1 Bij sport en bedrijf is een sterke financiële basis nodig 1 Holtenaar Rob Steegink: 'Investeren in toekomst' Kweekvijver van talenten .ni Chip Andrew Johns kwijt Opening Triathlon met gastspreker Munsterman Zakelijk Bekeken Ten Brinke en Rensen vieren triomfen Aangenaam Triathlonweer Lotz en De Boer uitgevallen Enkcoteam wint BAT0 benoemt judotrainer Jk Donderdag 21 juli 2005 Holtens Nieuwsblad 5 USA- xl.lSsFhi HOLTEN Op het triatlonparcours in Holten is afgelopen zater dag een heuse beer gesignaleerd. Het dier liep onder veel gejuich van toeschouwers door het centrum van Holten en uiteindelijk on der de boog van startfinish door. De beer is ongeveer 1.90 meter lang en luistert naar de naam Free Willy. Heeft u deze beer ge zien, meldt u dan bij Wilfred van der Pluijm. (foto: Johan Bolink) Het erepodium met de winnaars van de Elite, (foto: Johan Bo link) Joop Munsterman vertelt bestuur, genodigden en vips over zijn werkwijze in het bedrijfsleven en bij FC Twente, (foto: Johan Bo- link) HOLTEN - Elitewinnaar And rew Johns uit Groot Brittanië heeft bij het zwemmen zijn chip verloren. De chip regis treert de premictijden en de eindtijd. Aan de hand van vi deobeelden heeft de organisa tie zijn tussentijden en uitein delijke eindtijd te weten ach terhalen. Official Eugene Klaus van de ITU Technical Delegate heeft de overwinning van Johns goedgekeurd, maar chiptechnisch gezien is Johns nu nog aan het zwemmen in de Schipbeek. HOLTEN - Sponsoren en Vrienden van de Triathlon verzamelden zich vrijdag avond op uitnodiging van de Stichting Triathlon in de VIP- tent waar zij werden getrak teerd op een hapje en een drankje als teken van dank voor hun financiële of materie le bijdrage aan de Triathlon in het afgelopen jaar. Voorzitter Hans Tutert benadrukte in zijn openingswoord het belang van de medewerking van allen bij de totstandkoming van een dergelijk groot sportevene ment in Holten dat niet alleen de regionale maar ook de lan delijke televisie haalt. Ook al zit wat dat betreft de triathlon stevig in het zadel, men probeert toch steeds weer ver nieuwingen en verbeteringen aan te brengen. "Zo is er de Run- bike-run bijgekomen; er is dank zij de medewerking van de Landmacht een brug aangelegd over de Schipbeek, hetgeen een verbetering voor het publiek be tekent. Een verandering van het finishterrein met betere uitloop mogelijkheden. Er worden con tinue videobeelden gemaakt, op alle drie de onderdelen. De deel nemers kunnen thuis op internet zichzelf bekijken tijdens de laat ste 30 seconden voor de finish. Allemaal verbeteringen die dankzij de inzet van velen tot stand zijn gekomen. Compli menten aan alle 750 vrijwilligers maar ook aan degene die zorgen dat er een grote geldstroom bin nenkomt. Daardoor zijn we in staat om er een internationaal to- pevenement van te maken dat wereldwijd op internet wordt bekeken." Tutert maakte de sprong naar de Financiering van sport om het thema voor die avond in te lei den: Topsport financiën' waar gastspreker Joop Munsterman, voorzitter van FC Twente en di recteur van Wegener Huis-aan- Huiskranten zijn tanden in zette. Dwars tegen veel gehanteerde regels in stelde Munsterman dat, waar je ook over spreekt, of dat dc sportwereld is of het bedrijfs leven, je met een gezonde basis moet beginnen: een sterke finan ciële positie. Van daaruit kan de HOLTEN - Dc 21 jarige Rob Stccgink maakt elke dag nog veel progressie. Ook dit jaar heeft de Holtenaar zijn tijd op nieuw verbeterd in de plaatse lijke triatlon. Toch kijkt de be scheiden triatleet niet naar zijn tijd. "Dat komt de komende jaren nog wel. Mijn bedoeling was om een leuke wedstrijd neer te zet ten en te investeren in de toe komst. Dit is mij ook als op dracht vanuit de bond meegege ven." Het feit dat hij dit jaar als enige Holtenaar startte bij de Elite heren heeft hem ook een kick gegeven. "Dat is echt super. Maar je leeft altijd anders toe naar een wedstrijd voor thuispu bliek." Toch heeft de nuchtere Sallander geen moment druk op zijn schouders gevoeld. "Nee, helemaal niet. Ook al was ik de enige uit het dorp die meedeed organisatie opgestart worden of kan er een herstructurering plaatsvinden. En binnen die or ganisatie moet alle overtollige en geldverslindende ballast overboord worden gezet. Voor beeld daarvan is het FC Twente van twee jaar geleden, op dat moment bungelend aan een veel te dun financieel draadje, aan de rand van een faillissement. Door korte metten te maken met to renhoge uitgaven en vanuit het nieuwe financiële plaatje fiks te reorganiseren, onder meer in de veel te zware top én door een nieuw aankoopbeleid van spe- in de Elite." Steegink begon als 15 jarige serieus aan de Triath lon Holten en werd anoniem 25ste in de achtste triatlon. Het jaar erop steeg hij 23 plaatsen en verbeterde zijn tijd met ruim ij f seconden. De overstap in 2001 naar de kwart triatlon bracht hem even weer in het achterveld, maar de jaren erop zette hij een grote stap richting de Elite he ren. Door een respectievelijk vierde en eerste plaats kreeg hij in 2004 een wildcard aangereikt voor de Elite. Steegink benutte deze uitstekend door met een goede tijd. 2.08.48, en opnieuw als eerste Holtenaar te finishen. Ook dit jaar liet hij met een tijd van 2.04.05 in een sterk deelne mersveld zien waarom de rek nog lang niet uit hem is. Op de vraag of hij zijn ontwik keling maximaal wil doorzetten door bijvoorbeeld in Australië te gaan trainen, was hij duidelijk. Iers te hanteren, krabbelt de club er weer helemaal bovenop en zal, zoals nu de voorspelling is, in 2006 zelfs weer in staat zijn om wat geld 'weg te zetten'. Een gezonde basis voor een ge zonde organisatie. Munsterman staafde zijn betoog met cijfers van toen en nu. Hoe kil cijfers ook over mogen ko men, voor Munsterman blijft de mens centraal staan. Zowel bij FC Twente als bij Wegener waar de fusie van dertien kran ten met een gezamenlijk bereik van.7,2 miljoen lezers een feit werd. Waar bij de meeste bedrij- "Dat sowieso de komende jaren niet." Collega en dorpsgenoot Jan Manenschijn weet dat hier ook erg veel bij komt kijken. "Het belangrijkste is de spon soring Zodat je gewoon veertig uur in de week bezig kunt zijn met triatlon en daarnaast een re delijk inkomen te besteden hebt. Daarnaast is begeleiding ook erg aan te raden. Ik heb zelf onder vonden dat je zonder begelei ding te veel van jezelf vergt en snel overtraind raakt. Maar om de aansluiting bij de wereldtop te vinden zul je moeten emigre ren naar Australië of New Zee land omdat daar de condities en het klimaat veel optimaler zijn. En dan is het nog afwachten. Rob Steegink bezig met het verwisselen van zijn schoeisel, (foto: Johan Bolink) ven de 'kerstboom met de top bovenaan' model staat voor de bedrijfsvoering, keert Munster man de organisatie liever om: bottom-up. De 'spitsen', de mensen die in direct contact staan met de markt zijn van groot belang, evenals de 'middenvelders' die verantwoordelijk zijn voor de verdere verwerking. Dan volgt een kleine maar stevi ge achterhoede, de verdediging, ofwel een zo klein mogelijk ma- nagement-team en helemaal achterin de keeper (de directeur) die pas moet ingrijpen als het A-- nodig is of vanuit het doel via de achterhoede moet bijsturen. Elke 'speler' blijft verantwoor delijk voor zijn eigen speelplek hoewel het werk wordt uitge voerd in teamverband. De uiteenzetting van Munster man was blijkbaar zeer helder want er bleef maar één vraag over vanuit het publiek: 'Gaat Twente ook op kunstgras spe len?' Dat zat er voorlopig niet in vol gens Munsterman. hoewel er in de toekomst waarschijnlijk niet aan valt te ontkomen. HOLTEN - Pim ten Brinke heeft opnieuw het Holtens Kampioenschap op zijn naam geschreven. In een afgeteken de race versloeg hij Rob de Bruijn en Meindert Koopman op de kwart triatlon. Marco Rensen behaalde voor de tweede keer dit weekend een ti tel. Na op de vrijdagavond de zwemloop te hebben gewonnen boekte hij de winst op de achtste triatlon in 1 uur en 32 seconden. Bij de dames waren het Ans Me- ijerink en Suzan Boode die op de kwart en op de achtste, met respectievelijk een tijd van 2.18.03 en LI3.52, beslag leg den op de eerste plaats. Na driejaar achtereenvolgens de achtste triatlon te hebben ge wonnen, leek het Pim ten Brinke geen moeite te kosten om ook de kwart op naam te schrijven. Al bij ingang van het fietsonderdeel had hij een kleine vijf minuten voorsprong op de latere nummer twee, Rob de Bruijn. Op startfi nish kwam de Bruijn terug tot twee minuten met precies één minuut voorspong op Koopman. Ook Rensen. die net als Ten Brinke in het bezit is van de wis selbeker door drie maal hetzelf de onderdeel achter elkaar te winnen, won afgetekend. André Wansink en Remco ten Brake eindigden respectievelijk tweede en derde op een kleine vier mi nuten van Rensen. "Alles voelde goed vandaag. Ik kan niet spre- HOLTEN - Met de opening van de Triathlon vrijdagavond met de Run-Bikc-Run voor de lee ringen van de Holtense basis scholen was het droog, er waren wat wolkenvelden pn geregeld zon. De temperatuur was toen nog 23.1 graden. Met het nieuwe onderdeel zwemloop voor atle ten was het wat koeler met 20.6 graden. Ook met de muziek avond was het goed weer. Op de dag van de International Triath lon was er eerst veel zon en wei nig bewolking nog wel fris met 14.6 graden. Bij de start om 12.45 uur van de Elite Dames was het droog en scheen de zon geregeld, afgewisseld door sta pelwolken. Dit zelfde weerbeeld was ook met dc start om 13.05 van de Elite Heren. Het open water van de Schipbeek bij de televisie toren van Markelo was niet te koud de temperatuur be droeg 23.0 graden, aangenaam dus. Om 10.00 uur 's morgens was dit 22.6 graden. Tijdens de start was de buitenlucht tempe ratuur 22.0 graden. Met het fiet sen was de matige noordwesten wind soms even spelbreker voor de atleten. De start van het Hol tens Kampioenschap dames en heren verliep ook onder droge weersomstandigheden, wel was er toen minder zon door dikke sluierbewolking. De tempera tuur bedroeg 22.8 graden: per fect weer dus. Later kwam de zon terug. Wat het weer betreft kon het niet beter bij de Triath lon Holten. Een heel verschil met vorig jaar toen er geregeld pittige regenbuien vielen. Weerman. Freddie Paalman. HOLTEN Raymond Lotz en Tanya De Boer zijn uitgevallen in de eliterace. Lotz zou last hebben gekregen van zijn aan houdende stressfractuur en De Boer begon al ziekjes aan de triatlon en moest uiteindelijk op geven door bronchitis. Lotz won nog wel een premie van 150 eu ro nadat hij de snelste fietstijd neer zette. Door het uitvallen van De Boer was Ingrid van Lu- bek de enige Nederlandse die de finish bereikte, want Jenette Tol- hoek van Dalen en Danne Bote- renbrood zagen af van starten. HOLTEN - Bij de bedrijven- teams in de Triathlon is de Enk- co als beste uit de bus gekomen. ken van een zwak onderdeel. Misschien dat er volgend jaar meer competitie is, wanneer Pim en ik elkaar treffen." Ans Meijerink prolongeerde eveneens een eerste stek. Na af gelopen jaar achtste te zijn ge worden in het Holtens Kam pioenschap. liet ze dit jaar in de kwart triatlon Suzan Visscher en Heidi Veneklaas respectievelijk 2 en 3 seconden achter zich. Su san Boode won dit jaar de acht ste triatlon voor Marleen Offrin- ga en Marleen Otten. "Ik had met zwemmen al een lekkere voorsprong. Op het laatst dacht ik nog even dat de dames terug zouden komen. Ben wel tevre den over mij race, maar de tijd valt me tegen." HOLTEN - Met ingang van het seizoen 2005-2006 worden de judolessen van de sv BATO ver zorgd door judotrainer Daan Wilson uit Deventer. De nieuwe trainer zal vanaf dinsdag 6 sep tember de lessen gaan geven, de examens afnemen en judoka's begeleiden tijdens de georgani seerde toernooien. De judoles sen worden in het nieuwe sei zoen gegeven in het gymlokaal aan de Lageweg. een uur later dan nu het geval is. Info 0548- 366030 of 0548-364614. HOLTEN - Met veel gejuich werd afgelopen zaterdag de laatste deelnemer aan de Triathlon Holten binnengehaald. Motoren en organisatoren begeleiden hem naar startfinish. "Dit is echt gewel dig. Volgend jaar maar weer laatste binnenkomen", aldus Stefean Koopman uit Holten. "Ik moet zeggen dat ik ook niet veel ge traind heb. maar desondanks ben ik wel tevreden met mijn tijd." Hij eindigde op een 393ste plaats in het Holtens Kampioenschap achtste triatlon met een tijd van 1 uur 31 minuten en 44 seconden, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Aan de Larenseweg nummer 33 opende Marion Aaftink in mei haar schoonheidssalon 'Jade' en niet zonder suc ces, zoals blijkt. Het open huis, dat inmiddels achter haar ligt, doet haar nog glimmen: "Er kwamen veel meer mensen dan ik had verwacht, die reageerden allemaal op de advertentie met de uitnodiging er in. Dat was voor mij heel belangrijk. En inmid dels heb ik nu een behoorlijke klantenkring op kunnen bouwen in zo'n kort tijdsbestek. "Ik vind het contact dat je hebt met je cliënten zo bijzonder, dat is soms heel diepgaand want mensen vertellen je tijdens zo'n be handeling soms van alles en dat moet ook kunnen. Ik werkte hiervoor in een paar winkels in Holten, dat deed ik om mezelf de kans te geven om te ontdekken welke opleiding ik uileindelijk zou willen gaan doen. In die winkels had ik ook een plezierig contact met mensen maar dan veel vluchtiger." Het heeft even geduurd voordat ze precies wist in welke richting ze na de Havo verder zou willen leren. "Van het besluit om schoonheidsspecialiste te worden heb ik zeker geen spijt want ik heb er alle plezier in. Toen ik mijn opleiding aan de Imko in Hengelo had voltooid heb ik eerst overwogen bij iemand anders in dienst te gaan maar de banen liggen op dat terrein niet voor het oprapen. Mijn vriend en ik betrokken een huis waarin vol doende ruimte was voor een eigen praktijk. De boel werd ver bouwd en nu heb ik dus een eigen schoonheidssalon. Ik wil pro beren om met mijn studie nog verder te gaan, misschien pedicu ren of een vervolgopleiding zodat ook massage tot de mogelijk heden kan behoren. De salon is geopend op dinsdag- en donder dagochtend en vrijdag de hele dag. Behandelingen vinden plaats op afspraak, hetgeen ook buiten de openingstijden kan. Afspra ken kunnen telefonisch worden gemaakt op 06-51544333. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Grote belangstelling op vrijdagavond voor de Run-Bike-Run. De kweekvijver van het toekomstige Holtens triatlon taIent.(ld(o: Johan Bolink) Pim ten Brinke bij de finish op een bomvolle Smidsbeltjfoto: Jo han Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5