voor Gehandicaptenplatform Sport en sfeer ingrediënten super Triathlon Vriendinnen zoeken mensen Holtens Nieuwsblad Goede Groli smaak heeft zo z'n voordelen. De trots van Holten op het podium Problemen voor rolstoelgebruikers in dorp In dit nummer. Vernielingen muziekkoepel Feestweek Lemelerveld Het grote voordeel van Albert Heijn. Ctl Valkenier laat zijn vogels vliegen over hertenkamp Wijkposten dicht Weekendweer Irene speelt op verzoek Wiske bij opening expositie Twentse bedrijven in de rij om consument korting te geven Holtens Nieuwsblad Donderdag 21 juli 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat twee personen naar Egypte Pagina 3 Pagina 5 Pagina 5 Als eenden in het water, de ze hoofden met badmuts in de Schipbeek bij het begin van de Triathlon. HOLTEN - Een reactie van een oplettende lezer over de vernie lingen aan de muziekkoepel: "Ik wil niet discrimineren maar het zijn puur zwarten. Zwarten met twee vleugels en twee poten. Je moet je ogen wel in je zak heb ben om dat niet op te merken. Ik heb ze tijdenlang zien slepen. Er zijn twee kruiwagens vol takken weggehaald. Niet eerlijk om de jeugd de schuld te geven." HOLTEN - Ze willen graag meer mensen uit Holten bij het gehandicaptenplatform Rijssen-Holten hebben. Elli Gjalteina en Gerrv Meijerink draaien daarin zelf inmiddels twee jaar mee. De twee vrien dinnen reageerden twee jaar geleden op een advertentie in het Holtens Nieuwsblad, waar- het Gehandicapten Platform Rijssen-Holten leden en me destanders zocht in Holten. Zelf zitten ze er in op persoon lijke titel; afgevaardigden van belangengroepen zoals oude renbonden, de Diessenplas of Zozijn zijn meer dan welkom. Als de problemen van rolstoe lers, scootmobielbestuurders en mensen die slecht ter been zijn maar in beeld komen. "Dat is met alleen makkelijk voor de mindervaliden zelf, maar ook voor mensen met kinder- of wandelwagens", betogen ze. Ook wie hand- en spandiensten wil verlenen, is van harte wel kom. Want voor acties zijn in Holten te weinig mensen. Gjal- tema kan door haar ziekte vaak niet en dan komt het alleen op Meijerink neer. "Een paar men sen erbij zou heel prettig zijn." "Je rijdt met rolstoel, scootmo- bicl maar ook met de kinderwa gen best wel tegen problemen aan in Holten", vertelt Gjalte- ma. Door haar ziekte ME is ze mindervalide en moet gebruik Bij Bloemsierkunst Marjo ligt nu een rijplank voor rolstoelgebruikers en kinderwagens, (foto: Jo- han Bolink) maken van rollende hulpmidde len om over straat te kunnen. Net als in zoveel andere plaat sen ondervindt de rolstoelge bruiker hinder bij het gebruik van de stoep, met name in het centrum. "Bijvoorbeeld dat stukje stoep voor bakker Nij- kamp, Oxalis en de Wedda: smal en het loopt daar ook nog 2 aug. Dahliacorso - Les Miezerabullus 3 aug. Braderie ludieke veiling - Piratenfeest Marianne Weber, Henk Wijngaard. Arne Jansen. Marlin Dams 4 aug. Within Temptation 5 aug. Wipneus Pim 6 aug Lemelerveld on Wheels - Gewoon Jansen www.feestweeklemelerveld.nl af. Met je scootmobiel val je er gelijk af. Soms staat dan nog een reclamebord en een afval container, en dan heb ik het nog niet eens over de fietsen die daar gestald worden! Bij Van de Maat/Blokker voor de zaak is dat ook zo." Gjaltema benadrukt dat het meestal geen onwil is: "Ze den ken er vaak niet over na. Dat geldt ook voor de winkeliers." Ook de gemeente heeft wat het aanleggen van voorzieningen betreft nog het een en ander te doen in Holten. "Aan de kant van de Diessenplas zijn bij de stoepen afritjes gemaakt, maar niet in De Kol. Terwijl er in De Kol toch op bepaalde plekken afritjes zouden moeten komen; er wonen hier net zo goed rol stoelgebruikers en mensen met kinderwagens." Meijerink en Gjaltema hebben geen klachten over de toegan kelijkheid van de openbare ge bouwen in Holten. Anders is het met huisartsenpraktijk aan de Keizersweg. "De deuren aan Grolsch 30/45 ci van 8.79/8,99 HOLTEN - Gerrit en Jannie Zandvoort van Valkerij Rijssen verzorgen op 28 juli een vliegdemonstratie in Holten. Dat gebeurt bij het hertenkamp, bij dagcentrum Erve Deijk. De spectaculaire vogelshow is gratis te zien. In de zomerperiode wordt ge vlogen op 28 juli en 1 septem ber. op 20 oktober (herfstva kantie) en 29 december (kerst vakantie). De valkenier vliegt met zes valken, twee woestijn buizerds, een kerkuil en, sinds kort, een steppenarend. De woestijdbuizerd, de arend en de kerkuil vliegen vanaf het hertenkamp. Dat geldt niet voor de valken, zij kiezen het luchtruim vanaf het trapveldje in de directe nabijheid van het hertenkamp. "Voor de valk is het hertenkamp te klein. De valken lopen daar het risico om tegen het g£as of in het ergste geval, onder aan auto te vliegen. Vandaar dat we voor het vliegen van de valken uit wijken naar het trapveldje", vertelt Zandvoort. De Rijssense valkenier geeft al bijna tien jaar vogelshows. Op 1 september wordt een na zo- mermarkt gehouden. De op brengst daarvan is voor Zo- zijn. Het geld wordt gebruikt voor de dieren en de meubile ring. de voorkant zijn zeer onhandig voor rolstoelgebruikers en men sen met een rollator. Op die deuren zitten ook nog eens drangers, zodat ze niet alleen vanzelf dichtvallen, maar ook zwaar zijn om open te doen." Ook de supermarkten, op de Al- di na, zijn goed te begaan. Er zijn winkeliers die inspringen op de vraag van de rolstoelge bruiker: "Bijvoorbeeld bij Bloemsierkunst Marjo ligt nu een rijplank bij de voordeur. Fantastisch toch!", zegt Gjalte ma. Elli Gjaltema was bij de ge meente al tegen heel wat pro blemen aangelopen. Voorat ze ME kreeg werkte ze bij Nido. "De gemeente Holten werkte niet mee aan voorzieningen zo als een rolstoel en een traplift. Nido sprong toen bij en daar door kreeg ik de voorzieningen alsnog." Het Gehandicapten platform Rijssen-Holten zet zich in voor mensen die proble men ondervinden met het aan vragen van voorzieningen bij de gemeente. Dan kan juist een Gehandicaptenplatform behulp zaam zijn", aldus Gjaltema en Meijerink. Info: gehandicapten- platform Rijssen-Holten Elli Gjaltema. 0548-363654 of Ger ry Meijerink, 0548-361790. HOLTEN - Gedurende de schoolvakantie houden de wijk agenten geen spreekuur en zijn de wijkposten gesloten totmaan dag 5 september. Het politiebu reau van Rijssen blijft open. Vrijdag enkele buien, afgewis seld met opklaringen en gere geld zon. Temperatuur 19.0 gra den. Zaterdag stabieler: minder buien, minder wind. Opklarin gen en zon. Het wordt 20.0 tot 22.0 graden. Zondag meer kans op buien, 21 graden. Weerman, Freddie Paalman. Speel mee en win een reis \oor Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandsculptuurapeldoorn.nl U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. I Dhr./mevr.: Adres: Geef dat ook eens aan een ander door! BON! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Postbus 692, 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) j (losse nummers: 0,95) Holtense scholieren openba re basisscholen en hervorm de kerk nemen afscheid van bijzonder geliefde lerares godsdienstlessen. HOLTEN - De 21ste editie van de Triathlon Holten heeft ook in 2005 voor een massale toestroom van deelnemers en toeschouwers gezorgd. Uit alle hoeken van de wereld begaven zich triatleten naar 'het dorp' en ook Salland en Twente lie pen uit voor een sportieve prestatie met feest toe. Het aantal mensen op de Smids belt was groter dan afgelopen ja ren. Misschien door het zonnige weer vrijdag en zaterdag. Ook de optredens van Gerard Joling en De Sjonnies vielen in de smaak bij het duizendkoppige publiek. Maar de wereldtoppers bij de Elite en de plaatselijke fa vorieten in het Holtens Kam pioenschap lokten de mensen rijen dik langs het parcours. Vanaf 11.00 uur lag de mobili teit in Holten nagenoeg stil. Een enkele fietser wurmde zich nog tussen de dranghekken, terwijl de triatleten al aan het warm- draaien waren. De Elite dames startte om 12.45 uur in een on gekend warme Schipbeek: 23,2 graden Celsius. Enkele honder- TWENTE Meer dan duizend bedrijven in Twente geven vanaf januari kortingen variërend van twaalf tot wel vijftig procent. De bakker, de kapper, het restau rant. maar ook de autodealer, de makelaar, de notaris en de juwe lier melden momenteel zich massaal aan voor de actie Twen te Hogerop. Hoewel de werving van bedrijven amper begonnen is, zijn vrijwel alle branches nu al goed vertegenwoordigd. Voor particulieren die van de kortin gen willen profiteren is het nog even geduld hebben. Begin sep- i tember begint de verkoop van de I speciale Twente Hogerop-kor- j tingspassen, waarmee zij kun- I nen profiteren van de fikse kor tingen en tal van extra zoals gra tis APK-keuringen, rubrieksad vertenties, concertkaarten en nog veel meer. Sinds kort worden Twentse be drijven benaderd zich aan te sluiten bij de actie door korting i te geven aan de consument. Be- j drijven betalen slechts 95 euro administratiekosten per jaar. Per I inschrijving krijgen de bedrijven j voor ruim 900 euro aan adver tentieruimte cadeau. "Deelne men aan Twente Hogerop levert dus gelijk wat op", aldus Robert Staal, initiatiefnemer van de ac tie Twente Hogerop. "Daarnaast genereert deelname extra traffic, liet deelnemende bedrijf onder scheidt zich door Twente Hoger- op-korting te geven, hetgeen breed aan de consument wordt uitgedragen. Een collega kan daar nooit aan tippen. Deze kracht waarborgen we door slechts een maximaal aantal deelnemers per branche toe te laten. Niet alle bedrijven kunnen dus zonder meer deelnemen aan de actie. Eigenlijk geldt per branche 'vol is vol". Veel onder nemers hebben dat in de gaten en melden zich daarom snel aan. De aanmelding verloopt zo stor machtig, dat we in enkele bran ches de bovengrens inmiddels hebben bereikt." Consumenten krijgen korting en veel extra's, bedrijven krijgen hun inschrijfgeld tienvoudig te rug in advertentieruimte en ge neren extra traffic en lopen geen enkele risico. Het klinkt bijna te mooi om waar te zijn. De vraag dringt zich dan ook op 'wie be taalt dit dan?' Robert Staal is daar heel duidelijk over: "De be drijven die niet aan de actie meedoen. Zij verliezen klanten aan de concurrentie die wel Twente Hogerop-kortingen geeft." Elders in deze krant leest u in een opmerkelijk interview met Robert Staal meer over de actie Twente Hogerop. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Twente Hogerop via de website www.twenteho- gerop.nl of telefonisch via 053- 4842888. Opening triatlonweekeind met bestuursvoorzitter Mun sterman van FC Twente als spreker. Holten - Wat eigenlijk als een geintje begon kreeg toeh grotere gevolgen. Irene Beldman liep de afgelo pen tien maanden stage bij het Stedelijk Museum in Zwolle in het kader van haar HBO- opleiding Cultureel-Maat- schappelijke Vorming. Het museum organiseert jaarlijks een grote en langlopende ten toonstelling voor een zo breed mogelijk publiek. Vorig jaar Ot en Sien; dit jaar een jubi- leumtentoonsteliing over Sus- ke en Wiske. Natuurlijk moest de opening een groot spekta kel worden want er kwamen belangrijke genodigden, onder andere Paul Geert, de huidige tekenaar van de serie en de dochter van Willy van der Steen, de overleden geestelijk vader van deze strip. Het zou leuk zijn als er dan ook een Suske en Wiske rondliepen. "Dat is wel iets voor jou" zei men in het museum tegen sta giaire Irene. "Jij hebt precies een hoofd voor Wiske!" "Dat was eerst een grapje, maar la ter werd het serieus", meldt Irene. En zij vond het erg leuk om te doen. De expositie duurt tot 4 september, dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 en zon dag 13.00 -17.00 uur. den toeschouwers en zelfs de landelijke pers stonden langs het water. Langs het parcours op de Holterberg zat het publiek on deruitgezakt in visstoeltjes om de renners met soms snelheden van tegen de 80 kilometer per uur te zien passeren. Het publiek bevond zich logischerwijs mas saal in het dorp. De atleten wer den de gehele omloop juichend ondersteund en op veel plekken werden bekers water en natte sponsen aangeboden. De tribune op de Smidsbelt begon tegen' fi- nishtijd van de elite triatleten be hoorlijk vol te lopen. Een oor verdovend lawaai klonk bij het finishen van de winnaar, maar de decibellen waren bij het zien van de plaatselijke helden niet meer te meten. Nadat het spor tieve gedeelte tegen 20.00 uur ten einde was, bereidden de Hol- ternaren en triatleten zich voor op hét grote eindfeest. Onder de naam Ook de triatleten lieten zien nog lang niet moe te zijn bij de 'After Race Party'. In de cafés was het feest tot in de vroege uurtjes. HOLTEN - Hoewel de Triathlon Holten is uitgegroeid tot een prestigieus toernooi blijft het toch ook een echt Holtens toernooi. Een toernooi dat leeft bij de bevolking van jong tot oud. Zowel actief, passief als achter de schermen. En de organisatie probeert ook steeds weer nieuwe uitdagingen te bedenken voor de plaatselijke sporters en de jeugd. Alle Holtense kampioenen en daar zitten toppers onder en jongeren die uit kunnen groeien tot prima triatlonatleten staan gezamenlijk op het erepodium na hun knappe prestaties. Hun inzet is beloond, maar ook wie net naast de podiumprijzen greep en zelfs de sporters uit de achterhoede hebben een goed gevoel overgehouden aan hun deelname aan dit geweldige sportevenement. (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1