Speciale cursus voor beginnende automobilisten Brasserie en bowlingbaan ook leuk voor Holtenaren v 1 T£ Holtens Nieuwsblad Klimmen en skelteren en dan de jungle Geen appartementen aan de Dorpsstraat Bungalowpark Landal Twenhaarsveld continu proces In dit nummer... 60-jarige HMV blaast muziekkoepel nieuw leven in Schapen scheren en letters zoeken bij Dondertman Verschil Holten en Rijssen Weekend weer N0ABERS.HIER0PAN! Zwemvierdaagse niet alleen voor 'waterratten' Holtens Nieuwsblad Donderdags juni 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Wofters.h!ieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46.40 losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - 'Je leert pas écht au torijden als je eenmaal je rij bewijs hebt gehaald.' Wie voor het eerst in de auto stapt zonder rij-instructeur naast zich. ontdekt pas wat autorij den is. Men mist nog ervaring en merkt dat de praktijk soms heel anders is dan tijdens de rijlessen ge leerd werd. Onder jonge, oner varen automobilisten vallen pro centueel de meeste doden in het verkeer. In Overijssel is een spe ciale doorstartcursus opgezet, waaraan nieuwe automobilisten, die pas hun rijbewijs hebben ge haald, extra voordelig kunnen meedoen. Deze cursus is opge zet door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid in Overijssel (ROVO) en 3VO. Dankzij finan ciële steun van de provincie Overijssel, Regio Twente en verschillende gemeenten krijgt de deelnemer een flinke korting op de cursusprijs. Normaal zou deze 140 euro kosten, maar de deelnemer betaalt 58 euro. In de gemeente Rijssen-Holten ver zorgen Verkeersschool Te Mor- HOLTEN - Voor het eerst na lange tijd werd de mu ziekkoepel weer gebruikt waar die eigenlijk voor be doeld is, als podium van een muzikaal optreden. Omdat de Holtense muziekvereni ging HMV zestig jaar be staat, gaf de Twentse Poli- tiekapel donderdag 2 juni een optreden. De Politiekapel paste maar net in de door vandalen geha vende muziekkoepel. Het was passen en meten om alle le den een plekje te geven. Het was een gevarieerd con cert. Op het plein stonden drie rijen dik tuinstoelen op gesteld met daarachter staand publiek en een, enkeling leu nend op een fiets. In een par tytent bij de kringloopwinkel van HMV werd koffie ge schonken, zodat bezoekers nippend aan een bekertje konden genieten van de mu ziek.. De lelijke gaten in het pla fond van de muziekkoepel deden daar geen afbreuk aan. Een surveillerend politiebusje kwam halverwege polshoogte nemen op Kalfstermanswei- de. De twee agenten contro leerden met eigen oren of hun collega's wel maat wisten te houden. Daar bleken ze geen moeite mee te hebben, gezien de goede reacties van het pu bliek. Op het jubileumpro gramma van HMV staat voor zaterdagavond 18 juni op Kalfstermansweide een op treden van de KSW Nijver dal. De toegang is gratis, (fo to: Johan Bolink) HOLTEN - Burgemeester en wethouders willen geen mede werking verlenen aan de bouw van tien appartementen en een parkeergarage op de percelen Dorpsstraat 60. 62 en 64. Het gaat om een complex met een hoogte van drie bouwlagen, met twee grotere appartementen op de bovenste verdieping. De parkeergarage onder het gebouw biedt ruimte aan vijftien par keerplaatsen, een aantal bergin gen voor de bewoners en een lift. De entree van de parkeerga rage is aan de kant van de Kei- zersweg. Het college vindt dat het princi peverzoek niet past binnen het bestemmingsplan dat in dat ge bied geldt en ook niet binnen de stedenbouwkundige contouren. De gemeente werkt momenteel aan de structuurvisie Holten Kom. Voor het centrum en met name de Dorpsstraat wordt een aan trekkelijk beeld nagestreefd, waarin het dorpse element be langrijk is. Daar passen volgens het college geen hogere gebouwen bij. Vol gens de gemeente wist de indie ner van het plan datde structuur visie op komst is en is meege deeld dat hij beter de structuur visie afkon wachten. HOLTEN/ESPELO -Kinderboerderij Dondertman heeft za terdag 11 juni bij het Nationale Kinderboerderijenweckend een boeiend programma. Om te beginnen is er het jaarlijkse schapen scheren. Tussen 13.00 en 17.00 uur kan jong en oud zien hoe ongeveer dertig schapen op vakkundige wijze van hun wollen jas worden ontdaan. Ter omlijsting heeft een groepje studenten Dierverzor ging van het AOC Twello een leuke spelmiddag opgezet met een keur aan activiteiten die om 13.30 uur van start gaan. Op de eer ste plaats een attractieve lctterspeurtocht. Op het terrein van de kinderboerderij moeten de kinderen daarvoor schaapjes zoeken. Elk schaapje heeft een letter. Samen vormen die letters een voor trouwe Dondertman-bezoekers bekend woord. Kinderen kunnen zich laten schminken. Het Wereldnatuurfonds is vertegenwoor digd met een grabbelton en wordt er voorgelezen voor de klein tjes. Er is een demonstratie wol spinnen en de Dierenambulance is aanwezig. Info: www.kb-dondertman.nl. sche, telefoon (0548) 516398 en Auto- en motorrijschool Twen te, telefoon (0548) 543422 deze cursus. Belangstellenden kun nen voor informatie terecht bij een van bovenstaande rijschool houders. De cursus bestaat uit drie delen. Het begint met het uitwisselen van de eerste rijervaringen. Wat maak je mee in het verkeer en wat vind je lastig? Daama maakt de cursist met drie medecursis ten een autorit, waarbij iedere deelnemer één uur rijdt. De rij- instructeur is tijdens de rit ge woon passagier en geen rij-in structeur. De rit is dan ook niet bedoeld als rijles, maar om el- kaars rijgedrag te beoordelen. Het meest spectaculaire onder deel van de cursus is een trai ning op een instructiebaan van een Verkeersveiligheidscen- trum. De cursist leert van alles over onder meer uitwijkmanoeu vres, remtechnieken en extreme verkeerssituaties. De informatie is ook te vinden op de site www.jongeautomobi- listen.nl HOLTEN - Jongerenjeugddag van Rooms-Katholieke, Hervormde en Gereformeerd kerk, de gezamenlijke kerken willen hiermee aan geven dat het om basisschooljeugd gaat. De jeugd bij Irene ging het alleen maar om het plezier afgelopen zaterdag en dat was volop was er volop. Zo'n 160 kinderen waren buiten en vooral binnen bezig. Met kleding en decors en schminken voor de musical. In groepjes werd vol overgave geoefend. De dag werd besloten met de opvoering van de musical De Leeuwenkoning, de rode draad door de gehe le dag. Het spektakel werd gadegeslagen door opgetogen ouders, familie en vriendjes. Over twee jaar komt het vervolg .(foto: Sander Scheperman) HOLTEN - Martin Bes is nu een dik jaar manager van bun galowpark Landal Twen haarsveld. Hij volgde maan dag 10 mei 2004 Johan van Dam op, die toen naar een an der Landal-park ging en on dertussen een eigen bungalow park beheert. Martin is blij met de overstap van hotelier in het drukke westen naar bun- galowparkmanager in het ge moedelijke Holten. De 39-jarige Martin groeide op in Utrecht. Hij volgde de hotel school en ging daarna voor een half jaar werken als skileraar. Hij Icon aan de slag in vijfster renhotels in Utrecht, Antwerpen. Londen, Dublin en Amsterdam. "Ik was operationeel manager in het Amsterdamse Novotel en werkte als directeur in het Best Western Hotel in Lagevuurse", vertelt hij. Martin zag de vacature voor Holten en dat leek hem wel wat. "Het gemoedelijke trekt me erg. Dat gehaaste hoeft voor mij niet zo", geeft hij aan "Hier heb ik 48 hectare grond en vele bunga lows. Dat is spannender dan de vier muren van een hotel". Het werk in Landal is volgens hem ook heel anders, alhoewel het wel raakvlakken heeft met zijn vorige standplaats. "Hier werk je voor honderd procent met toeristen, terwijl dat in een hotel niet zo is. Alleen in het weekend waren het vakantiegan gers. Doordeweeks kwamen vooral zakenmensen overnach ten". "Hier in het bungalowpark is het een continu proces met pieken en dalen". De pieken zitten vol gens Martin op de vrijdag en maandag, wanneer het wissel dag is. Gasten komen en anderen gaan weer naar huis. "Dan hoort het bij de ingang schoon te zijn, want gasten moeten meteen een goede indruk krijgen. Verder moeten bungalows er netjes uit zien". Omdat Martin vorig jaar nog in bekijken op een breedbeeld-tv, dan wil je tijdens je vakantie niet een stapje terug hoeven te doen. Mensen zijn thuis steeds meer luxe gewend en dan verwachten ze dat op hun vakantieadres ook". Dat vakantiegangers zeer tevre den over het park zijn, werd on langs weer duidelijk. Martin: "Landal GreenParks houdt con tinu enquêtes onder de gasten. Zij mogen invullen wat ze van het park vinden. En weer werd Landal Twenhaarsveld gekozen tot het schoonste park van Land al. Ook de schoonmakers van het park kregen een prijs". Wie meer informatie wil over het park kan bellen met de re ceptie, telefoon: 0548-361458. Martin Bes heeft nog veel plannen met Twenhaarsveld. (foto: Johan Bolink) Amsterdam woonde, reed hij eerst heen en weer van Holten naar Amsterdam. Dit bleek toch niet zo'n succes. "Door de files en lange reistijd, ben je dagelijks toch lang onderweg. Daarnaast is het niet goed dat je voor het park alleen maar van 9.00 tot 17.00 uur beschikbaar bent". Hij koos er daarom voor zelf op het park in een bungalow te gaan lo geren. "Je zit er dan middenin en komt in aanraking met alle fac toren van het park. Ook de men sen zelf leer je veel beter ken nen". Nu woont hij met zijn vriendin in Arnhem en dat is volgens hem goed te doen. Landal Twenhaarsveld heeft kortgeleden nieuwe huisjes aan de rand van het park gebouwd. Het gaat om woonboerderijach tige bungalows. Vooral mensen met een hogere standaard maken hier gebruik van. Dit bleek ook in het gebruik van het restaurant op het park. "Deze nieuwe gasten voelden zich er niet echt thuis en bleven weg. Daarom heb ik het intern laten verbouwen, waardoor het nu een veel beter aanzien heeft. Het is omgedoopt tot een Timbers brasserie. Dat is een bepaalde stijl die Landal hanteert. Niet te chique, maar ook niet gewoon tjes. Het zit er tussenin. De prij zen op de menukaart zijn echter onveranderd laag gebleven." Hij is erg blij met de interne veran dering. "We gaan binnenkort het terras nog aanpakken, zodat het mooi bij elkaar aansluit". Martin benadrukt dat de brasserie met bowlingbaan zeker niet alleen bedoeld is voor de gasten. Holte naren mogen net zo goed langs komen om er te dineren. Andere plannen die hij heeft, zijn een beter geheel maken van het binnen- en buitenzwembad op het park, verbeteren van de hoofdwegen op het park en de bereikbaarheid van de nieuwe bungalows. "Nu gaan de gasten buitenom langs en lijkt het net of ze ver van het park zitten, terw ijl dat helemaal niet zo is. De door gang over het park moet daarom beter, zodat ze zich bij het park voelen en eerder gebruik maken van de faciliteiten". Ook is het volgens Martin nodig om de huisjes wat luxer uit te voeren. "Als je thuis gewend bent om te Internetten, dvd's te Zie elders in deze krant. mm Pagina 3 Complete en gerestaureerde Nagelhoutcollectie tijdens kantooruren te bezichtigen in gemeentehuis Holten. Rondleiding: 0548-854516. Pagina 7 Holtense toneelclub COV werkt mee aan drie afleve ringen van een tv-serie van RTV-Oost. Een kijkje achter de schermen. Pagina 7 7 Drie verenigingen delen nieuw clubhuis. Opening za terdag. 10.30 uur, met bur gemeester Koelewijn. Holten - De gemeente Rijssen- Holten week qua stemgedrag niet af van de rest van Neder land. Van de 26.318 kiezers kwam 70,31 procent stemmen. Van die 18.417 stemmers waren er 4.548 ofwel 24,69 procent voor de Europese Grondwet en 13.869 is 75,31 procent tegen. Blanco stemden 87 kiezers. Opmerkelijk verschil was er tus sen de stemdistricten in de kern Rijssen en Holten. In de voor malige gemeente Holten met haar vijf stemdistricten was de verhouding 46,8 procent voor de Europese Grondwet en 53,2 pro cent tegen. De kern Rijssen scoorde 17,85 procent voor en 82,15 procent tegen. Koeler met geregeld zon, maar ook kans op buien. Vrijdag, za terdag en zondag wolkenvelden, opklaringen en zon. Het hoge- drukgebied trekt zich terug naar de oceaan. Vanuit het noorden nadert koude lucht; grotere kans op buien. Weerman. Freddie Paalman. Meer weer op pagina 3 Speel mee en win een reis voor twee personen naar Egypte zandsc ulptuur Park Berg&Bos Apeldoorn Lees hier alles over op: wwwzandsculptuurapeldoom.nl U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. SPAAR VOOR DE GRATIS NOABER RARTYTENT! Kijk voor de ocfievoorwaorden elders in deze krant. HOLTEN - In zwembad Twenhaarsveld werd in au gustus 1976 de eerste zwem vierdaagse gehouden. Sinds dien is geen jaar voorbij ge gaan zonder. Van maandag 20 tot en met vrijdag 24 juni kan dit keer gestart worden tussen 18.00 en 19.30 uur. De zwemvierdaagse is een evenement voor alle leeftijden en het gehele gezin. In voor gaande jaren varieerden de deelnemers in leeftijd van 5 tot vér boven de 70 jaar. Op vier van de vijf avonden moet steeds een afstand ge zwommen worden van 500 meter: twintig baantjes. Deel nemers van 10 jaar en jonger en 60 jaar en ouder mogen vol staan met 250 meter per avond: tien baantjes. Oudere deelnemers kunnen in overleg op een rustiger tijdstip. Dhr./mevr.: Adres: 1 Postcode:j Geef dat ook eens Woonplaats: aan een ander door! j 1 Telefoon: bon: Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor Holtens Nieuwblad op: het opgeven van een nieuwe abonnee Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan: j Holtens Nieuwsblad WoonPlaats: Postbus 692, J Postcode: 7500 AR Enschede lTe|efoon. t.a.v. Service-afdeling Bankrekening: j Handtekening: i 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) I (losse nummers: 0,95) Ol «g&

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1