PH pakt Meester veel prijzen op Knijff Toernooi Riolering buitengebied Schakers 1 sluiten af met overwinning Mountainbiketeam rijdt goede wedstrijd in Oss Dikkers Team sterk bij triatlon in Deventer Blauw Wit C3 kampioen Hockeymeisjes spelen debuut Sponsor W Holten F4 Slachtofferhulp zoekt nieuwe vrijwilligers Handbal naar beachtoernooi Swing Party Handbaldames eindigen zevende in Denemarken SportAgenda Uitslagen Bergvliegers Open dag hockeyclub Familietoernooi hockeyclub F-teams hockey Donderdag 26 mei 2005 Holtens Nieuwsblad HERWI Kunststof HOLTEN - Voor Blauw Wit C3 was het zaterdag 14 mei eindelijk zover. De (mogelijke) kampioenswedstrijd van Blauw Wit C3. Er moest op deze dag worden gespeeld tegen naaste concurrent DE- TO C2. Beide ploegen mochten bij winst in deze wedstrijd de kampioensvlag hijsen. Voorafgaand aan de wedstrijd was duide lijk de spanning te zien bij de spelers van C3. Gelukkig was hier in de wedstrijd niets van terug te zien. De eerste helft liet een ge- lijkopgaande strijd zien, waarbij Blauw Wit zich wel de betere kansen creëerde. Na ongeveer twintig minuten werd er uit een van deze kansen gescoord. Weliswaar moet gezegd worden dat het be slissende tikje gegeven werd door een speler van de gasten. Rust stand: 1-0. De tweede helft begon voor Blauw Wit voortvarend. Al na een paar minuten soleerde Wout door de verdediging van DETO en maakte hij zijn actie op een schitterende manier af: 2-0. Toen Bram er na een kwartier spelen zelfs 3-0 van maakte, was de wed strijd gespeeld. Blauw Wit was heer en meester op het veld. Zij brachten dit door middel van nog twee doelpunten, gescoord door Casper, duidelijk in de stand tot uitdrukking. Na deze duidelijke 5-0-winst mochten de spelers van C3 de welverdiende bloemen en kampioensmedaille in ontvangst nemen. Op de eigen foto, het uitgelaten team en begeleiding met ge heel links Ter Beest van Herwi Kunststof Metaalbewer king, de sponsor van de kampioenen. HOLTEN - Door de coaches P. Klunder (Hockeyclub Holten) en M. Lammers (ABS Bathmen) zijn er zaterdag 14 mei oe fenpartijtjes georganiseerd op het sportveld in Holten. Voor zes- en zevenjarige minimeisjes was het de eerste keer dat ze met elkaar als team op het hockeyveld uitkwamen tegen een andere hockeyclub. Spelenderwijs gingen de benjamins vol over gave op in hun spel. Het is de bedoeling dat de startende meisjes volgend jaar uitkomen in de competitie met een F-team. HOLT EN - Door de grote aanloop van nieuwe jeugdleden zijn er na de winterstop twee nieuwe F-teams in de competitie gaan spelen. V oor F4 is de nieuwe shirtsponsor het koeriers bedrijf B&B Koeriers. |Dc leider en trainer van dit team, Tonnie Brands, werd bereid ge wonden voor deze jeugd een compleet nieuw outfit beschikbaar te jstellen. Foto v.l.n.r.: Tonnie Brands (leider en sponsor), Bas Brons- voort. Jasper Brands, Entile Hcijenk, Patrick Klaases, Sven Brands, Youri Mulder, Hylke Rensen, Tom Stevens, Gerben Aaltink. ALMELO - Slachtofferhulp Twente/ Noord- en Oost-Gelder land is op zoek naar nieuwe vrijwilligers voor de werkgebie den Almelo, Enschede en Hengelo. Vrijwilligers bieden slacht- offers van een inbraak, overval, misdrijf of verkeersongeval de eerste emotionele, praktische en juridische ondersteuning. Waar nodig verwijzen ze door naar andere hulpverlenende instanties. Slachtofferhulp zoekt vrijwilligers die slachtoffers bijstaan bij het invullen van formulieren en die hen begeleiden gedurende het ju ridische traject. Het werk bij Slachtofferhulp is complex, maar ook interessant en boeiend. Vrijwilligers bij Slachtofferhulp wor den getraind en begeleid door professionele hulpverleners. Be langstellenden kunnen tijdens kantooruren contact opnemen met liet Regiokantoor van Slachtofferhulp Twente/ Noord- en Oost- Gelderland, telefoon 0900-0101 (lokaal tarief) HOLTEN - De jeugdcommis sie van Blauw Wit '66 kan te vreden terugkijken op een goed verlopen en perfect geor ganiseerd Meester Knijff Toernooi. De wedstrijden van de twaalfde editie werden vlot afgewerkt in een poulesysteem waardoor er voor de spelers geen lange wachttijden waren. PH uit Almelo bleek bij de pu pillen een opvallend sterke deel nemer. Zij gingen er met een paar prachtige prijzen vandoor. De organiserende vereniging had vooral succes bij de D1 - en de C1 -poule. De prijzen werden uitgereikt door jeugdvoorzitter Paul de Vrijer. Hij bedankte alle vrijwilligers die deze editie mede mogelijk maakten in het bijzonder Basti- aan ten Tije en Gerard Wijen- berg, die ook dit jaar een grote rol hadden bij de voorbereiding op dit evenement. DOETINCHEM - Handbal Vereniging Holten neemt dit weekeinde met vijf teams deel aan het jaarlijkse beachhand- baltoernooi van de afdeling Oost. Ook dit jaar wordt het toernooi gespeeld op het strand bij recre- alieplas Stroombroek bij Doetin- chem. Maar liefst 67 teams ne men dit jaar deel aan de voor ronden van dit grote toernooi. Holten neemt met drie teams deel in de poules met het recht op uitzending naar de Neder landse kampioenschappen en met twee teams in de andere poules. De A- en B-jeugd speelt zaterdag; de damesteams zon dag. De jeugd liet op het veld goed zien wat ze in haar mars heeft, (foto: Johan Bolink) RIJSSEN - Wethouder J. Lig- tenberg neemt woensdag 1 ju ni officieel de nieuwe riolering voor het buitengebied in ge bruik. Dat gebeurt bij manege Achter 'n Bos aan de Leijer- weerdsdijk. Hiervoor zijn buitengebiedbe woners van Rijssen uitgenodigd. Vorig jaar werd bij kinderboer derij Dondertman het eerste drukriool officieel in gebruik ge nomen. Toen werden Holtena ren uit het buitengebied uitgeno- In Rijssen werden zo'n vijftig adressen in het buitengebied aangesloten op de riolering en in Holten waren dat er circa 350. Daarmee is 95 procent van de bewoners van het buitengebied aangesloten op het riool. Een klein aantal bewoners koos voor een alternatief. Al vanaf begin jaren negentig is men zowel op gemeentelijk als provinciaal en landelijk niveau bezig met het maken van plan nen voor rioolaansluitingen van buitengebiedbewoners. Vorig jaar stelde de gemeente Rijssen- Holten een 'verbrede zorgplicht' in en dat hield in dat iedereen die aangesloten wilde worden dat kon tegen een eenmalige bijdra ge van 3.400 euro. Vanaf toen werden in anderhalf jaar tijd zo'n 450 aansluitingen gereali seerd. Met de realisatie van dit riool project voor de burgers in het buitengebied is Rijssen-Holten één van de eerste gemeenten in de regio die de zaak al klaar heeft. HOLTEN - Invaller teamlei der Gerrit Luggenhorst was snel klaar. Hij kreeg een stuk cadeau: "Stond dat stuk onge dekt?". "Ja". "Oh?" De te genstander speelde nog even door, maar dat had geen nut meer: 0-1. Gerrit had zijn krachten de rest van de avond nodig. Gerrit Stevens dacht: "Dat kan ik ook". Hij gaf ook een stuk weg: 1-1. Karl Heinz Leisten, invaller voor de zieke Dick van der Knaap, won een pion in de opening. Later stond hij een to ren tegen een pion en een ioper. In de onoverzichtelijke stelling met loslopende pionnen en an dere stukken wist hij niet goed de weg. De tegenstander won een pion en kreeg twee verbon den vrijpionnen. Samen met de loper waren deze stukken te veel van het goede voor Karl-Heinz. 2-1Toen begon het grote wach ten (en nagelbijten). Ton van Oijen had een vrije randpion meer, maar had wel weer erg veel tijd gebruikt. Jirn Klinge stond materieel gelijk met vijf pionnen en een loper te gen vijf pionnen en een paard, maar had stellingtechnisch licht voordeel. Ben van de Griendt moest een massale aanval op de koningsvleugel ondergaan. De houten stelling boog en kraakte gevaarlijk. Cees Olij had een ij- zersterk loperpaar. Het kon niet lang meer duren of hij zou daar mee materiaalvoordeel behalen. Bijna al het materiaal stond nog op het bord. Bas van Beek had een complexe stelling op het bord staan met de nodige drei gingen van beide kanten. Het was moeilijk om aan te geven waar dit op zou uitdraaien. Leden van Vrimot begonnen een 4-4-uitslag voor te stellen. De teamleider gaf echter aan dat hij daar eventueel wel mee akkoord zou gaan, maar dat één of twee van zijn spelers door wilden spe len. Teamleider Gerrit Luggen horst stond voor een moeilijke keuze. De stellingen op de bor den zouden het niet eenvoudig maken om uitslagen toe te ken nen aan de borden om tot 4-4 te komen. Daarnaast moest Holten eigenlijk winnen om degradatie zeker te ontlopen. Beide team leiders vonden eigenlijk dat er gewoon voor gespeeld moest worden. Bas probeerde via een schijn- offer de aanval te openen. Door een verdedigde tussenzet werd de aanval omgedraaid en werd de stelling van Bas kapot ge- DEVENTER - Het C1000 Dikkers Triatlonteam uit Holten presteerde sterk tij dens de triatlon van Deven ter. Het hele team, bestaande uit vijf triatleten, kwam in Deven ter aan start. Rob Steegink pak te overtuigend de zege op de kwart afstand (1.58.34). Rob deed mee aan deze wedstrijd als training ter voorbereiding voor komende weken en ging daarom niet voluit. Voor hem staat dan een aantal elitewedstrijden op het pro gramma over de olympische afstand. Erik Jansen werd op ruim drie minuten netjes tweede in een tijd van 2.01.39. Dianne Hoekman wist in de damescategorie op de kwart de derde plaats te veroveren, haar tijd was 2.27.15. Marco Ren sen, captain van het Cl000 Team en persoonlijk trainer van Rob cn Dianne, pakte op de achtste triatlon de tweede plaats (1.02.34). "Holten is voor ons natuurlijk een van de belangrijkste wed strijden. Het ziet er naar uit dat het hele team langzaam maar zeker in vorm begint te ko men", aldus Marco Rensen. In Holten zal Rob Steegink starten bij de Elitewedstrijd. Erik Jansen, Dianne Hoekman en Jaap Trotsenburg starten bij de nationalewedstrijd. Marco Rensen gaat weer een gooi doen naar de Holtense titel op de achtste triatlon. speeld: 3-1. Toen het laatste kwartier van de wedstrijd begon kwam de Holtense trein op snel heid. Ben kwam onder de druk op de koningsvleugel vandaan door de meeste grotere stukken af te ruilen. Doordat hij zijn wit te koning in het spel kreeg ter wijl de zwarte koning nog aan de kant stond toe te kijken, won hij een pion en kon hiermee op- stomen en promoveren. 3-2. Ook Ton was met zijn vrijpion gaan lopen. De meeste vijande lijke stukken stonden op grote afstand hulpeloos toe te kijken. Elk stuk dat in de buurt kwam werd door Ton afgeruild. Pro motie van de pion was niet te voorkomen en daarmee haalde Ton de winst binnen met 1,5 mi nuut op de klok. 3-3. Jim had zijn tegenstander in zetdwang, haalde tussendoor een pion bin nen en ook hij wist een pion te laten promoveren. Direct na de winst van Ton werd weer een punt toegevoegd: 3-4. Cees ken de een periode waarin hij de kluts een beetje kwijtraakte. Toen hij in de laatste 5 minuten zat kon hij de notatie overlaten aan teamleider Gerrit Luggen horst. Hij leek de rust terug te vinden. In plaats van het binnen halen van een aantal kleinere voordelen werd de grote aanval op de koning ingezet. Met een paard, dat toch in de weg stond, werd de stelling opengebroken. Een paar zetten later stond de te genstander mat. Een zucht van verlichting onder de Holtense spelers: 3-5. De Vrimot-spelers haalden het positieve element uit de nederlaag. Volgend seizoen konden zij weer leuke partijen tegen Holten spelen. Ronde 9 (23 mei 2005): Vrimot 1 - Holten 1 René van Kuijk (1499) - Ton van Oijen 1909) 0-1Bemo v.d. Noort (1779) - Jim Klinge (1929)0-1 Roy Doeve (1670) - Ben v.d. Griendt (1746) 0-1: Robert Nieuwland (1664) - Cees Olij (1678) 0-1 Sander v. Leeuwen (1537) - Gerrit Luggenhorst (1708) 0-1; Peter Burer (1738) - Gerrit Ste vens (1812) 1-0 Geert de Haan (1622) - Karl Heinz Leisten (1560) 1-0; Humphrey Burer (1836) - Bas van Beek (1630), 1-0 (3-5) OSS - Voor het Mountainbike- team Bloemendal Fietsplus stond afgelopen zondag de ne gende wedstrijd van het sei zoen op de kalender. Hiervoor moest naar het Brabantse Oss worden afgereisd. Het team vertrok zondag vroeg, want ze hadden daar nog nooit gereden. Ze wilden daarom het parcours nog even verkennen. Het parcours is uitgezet op het motorcrosscircuit van Oss de Witte Ruys Heuvel. Tijdens de verkenningsronde merkten de leden van het team al snel dat het een zwaar parcours zou worden, met een aantal pittige klimmen. Deze werden afgewisseld door korte stukjes door het bos. Deze waren echter door de regenval van de afgelopen tijd zo nat ge worden, dat de klei-ondergrond erg glibberig was. Björn Meinders was deze keer het snelste weg bij de start en pakte direct in de eerste twee klimmen een tiental plaatsen. Hij reed de eerste ronde op een knappe achtste plek. In de tweede ronde kwam de concurrentie wat dichterbij, waaronder Robert Schreurs. Robert en Björn hebben de tweede ronde samen verder ge reden, maar in de laatste ronde versnelde Robert iets in een klim en juist op die klim moest Björn van de fiets af. Hij kon het gesla gen gat niet meer dicht rijden. Dit resulteerde uiteindelijke in een nette negende plek voor Ro bert en een elfde plek voor Björn. Voor Peter Bloemendal ging het in Oss niet echt vanzelf. Het be gon al met een slechtere start dan normaal en op de smalle gladde singeltracks wou het ook allemaal niet lukken. Toch is Pe ter gewoon doorgegaan en pro beerde een tempo vast te houden en op naar de finish. Hij eindig de als 32ste. Komende weekend zal er geen wedstrijd worden gereden. De volgende is op 12 juni in Arn hem. HOLTEN - In grand café het Keuntje wordt zaterdag 4 juni een Saturday Swing Night Fever gehouden. De avond gaat terug naar een tijd waar uitgaan nog veilig was en mu ziek werd gemaakt om op te dansen. Entree is gratis. Na de hippietijd waar muziek vooral was om te luisteren en de idealen, kwam de soul muziek en de discomuziek. Het was de tijd dat onder andere The Jacks on Five, Pointer Sisters. Gloria Gaynor, Sister Sledge, Tavares zorgden voor ongelofelijke swingende muziek. Maar ook gevestigde namen als Diana Ross, Bee Gees en Tina Turner brachten een totaal ander mu ziekgenre dan voorheen. Dj Botox draait de hits vanaf de jaren zeventig tot de hedendaag se muziek op deze avond. DENEMARKEN - Het handbaitoernooi met de poulewed- strijden begon zaterdag 14 mei. De eerste wedstrijd van het handbaldamesteam Al was tegen de Haagse selectie. Die waren duidelijk een maatje te groot voor Holten. Holten verloor dan ook met 23-4. De tweede wedstrijd was tegen Chisinau uit Moldavië. Deze strijd ging gelijk op, maar door slordig handbal aan het einde verloor Holten nipt met 14-17. De derde wedstrijd moest Holten spelen tegen Varde HK uit Denemarken. Aangezien deze ploeg gelijk opging met de Haagse selectie, wist Holten al dat ze wei nig kans maakten. Het verloor dan ook ruim met 8-23. De kruisfinales waren zondags. De eerste was tegen Wijster. Deze wedstrijd ging gelijk op (rust: 4-4). Daarna zakte Holten in en verloor met 5-10. Holten mocht nu strijden om de zevende en achtste plaats tegen Chisinau. Holten wilde revanche nemen en deed dat ook, al ging het moeilijk: 14-13. Het was ondanks de nederlagen een supergezellig weekend, aldus de dames. Blauw Wit Zaterdag 28 mei Blauw Wit 2 - SVI 3. 14.30 uur: Blauw Wit C2 en Blauw Wit C3, toernooi Overweteringen, 14.00 uur (vertrek 12.30 uur); Blauw Wit El, E2 en E3, toernooi Roh- da R. Maandag 30 mei Blauw Wit Dl - D-toernooi, 18.30 uur. Dinsdag 31 mei WHC 3 - Blauw Wit 2, 19.00 uur (vertrek 17.30 uur). Vrijdag 3 juni Blauw Wit F1 en Blauw Wit F2. toernooi SVVN: Blauw Wit El, E2 en E3, toernooi SVVN. Zaterdag 4 juni Blauw Wit Dl, toernooi Diepen veen, 14.20 uur (vertrek 13.15 uur); Blauw Wit D2, toernooi Diepenveen, 1 1.40 uur (vertrek 10.45 uur); Blauw Wit Cl en Blauw Wit BI. toernooi Almen; Blauw Wit Al, toernooi Zoelen (5 juni terug); Blauw Wit 2 - WHC 3, 14.30 uur. Dinsdag 7 juni Blauw W it 1, gemeentebokaal bij RKSV, 19.00 uur (vertrek 18.00 uur). Handbal Zaterdag 28 mei Beachhandbaltoemooi Stroom broek. Eerste wedstrijden: Dames A om 1 1.20 uur; Dames B 1 om 11.00 uur; Dames B 2 om 11.00 uur. Zondag 29 mei Beachhandbaltoemooi Stroom broek Eerste wedstrijden: Dames 1 om 10.00 uur; Dames 2 om 10.00 uur. ARRAS - Voor de duiven van de Bergvliegers was het afgelo pen zaterdag het tegenoverge stelde van vorige week. Toen hadden ze de wind tegen en was de snelheid laag, maar nu werkte de wind mee en lag de snelheid hoog. De eerste duif haalde een snel heid van 100,4 kilometer per uur vanaf het Franse Arras 337 kilo meter. Van de 276 duiven van veertien deelnemers was een kwart deel in zestien minuten te rug en kon het concours worden gesloten. De eerste tien plaatsen werden als volgt verdeeld: 1-2-3-5-6-7 A. Kaspers. 4-8 H. Jansen, 9-10 A. van der Heide. HOLTEN - Hockeyclub Hol ten houdt zaterdag 2 juli een open dag. De vereniging stopt veel tijd en energie in haar jeugdafdeling die daardoor steeds beter presteert. Naast aandacht voor het spelni- veau wordt ook veel aandacht geschonken aan het spelplezier Voorbereidingen voor dit evene ment op het sportcomplex in Holten zijn reeds getroffen. In samenwerking met de lagere scholen in Holten worden kinde ren benaderd voor deze open dag. HOLTEN - Hockeyclub Hol ten heeft voor zaterdag 25 juni het jaarlijks terugkerende fa milietoernooi op het program ma staan. Voorgaande edities hebben zich bewezen met een juiste mix van sport, spel en plezier. Voor vele ouders, kinderen, familieleden en vrienden is de familiedag het hoogtepunt in het seizoen. Over de aanmeldingen voor de familiedag kan men de website www.hockeyclubholten.nl raad plegen. HOLTEN - Onder meer de hockeyinstuiven het afgelopen jaar, hebben geleid tot de aan was van nieuwe jeugdleden bij Hockeyclub Holten. Het ervaren jongens F-team (acht- tot negenjarigen) kwam uit tegen het F-team ABS. De behendigheid en het fanatisme van de jonge spelers waren een ware lust voor het oog van de toeschouwers. Zij zullen nog twee competitie wedstrijden spelen op 21 mei te gen EHV Enschede thuis en op 28 mei uit tegen ABS Bathmen. De slotdag van de voorjaars competitie voor de F-jeugd is zaterdag 4 juni in Bathmen en voor de E-jeugd in Lochem.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 7