'Randweg aan voet Holterberg onverantwoord1 m 'Hoogste tijd om samen met Provincie hierover te praten' fê KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad Hippisch Hengelo Op Slachtvisite bij boerderij Zorgvliet Uitgebreide kerstmarkt voor eerst op zaterdag Geef Holtenaren op voor vr ij williger sprijs Wethouders openen nieuwe Dorperdijk Gemeentebelang maakt zich zorgen over uitgiftebeleid TWENTE HOGEROP EURO'S VOORDEEL Expocenter www.hippischhengelo.nl Inschrijven genomineerden jaarlijkse sportverkiezing Intocht Sint In dit nummer... Uitvoering OCH uitgesteld Kelderblaffers Verwachting weekendweer KOOP DE EN VERDIEN HONDERDEN www.twentehogerop.nl Hengelo 19 en 20 nov EXPOCENTER 29 NOV. t/m 4 DEC.2005 Holtens Nieuwsblad Donderdag 17 november 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - De gemeentelijke rondwegen of randwegen w er den vorige maand tijdens de commissie- en raadsvergade ring nog eens nadrukkelijk op tafel gelegd door onder andere SGP en ChristenUnie. Ook de PvdA-fractie heeft daar een mening over. ..Wellicht is het een item dat tij dens de begrotingsbehandeling van vrijdag 18 november ter sprake komt", aldus PvdA-frac- tievoorzitter Remi de la Haye. De PvdA brengt haar standpunt ten aanzien van de verbinding Rijssen-Holten-Al nog eens ter sprake. De PvdA vindt dat het maat schappelijk onverantwoord is om aan de voet van de Holter berg dan wel in het Beuseberg- gebied een nieuwe provinciale weg te realiseren. De socialisten willen het doorgaande verkeer niet door de kom Holten maar via het bestaande provinciaal- dan wel rijkswegennetwerk af wikkelen. De PvdA denkt wel HOLTEN - Anders dan voor gaande jaren vindt dit jaar een groots opgezette kerstfair plaats op zaterdag 10 decem ber op Smidsbelt. Door het verplaatsen van de fair van de donderdag naar de zater dag is het de organisatie gelukt een aantal zeer aantrekkelijke, bijzondere standhouders (die normaal alleen op meerdaagse fairs te vinden zijn) naar Holten te halen. Met een gratis kerstbus kan men naar hotelrestaurant Het Losse Hoes op de Holter berg rijden, waar een levende kerststal te v inden is. De gehele dag zijn er diverse optredens. Onder andere een line-dance groep, de Hoolter Korhanen, kinderkoor in Charles Dickens- stijl, Charles Dickens-draaimo- len en diverse andere activitei ten. Rond een uur of zes vindt er een grandioze fakkeloptocht plaats van Smidsbelt naar de levende kerststal onder leiding van de Sint Bcrnardhondengroep. De fair begint om 10.00 uur en duurt tot .21.00 uur. RUSSEN - De Sportverkie zing Rijssen-Holten wordt 3 februari in Lucky Co ge houden. De jury zal dan de winnaars in zes categorieën bekend maken van het sportjaar 2005. De sportman, -vrouw, -ploeg, -talent, seniorensporter en ge handicapte sporter van het jaar. Alle sportv erenigingen in de gemeente Rijssen-Holten zijn via een brief uitgenodigd om leden of teams voor deze titels te nomineren. Opgave van genomineerden is ook mogelijk door familieleden of supporters van sporters die naar hun oordeel uitzonderlijk goed hebben gepresteerd. De uitvoering is in handen van de Commissie Sportverkie zing Rijssen-Holten in samen- w erking met Lucky Co. Informatie over de sportver kiezing kan worden verkregen bij Jenny Burgers, secretaris van de commissie, telefoon 0548-542000 of Jan Nikkels, voorzitter, telefoon 0548- 366760 HOLTEN - Het lokaal comité vrijwilligers roept inwoners en organisaties op dorpsgenoten die zich langere tijd verdien stelijk hebben gemaakt, aan te melden voor de verkiezing van de Vrijwilliger van het Jaar. Jeugdige inwoners onder de 23 jaar kunnen ook in aanmer king komen. Zij kunnen mee dingen naar de stimulerings- prijs voor jeugdigen. In 2001 is in Rijssen-Holten het lokaal comité vrijwilligers opge richt. Wethouder W.A. J. ter Schure is hiervan voorzitter. Dit comité heeft een aantal ideeën ontwikkeld over manieren waar op vrijwilligers in het zonnetje gezet kunnen worden. Eén van die ideeën betrof een nieuwe op zet van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. Zowel in Holten als in Rijssen nomi neert de jury drie personen en wordt dé vrijwilliger van het jaar voor Holten en Rijssen bekend gemaakt. Burgemeester B. Koe- levvijn reikt tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst aan twee vrij willigers de vrijwilligersspeld uit. Dit keer vindt de uitreiking plaats op maandag 2 januari 2006 om 19.30 uur in het ge meentehuis, locatie Rijssen. HOLTEN - Wethouders G.A.J. Berkelder van Deventer en J. LJgtenberg v an Rijssen-Holten openden woensdag 16 novem ber de vernieuwde Dorperdijk/ Oudendijk. De weg tussen Bath men en Holten w ordt veel gebruikt door leerlingen van De Waerdenborch. "Ik ben blij dat de vele scholieren die zich dagelijks tussen Bath- men en Holten verplaatsen nu ook veilig kunnen fietsen. De Dor perdijk/ Oudendijk is hiermee een voorbeeld fietspad zoals ik ze graag zie", aldus wethouder Berkelder. Binnen een maand is vier kilometer weg en een kilometer fietspad verbreed en voorzien van nieuwe asfaltdeklagen. Daarvoor werd 7500 ton asfalt aangevoerd en verwerkt. De Dorperdijk en de Ou dendijk vallen nu binnen een zestig kilometergebied. De weg is uitgevoerd met rode fietssuggestiestroken aan weerszijden. Door de reconstructie is het autoverkeer min of meer ondergeschikt ge maakt aan de fietser. Langs de route komen enkele blikvangers. Scholieren en andere fietsers kunnen onderweg hun afval hierin deponeren. Tijdens de opening onthulden beide wethouders de blikvangers en gaven een demonstralie blikgooien per fiets. dat de reconstructie van het kruispunt Markeloseweg - Rijs- senseweg en wijziging van de inrijdmogelijkheid naar het dorp Holten bijdragen aan het aan trekkelijker maken van de ver binding vanuit Rijssen naar de Al (aansluiting 27: Holten-Oost en Rijssen-West) en minder doorgaand verkeer door het dorp Holten genereren waardoor Hol ten beter bereikbaar en verkeers veiliger wordt. „Gelet op het feit dat op de langere termijn de Al. tussen aansluiting 27 en Deven ter, van twee naar drie rijstroken verbreed gaat worden getuigt het van een vooruitziende blik om bij die verbreding een nieuwe oprit richting Deventer te reali seren (vanuit Rijssen/ Holten rechtsaf in plaats van nu links af). Hiermee wordt de verbinding tussen Rijssen en de Al aantrek kelijker, (beter bereikbaar, en v erkeersveiliger omdat dan niet door het tegemoetkomend ver keer hoeft worden heengere den", aldus fractievoorzitter R. de la Haye. HOLTEN - Bloedworst, baklever, hoofdkaas en schroam'n stonden afgelopen woensdag op het menu bij de Slachtvisite in boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106. Slager Lotgerink Bruinenberg uit Saasveld slachtte het vlees, waarna onder ander Gerrie van Brooks er ambachtelijke producten van maakte. Bezoekers mochten kijken en proeven en dat werd dan ook gretig gedaan, (foto: Sander Sche perman) HOLTEN - Gemeentebelang Rijssen-Holten maakt zich zorgen over het uitgiftebeleid van industrieterreinen in Hol ten van de Provincie Overijs sel en heeft burgemeester en wethouders van Rijssen-Hol ten daarover vragen gesteld. Vorige week nam het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Overijssel op ver zoek van de gemeente Rijssen- Holten een besluit over de uit gifte van industrieterreinen op Vletgaarsmaten fase 2. HOLTEN - Vele kinderen zul len er al vol verwachting naar uitkijken: de intocht van Sin terklaas. Zaterdag 19 novem ber zal hij tussen 14.00 uur en 14.15 uur op Kalfstermans- vveide aankomen. Alle kinderen uit Holten worden uitgenodigd om de Sint onder begeleiding van de Brandheul- tjes welkom te heten. Daarna gaat te tocht richting scholenge meenschap De Waerdenborch. waar de Sint om 15.00 uur zal binnengaan. Onderweg zal hij een tussenstop maken bij Woon zorgcentrum de Diessenplas. In de Waerdenborch is er voor de kleine kinderen een leuk pro gramma, samen met Sinterklaas, de pieten en Flash Back drive-in show. Om 16.00 uur is het pro gramma afgelopen. De route van de intocht is: Dorpsstraat, Kerkstraat, Laren seweg, Wilhelminalaan en Vrij heidslaan. En dat besluit hield in dat Gede puteerde Staten de verklaring van geen bezwaar afgeven op grond van het voorontwerp be stemmingsplan Vletgaarsmaten, voor nieuwe bedrijvigheid met een schaalgrootte tot maximaal 0,5 hectare. Voor bedrijven met een omvang groter dan 0.5 hec tare wordt de gemeente Rijssen- Holten geadviseerd met speci fieke aanvragen te komen. Ge deputeerde Staten beoordeelt die specifieke aanvraag dan aan de hand van de omstandigheden van het concrete plan. Gemeentebelang Rijssen-Holten vraagt zich af of de provincie dit standpunt, ook bekend heeft ge maakt bij de goedkeuring tot aankoop van het industrieterrein of is deze zienswijze onder druk van derden tot stand gekomen? ..Het lijkt ons de hoogste tijd. dat onze vijf Rijssen-Holtense vertegenwoordigers van het CDA>vdA, VVD, SGP en CU in de Provinciale Staten samen hierover eens met de Gedepu teerden en in de Provinciale Sta ten gaan praten", aldus Ab Hof huis namens Gemeentebelang. „Als voor elk plan van vestiging op Vletgaarsmaten groter dan 0,5 hectare de gemeente Rijssen- Holten afhankelijk is van de be sluitvorming van GS. dan lijkt ons dit voor onze gemeente niet werkbaar, want dat betekent ver lenging van de procedure. Wat komt er dan terecht van het stre ven om alles sneller en met min der regelgeving tot stand te brengen? Ook de aspirantkoper kan geen zekerheid geboden worden en niets is voor een be- Bij bouvvaanvragen van grote bedrijven als Enkco, zou eerst goedkeuring van de Provincie moe ten komen. Gemeentebelang ziet dat niet zitten, (foto: Sander Scheperman) drijf dodelijker dan onzeker heid." Gemeentebelang Rijs sen-Holten wil ook weten of voor het plan Lookerbroek de zelfde regels gelden. „Of hebben wij het Lookerbroek niet nodig als de Provincie haar huidige standpunt handhaaft? Hoe vaak en hoe lang moeten wij als brui sende gemeente nog horen van dit mag niet van de Provincie en dat mag niet van de Provincie? Al met al genoeg punten om hierover nog eens goed na te denken", stelt Gemeentebelang. Pagina 5 Tonnie Brands werd tijdens de Elfde van de Elfde Avond gekozen tot Prins Carnaval. Bart Soer is zijn Adjudant Pagina 5 Het Holter Politiek Café staat weer op het program ma. Deze keer zal worden gediscussieerd over woning bouw. Pagina 7 Marietje Eggink-ten Velde zit vijftig jaar in het bestuur van SV Bato. De jaren zijn volgens haar omgevlogen. Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu. vanaf 5,- per week. Lespakketten vanaf 605.- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 (co .22 p/min) www.rijbewijsservice.nl HOLTEN - De jubileumuit voering van toneelvereniging OCH wordt verschoven naar v rijdag 27 januari. Wegens ziekte van een van de spelers is ervoor gekozen de uit voering van de zestigjarige OCH uit te stellen. Deze stond eerst op vrijdag 18 november gepland. HOLTEN - Vriendenclub De Kelderblaffers hoopt op een goed carnavalsjaar. Voor meer informatie: vvww.kelder- blafTers.nl Minder zacht, geregeld zon en een enkele bui. Vrijdag, zater dag en zondag wolkenvelden en perioden met zon. Er kan wel een enkele bui val len. Temperatuur overdag rond de 6.0 a 7.0 graden. De nachten leveren meest lichte vorst op tijdens brede opklarin gen. Temperatuur in de nacht rond de 0.0 a -1.0 graden. Een hogedrukgebied zorgt voor rustig weer met minder buien en meer zon. H eerman, Freddie Paalman 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN geopend 10.00 - 17.30 uur KINDEREN GRATIS TOEGANG Info: 026 3635084 www.kerstmarkten.com U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuw blad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) V

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1