Boekje fietstocht rondom Markelo Mannenkoor zingt op camping QjfA SCHUURMAN SCHOENEN GRATIS Help óók de dieren van Azië! üf I Wandeling ABS tegen Go Ahead Diepe Heiloop naar centrum Wereld Asielen Digitale foto's IO afdrukken Webprint @nl Nu: -■m EXTRA KORTINGEN De beste schoenenmerken in de mooiste winkels KIJK 00K OP: WWW.SCHUURMAN-SCHOENEN.NL Donderdag 7 juli 2005 MARKELO - IVN Markelo heeft een fiets route beschreven door en rond Markelo langs een aantal plekken waarin het landschap door mensenhand in de loop der eeuwen sterk veranderd is, zoals de vistrap in de Schipbeek, de Domeiaar en de nieuwe woonwijk Noordachteres. Bij deze gebieden aange komen vindt men in de tekst informatie over de desbetreffende plek en op MARKELO - Tijdens de vakantieperiode houdt IVN Markelo en kele wandelingen. De eerste is woensdagmid dag 20 juli in het gebied de Borkeld. De wandeling is een combinatie van oude en nieuwe cultuurelemen ten, zoals de Friezenberg, grafheuvels en het eco duct. Ook de natuur is in dit gebied heel interes sant en gevarieerd. Dit blijkt ook uit de resulta ten van enkele natuurpro jecten in dit gebied. Gid sen begeleiden deze wan deling, die u veel kunnen vertellen. De start is om 13.30 uur vanaf de vijf sprong Friezenberg. Veenweg, Oude Rijssen- seweg. Diependaalse- weg. Deelname is gratis, een vrije gift is welkom. De andere data van de vakanti e wande 1 i ngen zijn: woensdag 3 augus tus en zaterdag 20 augus tus. Informatie bij Joke Vos man. telefoon 0547- 361450 of de website: www.ivnmarkelo.tk welke wijze de verande ringen tot stand zijn ge komen. Deze fietsroute is samengesteld in het ka der van het landelijk the ma Veranderend Land schap. Het IVN heeft de maand september uitge roepen tot de Groene Maand. Elk jaar wordt er een landelijk thema ge kozen waarin plaatselijke IVN-afdelingen in sep tember activiteiten orga niseren. Het dorp Marke lo is een van de oudste dorpen in Twente. De ty pisch Twentse glooiende essen met idyllische boerderijtjes, eeuwenou de bossen, slingerende beekjes en prachtige hei develden kenmerken het gevarieerde landschap. Deze fietstocht biedt een combinatie van prachtig ongeschonden natuur schoon met een groot cultuur historisch belang. Om een groot aantal mensen te kunnen laten genieten van deze fiets tocht is gekozen de route gedurende de hele zo merperiode aan te bieden via de VVV-kantoren in BATH MEN - Omniver- eniging ABS bestaat 75 jaar. In het kader hier van wordt donderdag 14 juli op sportpark De Looënk van ABS de ju bileumwedstrijd ABS tegen Go Ahead Eagles gespeeld. De wedstrijd begint om 19.00 uur, de kassa is open vanaf 18.00 uur. Het sportpark ligt aan de Pr. Margrietlaan 18 in Bathmen. Markelo, Goor en Die- penheim. Kosten bedra gen 1,50 euro. (vervolg van pagina 3.) HOLTEN - Organisa tor Wim Brinks: „De langste route, de 10 Mijl, haalt de Diepe Hel nog wel, maar de 5 Mijl heeft het keerpunt nu bij de dagcamping". Het voordeel om de loop in centrum te be ginnen is zo groot, dat het toch het proberen waard is. ..De start is op de Kerk- hofsweg. Een start op de Kalfstermansweide kan niet, omdat er dan twee haakse bochten moeten worden gemaakt", geeft Wim aan. „Bij zo'n mas sastart is dat niet moge lijk". De finish is echter wel op Kalfstermanswei de. De route loopt verder langs de Stationsstraat. Dorpsstraat, rotonde bij de Oad en daarna de Hol- terberg op. „Andere rou tes als via het Beuken laantje en de Motieweg hebben we ook overwo gen, maar zijn afgeval len". zegt Wim. „Voor de Motieweg moet een te grote omweg worden ge maakt en via het Beuken laantje zit je met de spoorwegovergang". Ómdat het evenement van 13.30 tot 17.30 uur duurt, verwacht Wim geen problemen met de afsluiting van wegen. „Iedereen, zowel ge meente als de Holtense Handelsvereniging, is er positief over". MARKELO - Het Mar- kelo's .Mannenkoor (20 januari 1970) is dit hele jaar al bezig met het ge- ven van concerten in het kader van de vie ring van haar 35-jarig bestaan. Het koor heeft momen teel een bezetting van 46 zangers. De verhoudin gen tussen eerste, tweede tenor, bariton en bas is goed al kunnen de twee uiterste groepen als eer ste tenor en tweede bas altijd wel wat versterking gebruiken. De repetities vinden plaats op maan dagavond bij Bills Bar. Tijdens de repetities wordt er hard gewerkt in een ontspannen sfeer. Na concerten in Diepen- heim. Bad Homburg en het jubileumconcert met Boh Foi Toch en tijdens de Wijnmarkt, mag het jaarlijkse concert op Camping de Kattenberg niet ontbreken. Zondag 10 juli staat om 11.00 uur de koffie klaar en is het bier koud. Dit gratis concert begint om 11.30 uur en staat in het teken van de vakantie. Voor het repertoire is dit keer gekozen uit een mix met een terug blik op de vorige concerten. Diri gent I lenk Swart heeft in samenspraak met de le den van de muziekcom- missie, gekozen voor Ne derlands-, Duits-en En gelstalige nummers. Maar ook staan twee nummers van Boh Foi Toch op het programma. De arrangementen hier voor zijn geschreven door de dirigent zelf. Voor de Engelstalige nummers als What shall we do with the drunken sailer. The Wild Rover, My Wild Irish Rose en When Irish Eyes are Smi ling, geldt het zelfde. Ook dit zijn bewerkingen van dirigent Henk Swart. De inhoud van de Duits talige nummers vertellen ons hoe lekker een goed glas wijn of bier kan smaken en over de liefde. Het concert van de man nen is een laatste optre den voor de vakantie met aansluitend een gezellige barbecue. Het menselijk leed is met geen pen te beschrijven. Ook het dieren leed is onvoorstelbaar. Nergens meer etensresten voor zwerfhonden en -katten. Drinkwater is schaars en zeewater kan hun het leven kosten. Ontelbaar veel zieke en gewonde dieren dreigen tussen de puinhopen te bezwijken. Vrijwilligers van dierenhulporganisaties redden dag en nacht wat er te redden valt. Help nu! Giro 12 45 46 t.n.v. Stichting "WereldAsielen/Noodhulp voor Dieren" Utrecht REDDERS IN NOOD _www.wereldasielen.nl Dubbeldikke bos rozen (20 stuks) 3.96 2 Bos kaschrysanten 3.96 2 Lavendel planten 3.96 2 Mooie kalanchoe's 3.96 Reuzen bolchrysant in hengselmand 9.96 Elke 2° groene kamerplant Vz prijs (2' van gelijke of lagere prijs) Geldig: donderdag, vrijdag, zaterdag bloem< bloemen en planten Voor betaalbare topkwaliteit Bestel via www.unicefshop.nl unicef# of bel °7o 333 93 00 kinderen eerst (tijdens kantooruren) Formaat 10x15/10x13,3 Binnen 2 werkdagen thuis Kijk op www.webprint.nl Foto's afdrukken met het gemak van internet. -v.. **>9 SCHUURMAN Ook tijdens de OPRUIMING spaart met de klanten kaart voor I j Vraag ernaar aan de kassa U vindt Schuurman Schoenen in: Aalten: Hogeslraat 16 Borculo: Muraltplein 14/16 Bome: Marktplein 19 Coevorden: Friesestraat 16b Colmschate: Flora 115-117» Denekamp: Eurowerfl 6 «DoehncheimHeezenslraat 41 Enschede: De Klanderij 79 Enschede-Zuid: Wesselemering 11-13 Goor Grotesfraat 54 Haaksbergen: Spoorstraat 19 Hengelo: Chr. langefeldstroal 37 Hoogeveen: Hoofdstraat 213 Oldenraol: Bisschopstraat 2 Rijssen: Grolestraal 38 Westervoor!: Dorpsplein 96 Winschoten: Langestraat 31 Winterswijk: Mislerstraat 70

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 8