Mountainbike net zoveel sensatie als motorsport Blauw Wit speelt twee nuttige wedstrijden als voorbereiding Nieuw seizoen AV Holten Start trainingen Mintonette Jubileumfeest vijftigjarige biljartbond Ons Genoegen Stichting Thuis Sterven op zoek naar vrijwilligers Volleybalsters gezocht SportAgenda Nieuw seizoen bridgeclub Blauw Wit thuis tegen Marle tgSSS' 'H - - Donderdag 25 augustus 2005 Holtens Nieuwsblad 7 HOLTEN - AV Holten vindt het belangrijk om leden in staat te stellen op een plezierige manier met atletiek bezig te zijn. Zowel recreatief als wedstrijdatleet en van jong tot oud worden gewaardeerd en gerespecteerd. Naast het lopen, kunnen diverse andere atletiekonderdelen, zoals hoog- en verspringen, speerwer pen. kogelstoten, discuswerpen en hordelopen uitgeoefend wor den. Ook kent de AV Holten de mogelijkheid voor verstandelijk gehandicapten om de atletieksport te beoefenen (G-atletiek). Terwijl de dames gedurende de zomervakantie op maandagavond doortrainden, gaan de heren na een rustperiode vanaf woensdag 24 augustus weer fris van start. De trainingen voor de jeugd beginnen in de laatste week van de basisschoolvakantie. Voor de A-pupillen en junioren is dit op dinsdag 30 augustus en voor de C- en B-pupillen op donderdag I september. Mocht men, of wellicht een van de kinderen interesse hebben om mee te trainen, dan is dit altijd mogelijk. Men kan vrijblijvend aan een viertal trainingen meedoen om pas daarna te beslissen of men lid wil worden van AV Holten. Wat betreft de trainingstijden en andere informatie kan men kijken op website www.avholten.nl Vragen over AV Holten kan men ook telefonisch stellen. Hier voor kan men contact opnemen met Jan Teeselink 0548-363881 of Jetty Stam 0548-364319. HOLTEN - De schoolvakantie is nog niet afgelopen, maar toch beginnen de meeste trainingen van Volleybalvereniging Mintonette weer op 30 augustus. Eind september beginnen de wedstrijden en daarvoor moet er hard getraind worden. De mini's beginnen als de scholen zijn be gonnen. Dit is dus dinsdag 6 september. De training begint om 17.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Een aantal trainingstijden is veranderd. Het mix C-team gaat trai nen op woensdag van 17.00 tot 18.30 uur. De eerste training is dus op woensdag 31 augustus. De rest begint op 30 augustus. De Meisjes A trainen op dinsdag om 18.15 uur en op woensdag om 18.30 uur. Om 19.00 uur op dinsdagavond zijn de Dames recrean ten, Dames 1 en Dames 3 aan de beurt. De dinsdagavond wordt afgesloten met de trainingen van Heren recreanten en Heren 1 om 20.30 uur. Wie nog niet speelt, maar wel zin heeft om eens te komen kijken of mee te doen is dinsdag of woensdag, op bovenstaande tijden, van harte welkom in sporthal 't Mossink. Meer informatie kan men vinden op www.mintonette.nl. HAARLE - De BBOG Biljartbond Ons Genoegen bestaat 22 augustus vijftig jaar. In het kader van dit jubileum worden meerdere activiteiten gehouden. - De jubilerende biljartbond houdt zaterdag 27 augustus een recep tie van 15.00 tot 18.00 uur in café-restaurant Vloedgraven in Haarle. Er zijn uitnodigingen verstuurd naar gemeentebestuurders uit de regio, oud-bestuursleden, bestuursleden van de aangesloten verenigingen, locatiehouders, sponsors en relaties Tijdens de receptie zullen de eerste exemplaren van bet jubileum boek Een mooie serie van 50 worden uitgereikt aan burgemeester ir. J.J. van Overbeeke, van de gemeente Hellendoom en aan de vertegenwoordigers van de andere gemeenten in de regio van de BBOG. Het fotorijke jubileumboek beschrijft de historie en de belevenis sen van de biljartbond en alle aangesloten biljartverenigingen en biljartlocaties in de afgelopen 50,jaar. Het jubileum wordt zaterdag 10 september in hotel-café-restau rant In de Tonne in Hellendoom gevierd met de aangesloten le den. Dan is er de afsluiting van het jubileumtoernooi met finales op vier biljarts, gevolgd door een biljartdemonstratie door biljartgi gant Raymond Ceulemans. Ceulemans zal wethouder Anno Bak ker van de gemeente Hellendoom de eerste biljartlessen geven en er wordt gebiljart voor de stichting Handicamp door de hoogste bieder voor een potje driebanden met Ceulemans. 's Avonds is daar ook ter afsluiting van de jubileumactiviteiten een groot Jubileumfeest voor de leden met partners. Tijdens de hier bovengenoemde activiteiten is er een historische foto-expositie ingericht met daarop de meeste hoogtepunten en prominente biljarters en biljartsters in de afgelopen 50 jaar. De Biljart Bond Ons Genoegen organiseert sinds 1955 een biljart competitie in de regio Nijverdal. De aangesloten biljartverenigin gen komen vooral uit de plaatsen Enter, Hellendoom. Holten, Nij verdal, Rijssen en Wierden, Luttenberg en Haarle maar ook uit Almelo, Daarle, Haarle, Luttenberg, Lemele en Raalte. De BBOG begon in 1955 op kleine schaal met 65 spelers en maar zes deelnemende biljartverenigingen met twaalf teams. In het sei zoen 2004 - 2005 wordt er wekelijks gespeeld door 44 biljartver enigingen met in totaal duizend dames cn heren biljarters in maar liefst tien libre-klassen en twee driebandenklassen. Daarnaast worden er tijdens de seizoenen diverse toernooien georganiseerd. Het jubileumboek Een mooie serie van 50, is voor slechts 15 euro (exclusief verzendkosten) te bestellen bij de secretaris van de BBOG, H. Nijhuis, Kortestraat 2 in Raalte. HOLTEN - Het ondersteunen van mensen die gaan sterven en hun naasten is een dankbare taak, vinden de vrijwilligers van de Stichting Thuis Sterven. Zij nenien bij deze mensen thuis een deel van de zorg over. De partner of anderen kunnen dan hun nodige rust nemen. Meestal gaat het alleen maar om 'er te zijn', wat aan de stervende en de naaste omgeving een veilig I en vertrouwd gevoel geeft. De Stichting Thuis Sterven Zuid West Overijssel biedt al vijftien jaar deze ondersteuning aan mensen die graag in hun eigen ver trouwde omgeving willen sterven. Dit proces doet meestal een groot beroep op partner, familie en vrienden. De hulp wordt dan ook gegeven op momenten dat zij verhinderd zijn of moeten wor den ontlast. Dit is vooral 's nachts en soms overdag wanneer er niemand is om bij de stervende te zijn. De Stichting Thuis Sterven bestaat uit een bestuur, een enthou- siaste groep van 25 vrijwilligers onder leiding van twee bezielen de coördinatoren. Het werkgebied bestrijkt de gemeenten Deven- ter, Bathmen, Olst en Holten. Een hulpvraag kan door iedereen worden ingediend. In de praktijk is het vaak zo dat via de thuis zorg of de huisarts verwezen wordt naar de Stichting. Jaarlijks gaat het om ongeveer vijftig hulpverleningen. De Stichting biedt haar vrijwilligers een zinvolle taak, een prak tijkgerichte cursus, evaluatie bijeenkomsten om ervaringen uit te wisselen en natuurlijk de nodige ontspanning, samen met alle bij de Stichting betrokken mensen. Uiteraard worden gemaakte kos ten vergoed. De Stichting heeft meer vrijwilligers nodig die willen helpen. Ex tra hulp is hard nodig omdat zij op dit moment niet aan alle aan vragen voor ondersteuning kan voldoen. Zij is dan ook naarstig op zoek naar enthousiaste mensen die zich belangeloos willen inzetten voor deze dankbare taak. Belangstellenden kunnen contact opnemen met J. Schalk telefoon 06-51565658 of L. Spek telefoon 06-22917027. Henk V asters: Het is ploeteren, bult op en bult af.' (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Het startschot van de zevende Goossens-Merida Mountainbike Trophy zal zon dagmorgen 4 september om kwart over negen klinken op het parcours in de Beuseberg/ Zuurberg. Start en finish hebben plaats op het MAC-circuit op de Zuur berg. Wie nog wil inschrijven kan dat tot en met vrijdag 26 au gustus, bij voorkeur via het web adres: www.knwu.nl/evenemen- ten of per KNWU-startkaart aan: Goossens-Merida MTB Trophy, p/a familie Vasters, van Holtens- erf 39, 7451 VG Holten, tele foon 0548-364384. Funklasse jeugd, heren en dames volgens info-pagina www.bea.nu/mtb. Dit sportieve evenement voor ziet blijkbaar in een grote be hoefte want vorig jaar had men maar liefst zo'n zeshonderd deelnemers. „Bovendien", zo zegt Henk Vasters, oprichter van dit evenement en zelf wedstrijd rijder (alleen die dag niet.) „Is het een leuke sport om naar te kijken. Eigenlijk net zo sensatio neel als de motorsport. Het is ook dat ploeteren, bult op en bult af." De verwachtingen voor wat betreft het aantal deelnemers lig gen zo ongeveer op hetzelfde als vorig jaar, misschien zelfs iets meer. Als organisatie heb je het met de aanmeldingen en de in deling in categorieën een stuk makkelijker door de internetmo- gelijkheden. Alle deelnemers worden meteen per categorie in gedeeld zodat je direct een goed overzicht hebt; daar hoef je je geen zorgen meer over te ma ken. Het parcours ligt er mooi bij in HOLTEN - Blauw Wit heeft afgelopen zaterdag en dinsdag twee nuttige wedstrijden afge werkt ter voorbereiding op de competitie. Een voorbereiding die het eerste elftal van Blauw Wit een totaal ander gezicht geeft. Spelers die een kans krijgen en die kans met beide benen oppakken. Hierdoor is er veel gezonde concurrentie. De jeugdige groep laat in het veld de andere aanpak zien. De groep wordt mondiger en de groep pakt initiatief. Met het oog op de competitie is juist dat een belangrijk aspect. Zaterdag speelde Blauw Wit een vriendschappelijke wedstrijd te gen Den Ham. Deze tegenstan der liet zich vorig seizoen de kaas van het brood halen door de titel en promotie naar de tweede klasse te missen. Ook de nacom- petitie bracht niet de promotie. Vanaf de aftrap namen de gasten het initiatief. De ploeg kende meer vaste waarden dan een on wennig startend Blauw Wit. Na negen minuten moest William Kolkman al naar het net voor de 0-1. Vanaf dat moment ging het bij Blauw Wit steeds beter. De ploeg zette druk naar voren, waarbij veel duels gewonnen werden. Een minuut later was het al 1-1, maar de goed leiden de scheidsrechter Hulsman keur de de treffer af. Naarmate de eerste helft vorderde werd Blauw Wit steeds sterker. De laatste tien minuten voor rust had de ploeg de gasten vast op eigen helft met de gelijkmaker HOLTEN - Het recreanten team van Mintonette is op zoek naar enthousiaste dames die mee willen nieetrainen op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur onder begeleiding van een trainer. Er wordt thuis op dinsdagavond een kleine competitie gehouden en uit op verschillende avonden. Wie zin heeft om eens een avond mee te trainen, dan kan dat. Vanaf 30 augustus beginnen we weer wordt weer begonnen in de sporthal. Ook het sportief dames 4-team zijn op zoek naar 'oud'-speelsters die niet meer de verplichting van het trainen willen, maar wel we kelijks in competitieverband een wedstrijd willen spelen. Meren deel van de wedstrijden worden op vrijdagavond gespeeld. Voor meer informatie: telefoon 0548-366535. een perfecte omgeving. „We hebben voor het eerst dit jaar een brug in het traject op het punt waar het parcours een lus vormt en de paden elkaar krui sen." Het grootst aantal deelnemers zit bij de funklasse heren, die me teen om kwart over negen star ten, zo'n tweehonderd in totaal. (foto: Johan Bolink) t net in de blessuretijd. Jurgen Kolkman ging over rechts goed door en gaf een perfect voorzet op de vrijstaande Jurrian Paal man 1-1. Na rust ging Blauw Wit op dezelfde voet verder en dit leverde enkele zeer goede kansen op. Er werd echter pas in de elfde minuut gescoord. Maar ten Kruimelaar stond aan de ba sis van de goede aanval die door Dirk Jan Beldman uiteindelijk bij Jurgen Kolkman kwam. De spits scoorde de verdiende 2-1. Enkele minuten later kwam Blauw Wit goed weg toen een kopbal via de onderkant lat weer het veld instuiterde. De gasten kwamen langzaam beter in de wedstrijd en de 2-2 hing in de lucht. Doelman William Kolk man kon zich onderscheiden met een fraaie redding op een inzet van dichtbij. Blauw Wit was aan de andere kant zeer dreigend en Rolf van Kreij wist een fout van de doelman na slecht terugspe len af te straffen 3-1. In de de fensie bij Blauw Wit waren Gert-Jan Ulfman en Arian Vork- ink sterk op dreef. Doelman Kolkman moest de 3-2 toestaan na een fraai schot van afstand. De wegdraaiende bal leek houd baar, maar kwam tot rust tegen de touwen 3-2. Wie dacht dat Den Ham De laatste minuten zou gebrui- Bij zowel de masters als de vete ranen zitten ongeveer 65 deelne mers, een honderdtal bij de ama teurs en dan nog een flink per centage jeugd en dames. Voor 98 procent zijn het deelne mers van buiten Holten, we heb ben er zelfs een Russische jon gen bij die hier momenteel in ken om de gelijkmaker op het bord te brengen kwam bedrogen uit. De ploeg zat er conditioneel doorheen en de slimheid van de spitsen deed zich node missen. Blauw Wit had juist de beste kansen op meer, maar alleen voor de keeper waren twee fraaie kansen geen doelpunten. Het bleef bij 3-2. Een fraai resul taat waarbij het vertoonde spel hoopvol voor de toekomst is. Opstelling Blauw Wit: William Kolkman, Arian Vorkink, Gijs- brecht Beldman, Gert-Jan Ulfman, Youri Noorlander, Maarten Krui melaar, Jurrian Paalman (Gert-Jan Prins), Arnoud Beldman, Harald Beldman (Rolf van Kreij), Jurgen Kolkman (Ernst-Jan Harmsen) en Dirk Jan Beldman. De tweede bekerwedstrijd werd dinsdag tegen SV Haarle ge speeld. Deze zondag vierde klas- ser had de eerste wedstrijd tegen MVV gewonnen. Ook nu leek Blauw Wit wat onwennig te be ginnen. Arjan Nijhuis nam plaats onder de lat en Ernst-Jan Harmsen kreeg een kans op het middenveld. De gastheren wa ren fysiek in het voordeel, maar Blauw Wit was veel balvaardi- ger, maar liet in de combinatie teveel steekjes vallen. Hierdoor kon de thuisploeg in de eerste helft enkele keren richting 16 een gastgezin zit; hij doet het bijzonder goed. „Wat Holterna- ren betreft, geef ik Bruno Mooi- weer en Herwin Lansink een goede kans; ook Björn Mein- ders, die zou in staat zijn om een podiumplek te halen." Overzicht categorieën en starttijden: meter van Blauw Wit komen. De ploeg werd door Blauw Wit in het zadel geholpen door onrustig uitverdedigen. In de tiende mi nuut was doelman Nijhuis kans loos en stond Blauw Wit net als zaterdag met 1-0 achter. Hier voor had Arnoud Beldman zijn slimme en snel genomen vrije trap gekeerd zien worden. Blauw Wit was op het veld de betere ploeg maar was op be langrijke momenten nog te on rustig. Balbezit en dan vooral het afschermen van de bal was voor sommige spelers lastig. Ook het goed inspelen op de spitsen ging nogal eens ver keerd, maar' de bedoelingen ge ven aan dat aan de opbouw ge werkt wordt. Hierbij horen fou ten als deze n^aar bespreekbaar zijn en er van geleerd wordt. Haarle was als team meer inge speeld, maar kwam tegen de snelle wisselingen en vaardige Blauw-Witters vaak tekort. Vooral rond het half uur had de ploeg menig overtreding nodig om het spel van Blauw Wit te ontregelen. Het was dan ook sneu dat vlak voor rust Haarle aan een riante 2-0 werd gehol pen door opnieuw de onrust in het spel van Blauw Wit. De thuisclub had tot dan toe niet één echte kans gecreëerd, maar wel twee keer gescoord. Na rust was de kansen verhouding in even- Funklasse heren, 9.15 uur; Masters, 10.40 uur; Veteranen, 10.45 uur; Amateurs, 12.30 uur; Nieuwelingen, 12.35 uur; Dames, 12.37 uur; Funklasse dames, 12.37 uur; Funklasse 13/14 jaar, 14.15 uur; Funklasse 11 12 jaar, 14.17 uur: Funklasse 8/10 jaar, 14.19 uur; Elite, 15.15 uur; Junioren, 15.20 uur. wicht. Beide ploegen kregen vier mooie mogelijkheden, maar van deze kansen werden er geen benut. Toch kwam Blauw Wit na een goede actie van Rutger Grootewal via Gert-Jan Prins op 2-1. Een mooie aanval die een hectische slotfase inluidde. De zelfde Grootewal stond aan de basis van de beste kans voor Blauw Wit op de gelijkmaker, maar zijn bekeken voorzet op Maarten Kruimelaar werd uit eindelijk door Maarten via een tegenstander naast geschoten. Het bleef bij 2-1 voor Haarle dat daardoor zo goed als zeker naar de tweede ronde van de beker gaat. Voor Blauw Wit was de wedstrijd een goede test voor de komende competitie. De ploeg zal meer tegenstanders treffen die op de wijze van Haarle spe len. Een hoog baltempo, rust aan de bal en combinatievermogen wordt dan o.a. gevraagd. Blauw wit liet zien dat het op de goede weg is. En dat geeft vertrouwen voor de toekomst. Opstelling Blauw Wit: Arjan Nij huis, Arian Vorkink, Gijsbrecht Beldman, Gert-Jan Ulfman. Youri Noorlander (Gert-Jan Prins), Maar ten Kruimelaar, Ernst Jan Harmsen, Amoud Beldman, Harald Beldman (Ton Veldhuis), Jurgen Kolkman en Dirk Jan Beldman (Rutger Groote wal). Blauw W it Donderdag 25 augustus Blauw Wit 2 - Lemelerveld 2, 18.30 uur. Zaterdag 27 augustus Blauw Wit 1 - MVV'69. 14.30 uur; Blauw Wit 3 - Den Ham 4, 14.30 uur; Den Ham 5 - Blauw Wit 4, 12.45 uur (vertrek 1 1.30 uur); Den Ham 7 - Blauw Wit 5. 14.30 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit 6 - DES 7, 12.30 uur; Blauw Wit Al - Rood Zwart 1, 14.30 uur; Rood Zwart BI - Blauw Wit BI, 14.30 uur (ver trek 13.30 uur); Hector Dl - Blauw Wit Dl. 13.00 uur (ver trek 12.00 uur); Witkampers D3 - Blauw Wit D2, 9.30 uur (ver trek 8.45 uur); Juliana '32 El - Blauw Wit El, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Blauw Wit E3 - Wit kampers E4, 9.30 uur; ATC '65 F3 - Blauw Wit Fl. 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Witkampers F4 - Blauw Wit F3. 10.15 uur (vertrek 9.30 uur). Maandag 29 augustus Blauw Wit Cl - GFC Cl, 18.45 uur. Dinsdag 30 augustus CJV'ers 1 - Blauw Wit 1, 19.30 uur (vertrek 18.15 uur); Den Ham 2 - Blauw Wit 2, 19.15 uur (vertrek 18.00 uur); VV Holten Zondag 28 augustus Holten 1 - Diepenveen 1, 14.00 uur; Helios 2 - Holten 2 10.30 uur (vertrek 9.15 uur); Holten 3 - Nieuw-Heeten 3, 10.00 uur; Sportlust Vr. 3 - Holten 4, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Holten 5 - GFC 8, 9.00 uur: Witkampers 6 - Holten 6, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); EMMS 4 - Holten 7. 11.00 uur (vertrek 9.30 uur); Holten 8 - Witkampers 7, 10.00 uur; Holten 9 - Enter 5, 10.45 uur; Wijhe 92 DA2 - Flolten DA1, 12.00 uur (vertrek 10.45 uur). HOLTEN - Voor Bridgeclub Holten start donderdag 29 september het winterseizoen. De kaartavond begint om 19.45 uur in café-restaurant De Biester. De drie donderdagavonden hier aan voorafgaand, dus 8, 15 en 22 september, is het vrij bridgen. Ook dan begint de bijeenkomst om 19.45 uur. Bridgeclub Holten zou blij zijn met nieuwe leden. Mensen die met het bridgen in clubverband kennis willen maken, zijn dus van harte welkom. Vrijblijvend kan dan worden meegespeeld. Er wordt gespeeld met het Acol- systeem en, zoals dat heet. be slist niet 'met het mes op tafel'. Voor meer informatie, Marianne Beekman, telefoon 0548- 361662; Jelle Hanenburg, tele foon 0548-361908; Berend Bril, telefoon 0548-362360. HOLTEN - Blauw Wit speelt zaterdag de laatste bekerwed strijd tegen MVV'69 uit Mar le. Een tegenstander die de wat ou dere Blauw-Witters goed ken nen. Blauw Wit verloor menig wedstrijd op het kleine en hob belige veld in Marle. In Holten was de ploeg meestal geen ge vaar, omdat ze onwennig waren aan de maximale afmetingen van het hoofdveld op 't Vlet- goor. Blauw Wit deed het in de eerste drie wedstrijden van de beker en oefencampagne goed. De zeer jonge groep maakte tegen Den Ham een goede indruk en de overwinning moet de ploeg vertrouwen geven. Trainer Hen ri Stam geeft in de overige oe fenwedstrijden nog enkele spe lers een kans. Afgelopen dins dag tegen Haarle week het team daarom af van de opstelling te gen Den Ham. Verder zal oppo nent Marle een goede graatmeter zijn voor de te verwachten speelwijze van de tegenstanders die Blauw Wit dit jaar treft. De ploeg moet dan zelf het spel maken en de tegenstander graaft zich in. Op de kleine en kwalita tief mindere velden moet de ploeg zich dan bewijzen. In de thuiswedstrijden kan de ploeg profiteren van de ruimte die het hoofdveld op 't Vletgoor biedt. In de week na de eerste beker ronde treft de ploeg nog een oe fentegenstander. In Deventer speelt de ploeg tegen de C.J.V 'ers van Marco Schuiterd. Mar co kwam vorig seizoen nog uit voor Blauw Wit, maar speelt dit jaar opnieuw in de derde klasse bij de Deventer formatie. Hij treft een ploeg als tegenstander die weinig lijkt'op de formatie van een jaar eerder. De wedstrijd tegen Marle op 't Vletgoor be gint zaterdag om 14.30 uur. De wedstrijd in Deventer opdinsdag 30 augustus begint om 19.30 uur. ïUirnpiTOj

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7