Publicatie: kennisquiz groene diensten! Kort nieuws Begroting provincie Actie voor woon-, werk en leefklimaat Aankomst en vertrek bij Toeristische Overstappunten geregeld Bekendmakingen ÜwHHh Waardebon voor inkopen kennis Oveï*\s Kiezen in cultuurbeleid Zoekplaatje Statenvergaderdag op 9 november indeQverijsse Oven I ss el ril Op deze pagina vindt u informatie over uw provincie Overijssel Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@prv-overijssel nl www.prv-overijssel. nl zie ook de portal www.overijssel.nl Om bepaalde karakteristieke land schappen in Overijssel te behouden zijn extra inspanningen nodig. Particuliere eigenaren zetten zich in voor behoud van het landschap. Om daar meer ondersteuning en waarde ring voor te krijgen organiseert (titest u*[ ene en Natuur en Milieu Overijssel samen met de provincie Overijssel de cam pagne 'Groene diensten, ons land schap is het waard'. Hoe is uw ken nis van het landschap? Vul de kennis quiz in op www.natuurmilieu.nl en maak op een prachtige prijs. Biologische producten in provinciehuis Met een flinke slok biologische melk gaf gedeputeerde Piet Jansen, portefeuillehouder voor het Landelijk gebied en Water in de provincie Overijssel, het startsein voor de opmars van biologische producten in de provinciale bedrijfskantine. Door het verkopenvan verschillende producten, zoals melk, karnemelk, koffie, boter, toetjes en brood levert de provincie een bijdrage aan het stimuleren van biologische land bouw. De zuivelproducten worden geleverd door Vecozuivel. Medio dit jaar tekende de provincie Overijssel een intentieverklaring met het ministerie van LNV rond het sti muleren van biologische catering. Doel is om uiterlijk eind 2007 ruim vijftig procent van alle provinciale cateringinkopen biologisch te laten zijn. Overijsselse bodemschatten in één gebouw De provincie Overijssel heeft een archeologisch depot waar alle bodemschatten uit de Overijsselse bodem opgeslagen liggen. Het depot heeft een plaats gekregen in een voor Overijssel typerend industrieel erfgoed: de silo Weijers in de Raambuurt in Deventer. Hergebruik van industrieel erfgoed is een belangrijk aandachtspunt in Overijssel en hier laten de gemeente Deventer en de provincie zien hoe dat kan: van een veevoedersilo werd een pakhuis gemaakt met ruim 1500 meter kastplanken. De vond", sten kunnen gebruikt worden in museale exposities en voor weten schappelijk onderzoek Het depot wordt vernoemd naar de voormalig provinciale archeoloog dr. Ad Verlinde. Hij heeft meer dan een kwart eeuw een zeer belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van het archeologisch onderzoek in Overijssel. Subsidie vrijwilligerswerk voor 1 november aanvragen Vrijwillgersorganisaties kunnen een stimuleringssubsdie aanvragen bij de provincie Overijssel. De subsidie is voor vrijwilligerswerk dat volgend jaar in Overijssel wordt uitgevoerd. Doel van de subsidieregeling is kleine vrijwilligersorganisaties in Overijssel te ondersteunen in de kosten van bestuur, activiteiten en/of kadertraining. Voor de subsidievoor waarden en het aanvraagformulier kunt u terecht op vyww.overijssel.nl/zorg_en_samenle- ving. De aanvraag moet uiterlijk 1 november 2005 ingediend zijn bij de provincie. Reconstructieprijs uitgereikt Drostes Hotel en de familie Grootelaar kregen uit handen van gedeputeerde Piet Jansen de reconstructieprijs 'Verzilverde kans 2005' overhandigd voor de boer- derijlodges. De jury roemde onder andere het innovatieve concept en de samenwerking tussen de onder nemers. Het project is een van de eerste zichtbare resultaten na een jaar uitvoering van de reconstructie. De heer Droste heeft de uitbreiding van zijn hotel niet gerealiseerd door een aanbouw, maar de samen werking gezocht met de familie Grootelaar, die het aandurfde hun agrarisch bedrijf te beëindigen en een nieuwe markt aan te boren. Droste verzorgt de marketing en de boekingen, de familie Grootelaar biedt haar gasten luxe appartemen ten in een verbouwde schuur. De familie Baan uit Markelo (bedrijfsverplaatsing) en de Stichting wandel- en fietspaden Heeten waren de overige genomineerden. voftghefcKeumajocn, «2.1 miljoen) Lwm«'<WM(C35.7iw>xs,) '«Wit (C 28,4 rnajom) «XulCïltmijm,) a««, <C4,6mtte4) B^44{C21m4jX4) ""•«(CHIMIN,) tam (t 46 J "**(£22,9 >"«»oen) Begroting provincie Overijssel 2006 Bestuur (€21 miljoen) De provincie wil nog beter gaan samen werken met burgers, partners en mede overheden. Gebiedsgericht werken en de realisatie van een debatcentrum moeten projecten sneller van de grond krijgen. Verder wordt in 2007 55 pro cent van de dienstverlening via internet aangeboden. Economie en innovatie 46,3 miljoen) Meer innovatie en werkgelegenheid vormen posten waarin Overijssel zelf ook flink in investeert, onder andere via de herstructurering van bedrijventerrei nen, en het stimuleren van kennisuit wisseling. Water 22,9 miljoen) De provincie herstelt de veerkracht van het watersysteem om zo een goede waterkwaliteit te realiseren. Dit betekent constante controle van waterkeringen, uitvoering van Ruimte voor de Rivier en een stevige samenwerking met waterschappen. De provincie heeft in 2006 ruim 366 miljoen in haar huishoudboekje staan. Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van Overijssel besteden dit geld aan de uitvoering van elf beleidsthema's. Ruimte 22,1 miljoen) Hier gaat het om het vergroten van de ruimtelijke kwaliteit en vraaggerichte woningbouw. Met het project 'Bouwen aan wonen' wordt bijvoorbeeld gewerkt aan snellere woningbouw. Wervende steden 4,6 miljoen) De provincie heeft een grotestedenbe- leid, waarbij het gaat om het vergroten van sociale samenhang, veiligheid, wonen en economische ontwikkeling. Denk aan (culturele) voorzieningen en het opknappen van woonwijken. Landelijk gebied 35,7 miljoen) Met de Reconstructie, landinrichtings plannen en 'groene' diensten werkt Overijssel samen met partners en agrariërs aan duurzame mogelijkheden voor landbouw, landschap en kwetsba re natuurgebieden. Zorg 62,6 miljoen) Overijssel investeert in de jeugdzorg, verbetert efficiency en geeft meer aandacht aan preventie. Voor reguliere zorg zet de provincie zich in voor een goede beschikbaarheid en spreiding van voorzieningen, zowel in de stad als het platteland. Cultuur en integratie 28,4 miljoen) De provincie wil de samenwerking tussen culturele instellingen en het onderwijs versterken om meer jongeren en minderheden bij cultuur te betrekken. Daarnaast zet zij zich in voor een betere bereikbaarheid en gebruik van bibliotheken in de stad en het platteland. Milieu 38,6 miljoen) De provincie draagt bij aan een schoon milieu door adequate vergunning verlening en handhaving. Ook wordt de milieubelasting verminderd door o.a. de sanering van asbestverontreinigingen en het stimuleren van bio-energie. Bereikbaarheid 82,1 miljoen) Overijssel werkt samen met Rijk en gemeenten aan de verbetering van de infrastructuur. Daarnaast lost de pro vincie een a^ptal knelpunten op, waar onder de A 1, N 35 en N 34/N 340. Het provinciebestuur zet zich ook in voor een toegankelijk openbaar vervoer in de stad en op het platteland en het stimu leren van vervoer over water. De begro ting wordt op 9 november door Provenciale Staten besproken. www.overijssel.nl/begroting Veiligheid 1,8 miljoen) De provincie vergroot de veiligheid in Overijssel door een actuele risicokaart, het verbeteren van de kwaliteit van de rampenbestrijding en een gezamenlijke aanpak van jeugdcriminaliteit. Daarnaast maken de gedeputeerden voor de komende jaren in de begroting vooralsnog 33 miljoen euro vrij voor grote projecten, waaronder de IJsseldelta, de uiterwaarden bij Olst en het Provinciaal Verkeers- en Vervoersplan. Toeristen en recreanten die een bezoek brengen aan Overijssel om te wande len of te fietsen, gaan vanaf het voor jaar 2006 een stuk beter geïnformeerd op pad. Via zogenaamde Toeristische Overstappunten (TOP) kan de bezoeker op een makkelijke manier overstappen van eigen vervoer of openbaar vervoer naar ander vervoer, zoals de fiets of wandelen. Gedeputeerde Staten stellen 313.571 euro beschikbaar om twintig overstappunten te realiseren. Naast het feit dat TCP's goed bereikbaar zijn, geven ze via enkele panelen uitvoerige informatie over de toeristische mogelijkheden in de In verband met werkzaamheden gelden de volgende beperkingen voor de scheepvaart: Kanaal Beulakerwijde-Steenwijk Geen bediening Heerenbrug op dinsdag I november 2005 Kanaal Steenwijk-Ossenzijl Geen bediening Hogewegsbrug van maandag 31 oktober tot en met woensdag 2 november 2005 of zoveel korter of langer dan nodig is. Kanaal Steenwijk-Ossenzijl Geen bediening Thijendijkbrug van maandag 31 oktober tot en met vrijdag II november 2005 of zoveel langer of korter dan nodig is. Wetering; Scheerebrug. Geen bediening Scheerebrug op maan dag 21 en dinsdag 22 november 2005 Kanaal Almelo-De Haandrik; Vanaf maandag 21 november 08:00 uur tot woensdag 23 november 19:00 uur - Stremming Sluis Aadorp - Stremming brug Daarlerveen - Stremming Hoogenwegbrug directe omgeving en de bewegwijzerde routes die vanaf de TOP of in de direc te omgeving starten. Door alle TOP"s dezelfde uitstraling te geven zijn het herkenbare punten in de toeristische gebieden in Overijssel. Binnen twee jaar moeten er 32 overstappunten in Overijssel zijn. De realisatie van de Toeristische Overstappunten in Overijssel is een gezamenlijk initiatief van het G.O.B.T (Gelders en Overijssels Bureau voor Toerisme), de Regio Twente, de Regio IJssel-Vecht, Recreatiegemeenschap Salland en de provincie Overijssel. -■ i Het midden- en kleinbedrijf in de regio's IJssel-Vecht en Salland kan op een makkelijke en goedkope manier kennismaken met de mogelijkheden die kennisaanbieders, zoals TNO, hogescholen, universiteiten en technologiecentra en -bedrijven te bie den hebben. Via zogenaamde 'Kennisvouchers', ontwikkeld door de provincie, kan het MKB bijvoorbeeld onderzoekscapaciteit inkopen of gebruik maken van bestaande kennis. De provincie Overijssel stelt 24 van deze waardebonnen beschikbaar met een waarde van 5.625,-. De onder nemer investeert zelf 1.875,-. Hiermee kan voor 7.500 euro aan kennis worden ingekocht. "Door innovatie kan het Overijsselse bedrijfsleven de concurrentieslag met HOGEN Wij OOK NOG Het jaarlijkse congres van de gezamenlijke provincies, dat dit jaar in het Drentse Veenhuizen plaatsvond, was gewijd aan het provinciale cultuurbeleid. Het leverde een aardig boekje op, dat ik namens de provincies aan Medy van der Laan mocht aanbieden. In Kiezen in Cultuurbeleid staan naast de cijfers en feiten interessante bijdragen over het cultuurbeleid en interviews met beleidsontwikkelaars van het ministerie, de Vereniging Nederlandse Gemeenten en van allerlei instellingen die ertoe doen als het om cultuur gaat. Provincies hebben hun gezamenlijke uitgaven voor cultuurbeleid de laatste tien jaar meer dan verdubbeld tot ruim 328 miljoen euro. Ze doen aan cultuureducatie, cultureel erfgoed, amateur kunst en bibliotheken. Veel provincies investeren ook in beel dende kunst en in netwerken van poëzie en filmhuizen. Juist door het geld flexibel in te zetten kunnen de provincies een wezenlijke bijdrage leveren in hun rol als culturele makelaar. Cultuur is een bindende factor in de regio. Een goed netwerk van culturele voorzieningen draagt bij aan maatschappelijke cohesie. Als provincie zetten we in Overijssel in op de kwaliteit en ontwikkeling van een breed cultuuraanbod voor uiteenlopen de groepen. En op een goede samenhang en spreiding van cul turele voorzieningen. Overijssel sluit daarover contracten met gemeenten. Wij kiezen voor cultuur! Gedeputeerde Cultuur Oplossing zoekplaatje september: De Bijenkorf in Enschede. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bovenstaande foto is geno men? Zo ja, stuur dan uw oplos sing voor vrijdag 4 november 2005 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-overijsseln I Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. anderen aangaan. We moeten dus op een slimme manier producten maken", aldus gedeputeerde Carry Abbenhues, portefeuillehouder Economie en Innovatie in Overijssel. "Via de kennisvouchers kunnen wij als provincie een bijdrage leveren aan de kennisuitwisseling tussen bedrij ven en instellingen en het opbouwen van netwerken. Wat uiteindelijk de werkgelegenheid in Overijssel weer ten goede komt." Het project richt zich op ondernemers in de regio's IJssel-Vecht en Salland. De reden hiervan is dat de provincie in deze regio's de innovatie wil sti muleren. MKB ondernemingen krij gen informatie toegezonden als ze zijn aangesloten bij Kennispoort Zwolle, Business Club Steenwijkerland of Vereniging MKB Deventer. Deze informatie is ook te vinden op de site van de provincie Overijssel www.overijssel.nl/kennisvoucher. Op de site is ook het aanvraagformulier te vinden. Aanvragen kunnen worden ingediend vanaf vrijdag 21 oktober 2005. De 24 waardebonnen worden op volgorde van binnenkomst behan deld. Daarbij geldt het principe op op'. De statenvergaderdag van oktober stond grotendeels in het teken van de Najaarsnota 2005. In de Najaarsnota rapporteert het College van Gedeputeerde Staten zowel beleidsmatig als financieel over de uitvoering van de Programmabegroting 2005. De Najaarsnota liet een voor delig saldo zien van 4,433 miljoen euro in het jaar 2005 en een structureel nadelig saldo van 22.000 euro. De Najaarsnota werd 's avonds vastgesteld door Provinciale Staten. Vanwege het grote voordelige saldo kwam het onderwerp 'onderuitputting' regelmatig ter sprake. Er worden inmiddels stappen gezet om tot snellere uit voering van projecten te komen. Met uitzondering van D66 en LPF stemden alle fracties voor de Najaarsnota. De volgende statenvergader dag is op 9 november. Dan zullen Provinciale Staten een definitieve beslissing nemen over de begroting 2006. De Statenvergadering begint om 18.00 uur. De commissie vergaderingen starten om 09,30 en 13.30 uur. U bent bij alle vergaderingen welkom. Op www.overijssel.nl (staten- informatiesysteem) kunt u de agenda's vinden. provincie

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5