Andere opzet triatlonweekend met zwemloop Optredens van Arne Jansen, Eric Dollekamp en PPM Band I JJ ■vRt I II Holtens Nieuwsblad Bort Koelewijn start nieuwbouw Enkco Regiotap en video's tijdens Keunefeesten School- en Volksfeest Espelo 2005 Rode blikvangers NSCHOENEN In dit nummer... Programma dorpsfeest Weekend weer dag i6 juli 2005 Gemeente presenteert VSP en Centrumplan Holtens Nieuwsblad Donderdag 7 juli 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat HOLTEN - Het triatlonweek end bestaat voor de tweede keer niet uit drie, maar twee dagen. Dit jaar wordt echter extra duidelijk dat inleveren ook winst kan betekenen. Nie mand minder dan Gerard Jo ling en De Sjonnies verzorgen bij de 21ste editie van de Triathlon Holten de muziek. Het triatlonweekend start dit jaar wat eerder dan gewoon in Hol ten. Om 19.00 uur treden de le den van het Trompetterkorps der Koninklijke Marechaussee (TK- KMar) vrijdag 15 juli aan voor een concert. De Triathlon Holten staat dit jaar op de topsporteve nementenkalender van het NOC*NSF. De topsportevene mentenkalender is een kalender waarop evenementen staan die het NOC*NSF belangrijk acht voor de Nederlandse topsport. Van de evenementen op de top sportevenementenkalender kiest defensie er in overleg met NOC*NSF drie die defensie sponsort. Ook daar is de Triath lon Holten gekozen. Eén van de uitvloeisels van die sponsoring ','KV HOLTEN - Langs de paral lelweg van de Rijssenseweg zijn sinds kort enkele rode blikvangers geplaatst door de Provincie. Het is een route die veel scho lieren nemen om naar school te rijden of naar huis te gaan. De Provincie hoopt met deze opvallende vuilnisvangers het zwerfvuil te verminderen. In plaats van blikjes, chipzakjes en boterhammen in de berm te gooien, kunnen fietsers al fiet send hun vuilnis in de blik vanger werpen, (foto: Sander Scheperman) ZIE DE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT HOLTEN - De zondag van de Keunefeesten heeft een ander programma gekregen. Daarnaast introduceert de Keunefees- tencommissie sponsorfilmpjes en gaan de sponsorborden in de tent weg. Ook worden er tijdens het feest live beelden ge maakt, die te zien zijn op een groot videoscherm naast het podium. De Keunefeesten w orden dit jaar gehouden van 8 tot en met 11 september. Coen van Hoevelaak legt uit hoe de sponsorfilmpjes de borden in de tent gaan vervangen. ,.Met een filmploegje maken we video's bij sponsoren. Deze worden achter elkaar gemonteerd en doorlo pend getoond op een groot videoscherm, aan een zijkant van het podium". Eventueel is het volgens Coen ook mogelijk om alleen een logo voorbij te laten komen. Maar een filmpje is natuurlijk leuker. Het promotorbedrag blijft hetzelfde. In plaats van een bord, krijgt de sponsor een video van een minuut. „Ook is het mogelijk om extra 'zendtijd' in te kopen. Tot maximaal drie mi nuten". De filmpjes worden tijdens de pauzes getoond. Tijdens de optredens wordt het scherm gebruikt om opnamen in de zaal en van de band te maken. Hierdoor kunnen bezoekers achterin de tent ook meegenieten van wat er op het podium gebeurt. Het programma van de zondagmiddag is omgegooid. Eerst zou Jan Smit komen optreden, maar hij heeft die dag tv-opnamen in New York. Jan-Herman ten Velde: „We gaan nu een Regiotap- uitzending maken". Het gaat niet om een echte tv-uitzending, maar de rest is wel echt, zoals de presentatoren Willy Oosterhuis en Edwin van Hoevelaak. "Er komt een tap op het podium en ook de deure is aanwezig. Het straalt helemaal de sfeer uit zoals op televisie", geeft Jan-Herman aan. "Sponsoren hebben de moge lijkheid om aan de tap op het podium te gaan zitten". Naast een eigen optreden van de Regiotappers, ontvangt het duo Willy en Edwin enkele gasten. Zo komt de voormalige zanger van de Bos wachters, Hans Hulsebos, langs. Verder Jacques Herp, Marianne Weber en Arne Jansen. „Het programma begint al om 13.15 uur, dus kom op tijd", is het advies van Jan-Herman. De Regiotap is ook nog eens bijzonder, omdat Edwin van Hoevelaak stopt al presentator van dit RTV Oost-programma. "Voor Holten maakt hij een uitzondering". is het optreden van het TKK- Mar. Na het optreden van defensie vindt het 'normale' programma doorgang met de Kinder Run- Bike-Run voor leerlingen uit de groepen zes, zeven en acht van de Holtense basisscholen. Het startschot klinkt om 20.00 uur in het centrum van het dorp. De deelnemers zullen net als vorig jaar gebruik maken van het loopparcours van de triatlon en finishen op Smidsbelt. Andere sportievelingen kunnen een uur later starten voor de zwem-loop, een nieuw initiatief van de Stichting Triathlon Hol ten. De deelnemers zwemmen 500 meter in Recreatiebad Twenhaarsveld en lopen vervol gens circa vijf kilometer, waarna ook zij finishen op het Smids belt. Na de zwem-loop gaat het feestelijke gedeelte van de triat lon van start en kan het publiek zich op Smidsbelt uitleven met live-muziek en een optreden van Gerard Joling. (Lees verder op pagina 5) HOLTEN - Met een meting door burgemeester Bort Koelewijn, werd vorige week vrijdag 1 juli het officiële startsein gegeven van de nieuwbouw van Enkco óp industrieterrein Vletgaarsmaten. Het nieuwe pand van Enkco Holten wordt op een terrein van twee hectare gerealiseerd. De huidige vestigingen van Rijsscn cn Apeldoorn worden samengevoegd. Enkco is producent van vlees en vervangende producten. De nieuwbouw bestaat uit een verpakkingsbedrijf en een opslag- en distributiecentrum. Het nieuwbouwplan is tot stand ge komen in bouwteamverband, waarbij bouwbedrijf Roosdom Tijhuis Rijssen de wensen van Enkco heeft vertaald naar een bouwkundig ontwerp, Roosdom Tijhuis is tevens het uitvoerend bouwbedrijf. De nieuwbouw moet begin 2006 worden opgeleverd. Dan beschikt Enkco in Holten over twee vestigingen, (foto: Sander Scheperman) ESPELO - Druk aan het oefe nen, zijn de leden van de Splo- der Revue. Ook dit jaar willen ze, net als vorig jaar, een top- optreden neerzetten in de feesttent aan de Espelodijk. Zij openen om 20.00 uur het Sploder Feest, dat van vrijdag 8 tot en met zondag 10 juli duurt. Voorzitter van de School- en Volksfeestcommissie Espelo, Gerrit Lubbersen, hoopt vooral op de zaterdagavond veel bezoe kers uit de omgeving te mogen verwelkomen in de tent. .,We hebben dan de PPM Band en Black Light Drive-In Show er staan", geeft hij aan. „De PPM Band heeft ook in de feesttent van Hengevelde en Sint Isodo- rushoeve gespeeld en weet een goede show neer te zetten. Van top-40-werk tot klassieke mee zingers". Er wordt tegenwoordig streng gecontroleerd op verkoop van alcohol aan minderjarigen. Net geleden nog tijdens het Goorse Feest. Om aan de tap te kunnen checken of iemand wel drank mag kopen, wordt bij de ingang om legitimatie gevraagd. Hier worden armbandjes uitgereikt, waaraan kon worden afgelezen of iemand wel of geen drank Leden van de Sploder Revue zijn deze week druk aan het repeteren in de tent, zodat ze vrijdag een goed stuk neerzetten, (foto: Johan Bolink) Speel mee en win een reis voor twee personen naar Egypte zandsculptuur OMOJX HrT ÖUDÏ töYPT Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandsculptuurapeldoorn.nl mag kopen. Om een ludieke slag aan dit noodzakelijk kwaad te geven, dacht de feestcommissie aan een moderne jennekesmarkt. Gerrit: „Vroeger werd een jen nekesmarkt in Holten gehouden. Jongens en meisjes werden toen aan elkaar gekoppeld". Nu is het mogelijk om bij de muntenver- koop bandjes te krijgen met ver schillende kleuren. De kleur geeft aan wat de bedoeling is van de drager. Gerrit: ..Dat kan zijn: ik wil brommers kieken, ik wil zoepen en heken, ik ben geil of ik ben kleurenblind. Combi naties zijn ook mogelijk". De tweede dag van het feest be gint echter 's ochtends rond 9.30 uur al met de optocht. De wa gens stellen zich op de parallel weg tegenover de Bosschool op. Onder begeleiding van de Hol tense Muziekvereniging gaat de stoet daarna richting tent „We hebben dit jaar een extra prijs voor de vrienden- en vrien- dinnenclubs die een wagen bou wen", vertelt de voorzitter. „Zij kunnen een vat bier winnen". Hiermee hoopt de feestcommis sie de kwaliteit van de wagens te verhogen en volgens Gerrit gaat dat lukken. ..De competitie is groter geworden. Hadden we vo rig jaar zo'n dertien wagens. Nu zijn het er twintig". Daarnaast zijn er nog veel loopgroepen te bekijken. De kinderfeesten beginnen aan sluitend op de prijsuitreiking van de optocht, rond 11.00 uur. Verder is er die middag van 13.00 tot 17.00 uur een rommel markt en van 14.00 tot 16.00 uur volksspelen. "Eric Dollekamp van The Cherry's zorgt 's mid dags voor muziek in de tent". Volgens Gerrit is de zondag vooral een familiedag. Jong en oud is hier te vinden en de entree is nog gratis ook. „We beginnen om 11.00 uur met de brunch. Daarna hebben we vanaf 13.00 uur dweilorkest Pardoes dat al leen maar uit vrouwen bestaat". Een dweilband op de zondag bleek vorig jaar een grote hit. zodat dit onderdeel nu weer te rugkomt. Gewoon Jansen en Arne Jansen staan vanaf 15.00 uur op het po dium, om het feest compleet te maken. „Beiden hebben wel va ker met elkaar gespeeld, dus dat belooft wat", zegt Gerrit. „Arne Jansen hebben we enkele jaren terug ook in de tent gehad. We zeiden toen al dat we hem vaker moesten vragen". Voor de kinderen is er zondags buiten ook veel te doen: een draaimolen, zandbak, gemotori seerde skelters en een ballenbak. Een echte familiedag, dus. D« zonnige zomerweken Pagina 3 Op openbare plekken komen AED-apparaten te hangen. Zo kan meteen eerste hulp worden geboden bij een hartstilstand. Pagina 5 Het Interkerkelijk Recreatie- werk bestaat 40 jaar. Dit werd afgelopen zondag ge vierd met een reünie. Pagina 5 Het jongerenwerk krijgt straks een plek in de oude gymzaal aan de Tuinstraat. Elixer zal dit begeleiden. HOLTEN - Het Dorpsfeest met de kermis op Kalfster- mansweide wordt van dinsdag 26 tot en met zaterdag 30 juli gehouden. Naast de kermis en de partytent van carnavalsvereniging De Fienpreuvers, zijn nog vele an dere activiteiten. Zoals dinsdag smiddags kinderschminken. Woensdagavond is er touwtrek ken en Piet Piraat. Vrijdags zal Bouke een optreden geven. De zaterdag staat in het teken van Eurodag. Alle attracties kosten dan een euro. Na afloop is er live muziek in café 't Keuntje. Enkele buien mogelijk met on weer. Vrijdag regelmatig buien, afgewisseld door wat opklarin gen en nu en dan zon. Het wordt zo'n 19.0 a 20.0 graden. Zater dag ook nog enkele buien, de zon zal zich ook geregeld laten zien. Temperatuur wordt dan 20.0 a 21.0 graden. De zondag lijkt de beste dag van het week end te worden, er zijn perioden met zon afgewisseld door wol kenvelden. Met 23.0 a 24.0 gra den is het aangenaam zomer weer. WeermanFreddie Paalman HOLTEN - Het centrum plan voor de kom van Hol ten en het Verkeers Struc tuur Plan (VSP) worden donderdag 7 juli om 19.30 uur in Vosman gepresen teerd. Iedereen is welkom hierbij aanwezig te zijn. De meningen waren nogal verdeeld toen het VSP-plan vorig jaar werd gepresenteerd in het Holtense gemeentehuis. Ook in de daarop volgende discussies in de commissie en in de raad bleven de menigen verdeeld. HS Support heeft in die perio de een alternatieve oplossing gepresenteerd waarin niet al leen is gekeken naar verkeers problemen in het centrum maar waarin problemen in een breder toekomstperspectief zijn aangegeven. Een essen tieel onderdeel daarvan is de noordelijke parallelweg van de OAD-rotonde tot aan de Rijssenseweg. Een Maïsweg komt in die va riant niet voor. De commissie grondgebied heeft het college vorig jaar vervolgens gevraagd om een aanvullende studie naar rond en randwegen, waarbij ook de Maïsweg weer onderwerp van studie is. De vertaling van de studiere sultaten in het VSP-plan zul len donderdag aan de commis sie en aan de inwoners van Holten gepresenteerd worden. De resultaten vormen een be langrijke mijlpaal. De besluitvorming daarop zal bepalend zijn voor de toekom stige ontwikkeling van Hol ten. Na die presentatie is er gelegenheid, tot het stellen van vragen en wordt uitleg gege ven over de vervolgprocedure. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Dhr./mevr.: j Adres: Postcode: Geef dat ook eens J Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze ban voor j H""ens Nieuwblad op: het opgeven vaneen nieuwe übonnee\DhrJmsvr-: Adres: Inzenden aan: j Woonplaats: Holtens Nieuwsblad1 Postbus 692, Postcode: 7500 AR Enschede Telefoon: t.a.v. Service-afdeling1 r, 01 Bankrekening: j Handtekening: 1 €48,05 per jaar (betaalwijze, per acceptgiro) 1 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers; 0,95) im

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1