Industriestraat en Wansinkstraat zeer teleurgesteld WD: 'Er is nu eindelijk een beslissing genomen over VSP' WSBBM KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad Fitheidtest start project Kies voor Hart en Sport Kuo Weh Ho en Simon winnen Urban Poetry Besluitpunten rond verkeersstructuurplan Na vele schorsingen komt gemeenteraad toch tot een besluit INDOOR WIERDEN TWENTE HOGEROP EURO'S VOORDEEL Kinderen griezelen bij kinderboerderij Dondertman Gemeente steunt slachtoffers Weekendweer Koffieochtend KOOP DE EN VERDIEN HONDERDEN Holtens Nieuwsblad Donderdag 3 november 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - „Blijkbaar maakt een tiental sprekers tegen het Zil ver/andtracé meer indruk dan één spreker namens tientallen bewoners van het HJ Wans inktracé", was de conclusie die mevrouw H. Boode trok. Ze sprak voorafgaande aan de raadsvergadering waarin het VSP Holten fase 1 aan de orde kwam, namens tientallen bewo ners van de HJ Wansinkstraat en de Industriestraat. De bewoners zijn het niet eens met de aanleg van het HJ Wansinktracé. „Het is het verplaatsen van het pro bleem van de Dorpsstraat/ Oran jestraat naar de HJ Wansink- en Industriestraat. Als u dan ook nog besluit het Zilverzandtracé uit te stellen, dan betekent dat een verdubbeling van het ver keer door het Wansinktracé en dat is onacceptabel", stelde ze. Boode sprak haar verbazing uit over het feit dat het HJ Wans inktracé geen discussiepunt is en constateerde dat het raadsbesluit blijkbaar al vast stond en dat er door college en raad geen vraag tekens bijgezet werden. „Je mag wel je mening verkondigen maar er wordt niet naar geluisterd. We zijn boos en teleurgesteld en voelen ons als kiezer bedr ogen", aldus Boode. Naast Boode gaven ook P. Ak kerman, liefhebber van de Hol- terberg, D. van de Torre van D66 Rijssen-Holten en J.H. ten Velde namens de Holtense Han dels Vereniging hun mening ten ESPELO - Griezelen met Halloween wint nog jaar lijks terrein, ook bij de jeugd. Bij kinderboerderij Dondertman gingen afgelo pen zaterdag ruim vijftig kinderen met hulp van een aantal vrijwilligsters aan de slag met een keur aan herfstmaterialen. Met kastanjes en eikels wer den leuke diertjes en poppet jes gemaakt, zagen tal van prachtige spinnenwebben het levenslicht en werden natuur lijk heel wat pompoenen uit gehold en omgetoverd tot griezelgezichten die vooral 's avonds met een brandend waxinelichtje erin nóg grieze liger ogen. Het knutselen in de Creahoek gebeurde ter voorbereiding op Halloween, het jaarlijkse grie zel feest dat traditiegetrouw in vooral Engeland en Amerika op 31 oktober wordt gevierd. De animo onder de kinderen was groot, temeer daar een aantal extra grote pompoenen werden verloot. Dondertman is tot 1 april volgend jaar uit sluitend op woensdag, zater dag en zondag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Rijssen/ Holten - Kuo Weh Ho uit Rijssen won samen met zijn maat Simon Houtsma de eerste prijs in de Urban Poetry Battle. Woensdagavond werd in disco theek Lucky Co. de finale ge houden van de door de biblio theek Rijssen-Holten georgani seerde Urban Poetry Battle. Drie teams, één van Pius X uit Rijs sen en twee van de Waerden- borch uit Holten, traden met hun rap-act op voor een 2200-koppig publiek. Jeroen Beeris (Pius X) trad op met zijn band en drie zangeressen. Zij brachten een nummer over respect ten gehore, dat ze speciaal voor deze avond hadden geschreven. Bas van de Werff (Waerdenborch) met zijn band hadden origineel nummer over 'priklimonade', waarbij water uit frisdrankflesjes over het publiek werd uitgestort. Kuo Weh Ho (Waerdenborch) werd goed ondersteund door zijn maat Simon Houtsma. Zijn indruk wekkende spel met woorden en zijn freestyle leverden hem de eerste prijs op: een kart en laser- game arrangement voor 10 per sonen bij Kartplaza in Nijverdal. RIJSSEN - Het verkeersstructuurplan werd afgelopen maan dag tijdens de raadsvergadering behandeld. Over de onder staande punten werd een besluit genomen. Het Wansinktracé wordt aangelegd Burgemeester en wethouders gaan met de provincie onderhan delen over een spoedige reconstructie van de aansluiting Mar- keloseweg/ Rijssenseweg om de voorrangssituatie te wijzigen. Burgemeester en wethouders starten direct een onderzoek naar de aanleg van de verlengde Waagweg, zoals in de structuurvisie Kom Holten aangegeven, als alternatief voor de Stationsstraat. - Het doorgaand-/ regionaal vracht- en personenverkeer moet worden afgewikkeld via een rand- of rondweg buiten de woon kern. Dat moet voor 1 januari 2016 gerealiseerd zijn. - De verkennende tracéstudie van een volledige Noordelijke rond weg, ten noorden van de spoorlijn, wordt direct opgestart. - Het krediet voor de aanleg van de wijkontsluitingsroute Zilver zandtracé wordt niet eerder beschikbaar gesteld dan na afron ding van de traoéstudie, maar het college kan in verband met het tracé wel strategische aankopen doen. aanzien van het verkeersstruc tuurplan. Akkerman wees vooral op de energieke waarde en de vi taliteit van de Holterberg. ..Een parel in het Nederlands land schap. Waar loop je zo maar vanaf het station zo'n prachtig natuurgebied binnen." Hij pleit te er voor geen noordelijke rond weg aan te léggen. Van de Torre keerde zich tegen het Zilver zandtracé. „De oplossing is een door verkeerstellingen bewezen eenvoudige en weinig kostbare ingreep: ontwikkel een echt ver keerscirculatieplan zodat de doorrijtijden verder verlengd gaan worden zodat het gemoto riseerde verkeer zijn weg zal zoeken over de bestaande pro vinciale wegen en de Al.", raadde Van de Torre het college aan. Ten Velde gaf aan dat de HHV de plannen van het college steunt, zowel de realisering van het HJ Wansinktracé als van het Zilverzandtracé. Wat de HHV betrof zou een noordelijk tracé ten zuiden van de spoorlijn di rect in fase 1 uitgevoerd moeten worden. HOLTEN - In de gymzaal aan de Vrijheidslaan werd afgelopen maandagochtend het startsein gegeven van het project Kies voor Hart en Sport. Dit is een deelproject van de breedtesportimpuls. Leerlingen in de groepen 7 en 8 krijgen theorielessen op school en worden gestimuleerd om aan sport te gaan doen. Als startactie werden wethouder W.A.J. ter Schure, leraar M. Bouwhuis, lerares J. Moed en A. Westerik van de Sportraad uitgenodigd voor een test. Van hen werden lengte, gewicht en lenigheid opgemeten. Via een hardlooptest werd ook uithoudingsvermogen bekeken. In januari moeten ze de test nog eens doen en dan wordt gekeken of er vorderingen zijn. (fo to: Gert Perdon) RIJSSEN/ HOLTEN - „Wie van u wil het woord over agen dapunt 16? Niemand?" Bur gemeester Bort Koelewijn hief de hamer alvast. Het was een grapje: Koelewijn wist wat hij kon verwachten bij de aan kondiging van dit agendapunt: het Verkeersstructuurplan Holten, fase 1. Het was ruim drie uur later voor hij het raadsbesluit echt af kon tikken. En minstens anderhalf uur van die tijd was de vergade ring geschorst... Drie amenden- ten, veel overleg (ook in de wan delgangen) en veel herhalingen van de al bekende zetten verder konden er dan toch besluiten ge nomen worden waarmee soms de hele raad en anders een grote raadsmeerderheid akkoord kon gaan. Het Verkeersstructuurplan Hol ten wist de gemoederen weer aardig in beweging te brengen. Fractievoorzitter A. Hofhuis van Gemeentebelang opende het offensief met de aankondiging van twee amendementen op het collegevoorstel. Gemeentebe lang stelde voor de voorrangssi tuatie Markeloseweg/ Rijssense weg om te draaien. GB ging er van uit dat door het omkeren van de voorrangssituatie al veel ver keer dat anders door de kom van Holten zou gaan, automatisch af zou slaan naar de Al. Wat de aanleg van het Zilverzandtracé betrof vond GB het huidige col legevoorstel leiden tot een on aanvaardbare verkeersdrukte op de Stationsstraat en de kruising Dorpsstraat/ Larenseweg. Hof huis ging uit van een eindsituatie waarin de Enkco verdwenen is en waarbij de verlengde Waag- Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanal 5,- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0.22 p/min www.rjjbewijsservice.nl De Stationsstraat levert een knelpunt op in het verkeersstructuurplan. (foto: Sander Scheperman) weg aangelegd is. „Vanuit dat gegeven zijn er volgens ons nu al mogelijkheden hiervan een groot deel te realiseren als er een aantal huizen worden aangelegd en gesloopt", aldus Hofhuis. Hij dacht daarbij aan de panden tus sen Kerkhofsweg en Enkco en de panden tussen de Kandelaar en Slijterij De Biester: te weten de oude panden van de voorma lige coöperatie, een tweetal woonhuizen tussen het station en de Kerkhofsweg tegenover de Biester en de twee panden tus sen de Biester en de Kandelaar. Deze veiligheidsmaatregelen voor fietsers en voetgangers moeten wat Gemeentebelang be treft direct uitgevoerd worden. GB stelde voor om direct een onderzoek te starten naar de aan leg van de verlengde Waagweg, als alternatief voor de Stations straat. Allebei de voorstellen moesten uitgevoefd zijn, voor dat Gemeentebelang geld be schikbaar wou stellen voor de uitvoering van het Zilverzandtr acé. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam diende namens VVD en SGP eveneens een amendement in: het doorgaand verkeer moest afgewikkeld worden via een rand- of rondweg buiten de kern. te realiseren voor het jaar 2016: de verkennende tracésludie van een volledige noordelijke rond weg, ten noorden van de spoor lijn. wordt direct opgestart en medio 2006 afgerond, en het krediet voor aanleg van het Zil verzandtracé wordt niet eerder beschikbaar gesteld dari na af ronding van de tracéstudie (pas als de provincie het licht voor de aanleg van een noordelijke rond weg op groen heeft gezet). SGP- raadslid G. Kreijkes maakte zich sterk voor de noordelijke rond weg aan de noordzijde van het spoor. ..Het kan toch niet zo zijn dat de Al de verbinding wordt tussen de industrieterreinen in Rijssen en Holten", vond hij. CDA-fractievoorzitter H. Dul vond dat de rondwegen een taak waren van de provincie. Hij vond niet dat er "krokodillentra nen geplengd' moesten worden om een weg tussen industrieter reinen en vond dat daarvoor de Al best gebruikt kon worden. Kreijkes kreeg bijval van frac tievoorzitter B Wolterink van de ChrU: „Waar een wil is, is een rondweg. Wie hem betaalt is vraag twee", stelde hij. PvdA-fractievoorzitter R. de la Haye was vol lof dat het college het lef en de moed had om een compleet plan op tafel te leggen en sprak zijn steun uit voor het voorstel. Ook het CDA stelde zich positief op. Wethouder W. Stegeman onder steunde het GB-amendement wat betrof de omkering van de voorrangsituatie Markeloseweg/ Rijssenseweg. Gemeentebelang zag dat er een breed raadsdraag- vlak was als de voorstellen van GB losgekoppeld werden van het beschikbaar stellen van kre dieten voor het Zilverzandtracé en schrapte die eis. De SGP ging na een dringend beroep van Ste geman akkoord met het schrap pen van de tijdslimiet van medio 2006 ten aanzien van de tracé studie naar de noordelijke rond weg. Lees verder op pagina 3. Pagina 3 Thuiszorg Noord West Twente huldigde onlangs en kele jubilarissen tijdens een High Tea in De Boschkamp. Pagina 5 De was de warmste Diepe Hel Holterbergloop ooit. Daarnaast was het de eerste keer dat de loop startte in hel centrum. Pagina 5 Veel spelletjes als sprinten, punten schieten en curling stonden op het programma van de Frits Paule Cup. HOLTEN - Gemeente Rijssen- Holten steunt slachtoffers aardbeving Pakistan, India en Afghanistan. Het gemeentebestuur van Rijs sen-Holten heeft besloten om in aansluiting op en ter stimulering van particuliere initiatieven in de gemeente, een bedrag van 37.000 euro over te maken op giro 800800, Samenwerkende Hulporganisaties Den Haag. Dat betekent omgerekend 1 euro per inwoner. Wisselvallig herfstweer. Vrij dag overdag enkele buien, af gewisseld door opklaringen en geregeld zon. Temperatuur dan nog 14.0 a 15.0 graden. Zaterdag en zondag lijkt het be ter te worden. Het blijft meest droog, er is geregeld zon, afge wisseld door wat wolkenvelden. Met 12.0 tot 13.0 graden is het wel minder warm, maar we heb ben tenslotte ook november op de kalender staan. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van De Boschkamp wordt vrijdag 11 november om 10.00 uur de tweede koffie ochtend van dit seizoen gehou den. De bezoekers zijn vanaf 9.30 uur van harte welkom voor een kop je koffie en een praatje met de andere bezoekers. Om ongeveer 10.00 uur zal Al- bertha Dikkers van de Oudheid kamer Hoolt'n beginnen met het presenteren van een diaserie over Holten. Tlinll Zed&ik' 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN www.twentehogerop.nl Als lezer san hel U ontvangt een fraaie Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: bon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens Nieu wblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad :WoonPlaat5: Postbus 692,Postcode: 7500 AR Enschede :Tdefoon. t.a.v. Service-afdeling Bankrekening: Handtekening: I €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) I 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) J (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1