jongeren ook acti viteiten organiseren. Wie een idee heeft kan dat deponeren in de neergezette brievenbus. ..We krijgen een budget: altijd krap natuurlijk. Dus als er nog zaken of bedrijven zijn die ons willen sponsoren, graag. Spandoeken van de sponsors kunnen we mooi Advertentie Voor februari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5,- per week Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0,22 p/min www.rijbewijsservice.nl Pagina 3 De VVV-shop verkoopt bij zondere cadeaus. Zeer ge schikt voor onder de kerst boom. Pagina 5 De inschrijving voor de triat lon start 15 december. Niet in een lange rij staan, maar gewoon thuis via Internet. Pagina 7 Het hcrentcam van handbal vereniging Holten wint, on danks een rommelige slotfa se, van Reehorst. Overwegend droog met af en toe zon. Vrijdag en zaterdag is het droog, er zijn perioden met zon afgewisseld door wolken velden. Met een matige noordoosten tot oosten wind wordt nog iets kou dere lucht aangevoerd, het wordt dan zo'n 3.0 tot 5.0 graden. In de nachten tijdelijk lichte vorst met -1.0 a -3.0 graden. Zondag meer wolkenvelden met af en toe wat motregen en wei nig zon. Temperatuur op zondag 2.0 a 3.0 graden. Daarna wordt het weer zachter. HOLTEN - De Canadese be graafplaats had jongerenwer ker Yuksel Kahraman nog nooit gezien. „Ik wist niet eens dat die hier was", vertelt hij. De Holtense jongeren leidden hem vorige week rond over deze bijzondere plek. Kahraman was zeer onder de indruk. Namens de jongeren van De Tuinstraat wordt volgend jaar tijdens de Dodenherdenking een krans gelegd, op voorstel van de jongeren zelf. nachtmode Zie elders in deze krant 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN www.twentehogerop.nl HOLTEN - Wethouder Hans ter Keurst opent van avond, donderdag 8 decem ber, om 20.30 uur officieel jeugdsoos De Tuinstraat. Het hele traject van de reali sering van de jeugdsoos in Holten ervoer de PvdA-wet- houder als hectisch, snel en daadkrachtig. „Hectisch omdat in een kort tijdsbestek veel moest worden uitgezocht, veel moest worden overlégd en veel moest wor den teruggekoppeld. Snel, omdat alle overleggen binnen twee maanden tijd zijn gehou den, de commissie Maat schappelijke Dienstverlening snel over kon gaan tot behan deling en advies, en snel om dat we (behoudens de vertra ging bij de nieuwbouw 't Mos- sink, waardoor de jongeren pas eind september aan de slag konden) vrij snel met de aannemer rond waren. En snel opgepakt door de jongeren zelf, want ze hebben weken werk in het- opknappen en metselen van de bar gestoken. Daadkrachtig omdat er duide lijk afspraken gemaakt zijn tussen commisste, wethouder, afdeling Welzijn, Elixer, jon geren en buurt." Zelf vond Ter Keurst het een heerlijke uitdaging. „Ik ben blij dat we het -veel te laat na tuurlijk, dit had nooit drie, vier jaar mogen duren- maar' toch uiteindelijk nog relatief snel, met dank aan de inzet van velen, gerealiseerd heb ben." U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad u goed geïnformeerd Als abonnee benl u daarv an verzekerd. Dhr./mevr.: Adres: Geef dat ook eens J aan een ander door! j Gebruik deze bon voor hel opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Xieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening:, i €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) J (losse nummers: 0,95) -fi

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1