Herinneringen ophalen van veertig jaar Recreatie werk Ter Keurst: 'Wat in Rijssen kan, kan in Holten ook' Teleurgesteld over terugtrekken Socuwe Joling en Sjonnies treden op tijdens triatlonweekend Zomerconcours Stal De Eik sa Lezers Schrijven Fietstocht voor iedereen Gemeenteloket gesloten Uitslagen Bergruitertjes Rommelmarkt Rondleiding afgelast Werkzaamheden Larenseweg Extra prijzengeld elite triatlon Verkeerscontrole Holterbergweg Auto-inbraak Donderdag 7 juli 2005 Holtens Nieuwsblad Vervolg van voorpagina) RIJSSEN - Als kind staat Gerard Joling al in het middelpunt van de belangstelling, al vermoedt niemand dan nog dat er een zanger in het jonge ventje schuilt. Joling loopt als dressman mee in een modeshow en besluit zich in te schrijven bij een modellenbureau. Pas later besluit Joling naar een zangpedagoog te stappen, let wel, om zijn ademhaling te reguleren. Vanaf dan wisselt Joling zijn modeshows, die hij dan veelvuldig loopt, af met het zingen van liedjes. Na vele loos geposte bandjes naar platenmaatschappijen 'we hebben op dit moment geen ruimte én geen budget, maar veel succes in de toekomst' en wat geflopte singels met bandjes, komt in 1985 de Soundmixshow. na het behalen van de 'slechts' derde plaats in de grote finale, met het liedje 'Crying' van Don McLean, verschijnt van de hand van Peter de Wijn Joling's eerste nummer 1 hit: Love Is In Your Eyes. Daarna gaat het snel met Joling. Het album No More Bolero's ver koopt in 22 landen. Joling eindigt in de top tien van het Eurovisie Songfestival als hij desgevraagd Nederland vertegenwoordigt. Er vol gen films, soaps, eigen programma's, Holiday On Ice, theaterstukken en tientallen gouden en platina platen. Zijn binding met triatlon? Jo ling komt uit Schagen, diezelfde plaats waar ook Erik van der Linden, de adelaar uit Schagen, geboren werd. De wedstrijddag zelf, zaterdag 16 juli, heeft ook weer veel meer te bieden dan triatlon alleen. Traditioneel wordt de Kerkstraat omgeto verd tot een speelparadijs voor de kleine bezoekers. Erg bijzonder dit jaar: Ronald McDonald is zelf aanwezig in 'zijn' kinderstraat. Voor de koopjesjagers is er de sport- en promotiemarkt waarin tien tallen kraampjes de speciale triatlonaanbiedingen te krijgen zijn. En natuurlijk wordt de International Triathlon Holten beëindigd met een After Race Party op Smidsbelt. De muzikale omlijsting wordt dit keer verzorgd door de band Big Nick en De Sjonnies. De bandleden van Big Nick, Astrid, Bob, Ronald, Pieter en Jeroen, staan bekend om hun gevoel voor entertainment. Al achttien jaar zit ten ze in het vak, maar omdat ze hun repertoire steeds veijongen, blijft het steeds weer verrassend. Voor de Top 40 draaien ze hun hand niet om, maar bijvoorbeeld ook niet voor Frans Bauer, Kane, Anouk, Gu ano Apes en Robbie Williams. De Sjonnies behoeven in Holten eigenlijk geen introductie meer. Dans je de hele nacht met mij, De Bostella en Blauw van de Sangria, klonken al verscheidene keren door het Keunedarp. Ook tijdens de After Race Party zetten papa Ronnie en de zonen Friso en Konstantijn Holten weer op stelten. Een verbeterd finishterrein met plaats voor honderd extra bezoekers, opnieuw een verhoging van de internationale status en een nieuw sportief element op de vrijdagavond. Het is de Stichting Triathlon Holten ook voor de eenentwintigste editie van de Triathlon Holten ge lukt de gewilde beheerste en beheersbare groei vast te houden én het evenement zijn karakteristieke dorpse gevoel te laten behouden. Bij de Triathlon Holten hoort een finish op Smidsbelt. "Dat zal ook bij de eenentwintigste editie het geval zijn, maar wel op een andere ma nieren dan deelnemers en Holtenaren gewend waren. De scherpe bocht, die deelnemers moesten maken om bij de finish te komen is uit het parcours. Het finishpodium is verplaats en staat nu naast Sill. Ge zien vanuit Suzan's Haarmode lopen deelnemers links langs de paal met de vlaggetjes naar de finish en rechts als ze nog een rondje moe ten. De tribune, die andere jaren voor bakker Nijkamp stond, is weg. In plaats daarvan staat er nu op Smidsbelt een aaneengesloten hoek- tribune die plaats biedt aan honderd toeschouwers extra. Het muziek- podium is verhuisd naar een plek in de buurt van de oude dorpspomp, op de plaats waar het finishpodium de voorgaande jaren stond. Daar naast staat het 1-2-3-podium op een verhoging, zodat zowel de finish als het 1 -2-3-podium vanaf de tribune goed te zien zijn. Ook nieuw is de zwem-loop. De stichting introduceert deze discipline van sport in Holten ter vervanging van de voetbalwedstrijd en de bal- looning. De ballooning kon vaak geen doorgang vinden door weer somstandigheden. De voetbalwedstrijd is ooit begonnen om een sponsor. De Graafschap zag het toen wel zitten hun team een wed strijdje te laten spelen in Holten. In het begin een groot succes, later werd het steeds moeilijker goede teams op te stellen en toen de laatste wedstrijd tegen Excelsior ook nog eens een vervelende bleek te zijn, besloot de stichting er een punt achter te zetten en op zoek te gaan naar wat anders. Bovendien hadden beide dingen niets met triatlon te maken. De nieuwe zwem-loop heeft dat wel. Iedereen die interesse heeft kan op vrijdag vanaf 20.45 uur een duik nemen in recreatiebad Twen- haarsveld. De wedstrijd gaat over vijfhonderd meter zwemmen en ongeveer vijf kilometer hardlopen. Vorig jaar werd de Triathlon Holten opgenomen in een reeks wed strijden om de European Continental Cup. Holten is één van de wei nige wedstrijden in Europa die de naam European Continental Cup mag dragen. Naast Holten zijn alleen de wedstrijden in Carlsbad (Tsjechië) en Alanya (Turkije) onderdeel van het circuit. Dit jaar be looft de benoeming tot European Premium Cup nog topatleten aan de start te brengen. Ook nationaal heeft de Triathlon Holten erkenning gekregen door opname in de topsportevenementenkalender van het NOC*NSF. Het feest dat International Triathlon Holten heet, zal de komende ja ren nog doorgaan. Die toezegging kan de Stichting Triathlon Holten doen, omdat zij zich tot en met 2008 gesteund weet door twee hoofd sponsors, Oad en Rabobank Holten. Maar zelfs met de steun van sponsors is het onmogelijk elk jaar dit evenement te organiseren zonder de vele vrijwilligers. Ook dit jaar staan weer ruim 750 enthousiastelingen klaar om te helpen waar dat nodig is. Naast het grote aantal vrijwilligers zorgt ook het Holtens Kampioen schap ervoor dat de triatlon, ondanks alle internationale aandacht, van Holten blijft. Naast een drietal internationale startgroepen in de Schip beek, gaan vanaf 14.00 uur de recreanten van start in recreatiebad Twenhaarsveld. De finish van het Holtens Kampioenschap op de kwart triatlon is rond 17.45 uur. Later op de avond volgt omstreeks 19.45 uur de finish van het Holtens Kampioenschap op de achtste triatlon. De elite wedstrijd gaat zoals gebruikelijk over de 'Olympic Distance' van 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer hard lopen. Ditzelfde geldt ook voor de wedstrijden van de Masters en Se nioren. De parcoursen zijn identiek aan de voorgaande edities: zwem men in de Schipbeek, fietsen over de Holterberg en lopen in het dorpscentrum. De start van de Elite dames is om 12.45 uur, een kwar tier later gevolgd door de heren. De finish van beide groepen is rond 14.45 uur op Smidsbelt. HOLTEN - Het zomerconcours werd afgelopen zondag gehou den bij manege Stal De Eik. Veel deelnemers uit de wijde omtrek waren naar Holten gekomen om 's ochtends een dressuurproef te rijden en 's middags een parcours te springen. Uitslagen dressuur: klasse Fl/ F2, 1. Mabel Schepers met Twingo, 239 punten; 2. Kim van der Heide met Twingo, 246 punten; 3. Marjo lein Stoelhorst met Misty, 239 punten. Klasse F3: 1. Esther Roovers met Twingo, 243 punten; 2. Gerrit Waanders met Duo Penotti, 241 punten; 3. Janiek van Dijk met Dunja, 237 punten. Klasse F4: 1Mar lies Ipskamp met Twingo, 231 punten; 2. Rianne Bruggink met Kleo, 227 punten; 3. Daisy van Putten met Duo Penotti, 216 punten. Klasse F5: 1Djolita van der Lende met Bill, 222 punten; 2. Britt Le Fèvre met Twingo, 220 punten; 3. Rachel Pesiwarissa met Twingo, 220 punten. Klasse F6 (ring 2): 1. Nicole Vleeschouwer met Unique Rose, 233 punten; 2. Jise Hones met Candy, 222 punten; 3. Ans Nijhof met Eros, 222 punten. Klasse F6 (ring 3): 1Elien Tuitert met Orlando, 222 pun ten; 3. Lucy van Donselaar met Orlando, 216 punten; 3. Merel Tuitert met Orlando 2 1 punten. Klasse F8: 1Ferdy Kersten met Eelke, 211 punten; 2. Susan van der Leur met Percaïsha, 211 punten; 3. Dagmar Rozier met Kleo, 211 punten. Klasse F6/ F8 tweede proef in handi cap: 1Nicole Vleeschouwer met Unique Ros, 229 punten; 2. Sanneke Moleman met Zazoo, 227 punten; 3. Ans Nijhof met Eros, 226 punten. Springen 70/ 90 centimeter: 1Esmee Blom met Lady; 2. Annemiek Krüger met Red Sun; 3. Nicole Nijland met Seko. 50 centimeter: 1. Kelly de Haas met Catcho; 2. Merel Tuitert met Orlando; 3. Miranda Hettinga met Bento. 30 centimeter: 1Kaylee Jongman met Duo Pe notti; 2. Miranda Bieleman met Bento; 3. Anna Voskamp met Bento. Grond (sturen over balkjes): 1Noami Jansen met Suffie; 2. Simone de Winter met Dunja; 3. Usha Helleman met Misty. HOLTEN - In de recreatietent op de Borkeld werd zondag 3 juli gevierd dat voor de veer tigste keer het recreatiewerk wordt gehouden. In een spe ciale kampdienst, welke geleid werd door Da. Mieke Houw- man Groen en waaraan mede werking werd verleend door verscheidene oud-medewer kers van het recreatiewerk, werd hieraan aandacht be steed. Het thema van de dienst was Waar mensen zijn. Ongeveer honderdvijftig bezoe kers, bestaande uit teamleden en oud-teamleden, commissieleden en oud-commissieleden en be stuursleden van het stichtingsbe stuur en oud-bestuursleden over een periode van veertig jaar, be volkten de tent. Er waren erbij die in 1966, het eerste jaar, bij het werk betrok ken waren. Zelfs was er een oud teamlid die voor deze gelegen heid over was gekomen uit At lanta in de Verenigde Staten. Ook waren vertegenwoordigers aanwezig van de drie plaatselij ke kerken Gereformeerd, Her vormd en Rooms Katholiek. Het gemeentebestuur had een af vaardiging gestuurd bestaande uit de burgemeester en twee wethouders. De burgemeester verblijde het jubilerende bestuur namens de gemeente met een ca deaubon. Onder een stralende zon werd hierna koffie gedronken en wer den oude verhalen opgehaald uit de periode dat men bij de tent actief was. Wat teamleden uit de eerste jaren opviel, was de pro fessionele plek waar het werk nu gebeurde. In hun tijd moest men zich behelpen met een houten toilet waarvan de afvalemmer elke dag geleegd moest worden in een zelf gegraven gat. Soms werd dit echter uit het zicht in de maïs gekieperd. Ook de slaap plaats bij camping Ideaal in een tent die nogal eens lekkage ver toonde, was hen bijgebleven. Wel bleek uit de verhalen, dat velen gevormd zijn door het werk bij de tent. Niet alleen was men gevormd, maar ook vele blijvende vriendschappen zijn er ontstaan en uit die vriendschap pen is ook menig huwelijk voortgekomen. Hierna konden de reünisten ge nieten van een lunch waarvoor een heerlijke kop soep was ge maakt door mevrouw Van Lin- denberg. Daarna was er een vrij program ma. Men kon bij de tent verder praten over die oude tijd, men kon klootschieten over een par- Het jongerenwerk krijgt straks onderdak in de oude gymzaal aan de Tuinstraat, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - „Het is allemaal heel simpel. Socuwe wil de eni ge kapitein op het schip zijn: dat zou veel helderder zijn en veel goedkoper. Dit is twee keer een drogreden en wel hierom: in Rijssen vindt al sinds jaar en dag medegebruik plaats", zegt wethouder H. ter Keurst als reactie op de inge zonden brief van Socuwe over het jongerenwerk. "Kijk maar naar Wilhelmina die haar gebouw onderverhuurt aan Nehemia. Sion die onderver huurt aan Rehoboth. De Open Hof die onderverhuurt aan de Verontrusten. De atletiekvereni ging die het middenveld deelt met Excelsior. Excelsior die een veld deelt met Sportclub. Dit ge beurt al jaren, tot ieders tevre denheid (qua gebruik dan, na tuurlijk heeft elk het liefst een eigen accommodatie die niet ge deeld hoeft te worden). En na tuurlijk Pand 11, waar naast het kleuter- en het tienerwerk ook het jongerenwerk is onderge bracht, inclusief de 'moeilijke' Schildgroep! Als dat in Rijssen kan, kan dat in Holten ook. Mensen hebben heel snel door welke club wanneer activiteiten ontplooid en of men daar wel of geen gebruik van wenst te ma ken", is de stellige mening van Ter Keurst. Ten aanzien van So cuwe voegt hij er nog aan toe dat Socuwe op dit moment geen jongerenwerk zestienplus kent. „Zelfs de groep van vijftienjari gen is niet binnen Socuwe aan wezig. Deze groep loopt ook (deels) op straat. Het lijkt goed koper via Socuwe, maar dat is niet zo. Al sinds jaar en dag hangt een grote groep jongeren rond in de fietsenstalling aan de Tuinstraat. Deze groep heeft een aanzuigende werking op de ove rige jeugd. Deze groep bestaat voor een klein deel uit jongeren waar Socuwe niets mee van doen wil hebben (een enkeling rookt wel eens een jointje). Dit zou betekenen dat wanneer ik Socuwe alléén op de Tuinstraat zet, deze groep elders een 'afdak' zoekt en de gemeente per saldo wel veel geld kwijt is voor de overloopgroep' van Socuwe (de nu vijftienjarigen die binnenkort zestien worden en die nu niet naar Socuwe gaan), maar dat ik daarentegen nog niets gedaan heb aan de grote groep van hangjongeren 'op de straat'." Ter Keurst: „Socuwe mócht meedoen, maar dan op de voor waarden van degene die alles fa- ciliteert en financiert: de ge meente. Samen met Elixer kon den ze wat mij betreft het jonge renwerk doen, elk volgens hun eigen aanpak en hun eigen re gels voor hun eigen groep in de gedeelde locatie Tuinstraat." Over de suggestie van Socuwe dat Elixer drugsgebruik toestaat is de wethouder heel duidelijk: „In het pand wordt door Elixer géén softdrugs en géén alcohol toegestaan, laat staan harddrugs. Elixer is wel zo reëel dat ze we ten dat een enkeling af en toe blowt. Dit gedrag, en het drin ken van een paar biertjes en het rondscheuren van GTI'tjes en scooters heeft op veel jongeren de uitwerkingskracht van een magneet op staal. Door onder strikte voorwaarden het af en toe blowen buiten, onder het afdak, waar het al sinds jaar en dag ge beurt, toe te staan voor die jon geren die daar af en toe behoefte aan hebben, houdt men grip op de jongeren, blijft men in ge sprek, kan men de jongeren aan spreken op hun gedrag, wordt er met de jongeren gewerkt." Teleurgesteld is Ter Keurst wel. „Het was mij een lief ding waard geweest als beiden op hun eigen manier in de Tuinstraat met jongeren aan de slag waren gegaan. Het was dé mogelijk heid geweest om een start te ma ken met het naar elkaar toe groeien. Nu moeten we andere wegen zoeken om mogelijk, op termijn, jeugd- en jongerenwerk in één hand te krijgen, één door gaande lijn." Beste buurtbewoners, Er wordt met u gepraat over het onderbrengen van het jonge renwerk in het gymnastieklo kaal aan de Tuinstraat. Onder de kop 'Veeleisend So cuwe sluit zichzelf uit' heeft u vanmorgen in één van de kran ten kunnen lezen dat het colle ge van B W heeft besloten dat een straathoekwerker van Elixer dit jongerenwerk zal gaan opzetten en begeleiden. In het krantenartikel wordt ge suggereerd dat de stichting voor sociaal en cultureel werk te veeleisend is, het jongeren werk alleen wil doen en niet wil samenwerken. Hiermee wordt, ons inziens een verkeerd beeld gegeven. Bovendien vroegen enkele buurtbewoners ons om een kor te toelichting. Vandaar dat we u in deze brief kort op de hoogte willen stellen van de standpun ten van onze stichting. Zoals u weet organiseert de stichting socuwe in de kelder van dorpshuis 'De Boschkamp' al vele jaren tienerwerk. Het programma dat we daar aanbie den is interessant voor de jeugd tot ongeveer 14 jaar. Daarna houdt het op dit moment op in Holten. Wij hebben al jaren aangege ven dat wij vinden dat er iets moet komen voor de jeugd van af die leeftijd. U zult zich de vele acties die we hiervoor, soms samen met de jongeren, hebben ondernomen ongetwij feld herinneren. Daarnaast vindt de gemeente dat er ook een voorziening moet komen voor de wat 'oude re' jongeren, die op dit moment hun vertier op straat (moeten) zoeken. Concreet werd voorgesteld dal beide groepen ondergebracht worden in de gymzaal aan de Tuinstraat. Elixet zou daar dan voor de wat 'oudere' jeugd een aantal dagdelen per week wat organiseren, onze stichting op een aantal andere dagdelen voor de jeugd die doorstroomt vanuit de tienersoos. Naast dat onze stichting van mening is dat deze opdeling or ganisatorisch en financieel niet erg handig is, vrezen wij dat het werken met twee organisaties veel onduidelijkheid zal geven ten aanzien van verantwoorde lijkheden, visie en te voeren be leid. Om een voorbeeld te noemen: HOLTEN - De Holterenk- school houdt zaterdag 9 juli een fietstocht voor jong en oud. ledereen die mee wil fiet sen is van harte welkom. Inschrijven kan van 13.00 tot 13.30 uur op het schoolplein van de school. De 18 kilometer lange route gaat onder meer langs de kinderboerderij en het Sploder Feest. Via Dijkerhoek gaat de trip weer terug. De route is erg leuk om met de kinderen te fietsen. Na afloop kan er nog nagepraat worden op het schoolplein onder het genot van een drankje. Tevens is daar een leuke verrassing voor de kinderen aanwezig. Na de jubileumdienst van het Interkerkelijk Recreatiewerk konden de reünisten tijdens de lunch gezellig met elkaar praten over vroegere tijden. cours op de Borkeld of een foto speurtocht lopen die over de Zuurberg leidde. Na het nuttigen van een glas fris en de nodige zoutjes kwam er om ongeveer 16.00 uur een eind aan de dag en ging iedereen zeer tevreden huiswaarts naar plaat sen in heel Nederland, van Til burg tot Dokkum. Met een tot ziens over tien jaar bij het vijftig jaar bestaan, kwam een eind aan deze zeer geslaagde dag. HOLTEN - Leden van pony club de Bergruitertjes wisten weer prijzen binnen te halen op concoursen in Heeten en Bathmen. In Heeten behaalde Emmalie den Heijer met Klarissa een eer ste prijs met 168 punten in de klasse Ml categorie DE en een tweede prijs met 163 punten. Bij het springen waren er prijzen voor Marylou Holleman, zij werd tweede in het klassieke parcours, klasse ZZZ-categorie D, en eerste in het progressieve parcours met Silke. Angela van Lies werd hier tweede met No doubt Sharon. Ook in Bathmen werden zowel dressuur als springprijzen be haald. In de klasse L2-categorie CDE werd Aleid Groenewoudt tweede met Ledy H. met 161 punten. Emmalie den Heijer wist met Klarissa eerste te wor den in de klasse Ml-categorie D/E met 161 punten en Eva Hoefman behaalde in een andere proef in dezelfde klasse een tweede plaats met King Kadanz met 166 punten. In het klassieke parcours wist Nikki Hulstein met Troublemaker een vijfde plaats te behalen in de klasse L categorie D en werd Ulrike Oos- tervelt tweede met Guranja F in de categorie E. en het progres sieve parcours leverde haar een derde prijs op, ook voor Kim Hietbrïnk met Shakira was er een derde prijs bij het progres sief springen in de klasse B-ca tegorie. op voorhand is al duidelijk dat er verschil in visie bestaat over het toestaan van drugsgebruik (onze stichting zal drugsge bruik niet toestaan). Het lijkt ons heel moeilijk, zo niet on mogelijk, deze verschillen naar de jongeren toe. maar ook naar hun ouders, duidelijk te maken. Want hoe verklaar je dat de ene avond iets niet mag, wat de vol gende avond wel weer is toege staan. Om deze redenen heeft het be stuur van de stichting B W gevraagd zich uit te spreken voor één organisatie die het jongerenwerk op zich gaat ne men. Het gaat ons erom dat er einde lijk iets voor de Holtense jon geren gebeurt, voor beide groe pen! Wie dat doet in van min der belang, wel dat het goed ge beurt. Als het gemeentebestuur ons daarvoor vraagt willen we ge woon goed werk leveren, zoals we dat al jaren in Holten doen. Is dat zo veeleisend? Namens de stichting, Inge Schonenberg Gerrit Markvoort HOLTEN - De gemeenteloket ten Burgerzaken en Ruimte in het gemeentehuis Holten zijn tijdens de vakantieperiode we gens onderbezetting gesloten. Burgerzaken is van 1 augustus tot en met 2 september gesloten en Ruimte van 18 juli tot en met 2 september. De loketten in Rijssen blijven wel gewoon open. ESPELO - Er wordt in Espelo zaterdag 9 juli vanaf 13.00 uur een rommelmarkt gehouden. Standhouders kunnen hier plaatsnemen zonder zich van tevoren aan te melden. Diege ne die het eerst komt heeft de eerste keus voor een plek. De markt wordt gehouden tij dens het Sploder Feest op de feestweide aan de Espelodijk in Espelo. Tegelijk met de markt zijn er tevens volksspelen en zijn er kermisattracties aanwe zig. Standplaatsen kosten 5 euro. Voor meer informatie kan men kijken op www.espelo.nl of men belt met: 0572-320 320 of 06- 515 87 161 (Gerrit ten Dam). HOLTEN - De rondleiding van donderdag 14 juli in de biologische varkensboerderij aan de Broekweg, gaat niet door. HOLTEN - Het kruispunt La- renseweg-Schoolstraat-Gaar- denstraat wordt van 4 juli tot en met 8 juli wegens werk zaamheden afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via een andere route. HOLTEN - In navolging van het Worldcup-circuit gaat de triatlonorganisatie in Holten prijzengeld uitkeren aan de snelste atleet per onderdeel. Voor zowel de elite-dames als elite-heren is voor de snelste tijd per onderdeel 150 euro bruto beschikbaar. Bepaling van de snelste tijden geschiedt op basis van de regis tratie van Championchip. Het systeem van Championchip werkt met een chip aan de enkel van de atleet waardoor bij de wissels en de finish de tijden nauwkeurig geregistreerd kun nen worden. De organisatie ver wacht dat door het instellen van het extra prijzengeld per onder deel de wedstrijd een nog span nender verloop kan krijgen. HOLTEN - Er werd op de Holterberg zaterdag 2 juli en maandag 4 juli een controle gehouden in verband met de gesloten verklaring. In totaal werden dertien bestuurders bekeurd. Tevens vond er die dag een snel heidscontrole plaats op de Hol- terstraatweg in Rijssen. Van de 1130 passanten reden er 107 te snel, die een bekeuring thuis kunnen verwachten. HOLTEN - Er werd donder dag 30 juni opnieuw ingebro ken in een auto op de parkeer plaats Struik langs de A 1. Een portierruit werd ingeslagen en een laptop van het merk Dell werd weggenomen.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5