Mysterieuze nachtelijke wandeltocht Zuidelijke rondweg oplossing verkeersprobleem in Holten De Rietvoorn reikt prijzen uit Oplossing verkeersproblemen ver weg Medische Diensten Kerkdiensten Geslaagde open dag Oudheidkamer Hooit'n Bolink deels in gelijk over beplanting landgoed Look Bijeenkomst bejaardensoos Multiculturele samenleving Bibliotheek bestaat 50 jaar Potstoten Lezing gaat niet door Enkco mag doorwerken weGeNeR Holtens Nieuwsblad C) AutoTrack.nl Voedselactie Dorcas Donderdag 27 oktober 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - Natuurdiorama Holterberg houdt zaterdag 29 oktober, tijdens de nacht van de nacht het mysterie van de nacht. Een mysterieuze tocht door de bossen en over de hei de van de Holterberg. Natuurgids Anton van Beek en verhalenverteller Paul Akker man nemen belangstellenden om 21.30 uur mee over de paden van de zeer donkere Holterberg. Zij gaan op zoek naar de sterren beelden Cassiopeia*, de Dolfijn en de heks Old Minneke (die nog steeds schijnt te huizen in het Numendal) en andere myste ries van het donker. Paul Akkerman van het centrum Mens en Boom zal in de omge ving van het voormalige jacht huis. De Jacht Ontkomen, men sen laten kennismaken met nachtelijke krachten van bomen. Na deze bijzondere beleving vervolgt de mysterieuze tocht zich door de bossen naar de hei de. Bij heldere nacht zien we hier ook de planeet Mars, die nu. heel dicht bij de Aarde staat. Aandacht zal worden gegeven aan de geluiden van de natuur, die in de nacht ver te horen zijn. Het mysterie van de nacht zal tot ongeveer 23.30 uur duren. Na afloop wordt een drankje aange- Holten - Burgemeester en wethouders hebben de ziens- wijze van Holtenaar Bolink, Raatakkerweg, deels ge grond verklaart voor w at be treft de beplantingsaspecten. Het college neemt daarnaast de inspanningsverplichting op zich om de problematiek wat betreft de wateroverlast op en rondom het perceel van Bolink aan te pakken en in contact te treden met het betreffende wa terschap Regge en Dinkel. de Dienst Landelijke gebied en als dat nodig blijkt, ook andere organisaties. Het college wil in het bestem mingsplan een zone opnemen, gesitueerd aan de overkant van de Raatakkerweg, van twintig meter diep waarbinnen de be planting een maximale hoogte van twee meter mag hebben. Bolink maakte bezwaar tegen onderdelen van het plan Land goed Look, toen dat plan ter inzage lag. Landgoed Look be staat uit een landgoed met landhuis aan de Velddijk. Het bezwaar van Bolink is dat door de geplande beplanting het vrije uitzicht over de omlig gende weilanden verdwijnt en dat er verslechtering optreedt in de afwatering. Ook ver wacht de familie aantasting van privacy door wandelaars en fietsers op het landgoed. Verder verwacht de bezwaar maker dat de woning mogelijk in waarde zal verminderen. Wat betreft de beplanting vindt de gemeente het bezwaar van Bolink gegrond. Wat de afwatering betreft vindt de ge meente het bezwaar van Bo link ongegrond, maar het col lege wil wel een inspannings verplichting op zich nemen om de waterproblemen rondom het perceel van Bolink aan te pakken. Want die problemen zijn vol gens de gemeente reëel en de gemeente denkt dan ook dat de waterproblematiek rondom het perceel van Bolink goed aan te pakken is tegelijk met de wa terhuishouding op Landgoed Look. 'Maar wij zijn niet ver antwoordelijk voor de afwate ringsproblemen benadrukt de gemeente en wijst vervolgens naar organisaties als het Wa terschap en Dienst Landelijk Gebied als uitvoerder van de ruilverkaveling. Kosten van de aanpak van de problemen dienen wat de ge meente betreft dan ook in ieder geval met of door die instan ties te worden gedragen. Het bezwaar ten aanzien van de wandelaars en fietsers vond de gemeente eveneens onge grond. Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111 Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur. zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Verloskundigenpraktijk Rijssen-Holten, Haarstraat 171 Rïjs- sen. Spreekuur volsens afspraak tel. 0548-522399. Voor dringen de hulp telefoon 06-15075095. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. J. Went, telefoon 0547-381653. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten, Larenseweg 54, te lefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 30 oktober: 10.00 uur, ds. 11. Gijsen, gezins- en oogst- dienst, geen nevendiensten. 19.00 uur, ds. H. Gijsen. SOW- jcugddienst. Eerste collecte: diaconie; tweede collecte: kerkrent- meesters. Okkenbroek, 10.00 uur: ds. H.P. Venema, Diepenveen. Collec te: plaatselijke diaconie. Gereformeerde kerk Zondag 30 oktober: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H. Gijsen, SOW-jeugddienst. Eerste collecte: evangelisatie, tweede collecte: eigen jeugdwerk. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 30 oktober: 10.00 uur, eucharistieviering. Voorganger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 29 oktober: 19.00 uur, eucharistievie ring. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: gemengdkoor. boden (uiteraard in het donker.) Kosten van deze avond bedra gen 7,50 euro. Men kan zich tot 28 oktober aanmelden bij Natuurdiorama Holterberg, telefoon: 0548- 361979. E-mail: museumfa hol- terberg.nl HOLTEN - Bejaardensociëteit Holten hield onlangs haar bij eenkomst in Irene. Na een welkoms'twoord door Jo Roelofs en een mooi gedicht voorgedragen door haar, over de Zunnebloome, werd het woord gegeven aan Mine Mulder. Zij hielp deze middag bij het maken van kerstkaarten. Na een goede uitleg, kon er worden ge kozen uit een drietal leuke kaar ten. Er werd gezellig gewerkt en het resultaat was geweldig. Mine Mulder werd dan ook zeer harte lijk bedankt voor haar bereid heid te helpen en kon ieder met een mooi kaart naar huis gaan. HOLTEN - Hengelsportver eniging De Rietvoorn Holten- Markelo reikte afgelopen maandag 17 oktober in Café De Biester de jaar lijkse prij zen uit. De uitslagen van de diverse competities. Junioren zomer competitie. 1. Remi Hoefman, 533 centimeter; 2. Mark Bode, 482 centimeter; 3. Bram Nij- boer, 346 centimeter. Senioren wintercompetitie 2004/ '05: 1. B. Groot Obbink, 387 punten; 2. G. Rouwenhorst, 363 punten; 3. A. Lichtenberg, 305 punten. Senio ren zomercompetitie: 1. B. Groot Obbink, 682 punten: 2. DJ. Kolkman. 681 punten: 3. H. Westerink, 660 punten. Beste visser van de laatste vijfjaren: A. Lichtenberg. Grootste vis ju nioren: Kevin Kolkman, 23 cen timeter. Grootste vis senioren: D..I. Kolkman, 51 centimeter, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Met de aanleg van het Zilverzandtracé heeft het college haar keuze voor een doorgaande route aan de dorps zijde van het spoor gemaakt. Dit tracé dat via de Stationsstraat loopt, is onderdeel van een noordvariant voor het verkeer van Rijssen naar Holten West en de Yletgaarsmaten en in de richting Deventer. Met de aan leg van het Zilverzandtracé worden ook nieuwe verkeers problemen gecreëerd, waarvoor geen oplossing wordt geboden. De raad dient zich over deze keu ze van het college op maandag 31 oktober nog uit te spreken. Er is door het college altijd gesteld dat de aanleg van het Zilverzandtrace geen invloed heeft op de echte keuze voor een noordelijke rond weg. Maar na de aanleg van het Zilverzandtracé en de asfaltering van het Groenewegje, wordt nog slechts een verkenning naar een aanvulling op dit tracé uitgevoerd. Daar waar sprake is van een aan vulling kan toch niet worden vol gehouden dat de aanleg van het Zilverzandtracé geen invloed heeft op de keuze voor een defini tieve oplossing. Voor de aanleg van het Zilverzandtracé is toe stemming van de provincie nodig. voor aanpassing van de zoge noemde rode contourengrens. Om die toestemming te krijgen zal de gemeente een gedegen argumen tatie moeten leveren. Een belang rijk deel van die argumentatie zal gericht zijn op de noodzaak om voor het vrachtverkeer een nieuwe doorgaande route te kunnen bie den en om problemen op de Kol- weg in 2020 te voorkomen. Die problemen op de Kolweg komen er overigens helemaal niet als in 2020 een weg is aangelegd ten noorden van de spoorlijn. Maar als de gemeente over enkele jaren opnieuw bij de provincie aanklopt met dezelfde argumentatie, voor aanpassing van weer een rode contourengrens voor een definitie ve oplossing, bijvoorbeeld aan de noordzijde van het spoor, mag daarvoor geen medewerking van de provincie meer worden ver wacht. Door aan de raad nu een schijnoplossing te bieden, waar het Zilverzandtracé onderdeel van uitmaakt en waar nota bene de provincie ook bij nodig is, onder graaft het college de mogelijkhe den om binnen afzienbare tijd een echte oplossing te bereiken. Al leen door de keuze voor een Zil verzandtracé te betrekken in de verkenning en in de keuze voor een definitieve noordvariant kan de raad na die verkenning objec tief voor een echte oplossing kie zen. Die aangepaste fasering staat een snelle aanpak voor het ver keersluw maken van het centrum niet in de weg, want het Zilver zandtracé is daarvoor niet nodig. HS Support Holten - De openbare biblio theek Rijssen-Holten viert vol gende week haar vijftigjarig bestaan. De festiviteiten beginnen don derdagmiddag 3 november in Rijssen met de onthulling van een kunstwerk door wethouder J. Ligtenberg. In de feestweek. van 31 oktober tot en met 5 no vember. krijgen volwassenen die een abonnement nemen 2,50 euro korting en voor elk nieuw jeugdlid is er een leuk presentje. Daarnaast wordt een Loesje- wedstrijd gehouden: 'Lezen is...' Een wedstrijdformulier kan in beide bibliotheken afgehaald worden. In Holten staat vrijdagmiddag 4 november van 15.00 tot 17.30 uur een draaimolen op het gras veld bij de bibliotheek en in de bibliotheek is een tentoonstel ling te zien van bibliotheekmate rialen. Wie een boete heeft voor te laat ingeleverde spullen kan die 'wegzingen'. De lener gaat op een neergelegde stip staan, zingt een origineel lied en een vakkundige jury beslist vervol gens of de boete weg kan wor den gescholden. Vrijdagavond 4 november zijn de bibliotheken in Rijssen en Holten gesloten. HOLTEN - De jaarlijkse pot- stootavond van biljartvereni ging 't Klavier wordt zaterdag 29 oktober om 20.30 uur ge houden. Er zijn vele prijzen te winnen bij onder meer het potraden, het potstoten en het rad van avon tuur. HOLTEN - De aangekondigde avond voor 28 oktober met Patty Harpenau gaat niet door. Holten - Enkco aan de W aag- weg 5 mag tot uiterlijk 1 april langer doorwerken. Burge meester en wethouders stem den in met dit verzoek vanwe ge de specifieke omstandighe den waarin Enkco nu ver keert. Vorige maand diende het bedrijf een verzoek in om buiten de aangegeven werktijden te mo gen produceren. Normaal wordt van maandag tot en met vrijdag i van kwart voor zes 's morgens tot tien uur 's avonds gewerkt. Enkco vroeg om buiten de vast gestelde uren te mogen werken om zo aan de toegenomen pro- ductievraag te kunnen voldoen, zodat de continuïteit van het be drijf niet in gevaar komt. huis-aan-huiskranten Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV', behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-besluur W H. Beyers, secretaris, Kollingscrf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementen^ whk.Wegener nl Kindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100 7462 AT Rijssen F-mail: holtens nieuwsblad^ whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van dc Maat, Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12,00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers A%vertentie-adviseurs: O. IJspeert, tel: 0548-597353, mobiel 06-51 19 83 42 H Schotten, tel: 0548-597351. mobiel 06-51 19 83 21Fax0548-597359 E-mail: h.schotten.whk.wegener.nl Bladmanager: B A. Zieleman. tel 06-51198351 of 0548-597350. fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J..M ter Hcdde Directie: J V.Munslerman Algemeen hoofdredacteur: Mw G Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertenticcontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertenties oor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wi j opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante dien sten en producten van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons zorgv uldtg geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij W egener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692,7500 AR Enschede. IHottfa t» «u. Hoi t/e r e r, g Holten HOLTEN - De interkerkelijke commissie Vorming Toerus ting in Holten houdt dinsdag 1 november een lezing over de rol van de kerken in de multi culturele samenleving. De le zing wordt gegeven door de bekende theoloog en ethicus prof. dr. Gerrit Manenschijn in de Kandelaar van 19.30 tot 21.30 uur. Het religieuze plaatje van Ne derland verschiet van kleur, van herkenbaar naar exotisch, van eenvormigheid naar veelkleurig heid. Dc secularisatie loopt op haar eind en doet zich in feite al leen nog voor in de gevestigde kerken. Tegen de verwachting in is de religie terug van weg ge weest, vooral onder de nieuwe Nederlanders, Afrikaanse en Aziatische chri'stenen en ruim 900 duizend moslims. In Neder land is de islam de snelst groei ende nieuwe religie. Met de manier waarop de islam zich in dc wereld presenteert, weet de Nederlandse samenle ving niet goed raad. En de ker ken weten het ook niet. Aan de ene kant ontkomen ze er niet aan tegenover de oprukkende islam hun positie le bepalen. Dit zal moeten leiden tot de erkenning dat de islam inhoudelijk totaal anders is dan jodendom en chris tendom, ook wat de scheiding van kerk en staat en de rechten van religieuze minderheden be treft. Aan de andere kant zullen de kerken tegenover dc toene mende intolerantie van religie, in het bijzonder de islam, de ge lijkberechtiging van de islam met overtuiging moeten verdedi gen. De toegang voor de lezing is gratis. Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanaf 5,- per week. Lespakketten vanaf 605.- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0,22 p/min] www.rijbewijsservice.nl De allergrootste autosite van Nederland HOLTEN - Oudheidkamer H oolf'n hield nnlnnps een open dag, waajbij van 10.00 tot 16.00 uur de locaties aan de Dorpsstraat en aan de Kerk- hofsweg voor begunstigers en andere belangstellenden geo pend. Vóór tien uur meldden de eerste bezoekers zich al. Gedurende de gehele openingsperiode was er sprake van een goede publieke belangstelling met vaak zeer geïnteresseerde mensen, waar van sommigen meerdere uren in de locaties van de oudheidkamer vertoefden. Aan de Dorpsstraat, in het voor malige gemeentehuis, kon men He expositie hekijken D;inr werd ook door Jan ten Dam een film vertoond met beelden van 1930 tot heden van de varkenshandel en de v arkens, 'keunc'. en alge mene dingen in Holten. De werkgroep bibliotheek had weer diverse oude documenten uitge stald. 'n Spieker, de opslagruim te aan de Kcrkhofsweg. was de ze dag ook geopend. De belang stelling voor alle opgeslagen materialen was groot. Het optre den v an Minie en Henk Paalman in Holtense klederdracht werd erv aren als een bijzonder leuke afwisseling tijdens de rondgang door de opslagruimte. HOLTEN - Onder de naam Holten Glacialis City Marke ting Plan komt Tom van Asten van ABC Topmarketing met een nieuw verkeersstructuur- plan. Volgens hem is vooral een noor delijke rondweg langs het spoor een doodzonde v oor toeristisch Holten. 'Het mooiste stukje Hol ten moetje niet doorkruisen met een weg', vindt hij. 'De enk moet je juist gebruiken om het dorp toeristisch aantrekkelijk te ma ken.' Om het verkeersprobleem op te kunnen lossen, denkt Van Asten HOLTEN - Dorcas houdt woensdag 2 november (Dank dag) tussen 14.00 en 16.00 uur een voedselinzamelingsactie in Gebouw Irene, de Kandelaar, Bethanië en het Trefpunt. Het voedsel is bedoeld voor de allerarmsten in de Oostbloklan den en zuidelijk Afrika. Een of meerdere volgende pro ducten kunnen worden ingele verd: 3 pakjes droge soep; 1 pakje droge kruidenmix; 1 pak Brinta; 1 pak Liga (geen Milk- break); 1 pak theebiscuit: 1 fles limonadesiroop in plastic of blik: 2 plastic flessen zonnebloe molie: 1 blik groente; 1 blik wit te of bruine bonen; 1 blik vruch ten; 2 kilo gebroken rijst; 1 pak je cacao; 2 pakken suiker; 2 doosjes thee; 3 pakken macaro ni; I pot jam; 1 pakje kaarsen; 2 tandenborstels; 1 tube tandpasta. slechts een zuidelijke rondweg nodig te hebben. Deze zou vanaf de kruising Rijssenseweg-Mar- keloseweg (dus voorbij dc ro tonde) moeten gaan lopen in de richting van De Schurc aan de Beusebergerweg, via Flierma- tenweg en Imhofsweg moeten kruisen met de N 322. Hier zit Van Asten te denken aan een klaverblad, met een doorgaande verbinding naar de Dorperdijk. Op de nieuwe rondweg zou 80 kilometer per uur mogen worden gereden, terwijl de N 322 wordt opgewaardeerd tot 100 kilome ter per uur. 'Deze weg levert str aks een goede verbinding voor de vele Rijssense vrachtwagens, die naar de nieuwe Holtense in dustrieterreinen rijden, zoals Vletgaarsmaten.' Rijssen heeft immers de ogen op Holtense grond gericht om daar bedrijven neer te kunnen zetten. In het Ci ty Marketing Plan kan dil zwaar verkeer meteen doorrijden naar de eindbestemming/in plaats van door het centrum te moeten. 'Het plan weert doorgaand ver keer uit Holten en houdt ook de toeristisch belangrijke Holterenk en het niet ontworpen stations gebied verkeersvrij', geeft Van Asten aan. 'Dit opent de moge lijkheid Holten en de Holterenk opnieuw nauw te gaan verbin den en als toeristisch product te verbeteren. Er ontstaat ruimte voor vijfhonderd nieuwe ruime woningen en het inwonertal springt naar tienduizend perso nen. Wat goed is voor de ver sterking van onder meer bewin- keling en stadsplanfinanciering. Zowel de Kol als de Elolterenk zullen niet met verkeer belast mogen worden en geheel voor wonen, rust en toerisme bestemd worden. De verkeersstructuur is Op deze kaart wordt duidelijk aangegeven hoe de zuidelijke rondweg volgens Tom van Asten moet gaan lopen. ondergeschikt aan de toekomst visie.' Hij vindt dat Holten zich moet gaan richten op de toerist. Inkomstenbron nummer een voor veel ondernemers in deze plaats. Uit vele straatinterviews die hij heeft gehouden, weet Van Asten wat de toerist van Holten verwacht. 'In 1950 kreeg het toe- ristendorpje een 10. Nu is dat verlaagd naar een 5. De Holte renk moet een toeristische trek pleister worden'. Hij zit dan on der meer te denken aan een wijngaard op de Sonhevanck en op de Holterenk aan een vogel en hertenpark. Met verder rog ge- en haverplantages.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3