Zachter water kalkaanslag Start in centrum trekt meer kijkers naar Holterbergloop geeft minder KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad Herfstkleuren en paddestoelen EURO'S VOORDEEL Finish iedere deelnemer live op Internet te volgen In dit nummer. Peuterspeelzaal Holten houdt speelgoedbeurs KOOP DE TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN www.twentehogerop.nl Wie is de fitste? Jouw Groisch bier te wee van de broek. TerSta! Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. Operatie Schoenendoos voor kinderen uit arme landen Donderdag 27 oktober 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Hengelsportvereniging De Rietvoorn heeft haar sei zoenskampioenen gehuldigd met bekers. De Holtense Koerier heeft haar eigen postzegels. Van uit de voormalige fotostudio aan de Dorpsstraat verzorgt ze post. ESPELO - Inwoners van delen van Rijssen, Holten, Espelo en Nieuw-Heeten krijgen vanaf deze week zachter water uit de kraan. Afgelopen week is de nieuwe onthardingsinstallatie op pro ductielocatie Espelo in gebruik genomen. Als gevolg hiervan daalt de hardheid van productie bedrijf Espelo van gemiddeld 12,6° Duitse graden (DH) naar ongeveer 7° DH. Een lagere hardheid maakt dat zeep makkelijker in water oplost waardoor minder (af)wasmiddel nodig is. Het gebruik van zach- Holten - Peuterspeelzaal Holten houdt zaterdag 5 no vember een speelgoedbeurs in dorpshuis De Boschkamp. Belangstellenden kunnen er die morgen van 10.00 tot 12.00 uur terecht. Te verko pen speelgoed kan vrijdag 4 november van 16.00 tot 19.00 uur ingebracht wor den bij het dorpshuis. Voor de inbreng op vrijdag komt al het speelgoed hier voor in aanmerking, mits het compleet, schoon en niet ka pot is. Inbrengers wordt geadviseerd om bij het ingeleverde speel goed een lijst te maken, met daarop een duidelijke om schrijving en de vraagprijs van de artikelen; dat scheelt veel wachttijd. Mocht direct na verkoop blij ken dat het speelgoed gebre ken vertoond, dan is de in brenger verplicht het speel goed terug te nemen en het ontvangen geld terug te beta len. Klein speelgoed graag ge bundeld inleveren. De inbreng bedraagt 0,15 euro per stuk of bundel. 80 procent van de op- brengst van het verkochte speelgoed is voor de inbrenger en 20 procent voor de peuter speelzaal. Afhalen van niet verkochte spullen kan op za terdag 5 november van 14.30 tot 15.00 uur en dan vindt ook de afrekening plaats. Niet af gehaalde spullen worden daar na aan een goed doel geschon ken. Voor inlichtingen kan men na 18.00 uur contact op nemen met Elly Aanstoot, te lefoon 0548-36 28 58. Zaterdag 29 en zondag 30 oktober 2005 iBfiee; Volwassenen €4,- Kinderen tot 12 jaar en 65+ €2,- Kinderen tot 6 jaar GRATIS entree EENVOUDIG PER AUTO BEREIKEN: A1 RICHTING HENGELO, AFRIT 30 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN J DOME ZATERDAG 5 NOVEMBER RRNUtlUI TICKETS B.i INFO: ffitlWItll 0900-1234501 01 wuiw.indoorsrnhem.nl Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekkoeksklok? U krijgt kriebels in uw buik van oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt in het Expo Center Hengelo. Want, wat u ook zoekt, de kans is groot dat u het op één van de vele kraampjes vindt. Geopend van 9.00 tot 17.00 uur Egg Wegtcrsweg 65. lanter ^-WkS? ter water is ook direct te merken aan verminderde kalkaanslag op glaswerk, tegels, douchekoppen en kranen. Ook het milieu heeft voordeel bij het lagere kalkge- halte in het drinkwater. Omdat er minder was- en schoonmaak middelen nodig zijn, komen de ze stoffen minder in het milieu. De techniek die door Vitens wordt toegepast, is het tijdelijk verhogen van de pH (zuurgraad) van het water. Een deel van de in het water aanwezige kalk gaat zich daarbij afzetten op zandkor rels. Deze korrels die na enige tijd vrijwel geheel uit kalk gaan be staan. worden hergebruikt als grondstof voor onder andere de veevoederindustrie. De winning in Espelo is in 1974 gestart met tijdelijke voorzieningen. In 1980 is er een filtergebouw en een pompgebouw geplaatst. Voor de onthardingsinstallatie werd het gebouw recent aanzienlijk uitge breid. Op www.vitens.nl kunnen klan ten zien wat de samenstelling van hun drinkwater is. HOLTEN - Het mooie zomerweer ligt weer achter ons. Storm en regen komen onze kant op. Maar dat betekent nog niet dat er niets te beleven valt. In tegendeel, juist de herfst leent zich voor een wandeling door de prachtige natuur van de Holtcrberg. Mooie herfstkleu ren aan de bomen en verschillende paddestoelen op de grond. Zoals deze sponszwam. Hij lijkt op een verloren badspons, maar het is toch echt een paddestoel. Deze zwammen zijn te vinden aan de voet van naaldbomen, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - De achttiende editie van de Wiigenweard Diepe Hel Holterbergloop gaat zaterdag van start. Georganiseerd door Atletiek Vereniging Holten en Atletiek Vereniging Atletics Nijverdal: het ene jaar wordt er gestart in Nijverdal, het andere in Holten. Dat gebeurde in het verleden bij hotel Dalzicht en bij 't Losse Hoes. In dat laatste geval moest er eerst ingeschreven worden bij sportpark Meermanskamp en de deelnemers moesten dan te voet zo'n twee kilometer naar het startpunt. Beetje ingewikkeld. Bovendien kwam het Nijverdalse deel van de organisatie met het plan om wat hen betreft het start punt te verplaatsen naar het cen trum. Dat bracht aanzienlijk meer gezelligheid met zich mee voor het dorp zelf. Inwoners zouden eerder een kijkje gaan nemqn bij de start. Dat plan wordt nu overgenomen door de Holtenaren die het start punt verplaatst hebben naar de Kerkhofsweg. Een brede, lange weg die voldoende ruimte biedt aan het steeds groter wordende aantal deelnemers. Meindert Koopman: 'We gokken dit jaar op vijftienhonderd deelnemers. Zo veel hebben we er nog nooit ge had maar qua vóórinschrijvingen ziet het er goed uit. We hebben al le medewerking gekregen van dc gemeente en ook van de Holtense Handels Vereniging. Daar zijn we bijzonder blij mee.' Hendri Markvoort: 'Gevolg van de verplaatsing van het startpunt is wel dat we nu veel meer vrij willigers nodig hebben. Bij 't Losse Hoes hoefden we lang niet zoveel te doen aan de wegafzet- ting. Dat moet hier in het dorp na tuurlijk wel. Daar moeten alle verkeerspunten goed in de gaten worden gehouden. Maar dat is voor de vrijwilligers geen pro bleem. Dat is in Holten sowieso nooit een probleem. Iedereen staat klaar om mee te helpen wan- Om de nieuwe route van de Wiigenweard Diepe Hel Holterbergloop alvast even te verkennen, werd deze vorige week al gelopen door een select groepje hardlopers, (foto: Johan Bolink) pers zullen deelnemen, blijft op dit moment nog een verrassing. Er zijn onderhandelingen met verschillende managers van Ke- niase en andere buitenlandse lo pers. Zij beslissen pas kort voor de wedstrijddag of ze wel of niet in Holten aan de start gaan ver schijnen. De start en finish van al le afstanden zijn dus in het cen trum van Holten, op en rond de Kalfstermansweide. Dit is zowel voor de lopers als voor het pu bliek aantrekkelijk. Het parcours loopt direct het dorp uit. over de neer er iets georganiseerd moet worden." Wim Brinks: 'We doen erg veel aan pr voor de Diepe Hel Holterbergloop: via de mail. pos ters, kranten. Dat. in combinatie met een goed opgebouwde naam en een mooi parcours waarbij na tuurliefhebbers nog weer extra genieten, brengt zoveel mensen naar Holten.' Meindert: 'Maar er doen ook veel Holtenaren mee. zo'n honderd in totaal. Die zijn alleen niet zo snel met inschrij ven. Dat gebeurt dan vaak op het laatst. Maar ze kómen wel.' Hendri: 'We zijn nu de tweede grote loop van Overijssel, de ma rathon m Enschede is de grootste. Dus daar zijn we best een beetje trots op.' Wim: 'Deelnemers komen uit alle delen van het land. Meestal zijn er wel een paar grote namen bij maar je w eet van tevoren meestal niet wie dat zijn. Ze komen vaak spontaan en laten zich ter plekke inschrijven.' Dat inschrijven kan zaterdag nog tot driekwartier voor het startsein. Het programma ziet er als volgt uit: om 13.00 uur start 5 Engelse mijlen prestatieloop, 14.30 uur 10 Engelse mijlen KNAU-wedstrijd- en prestatie loop, 14.40 uur 2 Engelse mijlen prestatieloop. Burgemeester Bort Koelewijn zal het startschot los sen van de 10 mijl. Tenminste, als hij op tijd aanwezig is. want deze sportieve eerste burger doet eerst zelf mee aan de 5 mijl. Of er ook andere prominente lo- verharde weg de Holterberg op en de Diepe Hel in. De hoogtever schillen, zo kenmerkend voor de ze loop. maken ook nu deel uit van alle afstanden. Voor de lopers zijn bovendien de voorzieningen zoals parkeren, inschrijfbureau en kleedgelegenheid nu vlakbij de start. Ook heeft de organisatie een extraatje voor de deelnemers: live finishbeelden. Via internet, op de eigen website van de loop. is de finish van elke deelnemer live te volgen. De opgenomen beelden zijn bovendien gekoppeld aan de uitslag. Zo kan elke loper na af loop thuis een filmpje van 30 se conden van de eigen finish bekij ken. De Wiigenweard Diepe Hel Holterbergloop is een van de eer ste hardloopevenementen die dit te bieden heeft. Stationsstraat dicht De organisatie vraagt Holtena ren zaterdag zoveel mogelijk met de fiets naar het centrum te komen. Omdat de Stationsstraat zaterdag wordt afgesloten, betekent dit dat er hoogstwaarschijnlijk een grote file zal ontstaan bij de gemeente- werf. Wie grof vuil kwijt wil, wordt dan ook gevraagd dit vrij dag al weg te brengen. Pagina 7 Alles uit de tijd van toen is er te vinden in de nieuwe boer derijmuseum De Pothaar in Loo-Bathmen. HOLTEN - Kies voor Hart en Sport heet het nieuwe breedte sportproject van de gemeente. W.A.J. ter Schure, M. Bouw huis, J. Moed, A. Westerik en een aantal leerlingen van de Haarschool nemen deel aan een fittest. Lenigheid, conditie, gewicht en vetpercentage worden gemeten. Daarna krijgen zij 'opdracht' hun bewegingsgedrag tot en met ja nuari 2006 te volgen. Voor januari 2006 je rijbewijs halen! Nu: vanat 5.- per week. Lespakketten vanaf 605,- incl. examen met garantie. R.S.N. 0900 20 20 778 0.22 p/min) www.rijbewijsservice.nl thuis getapt zie elders in deze courant u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan serzekerd. provincie OveHjSSel HOLTEN - In Holten gaat zondag 30 oktober Operatie Schoenendoos van start. Operatie Schoenendoos is een actie waarbij Neder landse kinderen een versier de schoenendoos vullen met schoolspullen en cadeaus voor een kind in een arm land. Zo raken ze actief betrokken bij het leven van een kind in nood. Daarnaast leren kinde ren om concreet te delen met een leeftijdsgenoot in een moeilijke situatie. Operatie Schoenendoos is een van de grootste kinderacties op het gebied van ontwikkelingssa menwerking. Meer dan één miljoen kinderen in Nederland deden sinds 1995 mee. Opera tie Schoenendoos wordt geor ganiseerd door Edukans en Samaritan's Purse Nederland. In Holten doen de Hervormde en de Gereformeerde kerken mee met deze actie. Kinderen die een schoenendoos willen inleveren kunnen dit tot en met 20 november doen bij ge bouw Irene en in de Hervorm de kerk; op zondag 13 en 20 november kunnen de dozen in de Kandelaar worden ingele verd. Het verzenden van de dozen kost 4,50 euro per doos. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! J Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens J Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: BO N J Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens .Xieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan 1 Holtens Nieuwsblad :WoonPlaats: Postbus 692. J Postcode: 7500 AR Enschede i Telefoon; i t.a.v. Service-afdeling j Bankrekening: j Handtekening: i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: €0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1