Losse Hoes in Oostenrijkse sfeer tijdens Oktoberfest 1 Meedeinfestijn met Brookduo, Hoolter Korhanen en clubkoor Koeien zetten beste beentje voor op Sploder Fokveedag Start seizoen SeniorWeb Doornroosje bij Dondertman Keunerit voor motoren Vrijstelling voor bedrijf MG BV Hoorzitting bezwaren Kinderen willen stoeptegel zinloos geweld Donderdag 25 augustus 2005 Holtens Nieuwsblad 5 ESPELO - Fokveedag Espelo wordt zaterdag voor de 42ste keer gehouden. Inzenders van deze keuring komen uit de plaatsen Holten en een deel van Bathmen. De honderd dieren, welke deze dag aanwezig zullen zijn, verte genwoordigen zowel het roodbonte als het zwartbonte ras. De kalveropfokclubleden zijn zaterdag niet met hun kalf aanwe zig. Vanwege het geringe aantal kalveren is de keuring thuis bij elk van de deelnemers gehouden. Hiervan is een videofilm ge maakt, welke zaterdag zal worden getoond aan het publiek. Zo doende leveren de jonge deelnemers toch weer een bijdrage aan de keuring. De koeien worden gekeurd in twee ringen. Ook zal even als vorig jaar weer de koe met het beste beenwerk worden gekozen. Dit on derdeel is vorig jaar toegevoegd en is door iedereen als zeer goed ervaren. Het ochtendprogramma bestaat uit de individuele keuring en het bekend maken van koe met de beste uier en de koe met het beste beenwerk. Na de middagpauze is er de bedrijfsgroepenkeuring en de kampioenschapskeuring. De keuring begint om 9.30 uur en is algelopen om ongeveer 15.00 uur. Plaats van de keuring is evenals voorgaande jaren, het terrein van de familie Steegink Boode aan de Okkenbroekseweg 1 in Holten. Het terrein is te bereiken vanaf de weg S 14 Lochem - Nieuw- Heeten. HOLTEN - SeniorWeb is een landelijke organisatie die ieder een die niet met de computer grootgebracht is, de mogelijkhe den van de computer en internet zelf wil laten ervaren. Uit gangspunt hierbij is dat dit voor én door ouderen gebeurt. Al vele jaren organiseert SeniorWeb Rijssen cursussen voormen sen uit Enter, Holten, Markelo en Rijssen. Deze cursussen, gege ven in de morgen- en middaguren, gaan over computer- en inter netgebruik voor vijftigplussers en die begrijpelijk en betaalbaar voor iedereep zijn. In een rustig tempo worden de cursussen gege ven in groepjes van zes cursisten met een docent. Alle lessen (vijf of zes lessen per cursus) duren 2 tot 2.5 uur en die worden even onderbroken voor een gratis kopje koffie. Hiervoor heeft Rabo bank Rijssen een leslokaal beschikbaar gesteld dat onlangs geheel vernieuwd is. Voor elke cursist is bij de aanvang van dit nieuwe seizoen een prachtig lcd-beeldscherm aangeschaft. De docent kan daarnaast via een beamer en scherm laten zien wat er ook bij de cursisten op zijn of haar beeldscherm moet verschijnen. Er zijn zeer veel cursusmogelijkheden en voor elk wat wils. Ze beginnen met een kennismakingscursus waarvoor men zelf geen computer hoeft te hebben. Dit is een cursus over de grondbeginse len van de computer en duurt drie lessen, waarna men kan beslis sen of men wil doorgaan met één van de volgende cursussen. Om verder te gaan of om mee te starten zijn onder meer de cursussen Windows 98 en Windows XP en daarna Word 2000, Excel, Inter net/ e-mail. PowerPoint. De eerste serie cursussen zal starten begin september en na ont vangst van de aanmelding zal er een indeling gemaakt worden en krijgt iedereen persoonlijk bericht met alle nodige gegevens. Als men belangstelling heeft, dan kan men alle gegevens over de cursussen van SeniorWeb en een aanmeldingsformulier krijgen bij de Rabobank in Rijssen, Enter, Markelo en Holten en bij de Gemeentewinkel Rijssen/ Holten. Indien men meer informatie wil, kan men altijd terecht bij de se cretaris van SeniorWeb H.J.Feenstra telefoon 0548-513318. ESPELO - Wie Kinderboerderij Dondertman op zaterdag middag 27 augustus bezoekt, kan (naast de normale entree prijs) kostenloos genieten van de voorstelling Doornroosje. Het van oudsher bekende sprookje wordt in een toepasselijk decor tweemaal opgevoerd: eenmaal om 14.00 uur en eenmaal om 15.30 uur. Dc rollen worden vrijwel geheel vervuld door kinderen. De uit voering van het sprookje, waarvoor Dondertman versterking krijgt van een professionele geluidsinstallatie, wordt ingeleid en ook begeleid door een vertelster. Bij het zien en horen van het verhaal dwalen bij veel ouderen de gedachten ongetwijfeld af naar vroeger. Voor menig jeugdige bezoeker daarentegen wordt het wellicht de eerste kennismaking met dit sprookje dat al gene raties lang voortleeft. Wie de sprookjesmiddag bezoekt, kan gelijk het dinsdag geboren ezeltje Fenny bewonderen. Samen met moeder Teddy en haar één jaar oudere zusje Mara huppelt Fenny vrolijk door de wei en laat zich al regelmatig aaien. Tenslotte een vooruitblik naar de septembermaand, want dan ma ken de bij velen inmiddels bekende kabouters Appie, Eppie, Ok- kie en Ukkie weer hun opwachting bij Dondertman. Zaterdag 24 september zorgt het viertal als vanouds voor een oergezellige middag met dolle avonturen. Om het kabouterfeest extra luister bij te zetten mogen kinderen die middag verkleed als kabouter ko men. HOLTEN - Het roer bij het Losse Hoes is 180 graden ge draaid, sinds Frank Smale er de scepter zwaait. De cd van Mozart werd verwijderd uit de cd-speler en daarvoor in de plaats is lekker in het gehoor liggende muziek gekomen. Frank wil het oubollige imago laten verdwijnen. Juist de ge wone man is welkom in het Losse Hoes voor een kop koffie of een diner. En dat voor nor male prijzen. Er worden ver schillende activiteiten gehou den om Holtenaren kennis te laten maken met het hotel-res taurant op de Holterberg. Het Oktoberfest bijvoorbeeld. Met veel enthousiasme geeft Frank een rondleiding door het Losse Floes. Versleten meubilair is vervangen door nieuwe en ta pijt heeft plaats gemaakt voor te gels. 'Je moet niet alles meteen willen veranderen. Stukje bij beetje wordt alles onderhanden genomen', legt hij uit. Zo zijn bomen en struiken aan de voor kant verwijderd. 'Het zicht vanaf de weg op het Losse Hoes was erg beperkt. Voordatje kon be denken: "zullen we daarheen gaan?" zag je het al niet meer. Je kon niet zien wie er op het terras zat, zodat voorbijgangers het Losse Hoes links lieten liggen en eerder kozen om bij de buren op de koffie te gaan.' Door het struikgewas weg te halen, heeft men vanuit de auto langer zicht op het pand en heeft het een gro tere trekkingskracht gekregen. Door een vijver te dempen, kon het terras aan de zijkant worden vergroot. De zalen binnen stralen, door het houtwerk, Oostenrijk uit. Ook de riddertijd is er terug te vin den. Er staat zelfs een echt har nas opgesteld. 'Je kunt hier met z'n tweeën komen eten, maar ook voor groepen en feesten hebben we tal van mogelijkhe den', geeft Frank aan. Om dat De koks van het Losse Hoes maken lekkere maaltijden voor een goede prijs. Frank Smale laat alvast de poster van het Oktoberfest zien. Deze komt overal in het dorp te hangen, (foto: Johan Bolink) laatste te benadrukken, organi seert hijzelf enkele evenementen waar iedereen welkom is. Omdat het Losse Hoes de goede sfeer al uitstraalt, staat er zater dag 1 oktober om 20.00 uur het Oktoberfest op het programma. Enkele Oostenrijkse bandjes, waaronder De Langenberger Muzikanten, zorgen voor lekke re vrolijke Oostenrijkse volks muziek waarbij je eigenlijk niet stil kunt blijven zitten. Je kunt dan ook kiezen om de dansvloer op te gaan of gewoon zittend naar de band te kijken. Bier, wijn en bratwurst maken het feest compleet. Kaarten kosten 5 euro per stuk. De voorverkoop ervan is al begonnen. Wie nog niet genoeg heeft ge had, kan zondag 2 oktober om 11.00 uur alweer terugkomen voor het frühshoppen met het Twents Blaas Orkest. De entree hiervoor bedraagt 15 euro. Dit is inclusief eten en drinken. De Langenberger Muzikanten nemen het vanaf 15.00 uur over. Entree is dan gratis. Zij spelen tot 18.00 uur. Later die maand, vrijdag 28 ok tober om 21.00 uur, staat er een avond met de White Cornets op het programma. De band speelt muziek uit de jaren zestig. Wie voor 22.00 uur komt, kan gratis naar binnen. Daarna kost het 5 euro. De dag erna wordt er een Boe- rendag gehouden, met onder meer kraampjes en oude am bachten. Wie meer informatie wil over het Losse Hoes kan kijken op www.lossehoes.nl of bellen naar: 0548-363 333. HOLTEN - MAC de Holter berg houdt zaterdag 3 septem ber voor de tiende keer de mo- torklassiekerrit genaamd Keu nerit. De rit staat open voor klassieke- en veteraanmotoren en heeft een lengte van zo'n 90 kilometer. De start is om 11.00 uur bij het I MAC clubgebouw 't Stuurhuus, j Beusebergerweg 37 in Holten, j telefoon 0548-364716. Vanaf! 10.00 uur zullen de motoren voor bezichtiging worden opge- j steld. De route wordt gereden met f voorrijders en tevens zijn route- I beschrijvingen beschikbaar, hal- 1 verwege de rit is er een pauze. De finish van de rit is bij 't Stuurhuus, met voor ieder een broodje keun. Het inschrijfgeld bedraagt 5 eu ro (passagiers 3 euro). Informa- I 1 tie, telefoon 0548-613694 of 0548-362528. HOLTEN - Het bedrijf MG BV mengvoerders, eerder ge vestigd aan de Ondernemers- I weg, is inmiddels verhuisd naar het pand aan de Deven- terweg 82. De medewerkers Handhaving I van de gemeente constateerden i dat de activiteiten van het bedrijf f niet in overeenstemming waren met het bestemmingsplan. Eigenaar Bökkers diende daarop I een verzoek om vrijstelling in j voor de vestiging van het dier- j voerder- en tuinhandelsbedrijf in I dat pand. De gemeente is van I plan de vrijstelling te verlenen, i Eerder had de gemeente al vrij- I stelling verleend om in dat pand I een zonweringbedrijf met I showroom/ verkoopruimte te vestigen. Maar dat ging niet door. Het pand aan de Deventerweg heeft I als bestemming bedrijfsdoelein den en tuinmaterialenhandel. Daarom kan de gemeente ook vrijstelling verlenen. HOLTEN - Niet iedereen had het voorspeld, het grote succes van het Meedeinfestijn, vorig jaar voor de eerste keer op het Keunefeest. Maar jong en oud kwam naar de tent om te lui steren naar de koren en voor al: om mee te deinen op de pakkende liedjes die zij ten ge hore brachten. Reden te meer om dit jaar dit on derdeel weer op het programma voor de zaterdagmiddag te zet ten, met wat verversingen er in, goed voor een prachtige middag. Hoewel er voor de meeorganise- rende Hoolter Korhanen toch wel een hoofdrol is weggelegd, stellen wij eerst de gastkoren aan u voor: De Grolse Hofzangers Een groep van veertien zangers met een sterk, uitgebreid reper toire in de Nederlandse, Duitse en Achterhoekse taal, de oor sprong vindend in Groenlo en een eerste optreden in 1982 in het bejaardentehuis in Borculo. De optredens van de Grolse Hofzangers zijn inmiddels van een zeer hoog gehalte: tot op dit moment heeft het koot al zeven cd's uitgebracht en al diverse ra dio- cn tv-optredens verzorgd. Onder meer bij TV Gelderland zijn de zangers vaak te gast. De Grolse Hofzangers hebben een grote aanhang in Noord- en Oost-Nederland. Tijdens het Meedeinfestijn komen zij met een zeer gevarieerd repertoire, goed passend in het gehele pro gramma en voor publiek van alle leeftijden. Nootzaak Een groot, gemengd koor dat be staat uit maar liefst zestig zan gers en zangeressen. Voor som mige leden betreft het hier een thuiswedstrijd; zij komen uit Holten. De andere leden komen voornamelijk uit Markelo en Goor. Nootzaak komt deze middag niet uit 'noodzaak' naar Holten maar ziet het Meedeinfestijn als een hoogtepunt omdat hen een groot en enthousiast publiek te wachten staat. Speciaal voor de ze middag is het koor al maan den aan het oefenen op wat 'een specifiek repertoirekeus' ge noemd wordt: Nederlandstalige, pakkende meezingers, oude liedjes en smartlappen. Sowieso meedeiners dus. Brookduo Internationaal bekend in Marke lo en omgeving, met zelfs uit schieters naar Den Haag en En schede. Ach, hadden alle twccdc-kamer- leden maar iets weg van hun col lega Gerrit Jan Oplaat, de Weus- te, de ene helft van het Brook duo, dan zag de politiek er heel De Hoolter Korhanen zijn klaar voor het meedeinen, (foto's: Johan Bolink) anders uit. Samen met De Bad- mutse (Hennie Tij ink) zet hij bij tijd en wijle de tent op de kop bij feesten en manifestaties. Ze ko men met schlagers in het dialect en hebben inmiddels al hun der de cd uitgebracht. Het clubjeskoor is nog druk aan het oefenen om straks elke valse noot weg te kunnen werken. De Hoolter Korhanen waren daar bij in april van dit jaar en nu werd het tijd voor een tegenbe zoek. Zeker weten dat dit duo ook de Holtense tent op de kop zet. Clubjeskoor Holten kent zo'n dertig (vrien- den-)clubjes waarvan gemiddeld twee afgevaardigden met zang talent deelnemen aan'het Club jeskoor dat speciaal voor het Meedeinfestijn verschillende meedeiners aan het instuderen is en er zelfs ook een eigen lied voor heeff geschreven. Vorig jaar was het optreden van dit ge legenheidskoor een groot suc ces, dus wil men daar nu zeker niet voor onderdoen. Het belooft weer een verrassend en zeer aan sprekend programma-onderdeel te worden. Hoolter Korhanen Voetballers kennen dat gevoel wel: het spelen van een wed strijd voor eigen publiek, je ge steund wetend maar ook des te meer bekritiseerd. Dus wat doe je dan? Je gaat nóg meer je best doen. Zo gaat dat ook met de Floolter Korhanen, zoals gezegd: me deorganisatoren van deze muzi kale happening en deze middag optredend voor deels eigen volk. Ze zullen dan ook alles uit de kast halen om er een prachtig optreden van te maken met een sterke variatie in het repertoire waarmee jong en oud bediend wordt. Tussen de bedrijven door verzorgt een aantal zangers zelfs solo-optredens wat het program ma nog meer verrijkt. Er komt een André Hazes-act: een aantal zangers heeft zich verzameld onder Boh Foi Toch! en het piratenlied Meisjes van de Nacht zal door de tent klinken. Het belooft dus weer een heel Meedein-festijn te worden. Maar wat zou er van zo'n festijn terechtkomen wanneer er nie mand was die de boel aan elkaar praatte, éven in de gaten hield of iedereen op tijd en op de juiste plek aanwezig was? Voorwaar: het werd chaos alom. En om dat te voorkomen heeft men Tonnie ,uut de Haar aangetrokken, rap van tong en scherp van geest, precies de juiste persoon om het Meedeinfestijn te presenteren. Om 14.00 uur begint het pro gramma waarin de koren twee maal optreden en rond zes uur komt er een eind aan een middag vol gezelligheid en zang. RIJSSEN - De commissie be- j zwaarschriften Algemeen Ju- j ridische Zaken houdt woens- I dag 7 september een hoorzit- I ting in kamer 119 van het stadhuis in Rijssen. Om 19.15 I uur komt de eerste zaak aan I bod. Alle zaken zijn openbaar. j T. van de Hoef te Rijssen maakt bezwaar tegen het besluit van I burgemeester en wethouders om I vrijstelling te verlenen van het I bestemmingsplan en bouwver- gunning voor het plaatsen van I een overkapping bij de woning I Markeloseweg 20 in Rijssen. j Zijn zaak begint om 19.15 uur. I G.J. Jansen, H. Poortman en J.A. Schulenburg te Rijssen hebben I problemen met het besluit van I het college van burgemeester en j wethouders om vrijstelling van I het bestemmingsplan en bouw- vergunning te verlenen voor het I vergroten van de woning Barm- sijs 19 in Rijssen; aanvang 19.45 A. Eefsting te Holten verzet zich tegen het besluit van burgemees ter en wethouders om een last onder dwangsom te heffen in verband met permanente bewo ning van de recreatiewoning Vianenweg 225c in Holten; aan vang 20.15 uur. H. Vossebeld-Baan te Rijssen is het er niet eens met het besluit j van de gemeenteraad van Rijs- sen-Holten tot het toekennen van een planschadevergoeding; aanvang 20.45 uur. HOLTEN - Burgemeester Bort Koelewijn vindt het plaatsen van een stoeptegel te gen zinloos geweld een prij zenswaardig initiatief. Joy Kloosterman stuurde hem namens andere Holtense kinde ren onlangs een brief waarin hij vraagt of er zo'n tegel op de Smidsbelt geplaatst mag wor den. De gemeente wil graag meewer ken en in overleg met de jonge ren wordt een mooi plekje ge zocht. De stoeptegel met het lieve heersbeestje kan besteld worden bij de Landelijke Stichting Te gen Zinloos geweld. De kinde ren hebben er zelf geld voor in gezameld.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5