Wedstrijd voetballen op Holtens zandstrand Zomerexcursie Heuvelrug Eerste team Blauw Wit begint aan voorbereiding seizoen V Jan van den Berg winnaar Stadskelderbiljarttoernooi Lezers Schrijven Werken aan weg Rijden onder invloed Cursus beter slapen wmmmmmmm Mexx Gemeentewerf gesloten Sportagenda Uitslagen Bergvliegers W Holten bekert tegen de Gazelle Inbraken vrachtwagens Auto beschadigd Controle op geluidsoverlast Schoenen Donderdag 11 augustus 2005 Holtens Nieuwsblad 4 HOLTEN - Jan van den Berg heeft onlangs het Stadskelder- toernooi gewonnen. Met z'n keu wist hij de biljartballen de goede kant uit te krijgen. Hij won hiermee 200 euro en vier Staatsloten. Wat hij met z'n prijs gaat doen. wist hij nog niet. Wel zat hij te denken om met z'n vrouw een cruise rond de wereld te maken. Van de 44 personen die aan het toernooi deelnamen, bleven er uit eindelijk vier finalisten over: Jan van den Berg, Peter Smalbrug- ge. G. Jeurling en E. Bijma. De spanning was tot aan het eind te snijden. Daarna ontstond een groot volksfeest in de Stadskelder. Recht van dons... Ze laat haar ganzen niet met de veren zitten. Ze plukt al vijftig jaar haar ganzen en ze wil doorgeven hoe je lévende ganzen kunt ontdoen van hun afstervende dons en veren. De gans die in alle rust over de knie gaat, verroert zich niet, geeft zich over, houdt zich dood, als van zijn buik de rijpe veren worden gerobd.* In over leg met de inspecteur worden enkele 'bloedveren' getrokken, waarop de gans direct zijn on genoegen kenbaar maakt. De inspecteur wordt gevraagd haar hand onder die van de plukker te leggen. Zo geschiedt en zij bevestigt dat de gans geen te ken geeft bij het plukken. De inspecteur vraagt ons een twee de gans te plukken, deze gans is 'veel rijper' en kan geplukt worden. Als na het plukken de gans de vrijheid wordt gege ven, blijft ze nog een tijd rustig op schoot zitten, alvorens ze naar de andere ganzen gaat. De veren worden in een zak ge daan om kussens en dekbedden na te vullen. Een regionale courant zocht op internet naar de website van de dierenbescherming met het the ma ganzenplukken en vond daar een vreselijk verhaal van martelen en bruut geweld, dat in ons land niet zou voorko men. Zij publiceerden dit met toevoeging dat het in Holten wel gebeurt en wel bij mij. Toen ik dit las, heb ik mijn ge meente Rijssen en de lokale dierenbescherming gebeld en ik heb ze uitgenodigd. Ik wilde laten zien dat onze ganzenpluk in schril contrast staat met de beschreven dierenmishande ling. Het is eerder kammen waarbij haren die een beetje vast zitten, worden losgemaakt. Alles duidt erop dat de gans ge willig is; ik krijg het dons en het plukken is ook nog goed voor de gans. Geachte inspecteur, geachte mevrouw van de dierenbe scherming, u heeft dit alles bij ons gezien. Ik vraag u om er op aan te dringen de informatie op de website van de dierenbe scherming per direct tenminste van een noot te voorzien, waar in u de beschrijving van het ganzenplukken nuanceert en aankondigt en dat u binnen twee weken met meer informa tie zult komen. Verder wil ik vooral de dieren bescherming vragen het woord diervriendelijk in heroverwe- ging te nemen. (Voor het be grip; als ik in de stoel zit bij de tandarts, vind ik hem niet be paald mensvriendelijk, maar hij is wel goed voor mij! Ik kan u genoeg voorbeelden geven waarbij goed bedoelde dier vriendelijkheid een dier nood lottig wordt.) "Ik laat mijn ganzen niet met de veren zitten". Dat is een ou de wijsheid. Ik zoek naar een verklaring. Is het zo dat de.gans in de natuur zijn dons en veren met regelmaat verliest en het plukken van de gans dit com penseert? Als de ganzen in de rui raken, schudden ze, wappe ren ze met hun vleugels en plukken ze met hun snavel, moeten zij de afstervende veren kwijt, de veren die jeuken en die plaats moeten maken voor de aankomende wintertooi? Is het zeer wel mogelijk dat goed bedoelde diervriendelijk- lieid steeds vaker de directe oorzaak is van iets wat slecht is voor mens en dier, tot blinde- vlekken leidt bij journalisten en tot verkwanseling van ons cul tuurgoed aanzet? Misschien brengt de dag van gisteren het respect van vroeger terug. De dierenbescherming en de inspecteur hebben met ei gen ogen de derde kant van de medaille gezien. Is het niet dat, door verdoving en pijnstilling bij dieren auto mutilatie kan plaatsvinden van wege uitschakeling van het na tuurlijke waarschuwingssys teem? Is het niet dat, een dier het systeem heeft van volko men ontspannen, zich overge ven, zich voor doodhouden. om het onvermijdelijke te onder gaan. waakzaam om bij grens overschrijding met een verras singsaanval te proberen de vrij heid te herwinnen. Ir. A.J.Meulenbroek ci. De inspecteur en de vrouw van de dierenbescherming op perden later de mogelijkheid van een shock bij de gans. (De ze vooronderstelling komt naar mijn mening te veel voort uit het gevaarlijke vermenselijken van het dier. A.M.) HOLTEN - Er wordt gewerkt aan de weg. Daarom is de Schuttersweg 17 augustus af gesloten. De Broekweg, tussen de Ondernemersweg en de Aaltinksweg, is van 22 augus tus tot en met 2 september af gesloten. HOLTEN - Heerengenoot schap Suffendo tovert zater dag 20 augustus Kalfster- mansweide om in een groot zandstrand. Dan wordt name lijk van 11.00 tot 17.00 uur het Beach Soccer Toernooi gehou den. De deelnemende teams bestaan uit twaalf Holtens groepen en HOLTEN - Een 62-jarige Hol- tenaar werd zondag 7 augus tus op de Holterbergweg aan gehouden wegens het rijden onder invloed. De Holtenaar blies aan het poli tiebureau 525 ug/1. Een proces verbaal zal worden opgemaakt. buurtschappen. Uiteraard zal er ook een team van Suffendo deel nemen. Opgeven is helaas niet meer mogelijk. De eerste editie van het toernooi is gewonnen door de Kratvinders waarna ver volgens Club Corruptus en Club Gigantisch met de eer zijn gaan strijken. Er wordt gespeeld op een veld van veertig meter lang en twin tig meter breed (dit is vergelijk baar met het veld in een sport hal) en de teams bestaan uit vier veldspelers en een keeper. De ondergrond is uiteraard zand en er wordt gespeeld op blote voe ten. De wedstrijden duren tien minuten. Verder zijn de spelre gels nagenoeg gelijk aan het veldvoetbal. Uiteraard is publiek van harte welkom vanaf 11.00 uur. Aan gezien de activiteiten in het een- Twaalf teams strijden straks weer tegen elkaar in het zand op Kalfstermansweide. (foto: Johan Bolink) trum van Holten worden gehou den. is een bezoekje aan dit eve nement zeker de moeite waard. Naast de spectaculaire wedstrij den zal de gezelligheid en de sportieve sfeer tevens een be langrijke rol spelen waarbij de gelegenheid tot het nuttigen van een hapje en drankje natuurlijk niet ontbreekt. Als de weergo den meewerken en zaterdag 20 augustusde zon hoog aan de he mel staat, zal dit het strandge- voel natuurlijk alleen maar ver sterken. Uiteraard is het organi seren van dit toernooi niet mo gelijk zonder sponsoren. Het loonbedrijf PAP verzorgt de aanvoer van het zand, het op brengen van het zand op Kalf stermansweide en de afvoer van het zand na afloop van het toer nooi. Tevens draagt de Holtense Handelsvereniging een steentje bij aan de organisatie. Daarnaast zijn er nog diverse andere Hol tense bedrijven bereid gevonden die een geldelijke of materiële bijdrage hebben geleverd aan de organisatie van dit toernooi. HOLTEN - Een op de zeven Nederlanders slaapt slecht, heeft moeite met inslapen, doorslapen of wordt veel te vroeg wakker. Veel mensen gebruiken slaapmiddelen, maar willen daar graag mee stoppen. Voor mensen die slaapproble men hebben, houdt Carinova de cursus Beter slapen. De cursus start 12 september in Ommen en 28 september in Deventer. De cursus bestaat uit acht bij eenkomsten. Meer informatie te lefoon 0900-8662. HEUVELRUG - Vereniging Natuurmonumenten houdt donderdag 11 augustus om 14.00 uur een twee uur duren de zomerexcursie op de Spren- genberg bij Haarle. De Sprengenberg is onderdeel van het Nationaal Park de Sal- landse Heuvelrug. Verzamel punt is de excursieschuur bij boerderij De Pas aan de Oude Deventerweg, even ten zuiden van Haarle. Neem tussen Raalte en Nijverdal op de N35 de afslag Haarle. Men rijdt het dorp in. Bij de kruising linksaf. Nadat men restaurant De Haarlerberg is ge passeerd, slaat men op de T- splitsing bij dc kerk rechtsaf de Molenweg in. Na ongeveer vijf honderd meter linksaf de Oude Deventerweg in. Men passeert informatieschuur De Pas van Natuurmonumenten. Aanmel den vooraf is niet nodig. Deelna me kost voor leden van Natuur monumenten 4 euro, voor niet- leden 7 euro en voor kinderen tot en met 12 jaar 2 euro per per soon. In de zomer is de Sprengenberg extra aantrekkelijk door de vele soorten planten die dan volop in bloei staan. Allereerst staan tot begin augustus de graanvelden plaatselijk vol met akkerstrcep- zaad, akkerviooltje en koren bloemen. De laatste is een ge wilde bijenplant en dus een be langrijk honingleverancier voor de bijen in de bijenstal. Andere braakgelegde stukken bouwland zijn ingezaaid met een bloemrijk mengsel. Hier groeien vooral boekweit, spurrie, serradelle en facelia. De bermen, vooral naast halfver- harde wegen en fietspaden, zijn vaak ook erg afwisselend en bloemrijk. Soorten die hier voorkomen zijn bijvoorbeeld de rode steenanjcr, dc gele jacobs,- en bezemkruiskruid en het blau we grasklokje. Let u ook eens op de fraaie bermen langs de oprij laan naar de villa Sprengenberg. De heidevelden beginnen half juni kleur te krijgen. Eerst bloeit de wat minder algemene dophei de en vanaf begin augustus de zeer algemene paarse struikhei- de. De rode bosbes begint voor de tweede maal te bloeien in au gustus terwijl de blauwe bosbes' al te oogsten is vanaf begin juli. Kijk.eens om je heeri. Er is in de 100 jaar dat Natuurmonumenten bestaat, veel bereikt. Nu moeten we vooruitkijken. Want steun blijft nodig voor het veilig stel len van waardevolle natuurge bieden. Meer dan ooit. Ga naar 100jaarlater.nl.of steun ons via giro 9933. HOLTEN - De selectie van Blauw Wit '66 is afgelopen za terdag begonnen met de voor bereiding op het nieuwe voet balseizoen. Een voetbalseizoen dat in het teken van de op bouw zal staan. Vorige keer ging het derde klas- serschap verloren. Dit nieuwe seizoen zal niet direct in het te ken staan van het moeten terug keren naar die derde klasse, maar aan het bouwen van een team dat op termijn die stap ver antwoord kan zetten. Met een bijna nieuw begeleidingsteam zal getracht worden in dit sei zoen bovenin mee te draaien en een periodetitel te pakken. Ver der zal gekeken worden waartoe het team in staat blijkt. Onder leiding van de nieuwe trainer van RKSV Rijssen, Gert- Jan Harbers. begon de selectie van Blauw Wit afgelopen zater dag aan de eerste training in het nieuwe seizoen. Door de late va kanties in deze regio is Blauw Wit begonnen zonder trainer Henri Stam. De nieuwe trainer van Blauw Wit zal donderdag 11 augustus (vandaag) voor het eerst de training leiden. De doelstelling voor het nieuwe seizoen is duidelijk. Bouwen aan een team dat over niet al te lange tijd de stap hogerop kan maken en weet te maken. Het komende seizoen is die promotie geen must. maar is de opbouw van een kwalitatief gedegen curen.n (vraag noar de oefce voorwaarden) ij bij aankoop van een Eau de Toilette Me** Woman 60ml Mexx man 75ml Mexx Waterlove man 75ml (//j Gobrfela SdtóSni Naomi Campbell 50ml Bruno Barvjp.! woman 50m! Puma Jamaica woman 30ml Puma Jomalca man 50ml 75mi bruno banani PUfllfl NAOM CAMPBELL 714252 303489 team belangrijk. Wel moet het mogelijk zijn voor het team om bij de eerste vijf te eindigen en om een periode voor zich op te eisen. De selectie zag keeper Hans Bekkemens stoppen. Drie keepers strijden voor een plek onder de lat bij het eerste. Nij- huis en Paalman hebben wat dat betreft een kleine voorsprong in ervaring op de van de jeugd overgekomen Kolkman. Echter, de nieuwkomer heeft de klasse in huis om de twee anderen ach ter zich te laten. Of Kolkman dat dit seizoen weet waar te maken, ligt aan hem zelf. Ook op andere plaatsen in het team zijn kansen voor nieuwkomers. Op het mid denveld zijn diverse mogelijkhe den en ook voorin zijn kansen. Of Merijn Offringa de nieuwe leider wordt? Hij heeft technisch gezien misschien wel het meeste in huis, maar kan hij dit in effec tiviteit omzetten? Wat zijn de bedoelingen van de nieuwe coach Henri Stam met deze ta lentvolle speler? In het afgelopen seizoen wist Blauw Wit slechts zelden het net van de tegenpartij te vinden. In de bekerwedstrijden werd aan getoond dat de ploeg juist wel vaak en makkelijk kon scoren. De wedstrijden tegen Wesepe en RDC bewezen dit. Uitgaan van de eigen kwaliteit en toeslaan op momenten dat het kan. In de eer ste competitiehelft lukte dit niet. Echter, in de eerste wedstrijd in de eerste helft uil bij DZSV liet de ploeg een half uur bijzonder goed voetbal zien. Een niveau dat later nauwelijks nog gehaald werd. Opvallend daarbij was dat de inmiddels gestopte of ver trokken spelers toen niet aanwe zig waren. De jongeren bewezen in die dertig minuten dat ze kwa liteit bezitten, maar ze bewezen ook dat er mentaal nog wel het één en ander ontbrak. Een nieuw seizoen biedt nieuwe kansen. Aan het begin is ieder een vol vertrouwen, maar hoe is het na een handvol wedstrijden? Hoe gaat de ploeg om met te genslagen en met de toch minde re weerstand in de vierde klasse. Worden tegenstanders onder schat? Is de ploeg in de lange competitie voldoende gemoti veerd om telkens opnieuw af te rekenen met de tegenstanders die zich zullen ingraven? Coach Henri Stam gaat in het komend sei/.oen uit van de eigen kwaliteiten van het eerste team van Blauw Wit en wil gaan toeslaan op momenten dat het kan. (foto: Johan Bolink) Op drie september begint voor Blauw Wit de competitie met een uitwedstrijd tegen Zelos. Dit is een onbekende tegenstander die in korte tijd van de tweede naar de vierde klasse terugviel. De ploeg speelde in het afgelo pen seizoen in de bovenste helft, maar deed niet echt mee om het kampioenschap. SSSE uit Eiber gen was vorig jaar veel te sterk voor alle ploegen. Toch mag de ze ploeg, met onder andere Eef- de en Avanti en SKVW tot de kanshebbers voor de titel wor den gerekend. Ter voorbereiding op de competitie speelt Blauw Wit een aantal vriendschappelij ke en oefenwedstrijden. Op dinsdag 16 augustus speelt het eerste thuis tegen Mariën- heem, aanvang 18.30 uur en op zaterdag 20 augustus speelt de ploeg thuis tegen Den Ham, aan vang 14.30 uur. Op dinsdag 23 augustus staat dc eerste beker wedstrijd gepland uit tegen Haarle, aanvang 18.30 uur. Het verdere oefenprogramma en de bekerwedstrijden zijn opge nomen op de website van Blauw Wit (www.blauwwit66.nl) en worden wekelijks in de sport agenda van deze krant gepubli ceerd. Bij het bouwen aan het nieuwe team is een vrijwel nieuw bege leidingsteam gevormd. Naast trainer Henri Stam bestaat dit team uit verzorgster Inge Wes- sels en de nieuwkomers Jan Klein Nagelvoort, leider en as sistent grensrechter Tonnie Beldman. De training van het tweede elftal is in handen van John Paul Akkerman. Hij be haalde met het kader rondom dit team de laatste twee seizoenen hoge klasseringen in de compe titie, maar in de nacompetitie bleek het team telkens tekort te komen. Driemaal is scheeps recht of gaat het team voor rechtstreekse promotie naar de reserve tweedeklasse? Uit de succesvolle begeleidingsgroep gaat Egbert Rietberg dc stap ma ken naar de jonge beloften van hel derde. Henk Dasselaar blijft als ervaren rechterhand van Ak kerman voor de reserves behou den. Blauw Wit gaat in het jubi leumjaar opnieuw uit van een gedegen organisatie. Of de ploe gen succes zullen hebben zal de toekomst uitwijzen. Blauw Wit Dinsdag 16 augustus Blauw Wit 1 - Mariënheem 1, 18.30 uur. VV Holten Dinsdag 16 augustus VV Holten 1 - Gazelle, 18.30 uur. Dinsdag 23 augustus IJsselstreek - VV Holten, 18.30 uur. Zondag 28 augustus VV Holten - Diepenveen, 14.00 uur. HOLTEN - Er stond afgelopen weekend maar één vlucht op het programma voor duiven- vereniging de Bergvliegers. De jonge duiven moesten deze keer vanuit Harchies (274 kilo meter) zo snel mogelijk naar huis komen. Op zaterdag was het weer op de losplaats niet goed en zodoende moesten de duiven wachten tot zondag. Zondag was het weer beter en kon om 8.50 uur het startschot worden gegeven. Om 12.23.58 uur had A. Kas pers als eerste een duif terug. Deze haalde een snelheid van 76.9 kilometer per uur. Een half uur later was een kwart van de duiven terug en kon het concours worden ge sloten. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-4-5-9-10 A. Kaspers, 2-7 J.G.J. Wiggers, 3 G. Jurjens, 6-8 A.v.d. Heide. HOLTEN - De competitiestart nadert met rasse schreden. Maar eerst dient er nog een bekercompetitie afgewerkt te worden. In de poule van VV Holten zijn de Gazelle, IJsselstreek en Die penveen ingedeeld. Op dinsdag 16 augustus speelt VV Holten de eerste bekerwedstrijd thuis tegen de Gazelle uit Deventer (aan vangstijd 18.30 uur). Daarna volgt een uitwedstrijd bij IJsselstreek op dinsdag 23 au gustus (18.30 uur). Op zondag 28 augustus wordt afgesloten met een thuiswedstrijd tegen Diepenveen (14.00 uur). HOLTEN - Er werd 2 augus tus ingebroken in vier vracht auto's die geparkeerd stonden op de parkeerplaats Bolder langs de A 1. Bij drie vrachtauto's bleef het bij een poging. Uit een vrachtauto werd een geldbedrag van 140 euro weggenomen. HOLTEN - De auto van een Holtenaar werd zondag 31 juli beschadigd die onder het spoorviaduct aan Dorpsstraat te Holten reed. Prorail was op dat moment bezig met werkzaamheden aan het spoor. Lasafval viel vanaf het viaduct op de auto van de Holtenaar. De auto heeft brandschade aan de motorkap. HOLTEN - Door medewer kers van de gemeente zijn af gelopen weekend alle horeca gelegenheden in de gemeente Rijssen-Holten gecontroleerd op het geluidsvolume dat zij mogen produceren. Alle horecagelegenheden volde den aan de vergunningvoor schriften. behalve een horecage legenheid aan de Dorpsstraat te Holten. HOLTEN - Wegens de vakan- gestolen tieperiode zijn de gemeente- werven van zowel Rijssen als Holten gesloten op zaterdag 6 augustus, zaterdag 13 augus tus en zaterdag 20 augustus. HOLTEN - Een 43-jarige in woner van Hoogland deed woensdag 3 augustus aangifte van diefstal van zijn schoenen. Beide gemeentewerven zijn in de vakantieperiode wel geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 15.30 uur. Wie grof huishoudelijk afval of graf tuinafval wil storten, kan dit in de vakantieperiode van maan dag tot en met vrijdag doen. Wel op vertoon van een afvalpas. De schoenen waren weggeno men uit het schoenenvak bij het overdekte zwembad van Landal Twenhaarsveld. Het betreft een paar sportschoe nen met zolen van de orthopeed, merk Nike, type total 90 en maat 38. Waarde 175 euro.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4