3VO gaat knelpunten in verkeer observeren Biologisch vlees bij Swarte Ruijter Veiligheid en contacten belangrijk voor senioren unb^ue livera 'rieskoop Nooit meer dat machteloze gevoel! Superaktie: alleen deze week in alle winkels HEETEN 1950 Lezing over Guggenheim Holtense schakers blijven winnen S HOWTUIN NBvP over poppen Creatieve workshops Handbal Kookboek voor kinderen «Éis DIVERSE GROENTEN 5.00 rTjiif'i".'.^ i SLAGROOM GEBAKJES 2.95 Fotokal enders Jfflj 1 'vanaf 9,95 Webprint (5) nl Voor het grootste voordeel in de regio ben je van harte welkom bij: jeans -casual-collection Iye life love livera live life love livera Donderdag 10 november 2005 H04 HOLTEN - Bestuur en actieve leden van 3VO Holten gaan zich in de komende weken inten sief bezighouden met het observeren van tal van verkeerssituaties in Holten en aangrenzen de wijken. Dit doen ze door rondjes Holten te maken, te voet, op de fiets en met de auto. 3VO heeft Holten in zes wijken verdeeld. Bijna ieder deel raakt aan een van de hoofdroutes door het dorp. De leden in een wijk worden door het be stuur gevraagd actief te reageren bij het signale ren van knelpunten of eventuele gevaarlijke si tuaties. In de voorberei ding kon 3VO beschik ken over gegevens van de politie over ongevallen en de gevolgen daarvan. Deze uitkomsten zijn echter onvolledig omdat zij over het algemeen weinig vertellen over de verkeerssituatie van alle dag. Het gaat immers meestal net goed en het vaak risicovolle gedrag van verkeersdeelnemers als groepen fietsers, ver stokte foutparkeerders en raceamateurs is in de sta tistieken niet terug te vin den. Narigheid waar men zich normaal gesproken geïrriteerd en machteloos bij voelt. 3VO Holten wil, door mee te denken bij het oplossen van problemen, bijdragen aan het vergro- HOLTEN - Door W illem Kwakernaak wordt woensdag 16 november om 20.00 uur in De Boschkamp een lezing gehouden over Peggy Guggenheim. De eerste veertig jaar van de vorige eeuw zijn voor de beeldende kunst van beslissende invloed geweest voor de kunst van nu. Grote namen als Matisse, Picasso, Duchamps en Brancussi. Ver nieuwers en uitvinders die werden on dersteund door indiv iduen die visie en geloof hadden en geld. Peggy Guggen heim was zo'n mecenas. Willem Kwa- kernaak (1945) is docent en beeldend kunstenaar te Holten. Kaartjes zijn ver krijgbaar aan de zaal. Entree: 8 euro. Voor donateurs: 5 euro. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Bij restau rant de Swarte Ruij ter werd onlangs het biologische landvar- ken 't Condé geïntro duceerd. Patron cuisi nier Erik de Monnink van het restaurant aan de Holterbergweg 7 staat bekend om het werken met streekei gen producten. Hij plaatste daarom het vlees van dit landvar- ken op de menukaart. Authenciteit en gebruik van zuivere grondstof fen staan aan de basis van het vlees. De var kens krijgen de ruimte en worden gevoerd met biologisch geteelde gra nen uit de regio. Dit komt de smaak en structuur van het vlees uiteindelijk ten goede. Monnink gebruikt ver schillende kooktechnie- ken en ingrediënten bij het bereiden van het vlees. Hierdoor ontstaan sma kelijke gerechten. Voor meer informatie: Restaurant de Swarte Ruijter. telefoon 0548- 596 660. ten van de veiligheid. Zij vraagt Holtenaren met na druk te blijven reageren bij de politie en de ge meentelijke autoriteiten. De verkeersschouw is echter in de eerste plaats gericht op het signaleren van knelpunten zoals on logische voorrangssitu aties, een teveel aan ver keersborden, verkeerde verkeersgewoonten, wei nig of geen uitzicht, ach terhaalde bepalingen door wijzigingen en meer vraagtekens. 3VO Holten nodigt daarom iedereen uit die op deze activiteit wil reageren of suggesties heeft om schriftelijk of te lefonisch contact op te ne men met de secretaris van de afdeling, Ab Hofhuis, Houtweg 26 7451DV Holten, Telefoon: 367898, e-mail: ab.hofhuis@wol- mail.nl. DIJKERHOEK - R. Smit - Logtenberg zal dinsdag 15 november is de gast spreekster zijn tijdens de bijeenkomst van NBvP Dijkerhoek. Zij is pop- penmaakster en ze vertelt over haar poppen. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in Het Bonte Paard. HOLTEN - Een keer in de twee weken komt een groep dames bij elkaar in de ontmoetingsruim te van dorpshuis de Boschkamp om creatief aan de slag te gaan. Zo wordt vrijdagmiddag 2 december een memo bord in de vorm van een varken gemaakt. Vrijdag 16 december staat in het teken van kerst met het maken van een bloem- stukje met een kaars op een schaal. De middagen duren van 13.30 tot 15.30 uur en de kosten zijn 1,30 euro per keer, exclusief materiaal. Voor meer informatie: Stichting voor Sociaal en Cultureel werk, telefoon 0548-36 2755. In ver band met de aankoop van de materialen is het wen selijk dat men zich van tevoren even in laat schrijven. HOLTEN - Het tweede schaakteam won vorige week ook haar tweede externe wedstrijd en wel thuis tegen Dion Hardenberg 5. Zoals het dit jaar blijkbaar de gewoonte is begon Hol ten sterk met een over winning van Aloys Meulenbroek. Vervolgens remiseerden Dinant van Beek cn Roelf de Jonge waarbij Roelf misschien wel een beter resultaat liet liggen. Door een nederlaag van Dick van de Griendt kwam Hardenberg op ge lijke hoogte. Echter geen nood. De gebroeders van Beek stonden beide ge wonnen. Bertus stond een stuk voor en Henk de HOLTEN - Handbalda mes 2 verloor in de laat ste minuut van Atlantis. Voor rust kreeg Holten weinig vat op het spel van de gasten en stond bij rust met 5-9 achter. Na rust werd Holten sterker en kwam het met 12-10 voor. In de slotfase bezorgden twee dekkingsfouten At lantis de 14-15 zege en Holten de kater. Dames 3 miste vier basisspeelsters tegen UDI. Dat bleek te veel. Holten speelde fan tasieloos en miste ook nog eens twee strafworpen. De keepster van UDI deed het prima en via een 10-1 stand bij rust verloor Hol ten met 16-3. kwaliteit plus een over wegende stelling. Beiden wonnen dan ook zonder noemenswaardige pro blemen. Eindstand 4-2 voor Holten. Ook werden de laatste partijen van de intern be ker voortgezet. Jim Klin- ge maakte korte metten met Erik Bosman maar de andere partij was een stuk spannender. Ton van Oijen stond tegen dinant vanm Beek gedurende de gehele partij beter maar het zoeken naar het juiste plan duurde te veel tijd. Het gevolg Ton kwam evenals Dinant in tijd nood en de partij eindig de in een anti-climax doordat Ton door zijn vlag ging. Dinant had nog 5 seconden over. HOLTEN - Bij aankoop van een kindvriendelijk Keurslagerkoopje krijgen klanten bij Keurslager Geert Brands een Keur slager Kinderkookboek cadeau. Deze actie duurt van 7 tot en met 12 no vember. Het koopje be staat uit 100 gram achter ham. 100 gram ontbijt spek en 500 gram runder gehakt voor 7 euro. In het kookboek staan al lerlei leuke recepten die makkelijk te bereiden zijn. Allerlei handige tips en weetjes, zodat ouder en kind op een leuke wij ze samen in de keuken bezig kunnen zijn. diepvriesprodukten Frikandellen Horeca, 40x85 gr., 9*07.95 Chinese loempia's 12x175 gr.., ws8.95 Mini-gehaktballetjes, Enkco, 50 stuks 5.95 Patat frites, Belgisch topmerk, Vh kilo 2.45 Hollandse snijbonen, 2'/. kilo, rws 3.95 Varkensschnitzels, gep.. 1 kilo, slechts 5.95 Kipkrokantschnitzels, 10x100 gr., fss. 6.95 Aanbiedingen zijn geldig t/m 12 november2005 Uitgebreid assortiment; snacks, vlees, groente, soepen, Ijs, gebak, salades, gourmet- en barbecueproaukten. NIEUWE OOGST 24 soorten, 3 zak a 1 kilo 6 soorten,, doos a 6 stuks Vrieskoop Diepvrieshal Holten Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein De Haar) OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten donderdag: 09.00-20.00 dinsdag: 09.00-17.30 vrijdag: 09.00-20.00 woensdag 09.00-17.30 zaterdag: 09.00-17.00 HOLTEN - Het onder zoek en de voorlichting voor 75-pIussers in Hol ten door Stichting Wel zijn Ouderen Holten (S\VOH) heeft tot nu toe de helft van haar werkzaamheden achter de rug. Inmiddels zijn ruim driehonderd seni oren bezocht. Na aanvankelijke aarze ling van de senioren blijkt nu dat er een sterke behoefte is aan de moge lijkheid om zaken die se nioren aangaan kenbaar te maken en te bespre ken. De vrijwillige senio renvoor lichters geven se nioren de ruimte zowel positieve alsook negatie ve ervaringen anoniem door te geven. Dat levert een schat aan informatie op die van groot belang kunnen zijn bij het bepalen van het toekomstig beleid ten aanzien van senioren in de gemeente. Inmiddels komen door het project zeer gerichte vragen terecht op het kantoor van de SWOH. Vragen omtrent: woon- en zorgvoorzieningen; erfrecht; belastingen; verzekeringen; alarme ring; voeding; vervoer. De SWOH kan in bijna alle gevallen een verwij zende rol spelen, en vaak ook samen zoeken naar de beste oplossing. Veiligheid, en het contact hebben met de mede mens zijn ook van groot belang voor de senioren. Projecten als het cultu reel diner, de eenpans- maaltijden en de koffie ochtenden kunnen daarin een bijzondere rol ver vullen. De ontspanning en ont moeting onder senioren krijgt hierdoor een di mensie die vraagt om verdere handhaving van deze activiteiten. De SWOH als kleine or ganisatie heeft vanwege deze ontwikkeling steeds behoefte aan vitale senio ren die op vrijwillige ba sis mee willen werken aan het in stand houden van allerlei activiteiten waarin voorgaande as pecten een rol spelen. www.unive.nl Daar plukt A de vruchten van! met uw digitale foto's 3 formaten; 13 foto afdrukken; incl. ophangsysteem; plaats uw eigen foto's. Kijk op www.webprint.nl f r Foto's afdrukken met het gemak van internet. De beste keuze voor sierbestrating maakt u niet op basis van één enkele steen. Showtuin Heeten heeft daarom extra grote terrassen aangelegd Door er zelf overheen te lopen krijgt u pas echt een goede indruk van het eindresultaat bij u in de tuin. Kom inspiratie opdoen bij Showtuin Heeten www.ShowtuinHeeten.nl sierbestrating natuursteen tuinhout blokhutten/tuinhuisjes tuinaccessoires zand en (sier)grind per M2 Elk 2e artikel korting Merken: Eshuis Mode: Rosner, Brax, Taifun, Rob Sarto, Frankenwalder, Claudia Strater, Oui, Weber Edition etc. Unique: Mexx, J.C. Rags, Only, Sandwich, G-Sus, Vero Moda, Diesel etc. Livera: Triumpf, Chantelle, Esprit, Mexx, Schiesser, Passionata, Ringella etc. korting geldt op het goedkoopste artikel. Geldt niet op aanbiedingen. Uitgezonderd Pall Mall en G-Star Grotestraat 2 - Rijssen Grotestraat 4 - Rijssen Grotestraat 95 W. Alexanderstraat 62 - Nijverdal Grotestraat 6 - Rijssen Géé„poliskostenW afsluiten voorl^L—, Boos op een keukenleverancier die z'n afspraken niet nakomt. Op de buren die een schutting plaatsen op uw grond. Of op een werkgever die onredelijk doet Voor u het weet raakt u verzeild in een juridisch conflict. Zelf uw gelijk halen kost vaak zoveel moeite dat u er machteloos van wordt. Met de voordelige rechtshulpverzekering van Univé staat u er niet alleen voor. Al vanaf slechts 5.18 per maand heeft u een team van juristen achter u staan. Wilt u meer informatie? Neem dan con tact met ons op of kijk op www.unive.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4