Dialectrockband Goed Goan neemt eigen live-album op Schieten op de vogel Medewerkers geven Thuiszorg goed cijfer Feestavond voor W Holten BI VNO Twente: complimenten aan gemeente Rijssen-Holten Tax-free winkelen bij Wedda Mei: zonnig en iets te nat Uitslagen Bergvliegers Veroorzaker aanrijding verzet zich bij arrestatie Midzomer Kunstfeest Jantje Beton Roefeldag Wille DeVille naar Lantaarn 'Ik wil brommers kieken' NBvP Dijkerhoek naar brandweer Fietstocht Zaagmolen Man klimt caravan binnen Gordelcontrole Optreden muziekgroep Fietstocht Open dag zorgboerderij Donderdag 23 juni 2005 Holtens Nieuwsblad Uitbater J. Smalbrugge van De Stadskelder biedt Holten BI een feestavond aan. J. Smalbrugge van de Stadskelder bood de spelers van Holten B1 begeleiders en ouders een feestavond aan in zijn partycentrum. Doordat Holten B1 op een verdiende derde plaats eindigde in de competitie nam J. Smalbrugge de gelegenheid te baat om zijn toe komstige doelgroep met hun ouders een kijkje te laten nemen in zijn uitgaansgelegenheid. Onder het genot van een drankje en hapje met bijpassende muziek werd het een heel gezellige avond waarbij de ouders ruimschoots de gelegenheid namen deze ac commodatie van dichtbij te bekijken. Tevens nam aanvoerder Tim Wissink van de gelegenheid gebruik om namens het team de leiders Erik Paalman. Dick Oolbekkink en trainer Dick Spenke- link te bedanken voor de voetbaltechnische begeleiding en voor zag de heren daarbij van een welbekend drankenpakket. De avond duurde nog tot in de late uurtjes tot volle tevredenheid van ouders en spelers. RUSSEN - Werkgeversorganisatie VNO-NCW Twente is te leurgesteld in de daadkracht en werking van veel Twentse ge meenten. Rijssen-Holten komt echter goed uit de bus. VNO-NCW Twente stuurde begin dit jaar naar veertien Twentse gemeentebesturen een brief met de vraag op welke wijze zij 25 procent vermindering van administratieve lasten wil realiseren. Slechts zes gemeenten reageerden op dc brief, waaronder dc ge meente Rijssen-Holten. Dc lauwe reactie op de brief is volgens de werkgeversorganisatie te meer teleurstellend omdat uit een in april gehouden enquête on der Twentse ondernemers bleek dat bijna driekwart van de onder vraagden vindt dat een gemeente vooral moet beschikken over daadkracht en communicatieve vaardigheden. Maar communice ren met gemeenten blijkt in de praktijk erg lastig. •In de brief stond vermeld dat, doorgerekend naar Twente, de ad ministratieve lasten ongeveer 7,45 miljoen euro bedroegen. In lijn met de doelstellingen van het kabinet, 25 procent vermindering van de administratieve lasten, werden gemeenten opgeroepen eenzelfde doelstelling te hanteren, zodat een substantiële lasten vermindering kan worden gerealiseerd. De werkgeversorganisatie vroeg de gemeente hoe zij dit willen bereiken en of zij eventueel een gemeentelijk project deregulering en ontbureaucratisering gaan opzetten. Ruim dc helft (58 procent) van de veertien Twentse gemeenten heeft nooit gereageerd en slechts zes gemeenten hebben een schriftelijke reactie gegeven. De gemiddelde afhandeling van de brieven was twee maanden. En dan ging het in de meeste gevallen om een bevestiging van ontvangst van de brief, maar geen reactie. Twee gemeentelijke fracties hebben contact gezocht, namelijk een fractie uit Rijssen-Holten en de gemeenteraadsfractie PPW uit Wierden. Slechts vier gemeenten (Tubbergen, Twenterand. Haaksbergen en Rijssen-Holten) hebben daadwerkelijk inhoudelijk gereageerd en zijn actief op het gebied van deregulering en ontbureaucratisering om de administratieve lasten voor het bedrijfsleven te reduceren. De gemeente Rijssen-Holten is al enige tijd bezig met het project Slimmer werken, waarin een aantal gemeentelijke werkprocessen wordt doorgelicht om verbeteringen te bewerkstelligen op hel ge bied van bedrijfsvoering en externe gerichtheid. De gemeenteraad van Rijssen-Holten ondersteunt dereguleringsactiviteiten, onder andere door het op de website opnemen van een digitaal meldpunt regelgeving, waar burgers en bedrijven kunnen aangeven welke regels moeten worden aangepakt. HOLTEN - DA-drogisterij Wedda geeft donderdag 23, vrij dag 24 en zaterdag 25 juni fikse korting. Klanten mogen een grote papieren zak vullen met producten. Hierop wordt bij de kassa maar liefst 19 procent korting gegeven. Geneesmidde len, babyvoeding tot en met zes maanden, cadeaubonnen, fo to-/ film- en actieartikelen uitgezonderd. De gemiddelde maandtemperatuur in Holten was in mei 13.3 graden tegen 12.8 graden in Espelo, De Bilt noteerde 12.6 gra den, tegen 12.7 graden dit was vrijwel gelijk aan het langjarige gemiddelde. Mei ging warm van start. Direct op 1 mei werd het in Holten al 27.4 graden, in Espelo 27.1 graden, dit werd de eer ste zomerse dag van het seizoen. Van 5 tot en met 18 mei volg de een tijdvak met temperaturen beneden normaal. Op 5 mei, 60 jaar bevrijding, was het gelukkig de hele dag droog, zodat alle geplande activiteiten onder droge weersomstandigheden konden worden afgewerkt. Tijdens enkele nachten kwam het in dit tijd vak lokaal tot lichte vorst, de laatste op 18 mei. De laagste tem peratuur werd ook op 18 mei gemeten. Espelo noteerde 0.9 gra den in de hut en aan de grond -1.9 graden. In Holten kwam het net niet tot vorst aan de gïond. Aan het eind van de maand werd het op een aantal dagen fraai en zeer warm weer. In totaal wer den in Holten uiteindelijk vijf zomerse dagen genoteerd tegen drie dagen normaal. Het Beusebergs Voorjaarsfeest, 27 mei, verliep tropisch warm rfiet maar liefst 31.7 graden in Holten. Es pelo noteerde 31.4 graden als maximum. Dit was tevens ook de hoogste temperatuur van de maand en tevens de enige tropische dag in Holten. Het aantal warme dagen bedroeg in Holten elf te gen negen normaal. Gemiddeld over het land viel 56.0 tegen 57 normaal. Deze keer was het oosten van ons land hel natst. Het maandtotaal neerslag bedroeg in Holten 75.8 mm, in Dijkerhoek 67.0 mm in Espelo 64.0 mm en Rijssen kwam aan 77.0 mm. De Bilt kreeg maar 54.0 mm. Bij Hennie van Coeverden in de Beus- eberg viel ook veel neerslag met 95.0 mm dc natste van dc buurtschappen, tegen 62.0 mm. De meeste neerslag was voor Twente weggelegd met 104.0 mm, tegen normaal 62.0 mm. Op 2 als op 3 mei trokken actieve buiencomplexen vergezeld van frequent onweer over ons land. Holten noteerde drie onweersda- gen over de maand. Hier viel het met de neerslag mee. Holten 5.0 mm, Espelo met maar liefst 10.3 mm ving de meeste neer slag op, Dijkerhoek maar 5.5 mm op zo'n korte afstand en de Beuseberg kreeg 9.0 mm. Ook op 21 mei was het raak met regen van betekenis: Beuseberg 14.5 mm. Holten 12.2 mm. in Rijssen bij Arjan 13.0 mm en Espelo kreeg 9.3 mm. Het aantal uren zon neschijn was met gemiddeld over het land 226 uren, tegen nor maal 209 uren, aan de zonnige kant. In De Bilt werden 221 zon- uren geregistreerd tegen normaal 204 uren. Ondanks dat er veel zon was kwamen er weinig zomerse temperaturen voor dat was toch wel jammer. En zo kregen we niet een fantastische mei maand waar we met ze allen zo op gehoopt hadden. Weerman, Freddie Paalman HOLTEN - De dialectrock band Goed Goan neemt zater dag 9 juli een live cd op in de zaal van dorpshuis Ons Huus MORL1NCOURT - Een week na de nationale vlucht Le Mans stond er voor de duiven van de Bergvliegers weer een midfondvlucht op het pro gramma. De losplaats was deze keer het Franse Morlincourt (384 kilo meter). Het weer was eerst nog niet echt geweldig in België maar toch konden om 8.30 uur de duiven worden gelost. Met een wind uit noordelijke richtingen was de snelheid niet hoog. Van de 184 duiven van de Bergvliegers wist J.G. van Wer ven de eerste twee plaatsen voor zich op te eisen. De eerste duif werd om 14.26.50 uur geklokt wat een snelheid opleverde van 64.6 kilometer per uur. Een kwart van de duiven was 33 mi nuten later terug. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-2 J.G. van Werven, 3 G. Jurjens, 4 J.G.J. Wiggers, 5-8-10 A. Kaspers, 6 A. v.d. Heide, 7 H. Jansen, 9 J.G. Jansen. in Beemte, bij Apeldoorn. Drummer/ zanger Jerry Hut ten uit Holten maakt deel uit van Goed Goan, die naar eigen zeggen rockmuziek veur jong en old maakt. Deze avond is een unieke moge lijkheid voor het publiek om ge tuige te zijn van deze opnames. Naast het repertoire op de cd worden ook bekende nummers van het vorige album As de brandweer tert gehore worden gebracht, alsmede diverse co vers van onder andere Normaal, Status Quo en ZZ-Top. Goed Goan bestaat naast Jerry Hutten uit Peter Visser (zang) uit Zutphen. Martin Hoek (gi taar/ zang) uit Apeldoorn, Ger- win Beuving (slagwerk/ gitaar) uit Ommen en Ronald Klein Bramel (basgitaar) uit Hengelo, Gelderland. Dit jaar bestaat de band precies tien jaar en mede ter gelegenheid hiervan, wordt de live cd opgenomen. Vanaf 1995 is Goed Goan bezig aan de weg te timmeren en heeft inmiddels brede naamsbekend heid verworven van Groningen tot Limburg. Vele cafés, zalen, festivals, feesttenten en evene menten worden bezocht en op geluisterd met de opzwepende en melodieuze rockmuziek in licht dialect. Inmiddels is de band steeds drukker in de weer en speelt regelmatiger op grotere locaties. Al deze jaren is prak tisch al het geld wat verdiend is, De leden \an de band Goed Goan met rechtsonder de Holtense drummer Jerrv Hutten. geïnvesteerd in de band waar mee onder meer apparatuur werd aangeschaft, diverse cd's werden opgenomen en een fraaie touringcar van de band werd betaald. Wie geïnteresseerd is om de op names zaterdag 9 juli mee te ma ken kan kaarten aanschaffen via de website van Goed Goan: www.goedgoan.nl, of via het voorverkoopadres dorpshuis Ons Huus/ café Le Foyer aan de Beemterweg in Beemte. De en treeprijs tijdens de voorverkoop bedraagt 6 euro en aan de zaal 7,50 euro. Het is tevens mogelijk om op deze avond het album tegen een gereduceerd tarief op voorinte kening aan te schaffen. Het is de bedoeling dat dit album rond ok tober wordt uitgebracht en wel licht ondersteund wordt met een single (en mogelijk een video clip waarvoor op deze avond ook opnames gemaakt worden.) DIJKERHOEK - Als aanloop naar het Diekerhookse Fees hield schietvereniging De Zaagmolen afgelopen zater dagavond het vogelschieten. Bij schitterend weer werd een leuke strijd geleverd om de de len van de vogel. Op hetzelfde moment dat de se nioren de strijd aangaan met een vuurbuks op een houten vogel, werd er bij de jeugd (12 tot 18 jaar) geschoten met de luchtbuks op een vogel van kunststof. Er deden 78 senioren 66 heren en 12 dames) en 19 junioren (13 jongens en 6 meisjes) mee in de strijd. Bij de senioren werd de strijd geopend door de schuttersko- ning van vorig jaar: Wilco Paal man. Na het zestiende schot, ge vuurd door Bennie van Eldik, viel de kop. Gert Hendrik Ren- sen legde beslag op de staart. De linkervleugel was voor Erik Meilink (75e) en de rechtervleu gel voor Gerard Paalman (97e). Na een tijd op de romp gescho ten te hebben, was het vanaf het 200ste schot echt spannend. Na menig 'oeoeoeh' en 'aaah' viel na het 225e schot van Herbert Tee- selink de romp, en mocht hij zich de nieuwe schutterskoning van Dijkerhoek noemen. Bij de jeugd was de strijd niet minder spannend. Na het ope ningsschot van schuttersprins Bart Notebooni, schoot Martijn Paalman gelijk de kop er af (tweede). Het was bij het 26e schot door Jeroen Tempelman dat de staart viel. De linkervleugel was voor Mark Berends (28e) en de rechtervleu gel voor Gerben Paalman (31e). De romp viel na het 106e schot, geschoten door Marlijn Bron- ninkreef, de dijkerhoekse schut- tersprinses voor 2005. Na de felicitaties werden binnen de prijzen uitgereikt en de schut terskoning en schuttersprinses gekroond. (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Thuiszorg Noord West Twente is als werkgever door haar medewerkers be oordeeld met een gemiddeld rapportcijfer van 7,5. Dat was het resultaat van het onder deel Medewerkerraadpleging van het benchmarkonderzoek 2004 (een vergelijkend onder zoek) binnen de thuiszorg. Het onderzoek vond eind 2004/ be gin 2005 plaats en de uitkom sten ervan zijn begin mei be kend gemaakt. In vergelijking met andere thuiszorginstellingen (leden van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg) scoort Thuis zorg Noord West Twente bo ven gemiddeld aangezien het HOLTEN - Om nog onduide lijke reden reed een automobi list afgelopen zondag 19 juni rond 20.00 uur met zijn auto in de sloot. Na de aanrijding was de man samen met een vrouw die bij hem in de auto zat, weggelopen. Even later werd de bestuurder, een zestigjarige Holtenaar, in zijn woning aangetroffen. Hier werd hem medegedeeld dat hij werd aangehouden voor het verlaten van een plaats van een ongeval. Met de grootst mogelij ke moeite kon de man worden meegenomen naar het bureau waarbij hij zich hevig verzette. Aan het bureau wees de adem analyse 0,75 promille uit. Een huisarts heeft nog even naar de verwondingen gekeken die hij bij de aanrijding had opgelo pen. Maar deze waren oppervlakkig en hoefden niet te worden be handeld. De man werd voor de rest van de nacht aan het bureau opgesloten. gemiddelde een 7,3 betrof. Van de 81 deelnemende bedrijven bezet Thuiszorg Noord West Twente daarmee een 15e plaats. Op 11 van de 26 gemeten waar den scoort Thuiszorg Noord West Twente onder andere op vallend veel beter dan de overi ge deelnemende instellingen. Dit betrof onder andere vraag gerichte zorg, kwaliteit zorg clienten, steun collega's, actief leergedrag, betrokkenheid bij organisatie, werkplezier, roos ter/ planning, gezondheid en ontplooiing. In vergelijking met het onderzoek naar de te vredenheid in 2002 is er sprake van een vooruitgang, toen was de tevredenheid van de medp- werkers over het werkgever schap een 7.3. Op vele onder delen is de organisatie zelfs op- BATHMEN - Er wordt een grote Midzomer Kunstfeest in Bathmen gehouden op zater dag 25 en zondag 26 juni met als thema: water. De Holtense kunstenares Sophia de Vries heeft speciaal voor de ze gelegenheid een kunstwerk vervaardigd van metaal dat bui ten in de tuin van landgoed de Beekhof geëxposeerd zal wor den. merkelijk vooruit gegaan ten opzicht van de rapportage in 2002. Ten opzichte van 2 jaar geleden scoort Thuiszorg Noord West Twente opvallend beter op de volgende onderde len: feedback, motiverend lei derschap en betrokkenheid bij de organisatie. Van de 1450 medewerkers binnen de organi satie hebben er 728 het enquê teformulier ingevuld en terug gestuurd. Het responspercenta- ge is daarmee gestegen van 43 procent in 2002 naar 51 procent in 2004, terwijl het landelijk gemiddelde iets meer dan 48 procent was. (Vervolg van voorpagina) HOLTEN - De naam Roefel dag komt van het Belgische woord 'roefelen' dat snuffelen of ontdekken betekent. Het project is een initiatief van Jantje Beton, gesteund door de Stichting Centraal Fonds RVVZ. Op de Jantje Beton Roefeldag oriënteren kinderen zich op een leuke baan in de toekomst en be kijken op een actieve manier wat ze later allemaal zouden kunnen worden. Elk jaar gaan in hon derd Nederlandse gemeenten zo'n 30 duizend kinderen van 7 tot 12 jaar op stap bij meer dan vierduizend bedrijven, instellin gen en verenigingen om een kijkje te nemen in de wereld van de werkende mens. Jantje Beton wil dat alle kinde ren in Nederland de kans krijgen zich op een goede en speelse manier te ontwikkelen. De Jantje Beton Roefeldag levert hieraan een belangrijke bijdrage. De kin deren denken niet alleen na over wat ze later willen worden, maar mogen het tijdens de Roefeldag ook echt uitproberen. In de loop van de jaren is de Roefeldag dan ook uitgegroeid tot een succes volle formule, waarin de oriënta tie op werk en toekomst voor kinderen centraal staat. HELLENDOORN - Willy De Ville geeft zondag 17 juli een last-minute show in het Hel- lendoornse De Lantaarn. Deze wereldartiest was al eerder te gast in Hellendoorn en hij komt opnieuw met zijn voltalli ge band. Een unieke kans om Willy DeVille in zo'n intieme setting te kunnen zien. De voorverkoop voor dit concert start vrijdag 17 juni om 12.00 uur bij de bekende regionale adressen. Het concert begint om 20.00 uur en de zaal gaat 19.00 uur open. ESPELO - Tijdens de School- en Volksfeesten in Espelo. za terdagavond 9 juli. kunnen bezoekers met een polsbandje zien wat de intentie is van de medebezoekers. In navolging van een Hengelose discotheek hebben de Sploders bedacht dit systeem toe te passen tijdens het optreden van de PPM Band. De zaterdagavond trekt veelal publiek uit de wijde omgeving. Vroeger werden er her en der in dorpen zogenaamde jennekes- markten gehouden. Boerenknechten werden dan gekoppeld aan een meid. De Feestcommissie uit Espelo heeft als uitgangspunt dat dit systeem een ludieke inslag moet hebben en heeft geko zen voor vier verschillende kleuren armbandjes. Elke kleur staat voor een bepaald thema. Thema's zijn: "Ik wil brommers kie ken", "Ik wil zoepen en hoken", "Ik wil scoren" en "Ik ben kleu renblind". Een combinatie van thema's is natuurlijk ook moge- 1 ij k Deelname is uiteraard vrijwillig. Niemand is verplicht zo'n arm bandje te dragen. De bandjes zijn te verkrijgen bij de muntenbar in de tent. DIJKERHOEK - Onlangs ver telden de dames Heyda en Heyenk bij de vrouwenvereni ging Dijkerhoek over hun werk bij de vrijwillige brand weer. Als vervolg komt een bezoek aan de kazerne en worden de voertuigen bezichtigd tijdens de fïetsexcursiequiztocht die. als afsluiting van het seizoen, ge houden wordt op dinsdag 5 juli. De excursie begint om 20.00 uur. Vertrek bij Het Bonte Paard om 19.15 uur. DIJKERHOEK - Schietver eniging Zaagmolen Dijker hoek houdt zondagmiddag 3 juli voor haar leden een fiets- puzzeltocht. Er zal tussen 12.00 en 13.00 uur gestart worden bij gebouw Bethanië. Opgeven kan via e-mail bij Ger- rit Stevens, gerstenat^/ wxs.nl of telefonisch bij M. ten Wolthuis, telefoon 0548-681930. HOLTEN - Op camping De Zuurberg aan de Evertjesweg klom zondag om 21.50 uur een man via het dakluik een cara van naar binnen. De politie trof een 25-jarige etende Holtenaar aan die ver klaarde dat hij in de caravan mocht zijn van de eigenaar. Navraag leerde echter dat dit niet het geval was. De man werd aangehouden en overgebracht naar het bureau waar hij werd opgesloten. HOLTEN - De politie contro leerde dinsdag 14 juni in de middaguren op gordelgebruik op diverse locaties in Holten en Rijssen. In totaal werden 39 automobilis ten gecontroleerd. Daarvan droegen er vijf geen gordel. BATHMEN - Een citer-mu ziekgroep /al zondag 26 juni tussen 14.00 en 16.00 uur een doorlopend optreden geven bij Bakker aan de Apenhuizeren- kweg 2 in Bathmen. Deze groep van ongeveer vijf tien personen speelt onder meer Oostenrijkse volksmuziek. Dc toegang is gratis BATHMEN - Supportersver eniging ABS houdt zondag 26 juni rond Bathmen een toer fietstocht. Er kan worden ge kozen uit een route van 25 ki lometer en 45 kilometer. De fietstocht start tussen 11.00 en 13.00 uur vanaf café Braak- hekke, Schoolstraat 8 in Bath men. De kosten bedragen voor vol wassenen 3 euro en voor kinde ren tot en met twaalf jaar 1,50 euro. BATHMEN - Zorgboerderij VVillemink aan de Oude Post weg (tweede boerderij rechts) in Bathmen houdt zaterdag 25 juni van 10.00 tot 16.00 uur open dag. Een zorgboerderij is een agra risch bedrijf dat deelnemers met een verstandelijke beper king. cliënten met een psychi sche hulpvraag, probleemjon geren, mensen met een burn out, dementerende ouderen of andere personen met een zorg of hulpvraag, een dagbeste ding. arbeidstraining of bege leide werkplek biedt. Zorgboerderij Willemink is een van de 113 landbouw- en zorgcombinaties die het bedrijf op 25 juni open stelt voor pu bliek. Een leuke kans om zo'n bedrijf van dichtbij te zien. Bovendien kan men van deel nemers zelf horen hoe het is om op een zorgboerderij te werken. Voor meer informatie: Wim en Hanneke Willemink, telefoon 0570-540207.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5