Kijkendoen en beleven op 10 locaties tijdens open dag provincie 28 mei Dag van Overijssel ommmm De provincie: dichterbij dan je denkt ie Overijssel Kort nieuws U komt toch zeker ook?! Zoekplaatje Overijssel nl Open dag provincie Op 28 mei aanstaande toont de provincie haar kunnen op tien loca ties in Overijssel. Jong en oud komen ogen, oren en eigenlijk ook provincie Overijssel Provincie Overijssel adres Postbus 10078, 8000 GS Zwolle telefoon 038 425 23 18 e-mail nieuwsredactie@pn-overijssei.nl www.prv-overijssel. nl zie ook de portal www.ovenjssel.nl Varen, fietsen, genieten van kunst, muziek en theater, de geur opsnuiven van het platteland, een gratis treinritje a maken, je verdiepen in verkeer en veiligheid of voelt u zich een Willie Wortel en wilt u zelf aan de slag met tech nische hoogstandjes of een operatie uitvoeren? Overijssel biedt het allemaal op zaterdag 28 mei aanstaande! Op deze dag laat de provincie op tien verschillende locaties in Overijssel zien waar zij zich mee bezighoudt. iHL Ervaar zelf hoe dicht de provincie ver weven is met uw dagelijkse woon- en werkomgeving. Voor jong en oud biedt de Dag van Overijssel een groot aantal leuke en interessante activitei ten om te bekijken, te doen en te beleven. Noordwest-Overijssel Houdt u ervan om de trappers van uw fiets eens flink in beweging te zetten? Dan kunt u uw hart ophalen in de omgeving van Steenwijk en de IJsseldelta (Zwolle, Kampen, Genemuiden). Diverse routes leiden u langs een keur aan innovatieve bedrijven, waarvan u de producten kunt bekijken. In de IJsseldelta ervaart u hoe de provincie water, platteland, cultuur, stad en dorp op een goede manier met elkaar verbindt. Vanaf de Koggewerf in Kampen kunt u met de boot richting de Balgstuw varen en meer te weten komen over de strijd tegen het water. Midden-Overijssel Voor kunst en cultuur zit u goed in Kleuren en puzzelen voor mooie prijzen Inwoners van Overijssel hoeven zich niet te vervelen op zaterdag 28 mei aanstaande. Op tien locaties laat het provinciebestuur zien dat de provincie toch dichterbij u staat dan gedacht. Jong en oud kunnen genieten van en vooral ook mee doen aan verschillende activiteiten. Door u actief in te zetten, kunt u leuke prijzen winnen. Voor de bezoekers van de mobiliteits- en veiligheidsmarkt in Ommen en Hardenberg is er bijvoorbeeld (onder voorbehoud) een helikoptervlucht te winnen. En brengt u een bezoek aan kasteel Het Nijenhuis bij Heino dan kunnen uw kinderen meedoen aan een puzzeltocht door het kasteel en de tuinen. Voor de jeugd tot twaalf jaar is er een kleurwedstrijd. Op alle tien locaties liggen kleurplaten en kleurpotloden klaar. De kleurplaten zijn ook uit te printen via www.dagvanoverijssel.nl. Op deze site vindt u ook meer informatie over de verschillende prijsvragen en de te winnen prijzen. Landelijke fietsdag Naast de Dag van Overijssel vindt op 28 mei ook de landelijke fietsdag plaats. Een deel van de fietsroutes die door Overijssel lopen, komen ook langs de locaties waar de pro vincie de deuren voor u geopend heeft. De VW's in Overijssel, waar u uw fietsroutekaart kunt ophalen, vertellen u graag waar de fietsroutes en de locaties van de Dag van Overijssel bij elkaar komen. Zo kunt u de Bolwerksmolen in Deventer gebruiken om een pauze in te lassen als u vanaf de VW in Twello gaat fietsen. Bij deze molen kunt u genieten van muziek en theater Ook het Stoomgemaal in Mastenbroek bij Genemuiden vormt zo'n mooi rustpunt. Deventer en Heino. Rondom de Bolwerksmolen in Deventer staat het bol van de theater- en muziekvoor- stellingen. Ooit wel eens een break dance op klassieke muziek willen zien? Grijp dan nu uw kans! De deuren van het onlangs verbouwde kasteel Het Nijenhuis bij Heino zijn ook voor u geopend. Laat u rondlei den of bekijk de schitterende tuinen. Mobiliteit en verkeersveiligheid staan centraal in Ommen. Voor de jeugd is er een mini-verkeerspark. Of win een mooie helikoptervlucht. In Hardenberg komt u te weten hoe het met uw veiligheid in Overijssel is gesteld. Bekijk de Overijsselse risico kaart of één van de vele demonstra ties van de brandweer. Twente Toe aan een beetje rust na al die actie? Dan biedt de provincie u graag een gratis treinritje aan in de oude stoomtrein van Haaksbergen naar Boekelo en omgekeerd. In Delden kunt u zien hoe de provincie betrok ken is bij landbouw, natuur en land schap. Museumboerderij Wendezoele is geopend en te voet of met de huif kar kunt u natuurgebied Azeler Meen verkennen. Of laat uw zinnen prikke len door de streekproducten die ter plekke door een kok worden bereid. Wilt u liever uw hersens aan het werk zetten dan uw lijf, dan is de voormali ge Grolschfabriek in Enschede de per fecte locatie voor u. Hier ziet u niet alleen wat de provincie tot stand brengt op het gebied van zorg en technologie, maar u kunt zelf ook technische snufjes uitproberen en bekijken. Meer informatie De website www.dagvanoverijssel.nl biedt een uitgebreid overzicht van alle activiteiten en locaties die op 28 mei aanstaande tussen 11.00 uur en 16.00 uur voor u gratis toegankelijk zijn. Heeft u geen internet dan kunt u de folder 'Dag van Overijssel' bij het provinciehuis, de VW, uw bibliotheek of gemeentehuis ophalen. De 10 locaties van de Dag van Overijssel. Zaterdag 28 mei van 11.00 uur tot 16.00 uur. 1. Kampen: Balgstuw Bezoekadres: Informatiecentrum Balgstuw, Balgstuwweg 1 2. Genemuiden: Bezoekerscentrum Veneriete- Stoomgemaal Mastenbroek Bezoekadres: Kamperzeedijk 5 3. Steenwijk: Fietstocht Noordwest-Overijssel Bezoekadres: Villa Rarns Woerthe, Gasthuislaan 2 4. Deventer: Bolwerksmolen Bezoekadres: Bolwerksweg 8 5. Heino/Wijhe: Kasteel Het Nijenhuis Bezoekadres: 't Nijenhuis 10 6 Ommen: Provinciaal steunpunt Bezoekadres: Hammerweg 59b 7. Hardenberg: Theater De Voorveghter Bezoekadres: Badhuisplein 3 8. Haaksbergen: Museum Buurt Spoorweg Bezoekadres: «(stationsstraat 3, Haaksbergen 9. Delden: Museumboerderij Wendezoele Bezoekadres: Twickelerlaan 14 10. Enschede: Telematica Instituut Bezoekadres: Brouwerijstraat 1 A/dr4«*tt>«cr<y ïotrs r "2 wott* HrtiPsO Apr.tcico Wanneer u op 1 juni uw stem uit brengt over de Europese Grondwet, dan beslist u mee over uw eigen toe komst. Want de Europese Grondwet legt de basis vast van de Europese samenwerking. De EU wordt democratischer en efficiënter. Democratischer, omdat de controlerende taak van de nationale parlementen wordt uitgebreid. En omdat provincies en steden meer inspraak krijgen. Efficiënter, omdat procedures eenvoudiger worden. De Europese Grondwet is meer dan zomaar een verdrag. Daarom wil de Nederlandse regeringvde kiezers hiero ver op 1 juni raadplegen, via een refe rendum. Alle kiesgerechtigden krijgen een uitnodiging thuis gestuurd. Intussen besteden de media veel aan dacht aan de hoofdlijnen van de Europese Grondwet en roeren de voor- en tegenstanders zich volop. In mijn functie van voorzitter van het provinciebestuur, wil ik u vragen om u goed te laten informeren, een welover wogen besluit te nemen en vervolgens op 1 juni even naar de stembus te gaan. Want u komt toch ook? In de Tweede Wereldoorlog, die wij nu herdenken, zijn grote offers gebracht voor onze democratie. Laat daarom de uitno diging van de regering om mee te denken en mee te praten niet op de mat liggen, maar maak er goed gebruik van. Ik reken op een grote opkomst in Overijssel! Mr. Geert Jansen, Commissaris van de Koningin in de provincie Overijssel. Voor informatie kunt u onder andere terecht bij: www.ukomttochook.nl en bij www.grondweteu.nl voeten te kort om alle activiteiten te be-zoeken. In de folder 'Dag van Overijssel' vindt u alle informatie Bel nu 038 425 23 45. Of kijk op www.dagvanoverijssel.nl. Als gedeputeerde voor participatie heb ik een prachtige baan. Het is onder meer mijn werk om ervoor te zorgen dat iedereen in onze provincie meedoet. En dat mag u breed opvatten: iedereen moet kansen krijgen om deel te nemen aan werk, scholing of andere activiteiten. Maar we vinden het ook belangrijk dat u meedenkt en praat over uw omgeving. Over beslissingen die wij als provincie nemen en die u raken. En reken maar dat we veel doen wat u raakt, als inwoner, ondernemer, werkende, vrijwilliger, student of bezoeker! Om dat te laten zien, organiseren we op 28 mei de 'Dag van Overijssel'. Op tien verschillende locaties kunt u zien wat de provincie doet voor u als inwoner. Bestuurders en medewerkers van de provincie staan daar klaar om u te ontvangen en uit te leggen wat we - samen met heel veel andere instellingen - doen voor u. En te horen wat u daarvan vindt. Maar ik nodig u vooral uit om te komen zien, luisteren, proeven en beleven. Zodat u zelf kunt ervaren: de provincie, dichterbij dan je denkt! Gert Ranter, gedeputeerde voor Zorg en Participatie Oplossing zoekplaatje april: De Bergkerk in Deventer. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie, rustgevende en soms ook nog niet ontdekte gebieden. Hoe goed kent u uw provincie? Weet u bijvoorbeeld waar bo venstaande foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 10 juni 2005 op een briefkaart naar: Provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, postbus 10078, 8000 GB Zwolle. Ook kunt u de oplossing via e-mail verzenden: nieuwsredactie@prv-overijssel.nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Statenleden op de Dag van Overijssel Leden van Provinciale Staten van Overijssel willen graag zicht baar en aanspreekbaar zijn voor de burgers van Overijssel. De Dag van Overijssel is daarvoor een uitstekende gelegenheid. Vandaar dat u op alle locaties uw volksvertegenwoordigers zult aantreffen op zaterdag 28 mei. Statenleden fietsen mee en/of nemen actief deel aan de verschillende programma's. De Statenleden staan open voor uw vragen en gaan graag het gesprek met u aan. Statenvergaderdag Aanstaande woensdag, 25 mei is er weer een Statenvergader dag. De vergaderingen van de commissies Ruimte en Groen, Zorg en Cultuur, Economie en Bestuur en Verkeer, Milieu en Water worden om respectievelijk 09.30 uur en 13.30 uur gehouden. De Statenvergadering begint vervolgens om 18.00 uur. Alle vergaderingen zijn openbaar. Op de website www.prv-overijssel.nl/sis van de provincie kunt de agenda's vinden en de onderwerpen die aan de orde komen. U kunt de agenda voor de Statenvergadering ook ontvangen per e-mail. Daarvoor kunt u zich opgeven bij de Statengriffie op 038 425 13 36 of stuur een mailtje naar statengriffie@prv-overijssel.nl. provincie

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5