Park Haspel kan eindelijk van start gaan i 1 Ik heb een fantastische week in Zweden gehad' Holtens Nieuwsblad Gezellig kuieren over de braderie Keune bridgedrive met Keunefeesten Ans van Horne eindigt met Röskvi als zestiende op WK Omwonenden Enkco boos over overlast Extra parkeren Natuurmeeleeftheater rondom natuurdiorama In dit nummer. zandsculptuur Markt oude ambachten Spoorwerk Weekend weer Donderdag 11 augustus 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Hoitens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 inleveradres: Blokker Van de Maat Holten- Wanneer de camping officieel in gebruik zal worden genomen, dat weet de nieuwe eigenaar, Eric Vincent, nog niet exact en is volgens hem voorlopig ook nog niet aan de orde. Vaststaand feit is wel dat het voormalig park De Haspel aan de Langstraat eindelijk nieuw le ven wordt ingeblazen. De Has pel bestond uit 22 huisjes met een kantine erbij. Het park stond al jaren te koop. raakte totaal in verval. Om vandalisme te voor komen werd het terrein ont ruimd in 2001. Voor Vincent De bouw van de receptie op het terrein van de Haspel vordert snel. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - In drie Holtense horecagelegenheden wordt za terdag 10 september de Keune bridgedrive gehouden. Een nieuwe nevenactiviteit rond de Keunefeesten. Het gaat vooral om de gezellig heid, dus iedereen is welkom hieraan mee te doen. Wie mee wil spelen wordt ver zocht zich snel in te schrijven. Er kunnen namelijk maar 48 pa ren deelnemen. Opgeven kan door het inschrijf geld van 35 euro per paar, over tc maken op bankrekening 3285.75.518 te name van J.P. Hanenburg onder vermelding van Keunebridge. Ook graag de naam en adres van beide deelnemers opgeven. Slui tingsdatum is 29 augustus. Er worden 10 september zes rondes van vier spellen ge speeld. Tussen de middag is er een Sallandse koffietafel op de plek waar men dan aan het spe len is. Voor nadere inlichtingen: Anita Haan, telefoon 0548-365174. HOLTEN - Sporthal 't Mos- sink is uitgebreid met een ex tra hal. Hierdoor kan niet ie dereen de auto er meer kwijt en wordt gewerkt aan een gro ter parkeerterrein. Het terrein wordt heringericht, waardoor er 33 extra parkeer plaatsen ontstaan. Enkele bomen moeten hierdoor worden gekapt. Er zullen elf bomen nieuw wor den geplant in de aanwezige la ge beplanting. Evenwijdig aan de Rietbergstraat en de Keizers- weg wordt een haag aangebracht om het directe zicht op de par keerplaats weg te nemen. De lantaarnpalen worden opgeno men en herplaatst. Het plan ligt tot en met 3 september ter inza ge in de Rijssense gemeentewin kel. HOLTEN - Hoe leefden je voorouders? \Vaar woonden ze? Dat is het thema van de familienatuurtheatervoor- stellingen die deze zomer door het Nationaal Park de Sallandse Heuvelrug, in sa menwerking met Staatsbos beheer en Natuurdiorama Holterberg, gehouden wor den. De eerste succesvolle voor stelling was al in juli. De tweede voorstelling wordt ge geven op 23 augustus en is be doeld voor kinderen vanaf ze ven jaar die het leuk vinden om ie kijken en te luisteren naar natuurmeeleeftheater. Het is een familievoorstelling, dus vaders en moeders zijn ook van harte welkom. De indiaanse Mary Silberfox is heel nieuwsgierig naar haar voorouders. Met behulp van de geest van de oude medi cijnvrouw Buffelvrouw gaat ze terug naar de oude india- nentijd. Ze komt in een won derlijke wereld terecht en pro beert te overleven tussen de verschillende elementen van de natuur. In zo'n wereld, waar de natuur soms je vriend, soms je vijand is, heb je een totemdier nodig datje helpt bij gevaar. De voorstelling is dinsdag 23 augustus om 19.00 uur bij Na tuurdiorama Holterberg aan de Holterbergweg in Holten. De voorstelling duurt z.o'n 55 minuten en is in de buiten lucht. Zelf iets meenemen om op te zitten is handig. De toe gang is gratis. (foto: www.rtvhellendoom.nl) biedt dit perspectief in die zin dat hij er de ruimte krijgt om een camping te beginnen in plaats van gedwongen te zijn om daar een bungalowpark voort te zet ten. Vincents bedoeling is om er een camping met vaste plaatsen van te maken, in combinatie met toeristische en seizoensplaatsen. De kampeer-exploitatievergun- ning is inmiddels afgegeven en eind augustus beginnen de voor bereidingen op de aansluiting op het riool. Daarna volgt de rest van het 'ondergrondse werk', het leggen van de leidingen voor onder meer water en elektra en dat zal volgens Vincent nog heel wat tijd vergen. Wanneer dat al lemaal achter de rug is, kan er pas gedacht worden aan het planmatig inrichten van de cam ping. Eén van de oudste cam pings rond Holten zal daarmee weer een nieuwe bestemming krijgen en een prima aanvulling worden op het huidige bestand aan kampeergelegenheden in dit gebied. Pagina 3 Kinderen kunnen spannende dingen van de natuur ont dekken in het Bos van Daan- tje Das. Pagina 5 Haffafa Open Air. Een pop spektakel in Dijkerhoek. met Jacques Herb. Purple Mind en showband VIP. HOLTEN - De eerste zomerbraderie, vorige week donderdag in het centrum van Holten, werd goed bezocht. Het weer werkte deze keer ook goed mee, zodat belangstellenden lekker lang konden slenteren langs de verschillende kraampjes. Het aantal bra derieën is dit jaar ingekort van twee naar drie. De laatste braderie wordt donderdag 18 augustus van 14.00 tot 21.00 uur ge houden. (foto: Johan Bolink) Pagina 4 Heerengenootschap Suffen- do tovert Kalfstermansweide om in een heus strand. Niet om te zonnebaden, maar om te voetballen. NORRKOPÏNG/ HOLTEN - Ans van Horne is met haar IJslandse paard Röskvi als zestiende geëindigd tijdens de wereldkampioenschappen in het Zweedse Nörrkoping. Deze werden vorige week gehouden. Ans had een hogere plek ver wacht, maar haar tweede doorgang werd afgekeurd. Won ze onlangs nog met Röskvi het Nederlands kampioenschap, in Zweden moest ze toch een stapje terugdoen. Ans: 'Ik had een slechte loting zodat ik als eerste moest starten. Dan begin je toch wat voorzichtiger cn weet je niet hoe anderen het gaan doen.' Ook al wist ze wel dat je er eigenlijk als een speer vandoor zou moeten gaan. 'De volle tribunes zaten dichtbij de baan. waardoor het paard zich toch wat kijkerig opstelt. Daar naast is het aftasten omdat je de baan niet kent.' Een doorgang bestaat uit een baan van honderd meter, waarbij je galopperend begint en in tel gang moet eindigen. Dat lukte Ans met Röskvi tijdens de eerste zestiende plek. 'Ik heb wel een fantastische week gehad', geeft Ans aan. 'Het is er erg mooi en de entourage eromheen is prach tig- Het werd zelfs live uitgezonden op de IJslandse televisie, waar dit na voetbal de belangrijkste tak van sport is. Zeker vijftien duizend belangstellenden ston den langs de lijn. Erg indruk wekkend'. Ans van Horne en haar paard Röskvi omhangen met medailles, gewonnen op het NK. (foto: San- der Scheperman) doorgang prima. Ze deden dat in 7.83 minuut. HOLTEN - Het zint de omwo nenden van vleesverwerkings bedrijf Enkco niet dat het be drijf ook na vijven door blijft draaien. Het levert volgens hen veel geluidsoverlast op. Enkco is van plan om andere fa brieken van het bedrijf in Neder land te sluiten en naar Holten te halen. Omdat de nieuwbouw op Vletgaarsmaten net is begonnen, wil Enkco tijdelijk de capaciteit in de fabriek aan de Kerkhofs- weg verhogen. Hierdoor moet er ook na de normale tijden worden doorgewerkt. De gemeente heeft gezegd dit willen te gedogen. Dit tot groot ongenoegen van de omwonenden. Zij zouden door de gemeente hierover niet zijn ingelicht. Daarnaast hebben ze geen bezwaar aan kunnen teke nen. Afgelopen woensdag kwamen zij naar het gemeentehuis in Rijssen om hun ongenoegen kenbaar te maken tijdens de commissie Bezwaarschriften. Omdat het Hollens Nieuwsblad toen al op de persen lag, is niet bekend wat er is besloten. Bij de tweede doorgang ging het echter fout. 'Röskvi was erg fel en ik kon het paard net niet op tijd in de telgang krijgen. Daar om werd mijn tweede doorgang afgekeurd'. Röskvi ging er wel meteen snel vandoor. Ook omdat de baan nu bekender was en niét meer hoefde te wor den afgetast. Maar het paard had de smaak zo te pakken, Ans kreeg Röskvi met geen moge lijkheid meer op tijd in de tel gang. Ze had er best wel behoorlijk de pest in dat dit nu juist moest ge beuren tijdens het WK. Bij alle wedstrijden ging het tot nu toe goed. en juist nu kon ze het paard niet in telgang krijgen. 'Het kan natuurlijk altijd gebeu ren, maar dan had ik het liever tijdens een andere wedstrijd ge had'. Ans eindigde uiteindelijk op een Speel mee en win een reis voor twee personen naar Egypte ONTDEÏ HET OUOl IGrPTÏ Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandseulptuurapfcldoorn.nl HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet van de familie Steve- link aan de Larenseweg 106 wordt woensdag 17 en donder dag 18 augustus van 10.00 tot 17.00 uur een oude ambach tenmarkt gehouden. Er is onder meer ambachteLijk spinnen te zien, borstels maken en touwdraaien. Iedereen is van harte welkom een kijkje te ko men nemen. Voor meer informa tie: telefoon 0573-221102. HOLTEN - In opdracht van ProRail gaat Volker Stevin Rail Traffic na de zomerva kantie weer aan de slag met het spoor. Het gaat om het stuk tussen de overweg Oude Stationsweg bij Dijkerhoek en het NS-station in Rijssen. Het werk start zaterdag 20 augustus en duurt tot en met 19 december. j Het blijft wisselvallig zomer weer met enkele buien. Vrijdag veel wolkenvelden en geregeld buien, afgewisseld door wat opklaringen en nu en dan zon. Temperatuur rond de 17.0 a 18.0 graden. Zaterdag lij kt. een droge dag te worden, we profiteren dan even van een uitloper van hogedruk. Er is ge regeld zon, afgewisseld door wolkenvelden. Dan een tempe ratuur van 19.0 a 20.0 graden. Zondag is het weer mis. we krij gen dan met regen of enkele bui en te maken en minder zon. H eerman, Freddie Paalman Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! 1 Telefoon: bon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor J Holtens IS'ieuwblad op: het opgeven van een J nieuwe abonnee', Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan: J Holtens Nieuwsblad :WoonP,aats: Postbus 692. i Postcode: 7500 AR EnschedeTelefoon: t.a.v. Service-afdeling Bankrekening: Handtekening: €48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) i (losse nummers: 0,95) KM 4MB

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1