Geen treinen in weekend van 27 en 28 augustus We zijn goed op weg, maar het kan beter 1 stuks tegen de afgeprijsde prijs 2 StukS voor 30,- 3 StukS voor 40,- (Jacks Blazers 25,-) Let op: "de De mooiste merkartikelen voor de aller-allerlaagste prijzen tijdens de Dertig ballonnen dagelijks de lucht in tijdens vijftiende Twente Ballooning Het maakt ons niet uit wat u koopt of of Afsluiting overgangen IMijverdal: Woensdag 24 augustus: 9.00-21. Rijssen: Donderdag 25 augustus: 9.30-21.( Het boek gf 50% korting) Dit mogen alle artikelen zijn, dus: blouses, broeken, T-shirts, truiensweaters enz JEANS - CASUAL-COLLECTION Grotestraat 95 - Nijverdal W. Alexanderstraat 62 - Nijverdal Grotestraat 4 - Rijssen Pa/1 Ma// Ls/arit Men CoHnwn Blend Diesel (q-Star (q-Sns Mexx XX dif MeXX Onhf Sandwich 6juru Vero Mo da Lsprit L.D. C lARFMANl In verband met de werkzaamheden aan het spoor zijn in de periode van vrijdag 26 augustus van 23.00 uur tot en met maandag 29 augustus 05.00 uur de volgende spoorwegovergangen af gesloten: Oude Stationsweg; Doorlopendedijk; Beukenlaan: Reebokkcnwcg; Holterstraatweg/ N350 (seintech- nische maatregelen): Geskesdijk (indien mogelijk blijft deze overgang open). Restanten/Balans verkoop Donderdag 25 augustus 2005 HO 6 HOLTEN - In opdracht van ProRail wordt za terdag 27 augustus en zondag 28 augustus ge werkt aan het spoor tussen Deventer en Al melo. Er rijden hier door geen treinen tus sen Deventer en Alme lo. NS zet bussen in. De extra reistijd is onge veer een half uur. NS heeft de treindienst op zaterdag en zondag als volgt aangepast: de inter city's Amersfoort-En- schede rijden niet tussen Deventer en Almelo; de stoptreinen Deventer-Al- melo rijden niet. Gebruikmaken van NS-bussen of omreizen: reis tussen Deventer en OLDENZAAL - Van woensdag 24 tot en niet zaterdag 27 augustus zal op recreatiepark Het Hulsbeek in Olden- zaal de 15e editie van de Twente Ballooning plaatsvinden. Daarbij zullen iedere avond ruim dertig hetelucht- ballonncn het lucht ruim kiezen. Naast het opstijgen van de ballonnen zijn er ook diverse andere activitei ten georganiseerd. Zo kunnen bezoekers getui ge zijn van diverse starts en landingen van een grote zeppelin en is een Skydive Team aanwezig met diverse solo- en duo parachutesprongen. Van af het eiland in het mid den van het Hulsbeek kan met een helikopter een rondvlucht worden ge maakt. Voor de jeugd is de Verkeer Veiligheid Doe manifestatie present en op de skelterbaan kan naar hartelust geraced worden. Ook staan er springkussens en een draaimolen klaar en kun nen zij geschminkt wor den. Het randgebeuren bestaat verder uit demonstraties met onder meer ultra light vliegtuigen en zweefvliegtuigen. Vanaf het hoofdveld zal het team van Eurofly demon straties para-gliding ge ven. De donderdagavond is gereserveerd voor zo wel de hondenbrigade als de brandweer van de Vliegbasis Twenthe. Op een speciaal afgezet ter rein zullen de leden van de Twentse Radio Model Club hun kunsten verto nen met verschillende modelvliegtuigen en heli kopters. Op de vijvers van het Hulsbeek zijn de Hengelose sportduikers actief. Op het veld staan verschillende stands van onder andere de Twent- sche Zweefvliegclub, Pa- ragliding Eurofly, de Kon. Ned. Ver. Onze Luchtmacht en de vlieg basis Twente met een Voor de vijftiende keer vindt deze week het evenement Twente Ballooning plaats op recreatiepark Het Hulsbeek in Oldenzaai. (foto: p.r.) team van het F16-313 squadron. Op de vrijdagavond zal voor het eerst de nieuw opgezette Nightglow worden gepresenteerd. Dit onderdeel - waaraan twaalf ballonnen deelne men - vindt plaats op het hoofdterrein onder bege leiding van muziek en een lichtshow. Het programma start ie dere avond om 17.30 uur en eindigt rond de klok van 21.00 uur. Alleen op de vrijdagavond zal het totale programma in ver band met de Nightglow tot ongeveer 23.00 uur duren. Almelo met een snel- of stopbus; reis tussen Wierden en Almelo met de stoptrein Zwolle-En- schede: reis tussen Amersfoort Apeldoorn en Hengelo om via Zutphen (let op: op zon dag kan één keer per uur worden omgereisd). Informatie voor treinrei zigers naar Schiphol: als men op zaterdag- of zon- dagochtendvroeg naar Schiphol wilt reizen, houdt men er dan reke ning mee dat men vanuit de plaatsen oostelijker dan Deventer extra vroeg moet vertrekken om in Deventer te kunnen over stappen op de eerste trein naar Schiphol. NS laat hiervoor extra vroege bussen rijden. Plan uw reis op www.ns.nl. Informatie voor treinrei zigers naar Duitsland: De IC-treinen Amsterdam- Hannover-Berlijn-Szcze- cin rijden niet tussen Deventer en Hengelo. NS zet bussen in van Deventer naar Bad Bent- heim en van Hengelo naar Bad Bentheim. De bus uit Deventer ver trekt een half uur vroeger dan de oorspronkelijke vertrektijd van de trein, de bus uit Hengelo tien minuten vroeger. Vanaf Bad Bentheim ver trekt de trein volgens de oorspronkelijke vertrek tijd naar Hannover, Ber lijn en Szczecin. Op het traject Amster dam-De venter rijden de internationale treinen met binnenlands materieel. Informatie voor treinrei zigers: reizigers kunnen voor meer informatie en voor het plannen van hun reis www.ns.nl raadple gen. of bellen naar 0900- 1475 (0,35 euro per mi nuut). Bij de NS-servicepunten ligt de folder Gewijzigd treinverkeer met infor matie over werkzaamhe den elders in het land. Ook Teletekstpagina 754 geeft actuele informatie. Goed openbaar vervoer kan een uitstekend alternatie Wonen op een plek waar de lucht schoon is, waar je veilig kunt wandelen, fietsen en spelen - kortom waar auto's eens niet alle voorrang krijgen. Daar gaan duizenden Nederlanders zich tij dens de Week van de Vooruitgang (16 t/m 22 september) voor in zetten. Doet u mee? Kijk op www.week- vandevooruitgang.nl wat er bij u in de buurt te doen is. Nederland telt inmid dels zeven miljoen per sonenauto's. En dat is te merken! Ellenlange files, overvolle steden en steeds minder rust en ruimte zijn de zichtbare gevolgen. Maar ook de luchtver vuiling die het verkeer veroorzaakt is een seri eus probleem. Mensen die in de buurt van drukke wegen wonen, kunnen er over meepra ten. Ze hebben last van hun gezondheid en kun nen slecht slapen. Hoog tijd voor verandering, vinden de organisatoren van de Week van de Vooruitgang. Alterna tieven voor de auto en om schoner en zuiniger te rijden, zijn er ge noeg. Tijdens de Week van de Vooruitgang zet ten we ze volop in het zonnetje. Steven Brust is in Ameri ka een grote meneer als het gaat om het produce ren van fantasy/schel- menromans. Hij schreef er negen, waaronder Huis Jhereg. Huurmoordenaar Vlad Taltos jaagt met het draakje Loiosh op Mellar die er met de goedgevul de kas van de Raad van door is. Hem uit de we reld helpen is geen sine cure, want in dit boek geldt drie keer dood is pas dood. Als Mellar zich verschanst in Kasteel Zwart is dat een compli cerende factor. Iedere gast daar ziet zijn of haar voortbestaan gegaran- de auto zijn. Even een paar hoogte punten op een rijtje. Op vrijdag 16 septem ber wordt 'Het Nieuwe Rijden' gepromoot. Daarmee benut u ten volle de mogelijkheden van moderne automoto ren. De Jongens van Doek, bekend uit de deerd. De verwikkelin gen struikelen over el kaar heen. De humor, die in een schelmenroman richtinggevend behoort te zijn, is dun gezaaid. Het is de vraag of de Ameri kaanse beleving het ook in in ons nuchtere Neder land gaat doen. Dat criti ca uit de States er lyrisch over doert zegt weinig tot mets. Voor 14,95 euro kan men zich evenwel geen buil vallen. Uitge verij Luitingh-Sijthoff Fantasy. Paperback.287 blz waarvan de laatste niet genummerd.ISBN 90-245-5131-5 Dick van der Veen commercials, geven rijstijltrainingen. Een dag later is is het 'OV Promotiedag'. Reizi gers in het openbaar vervoer worden deze dag door reizigersver eniging Rover extra in het zonnetje gezet. En terecht, want bus, tram en trein zijn een goed en milieuvriende lijk alternatief voor de auto. Zondag 18 september is er een 'Autovrije dag'. Voor het zevende jaar sluiten gemeenten in heel Nederland straten, wijken of delen van het centrum af voor auto verkeer. In de autovrije gebieden is van alles te doen. Milieudefensie gaat de luchtkwaliteit meten in een aantal afgesloten straten om zo het ver schil te laten zien met de dagen dat het ver keer volop voorbij raast. Ook de rest van de week gaat het hard vooruil. Kijk voor alle details op www.week- vandevooruitgang.nl. UNo&JE

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 6