Debuut van showband VIP tijdens Haffafa Open Air Nachtzwaluw blijft stabiel Zangeres Sita kan nog meer truukjes met de microfoon ii' L Met Bello naar Hellendoorn Lekker, lekker... Het boek Oplichters actief Rondleidingen kruidentuin Gezond en goedkoop Netjes tappen in 'Gauwe Geit' Donderdag 11 augustus 2005 Holtens Nieuwsblad HOLTEN - De Kindertuin opende afgelopen vrijdag haar deuren aan de Kerkstraat 6a in Holten. De Kindertuin is een leuke kinder winkel met blitse baby- en kinderkleding van gerenommeerde merken en coole cadeaus voor kinderen. De kleding in de winkel is voor kinderen tot ongeveer twaalf jaar. Merken die onder ande re verkocht worden zijn: Mexx, Noppies, NoNo, Vingino. van Hassels en Ikks. Kleding dat tegen een stootje kan en waarin kin deren er goed uit zien. De cadeaus en de accessoires voor kinder kamers die verkocht worden, zien er grappig en leuk uit. Een greep uit de collectie: knuffels, kinderspeelgoed, kleurige tassen, fleurige manden en haarknipjes. De Kindertuin opende in 2003 in Lochcm een vestiging en breidt nu uit naar Holten. "Op het gebied van kinderen was er hier nog niets. Dat was één van de belang rijkste redenen om hier een winkel te openen", aldus eigenaresses Jos Dollekamp en Anna Gerritsma. In verband met de opening houdt De Kindertuin een creatieve wedstrijd. Kinderen die in de winkel komen krijgen een klein schildersdoek mee naar huis waarop ze een schilderij met het thema Kindertuin kunnen maken. De leukste schilderijen die terugkomen, worden beloond met een mooie prijs. De Kindertuin is van dinsdag tot en met vrijdag geo pend van 9.30 tot 17.30 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Er is geen koopavond. De Kindertuin is gevestigd aan de Kerk straat 6a. De winkel heeft ook een website wwww.dekindertuin.nl. (foto: Harry Broeze) Tussen Hellendoorn en Neede reed van 1910 tot 1935 een stoom trein. Bello, zoals de naam van de kleine locomotief luidde, maak te grote indruk op dc dorpsbewoners in een tijd dat paard cn wa gen algemeen gebruikt werden. Bello vervoerde stomend en puffend, passagiers en goederen van dorp tot dorp met een ver vaarlijke snelheid van 30 kilometer per uur. Hellendoorn vierde in 1978 haar negenhonderdjarig bestaan. Toen ontstond het idee het stoomtreintje te laten herleven. Met veel enthousiasme werd door een groep vrijwilligers een nieuwe 'Bello' gebouwd. Nu op luchtbanden, maar compleet met rijtui gen, machinist en conducteur en plaats biedend aan vijftig passa giers. Bello vertrekt elke dinsdag om 9.15 uur bij Landal Twenhaars- veld in Holten via VVV Holten naar VW Nijverdal en Hellen doorn naar Buitencentrum Hellendoorn. Rond 13.15 uur arriveert Bello weer in Holten. Deze rit wordt twee keer per dag verzorgd. Het middagtreintje vertrekt om 14.00 uur uit Holten en is om 18.00 uur weer terug. Men kan natuurlijk ook bij Buitencentrum Hellendoorn opstappen om 11.45 uur. Rond 16.30 uur is men dan weer terug. De tochten duren ongeveer vier uur. Reserveren vooraf is noodzakelijk, want Bello kan een beperkt aantal passagiers vervoeren. Opgave kan bij een van de genoemde vertrekpunten. Telefonisch reserveren kan ook bij VVV Hellen- doom-Nijverdal, tel. 0548-612729. Prijzen: volwassenen 5 euro, kinderen 4 tot en met 6 jaar 2,50 euro en kinderen tot 3 jaar 1,25 euro. Fleur de courgettes soufflées a la brandade de morue Met stokvis gevulde courgette- bloemen, dat is de Nederlandse vertaling van dit in Zuid Frank rijk en in veel mediterrane lan den populaire visgerecht. De ka beljauw (cabillaud of morue) is weliswaar een prijzige vis en de stokvis zo mogelijk nog duur der, maar deze gevulde courget tes smaken geweldig. Wel wat bewerkelijk, maar in een goede keuken is dat niet onoverkome lijk. Ingrediënten: acht courgette- bloemen, 150 gram stokvis, twee citroenen, tijm, wat laurier poeder, cocktailtomaatjes, 20 gram gedroogde zwarte olijven, olijfolie, peper en zout. Bereiden: Zet de stokvis acht uur weken in water dat regelma tig wordt ververst. Pureer het visvlees met de tijm en de lau rier, meng er de klein gesneden olijven door en vul er een spuit zak mee. Haal de stamper uit de bloemen, en vul ze met het stok vismengsel. Vouw ze voorzich tig dicht, snij de stengels op de zelfde lengte en maak inkepin gen in de lengterichting. Zout en peper naar smaak. Neem een koekenpan met anti aanbaklaag, laat er een bodempje water in lo pen, voeg een scheut goede olijf olie toe en kook de bloemen op hoog vuur gedurende vijf minu ten. Rangschik ze per twee op een bord, decoreer dat met plak jes citroen en wat cocktailto maatjes en gebruik de rest van de citroen om wat sap over de DIJKERHOEK - Vrienden groep de Haffafa-club en par tycentrum Het Bonte Paard houden zaterdag 20 augustus vanaf 21.00 uur voor de vijfde keer op rij de Haffafa Open Air. Ook dit jaar wordt de parkeerplaats van Het Bonte Paard omgetoverd tot een sfeervol feestterrein. De avond wordt gevuld met twee bands, die om en om spelen en een special act. Als eerste betreedt Purple Mind het podium. Deze vijfmans rock coverband uit Dedemsvaart heeft nummers op het repertoire staan van onder andere Anouk, Skunk Anansie. Evanescence. The Darkness, Bon Jovi, Krezip, Guns 'n Ro ses, Alanis Morissette en sinds kort ook eigen werk. Tijdens het optreden wordt re gelmatig van instrument gewis seld zodat er sprake is van veel variatie, met andere woorden, Purple Mind is een coverband die houdt van een stevig potje muziek waarop het publiek heer lijk uit haar dak kan gaan. Is van veel afwisseling. VIP is een gloednieuwe vier- mans showband die op Haffafa Open Air haar eerste optreden ooit geeft. Het publiek hoeft echter niet bang te zijn dat er een onervaren band op het podium staat. De professionele muzikanten heb ben stuk voor stuk hun muzikale Purple Mind zingt covers van onder andere Anouk, Skunk en The Darkness. kwaliteiten bewezen in andere bands zoals de Omega Show band. Liberty, Perfect Show band. In de gelederen bevindt zich ook de in Holten en omge ving bekende muzikant Bert Reilink. VIP heeft beloofd op Haffafa Open Air een daverend visitekaartje af te geven. De special act van dit jaar is Jac ques Herb. Goede wijn behoeft geen krans. Deze ongekroonde koning van de smartlap is be kend van klassiekers als Manu- ela, Maar een man mag niet hui len en vele anderen. Een optre den van Jacques Herb is feest, maar dan met een lach, een traan en een vette knipoog. HOLTEN - Bij de jaarlijkse tellingen van de nachtzwalu wen in Nationaal. Park de Sal- landse Heuvelrug zijn deze zo mer 56 territoria vastgesteld. In 2004 waren dat er 53 en het jaar daarvoor 56. Het was de elfde keer dat de nachtzwaluwen werden geteld. In totaal deden veertig mensen op negentien posten mee aan de tellingen. Dat waren leden van de vogelwerkgroep Midden Overijssel, leden van het IVN en medewerkers van Natuurmonu menten en Staatsbosbeheer. Zij telden in de late avonden/ nach ten van 17, 24 juni en 1 juli. An dere soorten die bij de tellingen werden waargenomen zijn de kwartel, houtsnip, sprinkhaan- rietzanger bos- en ransuil en de boomvalk. Na de telling van 2005 blijkt dat de populatie Nachtzwaluwen op de Sallandse Heuvelrug stabiel is. Dat komt overeen met het landelijke beeld. De in 1991 in gezette maatregelen ten behoud van het Korhoen op de heuvel rug hebben zeker positief effect op de Nachtzwaluw gehad. De oppervlakte heide is sindsdien uitgebreid van zevenhonderd naar duizend hectare. Ook het reguliere beheer van Staatsbosbeheer en Natuurmo numenten dragen bij aan de sta biele nachtzwaluwstand. Even als het warme weer begin deze zomer. De nachtzwaluw is een specifiek aan heidegebieden gebonden soort. Deze wat geheimzinnige vogel (in vogelgidsen gerangschikt tussen uilen en gierzwaluwen) laat zijn onvergetelijke ratelende geluid in deze periode juist in de avondschemer horen. Hij valt bloemen uit te knijpen. Licht be sproeien met wat olijfolie. Geef er een schaaltje gemengde olij ven bij. Anneke Kaiser Dat voor Lance Armstrong geen berg te hoog gaat is alom bekend. 'Geen berg te hoog' is ook de titel van een boek dat door zijn moeder werd ge schreven. Linda Armstrong Kelly was net 17 jaar toen ze de latere Tour sensatie op de wereld zette. Een kind met een kind. Dat is ook de rode draad in het verhaal dat met veel humor en sentiment is door spekt. Een waar verhaal? In gro te trekken wel. Linda noemt het in haar voorwoord tendentieus en subjectief. Ze dobbert mee op de golven van succes die haar zoon in Frankrijk bij elkaar ploegt. Met het opvoeden van Lance, waarvoor ze vele jaren alleen stond, verrichtte ze een knappe prestatie, vooral omdat ze zich ook nog omhoog vocht op de maatschappelijke ladder. Volgens haar eerste man, de ver wekker van kleine Lance, is ze een bitch. Wij houden aan het boek een andere mening over. Uitgeverij Spectrum. Paper back., 284 blz. Prijs ISBN 90- 274-9940-3 Dick van der Veen Ze kennen elkaar al jaren. Je- tix-presentator Co en zange res Sita. Tot voor kort gingen ze beiden hun eigen weg. Tot de dag dat Sita te gast was bij Jetix. Het klikte en Sita zette haar eerste schreden als gast- presentator bij de succesvolle kinderzender. Een passende single kon niet uitblijven. "Go to the Maxx wordt een hit", lacht Sita. Sita's carrière gaat nog steeds voorspoedig. De zangeres uit het Noord-Hol landse Ilpendam, die na K-otic en het programma 'Starmaker' als enige haar naam wist te ves tigen. is niet alleen in ons land razend populair. "Ik ben een luxe-kindje. I_k krijg ontzettend veel kansen en het gaat me voor de wind. In Frankrijk sta ik hoog in de hit lijsten en met regelmaat treed ik er voor het voetlicht. Het zelfde geldt voor Nederland. Lekker spelen met mijn eigen band." Televisie ie een nieuwe uitda ging. "Op een zaterdagochtend was ik te gast in Co's program ma. Geweldig vond ik het. Ik heb iets met kinderen. Kinde ren zijn goudeerlijk en recht voor hun raap. Dat waardeer ik enorm. Kinderen mogen je of niet. Na afloop van het pro gramma raakten we in gesprek. Ik kende Co al een tijdje. Hij was het die vertelde dat de ma kers van het programma op zoek waren naar een co-host. Ik besloot de stap te wagen en korte tijd later deed ik een eer ste screentest. Binnen enkele weken kreeg ik een telefoontje. Twee dagen later zat ik op de bank. Naast Co." Gewoon lekker je zelf zijn, luidde de opdracht. Flet pro gramma is Sita op het lijf ge schreven. "Het is niet alleen presenteren. We ontvangen ook gasten. Flet bevalt me geweldig goed. Al is het natuurlijk even Sita heeft naast zingen nog een passie gevonden: presenteren! (foto: Eva Posthuma) wennen om er elke zaterdag ochtend voor dag en dauw uit te moeten. Vooralsnog gaat het me echter uitstekend af." "Alles klopte", vervolgt Sita. "Behalve een herkenningstune ontbrak het aan niets. Het kon niet uitblijven dat Co en ik die laatste stap zouden zetten. Co is een geweldige saxofonist en speelde in diverse bands. Ik heb de zang voor mijn rekening genomen. Het is een lekker rocknummer geworden. Echt een zomerplaat. Het is gewel dig dat het nummer zo goed ontvangen is en dat Co en ik. naast het presenteren, nu ook nog eens samen in de hitlijsten staan. Muziek is mijn lust en mijn leven. Dat ik dat met pre senteren mag combineren is een geweldige kans. Het is dat Co met vakantie is anders had hij volmondig 'ja' geroepen. We zitten allebei op onze plek en gaan als het aan ons ligt nog jaren door. Zowel met zingen en spelen als presenteren. 'Go to the Maxx'. Willem Gunneman HOLTEN - De politie waar schuwt voor oplichters, die proberen mensen geld afhan dig te maken. Sinds vorige week donderdagavond komen bij de politie in Groningen en Drenthe diverse meldingen binnen van mensen die gebeld zijn door een reisbureau dat om een creditcardnummer vroeg. Ook de politie Twente heeft een aantal meldingen ontvangen. Een reisbureau belt met de me dedeling dat de persoon die op neemt een vakantie heeft ge wonnen naar de Cariben. De zogenaamde winnaar wordt verzocht om het creditcardnum mer door te geven. Mensen die dit niet willen worden verschil lende keren teruggebeld. Het betreffende reisbureau be staat niet. De politie waarschuwt voor de praktijken van deze En gels sprekende mensen. Het ad vies is om nooit een creditcard nummer telefonisch af te geven. HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet van de familie Steve- link wordt elke woensdag een rondleiding door de kruiden tuin gegeven. De boerderij is te vinden aan de Larenseweg 106. In de kruidentuin zijn veel ge neeskrachtige en eetbare kruiden te vinden. Allen met een eigen verhaal. De rondleidingen worden gege ven tussen 10.00 en 17.00 uur. Ook in groepsverband is moge lijk. Hiervoor graag wel even van tevoren aanmelden: 0573- 221102. vanwege zijn schutkleur amper op en lijkt net een hoopje blade ren. De Nachtzwaluw is vooral te vinden op de heiden en de open bosgedeelten van Natio naal Park de Sallandse Heuvel rug; met name de randen van de heiden hebben zijn voorkeur. De soort leeft hier in het noorde lijk gedeelte van zijn leefgebied en is daardoor maar kort in ons land te vinden (alleen in het broedseizoen.) DEVENTER - Carinova houdt een voorlichtingsmiddag over Lekker gezond eten voor min der geld. De informatiebijeen komst is in Deventer op maan dag 26 september om 13.30 uur. Men zich aanmelden bij Carinova, telefoon: 0900 - 8662 (0,10 euro per minuut). De belangstelling voor goede voeding is groot en dat is niet verwonderlijk. We willen ten slotte allemaal gezond zijn en verstandig eten is daarbij van groot belang. Maar wat is gezonde voeding? Er verschijnt zoveel verschillen de informatie in allerlei bladen en er verschijnen steeds nieuwe voedingsproducten die beweren 'gezond" te zijn. En soms zijn deze producten behoorlijk prij zig. Tijdens de bijeenkomst geeft de diëtist van Carinova M. Dedden informatie over gezonde voe ding voor minder geld. Verder komen allerlei onderwer pen aan bod: Wat heb je precies nodig aan voedingsmiddelen? Wat is het nut van vitamines? Hoe zit het nu precies met de verschillende soorten vet? Wat zijn goedkope alternatieven voor bepaalde voedingsmidde len. Ook andere vragen die men heeft op voedingsgebied kan men stellen. NIJVERDAL - In café - tappe rij 'in de Gauwe Geit' aan de De Joncheerelaan wordt 26 augustus een .grote, dus mega, biertapwedstrijd gehouden. Teams kunnen zich voor 14 au gustus opgeven in het café. Er kunnen maximaal twaalf teams, graag met een ludieke naam, meedoen aan de wedstrijd. Een team wordt gevormd door zes personen: daarv an moet een persoon netjes tappen, een netjes uitserveren en de anderen netjes hun bier opdrinken. "En dat 'netjes' staat er niet voor niets, daar wordt opgelet", ver telt de Okkenbroekse kastelein Gert de Jong. Erna. een vaste kracht, en zoon Jos hebben de leiding over de wedstrijd. Verder is er een des kundigejury aanwezig. De wed strijd wordt op het terras gehou den en begint om 21.00 uur. Meedoen kost 15 euro. "Het gaat meer om de gein, dan de prij zen", zegt De Jong.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5