niet op locatie Fiets Totaal mag Zonnig Turkije blijkt grootste bestemming voor Oad Reizen Kerkhofsweg Holtens Nieuwsblad Explosiegevaar leegstaand pand I Indianen op Holterberg TWENTE HOGEROP KORTINGSPAS! HONDERDEN EURO'S VOORDEEL Orkest Genie speelt voor jarige HMV Oad Reizen voorziet omzetstijging Digitale foto's Webprint @nl www.twentehogerop.nl Sluitingen loket Holten Weekend weer Infopagina niet meer op website Brisantgranaat gevonden bij Canadese Begraafplaats Pagina 3 Club Corruptus wint het Be ach Socccrtoemooi van Hee rengenootschap Suffendo. Suffendo zelf werd tweede Pagina 5 Om de Oostenrijkse sfeer in het Losse Hoes te benadruk ken wordt het Oktoberfest gehouden. Met de Langen- barger Muzikanten. formaat 13x18 of 13x17,: Holtens Nieuwsblad Donderdag 25 augustus 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 7 afdrukken op formaat 13x18cm* van 0.25 voor 0,18 cent Kortingscode: whk5we3b8 Vul de kortingscode in vóór het bestellen Afdrukformaat is afhankelijk van de verhouding van de foto Geldig van 15 aug. t/m 15 sep. Vaste prijs 10x15: 0,09 cent Kijk op www.webprint.nl Foto's afdrukken met het gemak van internet. KOOP DE EN VERDIEN 12 tot 100% echte korting. Bij meer dan 1000 deelnemende bedrijven. Voor meer informatie: U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor j het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede I La.v. Service-afdeling Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon:i Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr ./mevr.: Adres: i Woonplaats: j Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) De Mountainbike Trophy is net als motocross: erg specta culair over heuvels crossen. Inschrijven kan nog. Burgers die de infopagina wil den bekijken, zochten tever geefs. Ook de informatiepagina van week 34 is tot nog toe niet te vinden. Bij de afdeling voorlich ting kon men niet aangeven waar dat manco vandaan kwam. De ICT-afdeling van de ge meente is inmiddels op zoek ge gaan naar wat er mis ging en de bedoeling is dat binnen afzien bare tijd ook de meest recente gemeentelijke informatiepagi na's tijdig weer op de website van www.rijssen-holten.nl te be kijken zijn. HOLTEN - In verband met geringe bezetting in de vakan tieperiode zijn de loketten van Burgerzaken en Ruimte tot en met 2 september 2005 geslo ten. Enkele buien en geregeld zon. Vrijdag en zaterdag nog kans op een enkele bui, afgewisseld door wolkenvelden en wat zon. Temperatuur rond de I8.0a 19.0 graden. Zondag droog weer door een uitloper van hogedruk. We hebben dan perioden met zon en wat wolkenvelden. Het wordt dan weer wat warmer met 21.0 tot 22.0 graden. Ook het begin van de nieuwe week lijkt goed. WeermanFreddie Paalman HOLTEN - Tuinmannen André en Jan Deijk vonden vorige week bij toeval een pantser brisantgranaat bij de Canadese Begraafplaats. De Explosieven Opruirnings Dienst (EOD) heeft het pro jectiel afgelopen maandag ter plekke laten ontploffen. "We waren geel zand aan het zoeken", zegt André. "En in eens stuitten we tegen de gra naat, zo'n dertig centimeter diep in'de grond." De EOD vond de granaat te instabiel om hem te vervoeren. Daar naast was niet helemaal zeker welke ontsteking in de granaat zat. Door de roest was daar niets van te zien. Na het projectiel met een explosief erop weer ingegraven te hebben, werd deze op afstand tot ontploffing gebracht. Of er meer munitie ligt, weet André niet. "Zoiets kom je heel toevallig tegen." Volgens oud-raadsleden zou de Cana dese Begraafplaats in de jaren tachtig al eens grondig nage zocht zijn. Toen is er niets ge vonden. Waar de granaat vandaan komt, is ook onduidelijk. Het kan zijn dat deze toevallig tij dens de Tweede Wereldoorlog daar terecht is gekomen of dat het afkomstig is van een van de slachtoffers die er begraven liggen, (foto: Johan Bolink) HOI.TEN - In het kader van het zestigjarig jubileumjaar van HMV komt zaterdag 27 augustus orkest oud-leden Fanfare orkest der Genie voor een show optreden naar Holten. In 1888 werd in Utrecht de Geniemuziek opgericht door onderof ficieren en vrijwilligers. Nu, 117 jaar later, houden opnieuw vrij willigers van de Genie de muzikale traditie van het Regiment Ge nietroepen (1748-2005) in stand. Op dit moment zijn er 61 fanfaremuzikanten, allen ex-leden van de Geniekapel, die met veel plezier met elkaar musiceren. Er wordt muziek gespeeld van uiteenlopend karakter. Hierbij valt te denken aan de concert- en loopmarsen. Maar een vurig stukje Braziliaanse muziek, een vlotte polka, populaire hedendaagse blaasmuziek of een ernstig semi-klassiek werk ontbreekt niet in het repertoire van het orkest. Tijdens de optredens handhaven zij de traditie van het Wapen der Genie. Een marketentster, een vrouw die een leger vergezelde en aan de soldaten eet- en drinkwaren verkocht, treedt in historische kleding op om, na het spelen van de Regimentsmars en zingen van het Mineurslied de brandewijn te schenken uit een houten vaatje. Het optreden vindt plaats op Kalfstermansplein en begint om 19.30 uur, de entree van het concert bedraagt 7,50 euro. Er is een beperkt aantal stoelen beschikbaar, maar als men zeker van een zitplaats wil zijn, wordt geadviseerd een eigen stoel mee te ne men. Holten - De gemeentelijke in formatiepagina van week 33 was vorige week niet opvraag baar via de website van de ge meente Rijssen-Holten. Het aantal passagiers steeg met 2,4 procent waar andere opera tors het moesten doen met een stijging van 1,5 procent. Oad vervoert dit jaar 737 dui zend passagiers waarbij verre bestemmingen buiten Europa meer favoriet worden, evenals bestemmingen rond de Middel landse Zee. Ook de trek naar Turkije groeit licht en blijft met circa 150 duizend passagiers de grootste bestemming van Oad. In autoreizen verstevigde Oad zijn marktpositie en als bustou roperator blijft Oad de grootste van het land. Zowel Louis Frankenhuis als Ju lius ter Haar, commercieel direc teur, tonen zich tevreden over de cijfers die tot en met heden ge publiceerd kunnen worden. Ook bij de dochterbedrijven. Globe en Bex, constateert men een groei, mede door een strakke or ganisatie en een actief beleid, gericht op klantenbinding en een toegevoegde waarde. Ook de toekomst wordt door de Oad-top met vertrouwen tege moet gezien: het managements- team is in de breedte versterkt en voor de komende drie jaar lig gen de plannen al klaar. Die zijn er op gericht om te in vesteren in de ICT, e-business en internetontwikkelingen. Vóó rop staat, hoe dan ook, de kwali teitsbeheersing en het nog meer inspelen op de wensen van de consument en diens bestem ming. Frankenhuis en Ter Haar pleiten beiden voor een andere rol voor het Calamiteitenfonds: wanneer op ccn plek van bestemming een calamiteit is ontstaan, bijvoor beeld de recente aanslagen in Londen en Turkije, dan zouden passagiers die uit angst besluiten van hun reis af te zien, via het Calamiteitenfonds de mogelijk heid moeten hebben om binnen HOLTEN - Even leek het erop dat Indianen afgelopen dinsdag de Holteberg hadden overgenomen. Het ging echter om Natuurtheater. Theater waarbij de bezoekers meelopen door de natuur. De indiaanse Mary Silberfox was heel nieuwsgierig naar haar voorouders. Met behulp van de geest van de oude medicijnvrouw Buffelvrouw, ging ze met de bezoekers terug naar de oude mdianentijd. Zo kwamen ze in een wonderlijke wereld terecht, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Hoewel de econo mie er de laatste maanden nog niet bepaald florissant uitzag, is er weinig van te merken dat de reiswereld hieronder ge bukt gaat. Althans niet bij de Oad Groep, de op één na grootste reisorganisatie van Nederland. Met meer dan voldoende aan dacht voor de cliënt en goede zorg voor een perfecte accom modatie en locatie, verweven met het stevig beleid dat dit van oudsher Twentse bedrijf voert, redt Oad het om dit jaar, volgens de prognose, een omzetstijging van 33 miljoen euro te halen, een stijging van maar liefst 4,5 procent. een week hun reis om te boeken of kostenloos te annuleren. Nu is die passagier in zo'n geval nog afhankelijk van de coulance van de reisorganisatie. Wij vin den dat consumenten die bij een bij de ANVR aangesloten orga nisatie boeken, die zekerheid moeten hebben en daar zullen we ook voor pleiten." Zowel de herfst- als de winter- boekingen komen op dit mo ment al weer flink uit de start blokken en wie de schitterend uitgevoerde catalogi ter hand neemt kan zich daar alles bij voorstellen: sneeuw, zon, zee. kerstreizen. kerstmarkten, ver weg of dicht bijwat men maar wil. Daardoor zal de jaaromzet uit komen op 766 miljoen euro. Zo ligt de verwachting bij het ein de-boekjaar in oktober. Dat werd bekend gemaakt op de persconferentie vorige week en volgens Oad topman Louis Frankenhuis is dat een uitste kend resultaat. HOLTEN - De brandweer werd dinsdag 23 augustus ge waarschuwd voor een gaslek in een woning aan de Oude Deventerweg in Holten. Het betreft een al jaren leegstaande woning naast de begraafplaats. Omdat er serieus explosiegevaar dreigde sloot de politie de weg voor het pand tussen 09.45 en 11.15 uur af voor alle verkeer. De hele woning stond vol gas en de toevoer kon ter plaatse niet worden afgesloten vanwege de gevaarzetting. Door het energie bedrijf werd de leiding bij de straat uitgegraven om deze af te kunnen sluiten. Uit het daarna ingestelde onder zoek bleek dat de gasleiding in de kelder was vernield. Deze was van de muur afgetrokken en afgebroken, waardoor het gas vrijelijk kon wegstromen. Ook bleek de stroomtoevoer naar dc begraafplaats vernield. De kabel in dc meterkast was losgetrokken. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. HOLTEN - De gemeente laat het bedrijf Fiets Totaal op de locatie Kerkhofsweg 4 niet toe. Het inmiddels gestarte bedrijf verkoopt en repareert fietsen, tuin- en parkmachines. H.A. ten Tije vroeg de gemeente om (tijdelijke) vrijstelling van het bestemmingsplan, zodat hij op die locatie zijn bedrijf kon ves tigen. De gemeente geeft aan dat de tailhandel op die plek niet is toe gestaan. „De bestemming is ver zorgend en ambachtelijk'. Repa raties mogen wel", vertelt bur gemeester B. Koelewijn. Het voorontwerp Structuurvisie Holten-Kom geeft aan dat er van het station Holten via de Kalf- stermansweide tot aan de Smids belt en verder een route loopt. Die route moet nog nader inge vuld worden. De locatie Kerk hofsweg 4 ligt nabij deze route. De gemeente wil niet vooraf de tailhandel toestaan, omdat dat volgens de gemeente kan leiden tot 'onomkeerbare ongewenste gevolgen voor de structuurvi sie', omdat kan blijken dat de tailhandel op deze locatie juist niet wenselijk is. Tijdelijke vrij stelling wordt alleen verleend als zeker is dat een bedrijf bin nen maximaal vijf jaar van de betreffende plek verdwijnt. Dan moet de aanvrager daarover de gemeente gegevens verschaffen en aannemelijk maken dat het om een tijdelijk iets gaat. Vol gens de gemeente heeft Ten Tije geen nieuwe locatie voor ogen. Hij heeft in een gesprek met de gemeente wel aangegeven ak koord te kunnen gaan met het ondertekenen van een overeen komst waarin hij verklaart dat hij na vijfjaar de zaak sluit en op zoek gaat naar een andere loca tie. in dat gesprek gaf hij ook aan dat de buurt blij is met zijn komst omdat anders het gebouw daar zou verpauperen. De gemeente wil echter de vrij stelling pas verlenen als Ten Tije echt heeft aangetoond bin nen een aantal jaren over een nieuwe locatie te beschikken. „Anders zou er een ongewenst precedent geschapen worden en kan de gemeente aan het eind van de termijn worden opge zadeld met handhavingsproce- dures. Bovendien kan men in de tussentijd de activiteiten uitbrei den of wijzigen", aldus de ge meente. Oad ziet ook voor 2006 de zon weer schijnen en laat daar zijn reizigers graag van meegenie ten. De OAD vervoert veel klanten naar Turkije, (foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1