Infobij eenkomst hoofdsteunpunt op Holterberg Kamers Diessenplas meer in oude sfeer KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad EURO'S VOORDEEL 'Houd je aan de regels van het verkeer' Bruidsshow bij Trés Chic TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN Nieuw gezicht bij de WV Gokken op bazaar voor Diessenplas In dit nummer. Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. «„ei* Overijssel uw huis op www.huislijn.nl KOOP DE Boekenmarkt en veiling bij Irene Weekend weer Picknick voor Okkenbroek Holtens Nieuwsblad Donderdag 29 september 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 AVOND oo AMERSFOORT DOETINCHEM ALMELO EDE DEVENTER OPEN 28/9 ENSCHEDE HENGELO ZEIST ZUTPHEN Pagina 6 Darters Perron Nul aan het begin van het nieuwe sei zoen gehuld in stijlvol zwar te shirts. Het zal de resulta ten vast ten goede komen. Pagina 7 HOLTEN - Een nieuw ge zicht achter de balie van VVV-Holten. Sabine Bakker is de opvolgster van Marian de Rooy, die na acht jaar trouwe dienst deze werkge ver heeft verlaten. Trouwe bezoekers van het Na- tuurdiorama herinneren zich Sabine waarschijnlijk wel want daar heeft ze bijna vijf tien jaar gewerkt. Sabine zal binnen VVV Holten haar ei gen verantwoordelijkheid krij gen zowel in de winkel, aan de balie als voor de informatie in de Holtense VVV gids. De VV V-mede werkster is ge boren in Den Haag en volgde de opleiding binnenlands toe risme. Met haar ouders kwani ze vroeger zelf als 'toerist' elk weekend in Holten. Daardoor ziet ze de omgeving ook door de ogen van de recreant. Meer kennis over Holten verzamel de ze toen ze stage liep bij de plaatselijke VVV. Hoewel ze met heel veel ple zier bij het Natuurdiorama werkte, vond ze het tijd voor iets nieuws. "Ik reageerde op de advertentie van de VVV en ik had daar meteen al een goed gevoel over. Het bevalt me hier erg goed. Ik vind het con tact met de klanten leuk, voor al als je daarbij een adviseren de rol hebt. Ik woon nu zelf met mijn partner en twee kin dertjes in Bathmen, maar vind Holten en omgeving toch wel erg mooi. Er is veel de moeite van het bekijken waard zijn, ook voor de Holtenaren zelf." Meer dan 19.000 woningen. Zie adv. elders in dit weekblad 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN www.twintehogerop.nl I Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef da! ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: BON! Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor 1 Holtens Nieuwblad op: het opgeven van een 1 nieuwe abonnee' Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan: i Holtens Nieuwsblad !Wo°nplaatS: Postbus 692.Postcode: 7500 AR EnschedeTelefoon* t.a.v. Service-afdeling i Bankrekening: j Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46.40 per jaar (betaalwijze, automatisch) Jj (losse nummers: 0,95) Grote drukte bij de MAC: afgelopen zaterdag de uit wisselingscross en zondag de Nationale MotoCross. HOLTEN - De veilingcommis sie van de Nederlands Her vormde Gemeentehoudt zater dag in en om het gebouw Irene een veiling en boekenmarkt. De opbrengst is voor aanpass ingen van het kerkinterieur. Om de kwaliteit van de veiling niet verloren te laten gaan wor den er maximaal 150 goederen geveild. Deze dag worden ruim 3000 oliebollen gebakken. De niet te vermijden rommelmarkt wordt een volledig overdekt ge beuren in een tent. Wie een gok je wil wagen, kan meedoen aan de verloting. Voor leerlingen van de basisschool start om 10.45 uur een optocht, waarin de kinderen hun favoriete persoon uit een boek uitbeelden. Om 9.00 uur wordt de boeken markt geopend en vanaf 9.30 uur kan men de veilinggoederen bekijken. Om 13.30 uur start de veiling. HVG Dijkerhoek hield ge zellige en boeiende bijeen komst ter gelegenheid van 50-jarig bestaan. Er waren sprekers en cadeaus. Enkele buien maar ook geregeld zon. Vrijdag een nieuwe storing met veel bewolking, regen of buien. Tijdens opklaringen af en toe zon. Temperatuur 15.0 a 16.0 graden. Zaterdag en zon dag wisselvallig, regen of enkele buien, afgewisseld door opkla ringen en van tijd tot tijd zon Soms veel wind. Middagtempe- raturen rond 16.0 a 17.0 graden. Weerman, Freddie Paalman voor meer weer pag. 3 OKKENBROEK - Als gevolg van de landelijke samenwerking tussen gereformeerde en her vormde kerken en de Evange- lisch-Lutherse gemeente gaat de Hervormde Gemeente Okken broek verder als Protestantse Kerk Okkenbroek. Daar wordt zondag aandacht een besteed tijdens de dienst 10.00 uur. Er is kindemevendienst en oppas. Na de dienst gezamenlijk koffie en een glas op deze belangrijke gebeurtenis. Dan voor jong en oud een fietspuzzeltocht met picknick (eigen broodjes) drin ken wordt verzorgd. Als le/er san het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! HOLTEN - "Wij zijn er hart stikke blij mee.-" Het antwoord \an Cor Schagen op de vraag hoe hij over het realiseren van een hoofdsteunpunt aan de Holtense kant van het Natio naal Park denkt, laat aan dui delijkheid niets te wensen over. De afgelopen maanden is hard gewerkt aan het inrichtingsplan voor het hoofdsteunpunt Holter berg. Het plan omvat de herin- Infoavond en naamsuggestie De gemeente houdt voor om wonenden een infoavond op 6 oktober 19.30 uur in 't Losse Hoes. "Er moet voor dit hele entreegebied een goeie naam verzonnen worden", vindt Schagen. Suggesties kunnen gemaild worden naar: museum@holterberg.nl richting van de percelen van het Natuurdiorama. De Wielen, 't Losse Hoes, de Midgetgolfbaan en een gedeelte van de Holter- bergweg. "Er gebeurt wat op de berg. Er komt sfeer, de berg be gint weer élan uit te stralen. Ik heb de indruk dat er al meer be zoekers komen." "Wij vonden al een hele tijd dat er iets moest gebeuren aan de up grading van dit gebied", bena drukt Schagen, eigenaar van het Natuurdiorama. Hij vindt het ui termate belangrijk dat het steun punt van het Nationaal Park juist op deze plek komt. "Mensen kwamen hier toch al voor infor matie. En straks kunnen ze hier terecht voor nog meer informatie over het Nationaal Park." Het plan is om een ruimte te realise ren die vrij toegankelijk is en waar iedereen informatie kan krijgen over van alles wat het Nationaal Park betreft. Voor het Natuurdiorama betekent dit dat er uitgebreid moet worden. Het infocentrum van het Nationaal Park heeft zo'n 100 m2 nodig. De bedoeling is een soort van "uitstulping' aan weerszijden van de entree van het museum. Scha gen: "Er wordt een grote ruimte gerealiseerd die verschillende functies heeft, waar zowel het Natuurdiorama als het Nationaal Park een deel van hebben. En daar komt onder meer ook een nieuwe toiletgroep." Het hoofdsteunpunt van het Na tionaal Park aan de kant van Hol ten moet aantrekkelijk worden voor bezoekers. Rond het Na tuurdiorama. restaurant De Wie len. 't Losse Hoes en de midget golfbaan moet een open, centrale ruimte worden gerealiseerd. Er moeten veilige oversteekplekken komen, kinderspeeltoestellen en bij deze entree van de Holterberg moeten wandelaars en fietsers kunnen starten voor tochten. Er zijn ook extra parkeerplaatsen gepland. Met de herinrichting van dit ge bied is naar schatting zo'n 511.000 euro gemoeid. HOLTEN - De afsluiting van het verkeersproject 'De Verkeersslang' op de Haarschool en De Regenboog heeft vandaag plaats. Op de Haarschool zijn de leerlingen van groep 6 druk bezig met het maken van spandoeken in de crea. "Ze vinden het leuk om te doen. Ook al omdat het buiten het lesprogramma valt", vertelt hun leerkracht. Maar ook zegt hij dat de leerlingen het onderwerp uitermate serieus nemen. De hele week is er over gesproken hoe de kinderen naar school zijn gekomen. En de fietsen zijn gecontroleerd. Het verkeer leeft op school. De tekst op het spandoek geeft aan: 'Houd je aan de regels van het verkeer dan gebeuren er geen ongelukken meer.' "Mooie tekst en goed gespeld", zegt de meester lachend, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Rond de 2000 eu ro wil de Stichting Vrienden van Diessenplas investeren om de huiskamers in de verpleeg- unit van het w oon- en zorgcen trum sfeervoller te kunnen maken. Een beetje 'de tijd van vroeger' met bijvoorbeeld een potkacheltje en ouderwetse platen aan de wand. Herken baar voor de mensen die op deze afdeling verblijven en vaak in het verleden leven. Om het financiële plaatje rond te krijgen organiseert de stichting in samenwerking met een korps medewerkers van Diessenplas en vrijwilligers een grote bazaar op woensdag 12 oktober van 14.30 tot 21.00 uur. De bazaar krijgt een Las Vegas- tintje want er kan die dag flink gegokt worden. En dat kan de deelnemers weer een flinke prijs opleveren. Natuurlijk is er ook het befaamde Rad van Avontuur waarbij onder meer door Dies- senplas-medewerkers zelfge maakte taarten en salades te winnen zijn. Maar de bezoekers kunnen ook zelf aan de slag in een workshop waarin men ei genhandig herfststukjes kan ma ken. Tijdens de bazaar kan men ge nieten van koffie of thee met krentenwegge of een oliebol en voor de liefhebbers is er een best bord snert. Tegen de avond kan men zelfs een compleet herfst- De Vrienden van Diessenplas zetten weer een actie op touw voor de oudere bewoners, (foto: San- der Scheperman) menu bestellen. Het geheel wordt natuurlijk weer omringd met de rommel en boekenmarkt, dus lekker snuffelen. Vele Holtense bedrij ven en de middenstand hebben er mede voor gezorgd dat deze bazaar kan worden gerealiseerd. De bazaar wordt één maal per twee jaar gehouden door de Stichting Vrienden van Diessen plas en is één van de vele activi teiten die er op touw worden ge zet om extra investeringen te kunnen doen op terreinen waar de overheid tekort schiet. De stichting bestaat sinds 1993 en heeft, mede dankzij de jaar lijkse donateursgelden, al een paar belangrijke resultaten kun nen behalen: eerst kon er een dagverblijf bij de ziekenboeg worden aangebouwd en later waren er voldoende middelen om een rolstoelbus aan te schaf fen. De rolstoelbus was een ge weldige aanwinst voor het te huis. Bewoners die tot dan toe 'gebonden' waren kunnen er nu ook meer op uit dankzij de rol stoelbus. Een donateursschap kost tien eu ro per jaar en men kan zich (ook voor een eenmalige gift) aan melden bij de balie van Diessen plas of telefonisch 0548- 362505.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1