Prins Hagelsteen sleur hutt enkomng V elocitas opvolger "ÏT* Geslaagde korenavond Holtens Mannenkoor Holter Politiek Café over toekomstige woningbouw Remembrance Day op Canadese Begraafplaats Café Keuntje 2 dagen in ban dancing Waag schaatsen voor waterputten Hoe heet meisje op foto? Scholieren De Regenboog Win kaarten concert Krezip Opbrengt collecte Dansavond met New Comets Lezing over marterachtigen Huldigingen Fienpreuvers Optreden Reeperbahner Te hard over Holterbergweg HMV gekozen tot Keunedarper Controle met lasergun Controle op afsluiting L Donderdag 17 november 2005 Holtens Nieuwsblad 5 RIJSSEN - De populaire Nederlandse band Krezip treedt vrijdag 18 november op in het Rijssense Luckv Co aan de Morsweg. Met de What Are You Waiting For Clubtour 2005 toert de band door heel Nederland. Krezip, met zangeres Jacqueline Govaert, werd bekend door de nummer 1 -hit 1 Would Stay. Maar ook andere singels, zoals Out Of My Bed, Don't Crush Me en Won't Cry, zijn niet meer weg te denken. De band gaat nu eerst de clubzalen van Nederland langs met een knallende liveshow. Naast oude krakers, zal ook nieuw materiaal langskomen. Als supportact speelt Woost de zaal alvast warm. Na afloop is er een heuse Krezip After Party. De zaal gaat om 20.00 uur open, terw ijl de show om 21.00 uur van start gaat. Kaarten kun je onder meer kopen bij VW Rijssen en Globe Reis- buro Holten. Maar je kunt zo ook winnen! Het Holtens Nieuws blad heeft namelijk beslag weten te leggen op tien tickets. Ze gaan per twee stuks weg. Omdat de tijd dringt (het concert is immers vrijdag al), kan alleen via e-mail worden gereageerd en wél uiter lijk vrijdag 18 november vóór 12.00 uur. Het enige wat we willen weten, is: Hoe heet het laatste en derde album van Krezip? Stuur je antwoord zo snel mogelijk per mail naar: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Vergeet nietje naam. adres en telefoonnummer erbij te vermel den Je krijgt antwoord terug als je hebt gewonnen. Dus, check vrijdagmiddag even je mail. Wie weet ga je dan met z'n tweeën naar Jacqueline Govaert en haar band Krezip. DEVENTER - Maar liefst 157 kinderen van basisschool De Regenboog deden dinsdag 8 november mee aan het project Schaatsen voor Water van de organisatie PLAN-Nederland. Het betrof alle leerlingen van groepen vier tot en met acht. Voor af hadden ze sponsors gezocht om de actie te steunen: watervoor zieningen en latrines voor de Afrikaanse landen Ethiopië. Benin, Kameroen en Tanzania. Voor water moet daar vaak uren worden gelopen: dankzij deze jaarlijks terugkerende actie is er inmiddels op veel plaatsen al gezorgd voor putten met schoon water, veel dichter bij huis. Met vier bussen van Besseling Travel werden de leerlingen naar kunstijsbaan De Scheg te Colmschate vervoerd om daar hun rondjes te draaien op het bevroren water. Voor vele kinderen was het een eerste kennismaking met schaatsen. Behalve van de spanning werden de hoofden al gauw rood van de inspan ning: bepaald koud was het die middag niet. Toch mutsen op, winterjassen en handschoenen aan en maar zoveel mogelijk rond jes rijden om de sponsors flink op kosten te jagen als ze een be drag per rondje hadden toegezegd. De aan tail en rondjes varieer den in ruim een halfuur van vier tot dertig. Vóór- of achterover vallen. blaren, zwikkende enkels, zere voeten: het mocht de mees ten niet deren. Steeds maar doorgaan en een volgende stempel ha len. Voor het goede doel. Er werden vele zelfoverwinningen be haald en schaatstalentjes geboren. De uiteindelijk opbrengst is nog niet bekend, omdat de kinderen hun rondjes nog moesten in wisselen voor harde euro's, verderop in de week. HOLTEN - Oorlogsveteraan Louis Melanson uit het Canade se Batharst heeft op 4 mei dit jaar de grote herdenking op de Canadese Begraafplaats bijgewoond. Schoolkinderen hadden een belangrijke taak tijdens deze herden king. Er is een foto gemaakt van Melanson met een meisje. Hij denkt dat zij uit Holten komt. maar dat weet hij niet zeker. De veteraan zou het meisje graag de foto willen sturen, maar hij weet haar adres niet. Met deze oproep in de krant hoopt hij het meisje te kunnen vinden, zodat Ye toch een exemplaar kan krij gen. Wie weet hoe het meisje heet en waar ze woont, kan contact op nemen met de redactie van het Holtens Nieuwsblad: e-mail hol- tcns.nieuwsblad@whk.wegencr.nl of telefoon 0548-597370. HOLTEN - Passage Holten ~W a a ~W A houdt donderdag 24 november C y Te gast is Gerritse uit Olst met een diapresentatie over De j Duurse Waarden. Belangstellenden en ook nieuwe leden zijn van harte welkom. HOLTEN - De collecte van het Diabetesfonds heeft in Holten 3719,64 euro opgeleverd. DIJKERHOEK - De band New Cornets houdt \rijdag 18 november vanaf 20.00 uur een dansavond in Partycentrum Het Bonte Paard. De New Cornets onder leiding van Ben Rondhuis, is voortge komen uit de vermaarde sixties- band The White Cornets en heeft zich vooral gespecialiseerd in de muziek uit de jaren zestig en ze ventig. Dus, mooie en goede (stijl) dansbare muziek Gespeeld worden veel covers van onder andere Elvis Presley. Clif Richard. Beatles en Sha dows. Maar ook het wat moder ner werk en gezellige Neder- landstalige muziek worden niet vergeten. De entree kost 7 euro. Reserve ren is mogelijk via telefoon 0547-363800. MARKELO - Han Brinkate verzorgt donderdag 17 novem ber een lezing over marterach tigen. Han is bekend van veel onder zoeken in de natuur, maar is vooral bekend over de onderzoe ken naar marterachtigen. wat be schermde diersoorten zijn. Als men een steenmarter in huis heeft of de kabels van de auto j zijn aangevreten wat dan te doen? Ook zal hij veel materiaal meenemen en uitstallen. Dit kan men horen en zien bij café restaurant de Viersprong. Lochemseweg 1 in Markelo. Aanvang 20.00 uur. Voor niet leden zijn de kosten 2 euro en voor IVN-leden gratis. DIJKERHOEK - Roelf-Jan Warrink en Hans Wissink werden afgelopen zaterdag door CV De Fienpreuvers ge huldigd in het Bonte Paard. Beiden zijn namelijk 22 jaar lid van de carnavalsvereni ging- Hans was zelf niet aanwezig, zo dat alleen Roelf-Jan onder bege- i leiding van de stokkencommis- sie een speldje in ontvangst kon nemen. Verder werden Nick Jongbloed f en John Poppe toegelaten tot de Versierders. Deze club bouwt jaarlijks de Prinsenwagen en verzorgt ver- I der onder meer de versiering in j de zaal tijdens evenementen als I de Elfde van de Elfde en het Prinsenbal. Geert Brands hing, na vijftien I jaar. zijn steek in de wilgen On- der Prins Chris I kwam hij in de Raad van Elf terecht. Later heeft hij in vele commissies gezeten. HOLTEN - De Dijkerhoekse 1 formatie Reeperbahner Stim- mungsmacher treedt zaterdag 19 november vanaf 21.30 uur op in Bierlokal am Bahnhof. De band is onder meer bekend van de nummers: Wünderbar. Ein Festival der Liebe. Du en vele andere Duitse Schlagers. De entree is gratis. HOLTEN - Op de Holterberg weg werd dinsdag 8 november omstreeks 11.00 uur een ver- Heers- en een snelheidscontro le gehouden met een lasergun. Ongeveer 25 auto's werden staande gehouden, waarvan drie een bekeuring kregen, aangezien men de maximumsnelheid van 50 kilometer per uur had over- 1 schreden. DIJKERHOEK - Tonnie Brands mag zich de 38ste Prins Carnaval van CV De Fienpreuvers noemen. Bart Soer is zijn Adjudant. Zij vol gens hiermee Prins Velocitas (Willy Veneklaas) en Adju dant Toon (Anton van Beek) op. Om elf over elf kwam het nieuwe paar tevoorschijn tij dens de Elfde van de Elfde Viering in het Bonte Paard. Prins Hagelsteen noemt Tonnie zich en Bart heeft de naam Ad judant Dikke aangenomen. Zij kwamen uit de poort van kasteel Nöllesteyn gelopen, onderdeel van een onthullingstoneelstuk. Keunedarp 1333. Waerdenborch lag nog bij de verboden stad en Markelsteyn. Bij kasteel Nölles teyn was het weer koud en guur. De regen kwam met bakken uit de hemel. Bochel duwde de kei zer voort, die op zijn troon zat. DIJKERHOEK - De Holtense Muziekvereniging (HMV) werd afgelopen zaterdag door CV De Fienpreuvers gekozen tot Keunedarper van het Jaar. Deze titel is voorbehouden aan personen of groepen die bij zondere verdiensten hebben verricht voor Keunedarp. HMV kreeg de oorkonde uit gereikt tijdens de Elfde van de Elfde Viering afgelopen zater dag in het Bonte Paard. 'Met HMV begin je een feest of je verhoogt er de feestvreugde mee. Bij alle festiviteiten in Hol ten is HMV aanwezig. Ze is een echte muziekfamilie met een op leiding van hoge kwaliteit. HMV is een vereniging waar let terlijk en figuurlijk muziek in zit'. Met deze woorden werd de zestigjarige vereniging gehul digd. Voorzitter Gerard Voordes was blijverrast toen hij het nieuws hoorde. 'En nog wel in ons jubi leumjaar.' Volgens hem is HMV zeker niet onbekend met carna val. 'Als ik dweilorkest De Braandheultjes zie, dan is een groot deel van de leden bij ons begonnen. Toen er nog geen Braandheultjes waren, zorgde HMV voor de muzikale begelei ding bij het carnaval. Ik herinner me de avonden bij Amicitia en de goodwillavonden nog als de dag van gisteren. Ook zijn we blij dat we de optocht mogen be geleiden en hopen dit nog in lengte van jaren te mogen doen.' HMV verliet de zaal. terwijl ze het Sallandlied speelden. Jan de Ontvanger«zag z'n kans schoon en klom in de buut om het lied met zang te ondersteunen. 'Geef me maar een koele wijn', zei hij tegen Bochel. Maar die wijn viel toch anders dan ver wacht. 'Ik dacht dat ik Coca cola kreeg', riep de keizer, terwijl hij de wijn uitspuugde. Bochel: 'Nee. liet is zeker geen Roosvi- cee!' Het laatste uur van de keizer bleek geslagen te zijn. Kapers op de kust. De ridders van de Noor- denberg kwamen de macht opei sen voor hun prinses Geertruda van Bahnhof. Het bleken hints te zijn, richting de nieuwe Prins. Tonnie woont namelijk aan de Noordenberg straat en werkt bij Bierlokal am Bahnhof. Andere hints die voor bijkwamen, waren de koeriers dienst, tien over rood en een dartbord. Bezoekers konden vooraf name lijk stemmen wie de nieuwe Prins zou gaan worden. De op brengst van deze raadactie gaat dit jaar naar ijsclub De Noord pool. Daarvoor had Sleurhuttenkoning Velocitas en zijn Adjudant Toon afscheid genomen. Als backpac kers kwamen zij de zaal binnen gelopen. In zijn rugzak had Ve locitas verschillende souvenirs verzameld uit zijn regeerperio de. Zoals de beker van het Sch lagerfestival in Wierden. 'We wonnen toch mooi de derde prijs', herinnert Velocitas zich. En een cd'tje kwam uit de rug zak. 'We hebben een cd opgeno men in de studio van Buutje. met daarop het Prinsenlied. Iedere topartiest is daar geweest: Gol den Earring, Denny Christian en de Havenzangers. Bij iedereen gaat het goed, maar bij ons ont ploffen de boxen'. Leden van zijn vriendenclub Ve locitas kwamen met kruiwagens de twee van het podium halen. HOLTEN - Op de Raalterweg werd woensdag 9 november een snelheidscontrole met een lasergun gehouden. Hier geldt een maximumsnel- hied van 80 kilometer per uur. Van de 115 passanten kunnen er vijf een bekeuring verwachten. De hoogst gerrteten snelheid was 112 kilometer per uur. Zingen, springen, knallen, lekker feesten met z'n allen. Keunedarp gaat carnavallen met Hagel steen en Dikke, (foto: Johan Bolink) 'Sinds jullie bij de Fienpreuvers zijn, zijn wij niets meer. Hup, in de kruiwagens.' Velocitas sput terde nog tegen: 'Dat kan hele maal niet!' 'Niets mee te maken, dan moeten die Fienpreuvers maar een jaar zonder prins!' Hij mocht nog wel een af scheidswoord uitspreken, en daar maakte hij dan ook dank baar gebruik van. 'Het was een fantastisch jaar. Iets om nooit te vergeten. Dank aan jullie, die carnaval hebben gevierd.' Tegen de man nen in de zaal: 'Mochten ze je ooit als Prins vragen: doe het ge woon, want het is een ongeloof lijk plezierige belevenis.' En te gen de vrouwen: 'Als ze je man vragen: gun ze dan dat plezier.' HOLTEN - Op de Holterberg werd donderdag 10 november tussen 07.30 en 08.15 uur ge- controleerdop de gesloten ver klaring. In totaal kregen vijf bestuurders een bekeuring. HOLTEN - Het Holtens Man nenkoor dat vrijdag 11 no vember een korenavond heeft gehouden in de Kandelaar, kan terug zien op een zeer ge slaagde avond. Voor een bijna volle zaal gaven de drie koren, door een geva rieerd programma, een goede in druk van hun mogelijkheden. De gemengde zangvereniging Zang en Vriendschap uit Geeste ren. dat uit 24 leden bestaat, gaf onder leiding van Arend Koier een uitgebalanceerde indruk van hun diverse mogelijkheden, on der uitstekende begeleiding van Frank Sterenborg op de piano. Als uitsmijters mogen wel de twee laatste nummers van hun programma genoemd worden: The day you sang that song van D. Ravenal en Anthem for the world van Verdi. T.Parker. Mannergesangverein Hasserode 1865 e.V. uit Duitsland, dat on der leiding staat van Barbara Hofmann, gaf een goede indruk van wat een mannenkoor in zich heeft. Het koor. dat dit jaar haar 140- jarig jubileum heeft gevierd en al diverse prijzen in de wacht sleepte, zoals een gouden me daille voor Volkskunstensem bles en de kultuurprijs van de stad Wernigerode, gaf door een goede mix van mannenkoorlie deren een duidelijke indruk van hun mogelijkheden. Het Holtens Mannenkoor staat sinds begin dit jaar onder leiding van hun nieuwe dirigent Henk Valk. Dit heeft het koor beslist goed gedaan en dat het nu al zijn vruchten begint af te werpen was goed merkbaar. Mede door enkele omzettingen in het koor werd een zeer goede balans bereikt in de stemverhou ding. Frank Sterenborg nam ook de begeleiding voor het Holtens Mannenkoor voor zijn rekening en door een goede keuze van geestelijke liederen voor de pau ze en mondiale volksliederen na de pauze, wist het koor een uit stekende presentatie te geven. Zoals al jaren de gewoonte is, werden de liederen van alle drie koren op haar gebruikelijke en zeer duidelijke wijze aangekon digd door lady-speaker Jannie Ribbink. Natuurlijk waren er na afloop bloemen voor de drie dirigenten, de pianist en lady-speaker, en met het gezamenlijk door de twee mannenkoren gezongen Duitse volksliedje Bajazzo werd een zeer geslaagde korenavond afgesloten. HOLTEN - De vraag wanneer de gemeente Rijssen-Holten denkt eindelijk weer eens wo ningen te gaan bouwen in de kern Holten. En welke keuzes de gemeente dan maakt ten aanzien van de locaties waar woningen en bedrijfsgebou wen zullen komen. Dat is het onderwerp van de tweede half jaarlijkse openbare bijeen komst van het Holter Politiek Café in het jaar 2005 op dins dagavond 29 november in Grand Café 't Keuntje aan de Dorpsstraat. Aanvang acht uur. Toegang en kopje koffie gratis. Zoals altijd zal Wim Dalhuisen weer gespreksleider zijn. De bouw van een aantal apparte menten aan de Gaardenstraat niet meegerekend, is het nu ze ven jaar geleden dat de laatste huizen in het laatste grootschali ge nieuwbouwplan Lukensveld gereed kwamen. Lange tijd was de gedachte dat hierna min of meer grootschalige nieuwbouw zou komen in het plan Liezen. De gemeente heeft echter kort geleden het plan Liezen in de ijskast gezet. Burgemeester Bort Koelewijn zei het zo: "Dc grond daar is in handen van projectont wikkelaars en dat schiet dus niet op". De gemeenteraad heeft er nu in principe voor gekozen de bedrij ven van De Kol over te plaatsen naar bedrijventerrein Vletgaars- maten en de vrijkomende ruimte te bestemmen voor woning bouw. Maar dat kan uiteraard nog jaren duren. De gemeente heeft nu voor drie jaar een voor keursrecht gevestigd op de gron- HOLTEN - Een paar honderd mensen kw amen afgelopen zon dag naar de Holterberg om daar op de Canadese begraaf plaats Remembranceday - ook wel Memorialday - mee te ma ken. Op die dag worden in Canada, Amerika en Groot Brittanië al diegenen die zich in hebben gezet in alle oorlogen herdacht. Offi cieel is dat op elf november, de dag van de wapenstilstand na de Eerste Wereldoorlog. Sinds 2000 wordt ook in Holten een herden king gehouden maar dan op de zondag die het dichtst bij die da tum ligt. Het initiatief voor een herdenkingsbijeenkomst werd in het verleden genomen door het Highland Regiment Pipes and Drums die ook op deze dag aan wezig waren en het programma verzorgden. Melodieën die bij ons bekend staan als "Waarheen, waarvoor" en "Blijf bij mij Heer" droegen bij aan de sfeer van de in drukwekkende bijeenkomst. Met kransleggingen, gedichten en tek sten werden de mensen herdacht die gevochten hebben voor de vrijheid van ons land. Namens de gemeente Rijssen/ Holten waren burgemeester Koelewijn en wet houder Ter Schure aanwezig. Wim Dalhuisen zal ook deze keer het Holter Politiek Café lei den. (foto: Johan Bolink) den in De Kol, zodat deze niet in andere handen kunnen komen. Het lijkt onwaarschijnlijk dat de gemeente die gronden eerder dan binnen drie jaar zal hebben verworven. Bovendien moet het bestemmingsplan worden aan gepast en ook dat is een jaren vergende zaak. De gesprekslei der zal in het politiek café dan ook de vraag opwerpen: "Is het niet beter dat de gemeente als nog snel met die projectontwik kelaars tot overeenstemming komt om al even snel in plan Liezen te gaan bouwen?" Als dan eindelijk met bouwen kan worden begonnen - zo vraagt de werkgroep Holter Po litiek Café zich af - welke doel groepen heeft de gemeente dan op het oog: gezinnen, ouderen, jongeren of alle drie? En aan welk type woningen geeft de ge meente dan de voorkeur? Het is bij voorbeeld bekend dat lang niet alle ouderen zin hebben om zich in een van de 'laatjes' van een appartementengebouw te la ten 'opbergen'. Ooit heeft de gemeenteraad be sloten dat voor Holten recreatie en toerisme 'speerpunt van be leid' moet zijn. Maar het lijkt er op dat Holten nu als overloop moet dienen voor de vestiging van bedrijven waar Rijssen geen plaats meer voor heeft. Ook dit punt zal Wim Dalhuisen aan de orde stellen. Burgemeester, wet houders, raadsleden en besturen van politieke partijen zijn weer uitgenodigd om eventueel te re ageren. De 'Fokkies' waren generaties lang achter de bar te vinden. Le gendarische dj's als Gerrit 'Kas- se' Tijhof en Paul van der Made (Anton Bulsink) zullen zaterdag 19 november een ouderwetse ja ren zeventig gevoel geven. Op vrijdag 18 november vanaf 17.00 uur wordt het weekend af getrapt met dj Tox die samen met zijn kornuiten van toen Marcel Colee en Buutje van Hoevelaak de jaren tachtig in het zonnetje zetten. Zij draaien al leen vanaf vinyl. Dus de ouder wetse 45-toerenplaten zullen weer op de Technics draaitafels ligaen. HOLTEN - Grand Café 't Keuntje is vrijdag 18 en zater dag 19 november in de ban van voormalig dancing De Waag. Oud-dj's zullen name lijk plaatjes draaien uit die tijd. Entree is gratis, dus kom je herinneringen ophalen. Een lang gekoesterde wens van Peter Janssen, eigenaar van 't Keuntje gaat in vervulling. In de jaren zeventig en tachtig was hij de uitbater van deze enige Hol tense dancing. De Waag vervulde vooral op de vrijdag- en zaterdagavond een regiofunctie. De dj's van toen waren plaatselijke beroemdhe den en velen hebben hun huidige echtgenoot ontmoet op de sfeer volle dansvloer van de Waag. De gebroeders Janssen stonden bekend om hun harde maar rechtvaardige toegangsbeleid. Vanuit het piepkleine gaatje in de toegangsdeur werd er soms letterlijk gevochten om binnen te komen. Wie in het bezit is van oude Dancing de Waag-munten. het toegangspasje of nog erger de beruchte consumptiekaart. kan rekenen op een leuke surprise gift. De verwachting is dat het gezellig druk gaat worden, voor verkoop is er niet, want de en tree is gewoon gratis. Meer info op www.swing- night.nl

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5