Dorperdijk krijgt geen fietsstroken 'Het is ontzettend gaaf om hieraan mee te doen' 7a m Holtens Nieuwsblad Proeven aan werken bij bedrijven Rabo betaalt aanzet reportage wagen 350 Gemeenteambtenaren oefenen druk voor triatlon In dit nummer Hagepreek Van der Meiden over een blijmoedige reis Thrillers en detectives staan centraal in bieb L Weerbericht dit weekend rijs- toppers van Gemeente gaat brieven eerder beantwoorden mm Holtens Nieuwsblad Donderdag 23 juni 2005 Redactie: 0548 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - Langs de Dorperdijk worden fietssuggestiestroken aangebracht en geen fietsstro ken. Op de Dorperdijk, Broek- weg, Doorlopende Dijk, Oude Stationsweg en Hessenweg wordt een maximumsnelheid ingesteld van 60 km per uur. Dat is het besluit dat burge meester en wethouders ten aanzien van de herinrichting van de Dorperdijk genomen hebben. Het reconstructieplan voor de Dorperdijk lag vier weken ter in zage en in die tijd kwamen er vijf reacties binnen. Uit de reacties bleek dat men vond dat er te veel plateaus aan gelegd werden in een wegvak van ruim drie kilometer en men verzocht om op de kruispunten voorrang te regelen. De in spraakreacties hebben niet ge leid tot wijziging van het plan. Naar aanleiding van de discussie in de commissie Grondgebied heeft de gemeente nog eens be zien of er faciliteiten geboden moeten worden voor het laden en lossen van vee op de Dorper dijk. De discussie spitste zich toe op de vraag of er wel of geen for mele fietststroken met fietssym- bolen moesten worden gereali seerd. Op fietsstroken met fiets- symbolen mag de automobilist namelijk niet stoppen. En aange zien er langs de Dorperdijk wei den liggen met vee zal er af en toe toch gestopt moeten worden. Het college had al toegezegd dat HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet aan de Larense- weg 106 hield ds. Anne van der Meiden afgelopen zon dag een hagepreek. Zo'n ze ventig belangstellenden kwamen langs om te luiste ren naar de preek over een blijmoedige reis. Onder een wuivende boom genoten ze van een mooie preek in het dialect. Het thema kon worden gezien als een va kantie, maar in overdrachtelij ke zin öbk als het leven zelf. Dat mensen zich het leven soms moeilijk maakt voor zichzelf en anderen. De landelijke sfeer kwam goed tot z'n recht doordat een koe met net geboren kalf ach ter de dominee liepen en er verder enkele ganzen lang- swaggelden. Na de preek ontstond een pret tige gewijde sfeer en werd on der het genot van een kopje koffie nagepraat. Het is de bedoeling om vol gend jaar de hagepreek een week eerder te houden. Nu viel het precies met vaderdag, waardoor velen thuis bleven om vader in het zonnetje te zetten. Ondertussen is het de vijfde keer dat er een hagepreek wordt gehouden bij boerderij Zorgvliet. Eerder werd het bij een andere boerderij gehou den, maar door een verbou wing moest de hagepreek ver huizen naar Zorgvliet. Daarna is het daar ook gebleven. (foto: Sander Scheperman) RUSSEN/ HOLTEN - "De duizend euro die we van de Rabobank hebben ontvangen is een aanzet tot het realiseren van een reportagewagen", geeft Henny Kuipers, voorzit ter van Radio 350 aan. De Rabobank deelde onlangs geld uit aan verschillende ver- HOLTEN - De thrillers en detectives staan deze maand in de bibliotheek in Holten in de schijnwerpers. Bovendien kunnen liefhebbers meedoen aan een spannende prijsvraag. Juni is traditiegetrouw de maand van het spannende boek. Niet al leen in de boekw inkels, maar ook in de bibliotheken. Elk jaar heeft de actie een ander thema. In 2005 is dat huisje, boompje, moord: verhalen over misdaad in eigen kring. Het mot to geeft aan dat veel misdaad tegen wil en dank juist in de relatio nele sfeer - familie, gezinsleden, buren en vrienden - plaatsvindt. In veel spannende boeken is dit ook aan de orde. De cadeaupocket In eigen kring, die bibliotheekbezoekers mogen meenemen zo lang de voorraad strekt, bevat tien leesfragmenten uit even zovele thrillers. Daarnaast kan de lezer meedoen aan een prijsvraag en zo kans maken op een luxe treinreis door het Verre Oosten. bijvoorbeeld verharding aange bracht zou worden op de opritjes naar de landbouwpercelen, zo dat men daar de auto neer kon zetten. Maar bij nader inzien vond de gemeente het verharden van de inritjes geen optie. 'Voer tuigen kunnen ook niet in de berm parkeren; de hele berm is daarvoor niet geschikt. Ook het gebruik van inritten brengt de nodige risico's met zich mee doordat vaak achter waarts de weg opgedraaid moet worden', aldus de gemeente. De gemeente informeerde nog even bij de Regio Twente: daar stond men positief ten aanzien van de fietssuggestiestroken. Ook de toegezegde bijdrage kwam niet in gevaar als de ge meente in plaats van de gebrui kelijke fietsstroken, langs de Dorperdijk fietssuggestiestroken HOLTEN - Het Roefelcomité Holten hield woensdag 22 juni Stichting Sociaal Cultureel Werk de jaarlijkse Roefeldag. Alle kinderen uit Holten uit de groepen 5 tot en met 8 van de basisscholen namen bij twee bedrijven en instellingen een kijkje achter de schermen. Burgemeester Bort Koelewijn zwaaide de kinderen uit vanaf het plein voor dorpshuis De Boschkamp. Dit jaar deden 63 bedrijven en instellingen uit Holten mee, waaronder enkele nieuwe. Het aantal kinderen dat ging roefelen was groter dan vorig jaar: dit jaar deden namelijk 315 kinderen mee, tegenover 280 kinderen vorig jaar. (Zie ook pagina 5.) (foto: Sander Scheperman) enigingen. Een daarvan was Ra dio 350. De lokale zender wil dit jaar nog een reportagewagen aanschaffen, zodat (grotere) evenementen op locatie opgeno men kunnen worden. Er is een speciaal projectplan gemaakt om de financiering rond te krijgen. "Die 1000 euro is een aanzet", aldus Kuipers. Holten - Vóór de start vraagt ze zich af wat haar heeft be zield om zich in te laten schrij ven. Maar eenmaal aan het zwemmen, fietsen en vooral lo pen door de straten van Hol ten weet gemeenteambtenaar Monique van de Maat het wel: de sfeer van de triatlon Holten is uniek. „Het is ontzettend gaaf om hieraan mee te doen. Vorig jaar stond ik door een rugblessure aan de kant, en dat vond ik maar niks", ver telt ze. Een team van de gemeente Rijs- sen-Holten doet zaterdag 16 juli mee aan de triatlon. Monique van de Maat (afdeling welzijn), Jan Beuving (grondbeheer), Bianca Dekker (front office) en Rick Tukker (ICT en archief) met als reserve Johan Mensink (welzijn) strijden mee in de be- drij vencompetitie. Daarbij worden de tijden van de teamleden bij elkaar opgeteld: ieder zwemt, fietst en loopt wel zijn of haar eigen triatlon. Aan de bedrijvencompetitie mogen alle sponsors van de triatlon meedoen. Eerder mochten er vijf teamleden meedoen, sinds vorig jaar vier. Dat betekende loten wie er af zou vallen en vandaar dat Mensink reserve staat. Monique van de Maat is ook wat haar werk betreft betrokken bij sport; ze heeft te maken met het gemeentelijk sportbeleid. Na de gemeentelijke herindeling maakte ze, als VIP, samen met seniorambtenaar Johan Mens ink, kennis met dit Holtens feno meen. ,,Het was absoluut een leuke dag, maar bij het zien van dat evenement wilden we maar één ding: trainen en volgend jaar zelf meedoen." Trainen vooraf moet, stelt ze, anders hoef je er niet aan te be ginnen. Van de Maat loopt meerdere malen per week. daar niet alleen aan het zwoe gen. En dat stuk over de Dorps straat. dan is het net of je vleu gels hebt. Als je daar stuk zit, ben je er zo overheen." Ze gaat proberen een leuke tijd neer te zetten. ..Ik ben als de dood dat ik als laatste eindig. Maar ik zorg er wel voor dat ik niet helemaal kapot over de streep kom, want ik wil de rest van de avond ook nog een beetje kunnen rondlopen." De ambtenaren zijn er klaar voor: laat de triatlon maar komen, (foto: Johan Bolink) zwemt eens in de week en an derhalve maand voor de triatlon haalt ze haar wielrennersfiets van stal om een paar keer de berg over te gaan. „Fietsen is mijn zwakke punt. Met name de overgang van fietsen naar lopen is bij mij altijd pet. Ik ben ook de langzaamste van het team", stelt ze vrolijk vast. „Jan Beuving is de beste triatleet van het team, hij zet altijd een mooie tijd neer. Bianca heeft ook altijd een goe de tijd. Zij is echt een sport vrouw, ze loopt marathons en is goed in wielrennen. Ze fietste de Alpe d'Huze op en wie dat doet, heeft met de Hol- terberg geen moeite. Rick kan best een goede tijd neerzetten, maar hij heeft dit jaar weinig tijd gehad om te trainen. Het is nog een verrassing hoe hij zich ont wikkelt", gaat Van de Maat haar teamleden langs. Niemand van het gemeentelijk team is super snel in zwemmen. Om daar toch iets aan te doen, zwemmen ze met de drie teamleden die in Holten op het gemeentehuis zit ten vrijdagmorgen om halfacht in Twenhaarsveld. Ze verwacht vooral dat het su- pergezellig is. „Dat is ook de re den dat ik meedoe. Het is een fantastisch evenement. Daar on derdeel van uitmaken heeft iets. En het trainen met elkaar is ook leuk." De eerste keer dat ze meedeed, was ze verbaasd dat mensen haar naam riepen om haar aan te moedigen. „Ik dacht iets van 'kennen ze me dan?', maar toen bleek dat eerder op de route ie mand op het rugnummer keek, de naam er bij zocht en die doorgaf. Zoiets is toch hartstik ke leuk. De hele route lang staan er men sen om je aan te moedigen, staan mensen klaar met een spons en water. Er staan mensen op de Diepe Hel om je dat laatste stuk- je door te praten. Dan ben je Speel mee en win een reis voor twee personen naar Egypte Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: www.zandsculptuurapeldoom.nl De Holtense Handelsvereni ging heeft afgelopen maan dag haar jaarlijkse feestdag gehouden. Pagina 5 Herbert Teeselink en Marlijn Bronninkreef zijn de win naars van het koningsschie- ten in Dijkerhoek. Pagina 7 Na weken zwoegen en span ning zijn de uitslagen be kend. De geslaagden van SG De Waerdenborch op een rij Een enkele regen- of onweers bui. Vrijdag is het ook nog warm, met een zuidelijke stroming wordt het dan 26.0 a 28.0 gra den, verder zijn er perioden met zon. Later op de dag en in de avond kans op enkele buien met onweer. Zaterdag kan er ook nog een en kele bui vallen, de zon zal ziel: geregeld laten zien. Tempera tuur wordt dan zo'n 23.0 tot 24.0 graden: aangenaam dus. Zondag maken we ook kans op een bui, temperatuur dan 20.0 tot 22.0 graden. Weerman, Freddie Paalman ▼▼r Zie elders in deze krant huiskranten HOLTEN - De gemeente doet haar best de klachten over de postafhandeling, het afhandelen van de brieven die bij de gemeente binnen komen, te verminderen. Een jaar geleden werd door studenten van de Bestuursaca- demie een onderzoek gehou den en tijdens.dat onderzoek kwamen gemiddeld vier klachten per week binnen over de afhandeling van de post. De gemeente stelde zich toen als doel om binnen een jaar de klachten over de afhandeling van de binnengekomen brie ven terug te brengen tot maxi maal twee klachten per maand. De verhoogde aan dacht voor de aflevering van de post leidde in de. tweede helft van vorig jaar tot een da lend klachtenaantal: er kwa men gemiddeld minder dan twee klachten per week bin nen. Maar dit voorjaar ver toont het aantal klachten weer een stijgende lijn met gemid deld 2,7 klachten per week. Dat beeld kwam ook naar vo ren uit het klanttevredenheids- onderzoek, waar de gemeente op afdoening van brieven bleef steken op 5,5. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! J Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! Telefoon: bon; j Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens .\ieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee', Dhr ./mevr.: Adres: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad! Woonplaats: Postbus 692.Postcode: 7500 AR Enschedeyeiefoon- t.a.v. Service-afdeling Bankrekening: Handtekening: 48.05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) 56

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1