Meerderheid van de clubs wil grote zaal in Kulturhus Op de fiets naar Rome M zoek uJtmi GRATIS» KORTINGSPAS! Holtens Nieuwsblad Er zit volop muziek in de vrije markt EURO'S VOORDEEL Wethouder Ter Keurst in bestuur Oversticht V erkeer spilotpr oj eet twee Holtense scholen TWENTE HOGEROP EN VERDIEN HONDERDEN In dit nummer. Drei Madel Hulsman Weekend weer Unicefkraam van uw huis op www.huislijn.nl Digitale foto's 10 afdrukken Webprint ©nl KOOP DE www.twentehogerop.nl Holtens Nieuwsblad Donderdag 22 september 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - Moet een grote zaal al dan niet onderdeel uit maken van het Kulturhus? Dat was de vraag die in de ge meenteraadsvergadering van november 2004 speelde. Uit een daarna gehouden onder zoek blijkt nu dat een grote zaal door meerdere Holtense verenigingen gewenst wordt. Burgemeester en wethouders willen bovendien op korte ter mijn een oriënterend gesprek met de kerkenraad van de gere formeerde kerk De Kandelaar, om te bekijken of er mogelijkhe den zijn dit gebouw voor het Kulturhusconcept te gebruiken. Om te onderzoeken of er belang stelling bestond voor het realise ren van en grote zaal binnen het Kulturhus werd aan 34 deelne mers aan het Kulturhus een brief gestuurd om aan te geven of men een grote zaal dacht nodig te hebben en om de daaraan ge koppelde intentieverklaring te HOLTEN - De zusjes Huls man deden afgelopen zater dag mee aan het Nederlands kampioenschap off road triatlon op Ameland. Het was een zware wedstrijd: zwemmen in zee, fietsen door de duinen en over het strand en lopen door de dui nen en door dorpen. Char lotte Hulsman werd derde bij de 18- jarigen en haar zus Dominique eindigde op dezelfde plaats bij de 16-ja- rigen. Van beiden een goede presta tie, maar ze krijgen concurren tie van Mariëile hun jongere zus. Mariëile is nog maar 13 en mocht niet meedoen het Nederlands kampioenschap. Daarvoor moetje 14 zijn. Zelf zegt ze dat ze het wel jammer vond dat ze nog niet mee' mocht doen met het NK. "Maar regels zijn regels. Er waren wel enkele juryleden die de hand over het hart wil den strijkeptoch mocht ze niet meedoen", zegt haar moe der. "Uiteindelijk gaat het om het meedoen en plezier in de sport." Mariëile deed dus mee aan een wedstrijd. Dat houdt in dat ze hetzelfde deed als haar zus jes, op het zwemmen na. Dat was niet in zee, maar gebeurde in het zwembad. En Mariëile werd wel eerste in haar cate gorie. Volgens haar moeder heeft ze meer aanleg nog dan haar oudere zussen. Op 18 ja nuari wordt ze 14 en dan wordt ze een geduchte concur rent. Mariëile: Ik train wel samen met m'n zussen. En het is natuurlijk heel leuk als ik sneller ben dan zij. Wat ze er van vinden weet ik eigenlijk niet." In het winterseizoen houdt Mariëile haar conditie op peil door te schaatsen in Deventer. "Maar fietsen is wel mijn favoriete sport", bekent ze. (foto: Johan Bolink) RIJSSEN - De leden van het algemeen bestuur van Het Oversticht hebben vorige week wethouder Ter Keurst benoemd tot bestuurslid. Het college van burgemeester en wethouder van Rijssen-Hol- ten heeft op de voordracht van TerKeurst positief gere ageerd. Tijdens dc algemene vergade ring van Het Oversticht trad een aantal leden van het alge- HOLTEN - De Haarschool en De Regenboog doen mee aan het verkeerspilotproject 'De Verkeersslang', dat kinderen sti muleert door middel van een spelelement om lopend of met de fiets naar school te komen. Bij veel basisscholen worden kin deren met de auto naar school gebracht, waardoor onveilige situaties, parkeerproblemen en milieuoverlast kunnen ont staan. Ook in Holten wordt dit probleem onderkend. Van donderdag 22 september tot en met donderdag 29 september wordt aan leerlingen gevraagd om zoveel mogelijk lopend of met de fiets naar school te komen. Dat wordt beloond met een sticker tje. Kinderen die met de auto worden gebracht worden ook be loond als zoveel mogelijk gecarpoold wordt en de auto op grote afstand van de school geparkeerd wordt. Alle stickers worden verzameld op een groot spandoek in de vorm van een slang. Af gelopen week is door leerkrachten geïnventariseerd hoe kinderen naar school komen. Met de uitkomst'wordt met de scholen een streefdoel bepaald voor het spel. Als de slang aan het einde van de week vol is, is het doel gehaald. Donderdag 29 september is er een verrassing voor de kinderen op de deelnemende basisscholen gepland. Later wordt gekeken of-het spel resultaten heeft opgele verd. Meer informatie op www.verkeersslang.nl ondertekenen. Uit de enquête bleek dat 77 procent van dc ver enigingen/instanties het belang van een grote zaal in Holten in ziet. Dertien van hen zullen daadwerkelijk gebruik maken van de zaal en daar zijn de huidi ge gebruikers van gebouw Irene (zoals de hervormde gemeente, de rk-kerk, een zangkoor) niet bijgerekend. Als huurprijs is de prijs van het Parkgebouw in Rijssen aangehouden, dat ook door veel plaatselijke verenigin gen gebruikt wordt. Van de der tien instellingen/verenigingen vinden er tien de voorgestelde huurprijs acceptabel, de overige drie geven aan dat zijn de huur prijs te hoog vinden voor minder draagkrachtige verenigingen of voor bepaalde activiteiten. Daarnaast gaat men er van uit dat wanneer het gemeentehuis in Holten als Kulturhus is omge bouwd voor de voorlichtingsbij eenkomsten uitgeweken wordt naar de grote zaal. Kortom, de stuurgroep is tot de conclusie gekomen dat er vanuit de Hol tense gemeenschap behoefte is aan een grote zaal. HOLTEN - De supportersvereniging van de Holtense Muziekvereniging hield zaterdag weer met succes een vrije markt. In het verle den gebeurde dat met de KeunefeesFen, maar op deze manier maakt de markt meer kans op aandacht van het publiek. Het werd weder om een mooie, gezellige dag met rondstruinend publiek zoals dat op een vrije markt hoort. De opbrengst is gemiddeld zo'n duizend eu ro. Een welkome aanvulling van de kas. (foto: Johan Bolink) meen bestuur af. Overwegin gen die bij de invulling van de ontstane vacatures een rol spe len zijn de regionale spreiding van bestuurders, een voor Het Oversticht relevante portefeuil le. de politieke achtergrond en de persoonlijke kwaliteiten. Het Oversticht in Zwolle advi seert over de schoonheid van stad en land en bestaat uit vvel- standszorg, monumentenzorg en landschapszorg. HOLTEN - Het eind van de zomer nadert, de eerste regen valt, 's avonds wordt het al vroeger donker en het wordt frisser buiten. Tijd voor wat zonnige vakantie-verhalen van mensen die iets leuks heb ben ondernomen afgelopen zomer. De schoonzussen Tine ke en Jannie Wolters kregen blijkbaar de smaak van verre fietstochten te pakken toen ze eerder al een rit hadden ge maakt naar het Spaanse bede vaartsoord Santiago di Com- postella. Het stel bereidde een nieuwe tocht voor en ditmaal moest het Rome worden. En Rome hebben ze gezien. Zelfs de paus, tot twee maal toe. Op het Sint Pie tersplein hadden zich naar schatting zo'n veertigduizend mensen verzameld. Verschillen de grote groepen uit vele we relddelen hadden audiëntie aan gevraagd en de paus zegende hen en sprak hen toe in hun ei gen taal. Jannie: "Een heel bij zondere ervaring. Je voelt je tussen al die mensen echt een deel van de wereld. Zo mooi om dat allemaal mee te kunnen ma ken." Voordat het echter zover was, hadden de schoonzussen een lange tocht af te leggen waar voor ze 32 dagen hadden uitge trokken. "En die heb je echt wel nodig want je moet onderweg ook vooral goed je rust nemen", zegt Tineke. "We zijn in totaal vijf en een halve week weg ge weest maar we hebben dan ook verschrikkelijk veel gezien." Jannie: "We zijn de eerste twee dagen begeleidt door een stel vriendinnen die daarna weer te rug zijn gegaan. De eerste heu veltjes kwamen we bij Groes- beek al tegen en in Limburg werd het net even iets meer. Dc hele tocht was bijzonder heuvel en bergachtig." De route liep via Maastricht, door België, Duits land, Luxemburg, Frankrijk, Zwitserland, Liechtenstein, Oostenrijk, Italië en dan Vati caanstad. De overnachtingen waren voor namelijk in een tent. In Noord Frankrijk koos het duo voor een een bed-and breakfast. "Ook daar zoeken de boeren naar een alternatief inkomen"; zegt Jan nie. "We werden daar heel gast vrij ontvangen, aten mee aan ta fel met de hele familie, opa en oma kwamen op bezoek en opa sprak gelukkig.nog een beetje Duits. Zo kom je toch iets meer te weten over de cultuur en dat maakt zo'n reis zo leuk." Onderweg kwamen de fietsers leuke plaatsjes tegen waar geen toerist te bespeuren viel en de dorpsgemeenschap heel sterk is. "In het Zwitserse Zillis, bijvoor beeld. In alle rust hebben we daar het negende eeuwse kerkje bewonderd met de prachtige schilderingen." Heel af en toe raakten de dames de draad van de route kwijt, zoals in Bazel, waar de weg opgebroken was. Een inwoner was echter zo vriendelijk om een eind mee te fietsen en ze weer op de goede weg te helpen. "Soms was de route erg zwaar met die bergen maar het was alleszins de moei te waard. We hadden mooi weer, maar één dag regen, dat was in Oostenrijk in een gebied waar we het eigenlijk toch al niet zo geweldig vonden, 's Nachts was het soms erg koud en gingen warm ingepakt naar bed met een lekker Frans cog nacje er bij. En we hebben hele maal geen pech gehad, zelfs geen lekke band." Tineke en Jannie probeerden onderweg zoveel mogelijk tun nels te vermijden omdat daar nergens licht brandt. Maar rich ting Italië via de Splügcnpas en bij de afdaling daarvan, zo'n 25 kilometer, waren ze wel ge dwongen om door de tunnels te gaan. "Daar zaten ook nog alle maal gaten in de weg, je ziet niets, dus dat was wel eng", zegt sDe schoonzussen Tineke en Jannie Wolters pakten de fiets voor een onvergetelijke tocht naar Rome. De vele foto's zijn getuige Tineke. Jannie voegt toe: "Die pas ligt eigenlijk boven het Comomeer en je hebt daar zo'n prachtig uitzicht. We zijn het meer met een pondje overge gaan." De Po-vlakte heeft veel indruk achter gelaten op Tineke. "Die is echt vlak maar wel heel mooi. Met de wind in de rug konden we daar op een dag een afstand van 120 kilometer afleggen. En wat ook heel mooi is, is dat het gebied rond de rivier de Adda. We vroeger ons af waarom er zo'n enorme brug ligt over zo'n klein riviertje. Bij de jeugdher berg waar we die nacht logeer den hoorden we dat de rivier zo uit haar oevers kan treden dat zelfs de jeugdherberg er zo op gebouwd is dat deze mee kan stijgen met het water." In Vinei werd een bezoek ge bracht aan het museum waar de uitvindingen van Leonardo da Vinei tentoongesteld staan. Jan nie: "We hebben genoten van Toscane, de schitterende land schappen, de wijn- en olijfgaar den. We kwamen door Le Crête, een schitterend stiltegebied met golvend graan en rijen cipressen aan de einder. In Umbrië geno ten we weer van de vele, verras sende kleine plaatsjes." Een paar dagen voordat ze op hun eindbestemming wilden zijn, kwamen ze aan bij het Lago di Brazziano, een fantastisch mooi meer waar behalve een enkele visser, niemand met een motor boot op het water mag komen. "Dat meer vormt eigenlijk de waterput van Rome. We hebben daar een paar dagen heerlijk re laxed doorgebracht", zegt Tine ke, waarop Jannie antwoordt. "Maar ik vind dat we dat eigen lijk de hele tocht gedaan heb ben. Lekker kamperen, alles op ons gemak, af en toe in een jeugdherberg, bed breakfast of in een gemoedelijk hotelletje. We logeerden soms op plekken met het meest mooie uitzicht. We gingen uit eten, werden soms gruwelijk verwend. We zorgden er wel voor dat we een dagritme aanhielden, voor de rest hoefden we alleen maar op onszelf te letten." Vanaf Lago Brazziano is het per bus of trein maar even of je bent in Rome. Tineke: "Tsja, en toen moesten we dus fietsen in Ro me. dwars door alle hectiek. Maar we hadden er zelf voor ge kozen." De schoonzussen wen den er snel aan om met de stroom mee te gaan. Naast het bezoek aan het Sint Pietersplein zijn ze ook naar de Sixtijnse ka pel geweest. "Eigenlijk vond ik. wat dat betreft, de Friezenkerk veel leuker", geeft Jannie toe. Jannie en Tineke hebben veel moois van Rome gezien. "We logeerden op een half uur lopen van de Sint Pieter in een jeugd herberg maar daar was aan onze kant zoveel verkeerslawaai dat we, met toestemming, verhuis den naar de achterkant van het gebouw. Wat wij niet wisten was dat er in het daarachter ge legen Olympisch stadion op dat moment een concert zou begin nen. Afijn, dat hoort allemaal bij reisverhalen. We hebben prachtige herinneringen aan de ze tocht en raken er eigenlijk niet over uitgepraat." Jannie: "Er waren van te voren veel mensen die ons waar schuwden 'weet wel waar je aan begint, twee vróuwen alleen op de fiets en dan naar Italië'. Men vond het maar gevaarlijk. We hebben kwamen inderdaad on derweg een potloodventer te gen: in Limburg." Pagina 3 Kinderen in Holten 'Ren je rot' want sv Bato heeft voor jong en oud leuke lessen vol gende week. Er is veel keus en kijken is vrijblijvend. Pagina 5 Broertjes Bolink hebben hun hart verpand aan crossen. De prijzenkast puilt uit. Nu rij den ze met Berry Bol bij MXN-Segers Putoline. Pagina 5 Voorzitter Westerik: "Bij de Erwin Auto-cross, drie keer per jaar. gelden strikte mi lieu- en veiligheidsregels." Rustig en zonnig, eerst nog vrij warm. Vrijdag perioden met zon, afgewisseld door enkele stapelwolkjes. Vrij warm met 22.0 tot 23.0 graden! En dat voor september. Zaterdagmor gen wolkenvelden en meest droog, later op de dag meer zon. Temperatuur dan 17.0 tot 18.0 graden. Zondag fraai nazomer- weer: veel zon en hogere tempe raturen 20.0 tot 21.0 graden. Weerman, Freddie Paalman. Meer weer op pagina 5. HOLTEN - De Nederlandse af deling van Unicef bestaat 50 jaar. Er zijn speciale jubileum producten op de vrijdagmarkt. Zie elders in deze krant Meer dan 19.000 woningen. jjg I Bij eerste fotobestelling I Formaat 10x15/10x13,3 I Binnen 2 werkdagen thuis Kijk op www.webprint.nl Foto's afdrukken met het gemak van internet. 12 TOT 100% ECHTE KORTING BIJ MEER DAN 1000 DEELNEMENDE BEDRIJVEN U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van hel Hollens Nieuwsblad u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Dhr./mevr.: Adres: Postcode:- Geef dat ook eensWoonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: üebruik deze bon voor j het opgeven van een 1 nieuwe abonnee j ir-'mevr i Adres: Inzenden aan Woonplaats: Holtens Nieuwsblad Postbus 692,Postcode: 7500 AR Enschede j Telefoon: t.a.v. Service-afdeling' D Bankrekening: Handtekening: 1 €48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) i 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1