Opmerkelijke verbouwingsopruiming bij Resink Wonen Almelo Uitbreiding van onze woon- formules r;rrr^°' Resink GXAU S Voorstelling waarschuwt meiden voor Loverboys Themabijeenkomst over ziekte coeliakie Kinderen en overgewicht Bureau Toerisme wil Twente promoten Eendracht huldigt jubilarissen Ziekenhuis biedt vakantiedialyse bankstellen 2 x/i zits banken fauteuils merkmeubelen (o.a. Leolux, Gelderland, Topform, Pastoe, Interstar, Auping, Label, Harvink, Svedex, Carre, Plantagie, etc) eethoeken kasten slaapkamers linnenkasten matrassen bedbodems etc. etc. Nu kortingen) tot Hoge kortingen op kwaliteitsmeubelen1 ALMELO: Woonboulevard Tel.: (0546) 812625 /fff Y/onen j<> jief ij uitvoering 9.96 3.93 4.93 3.93 4.93 6.93 Klantenservice 0900 - 0650 (C 0,10/min) maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur Storingen 0800 - 0359 (gratis) 24 uur per dag, 7 dagen per week Meer weten over Vitens en goed drinkwater? Zie www.vitens.nl li^bam Wegens slijponderhoud aan de spoorbaan vinden er werkzaamheden plaats in de nacht van 5 op 6 juni op het traject Rijssen - Wierden. In Holten en in de omgeving hiervan kunt u mogelijk hinder ondervinden. Het onderhoud wordt in opdracht van ProRail uitgevoerd door BAM Rail bv. Onze excuses voor de mogelijke overlast. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectcoördinator J. Weststrate 076 - 573 49 56 Tijdens de avond in de Boschkamp werd een toneelstuk opgevoerd, (foto: Johan Bolink) HOLTEN - Patricia van Erven en Astrid Molenveld lopen stage Sh0Co "pe---teC0MeCtieVan pen Studio, ee P ,le schildets en 70 schilderijen van succes een compleet nieuwe Lifestyle Shop. hele showroom gaat op zijn kop Dus onze heie s „oordeel: een Voor u betekent dat nu e^ra voo d alle merkmeubeleq, speciale acties, aanbiedingen of eerdere aankopen Resink Wonen heeft vestigingen in Almelo en Enschede. Wierden, hoofdkantoor. Internet: resinkwonen.nl bij Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk. Zij werden gevraagd om een project over lo verboys te maken. Af gelopen dinsdag waren er twee goed bezochte voorstellingen. Het doel van het project was meiden in de leeftijd van 13 tot en met 17 jaar preventief voor te lichten over loverboys. Deze voorlichting werd in de vorm van een theaterpro ductie uitgevoerd door theatergroep Thot uit Zwolle. De productie be stond uit een voorstelling en een verwerking. De voorstelling vertelt een verhaal over een meisje dat in handen valt van een loverboy. In de verwerking die na de voorstelling plaats vond, werd een aantal stellingen met de meiden besproken. Stellingen die aan bod kwamen: wat ge beurt er met je als je ver liefd bent, hoe gaat een loverboy te werk en hoe weet je wanneer iemand echt van je houdt. Alle maal stellingen waar de deelnemers over mee kónden praten. Op die manier werden ze zich hopelijk bewust van het feit dat een loverboy al leen maar problemen met zich meebrengt. Naast de voorstelling in de Boschkamp, komen er donderdag 9 juni ook nog twee voorstellingen in het parkgebouw in Rijs sen. Verder zijn de'sta giaires bezig met het ont wikkelen van een zoge naamde loverboy koffer. Deze koffer zal verschil lende voorlichtingsmate rialen gaan bevatten, zo als een boek, een video en foldertjes om uit te de len. Deze koffer wordt voor een kleine vergoe ding te huur aangeboden aan bijvoorbeeld scholen en jeugdhonken. ALMELO - Thuiszorg Noord West Twente houdt 16 juni van 19.30 tot 22.00 uur in Almelo een themabijeenkomst over coeliakie. Coeliakie is een overge voeligheid van de dunne darm voor gluten. Gluten komen voor in de graan soorten tarwe, rogge, ha ver en gerst. Voor mensen met coelia kie is het noodzakelijk om een glutenvrij dieet tg volgen. Maar hoe weetje nu zeker of iets glutenvrij is. 'Is bier nu wel toege staan?' En: 'Is rijstemeel van de natuurvoedings winkel wel of niet te ver trouwen?' Deze en ande re veel voorkomende vra gen worden besproken door een diëtist van TNWT. Ook geeft zij praktische tips en adviezen over in koop en bereiding van gluten vrije maaltijden. Tijdens de bijeenkomst is er voor de deelnemers gelegenheid om ervarin gen uit te wisselen. Er is een vertegenwoordiger van de Nederlandse Coe liakie Vereniging aanwe zig om informatie te ge ven over deze vereni ging- Belangstellenden kunnen zich aanmelden via tele foon 0900 - 0678 (lokaal tarief) van Thuiszorg Noord West Twente. Via dit telefoonnummer is te vens aanvullende infor matie verkrijgbaar. Deel name aan deze bijeen komst is gratis. H04 Donderdag 26 mei 2005 Zorginstellingen, scholen, bedrijven en andere gevoelige afnemers worden individueel benaderd voordat de straat waarin zij gevestigd zijn aan de beurt is. Wij vragen uw begrip voor eventueel veroorzaakt ongemak. Spoorwerkzaamheden in uw regio Geldig: donderdag, vrijdag, zaterdag HOLTEN - Het seizoen 2004-'05 zit ervoor schietvereniging De Eendracht op. Tijdens een afsluitende avond werden prij zen uitgereikt en jubilarissen gehuldigd. Bert Tromop maakte als lid van De Eendracht, de 25 jaar vol. Net als Erik Tromop. A. Pekkeriet werd gehuldigd w egens zijn veer tigjarig lidmaatschap en A. Schuppert omdat hij vijftig jaar lid is. De seizoensuitslagen: luchtgeweer klasse A: eerste prijs, L. Paal man, 166.15 punten: tweede prijs, J.A. Paalman. 166.10 punten: derde prijs. M. Aanstoot, 159.75 punten. Klasse B: eerste prijs, G.J. van Aefst. 157.00 punten; tweede prijs, G. Jansen, 155.75 punten: derde prijs. M. Krikkink, 151.60 punten. Luchtgeweer 55-plus klasse A: eerste prijs. G. Haverslag. 190.05 punten; tweede prijs. G. Schuppert. 186.45 punten; derde prijs, E. Groot- entraast, 179.05 punten. 55-plus klasse B: eerste prijs, A. Pekke riet, 170.80 punten; tweede prijs, D. Tiekink. 169.00 punten; der de prijs, J. Klooster. 166.25 punten. Luchtpistool open klasse; eerste prijs. H. Mekkers, 169.25 punten: tweede prijs. H. Paal man, 162.95 punten; derde prijs, A. Schuppert. 152.75 punten. Klein kaliber: eerste prijs. D. Overmeen, 86.55 punten; tweede prijs, J. Eertink, 76.95 punten; derde prijs, E. Grootentraast, 74.95 punten. bloemen en planten betaalbare f/t topkwaliteit ALMELO - Steeds meer kinderen in de ba sisschoolleeftijd zijn of worden te zwaar. In Ne derland is één op de acht kinderen te zwaar. Dat zijn meer dan twee honderd duizend kinde ren tussen de vier en twaalf jaar. Dat aantal is een verdub beling ten opzichte van twintig jaar geleden en de verwachting is dat de groep te dikke kinderen de komende jaren flink zal toenemen. Daarom besteedt de Gezondheids- "wijzer Plus deze maand extra aandacht aan ge zonde voeding en een goed gewicht bij kinde ren. Maar wal is nou pre cies te dik? En hoeveel voeding heeft mijn kind nodig? Bij de Gezondheidswijzer Plus zijn hierover diverse fol ders en brochures te ver krijgen. die (gratis) zijn aan te vragen via telefoon (053) 4876890 of via ge- zondheidswijzerplus@re giotwente.nl Hangplant in grote hengselmand In week 20,21 en 22 vinden er spuiwerkzaamheden plaats in Bathmen, postcodegebied 7437. De waterdruk kan hierdoor af en toe lager zijn dan normaal. Ook kan er soms 'bruin' water uit uw kraan komen. Als dit gebeurt adviseren wij u om geen gebruik te maken van warmwaterkranen,» was- en afwasmachine. Dit om te voorkomen dat er ijzer- en mangaandeeltjes in de machines terechtkomen. Wanneer dit onverhoopt toch gebeurt en hierdoor vlekjes ontstaan in was goed, kunt u de was het best nat houden en direct opnieuw wassen met een biologisch wasmiddel zoals Biotex Blauw. Bruin water is niet schadelijk voor uw gezondheid. Wanneer u de kraan even flink laat-doorstromen wordt het water vanzelf weer helder. 2 Bos trosanjers Dubbeldikke bos (20 stuks) rozen 2 Vlijtige liezen 5 Stek perkplanten of geraniums Grote tuinhortensia HOLTEN - Twente heeft veel te bieden als toeristische regio. Al leen is dat nog niet vol doende bekend in de rest van Nederland. Maar dat gaat verande ren. De oplossing is een totaalaanpak op het ge bied van marketing en communicatie. Door een intensieve samen werking tussen Regio Twente (de Twentse ge meenten), de VVV's en het Twents Bureau voor Toerisme zal Twente als belangrijke toeristische regio op de kaart gezet worden. TBT, als initiator en re gisseur van alle regionale toeristische marketing voor Twente, gaat inhoud geven aan een herken baar Twente imago. Als projectleider en di recteur a.i. is Jeroen En kelaar van het bureau En kelaar Communicatie BV aangetrokken. Jeroen heeft een ruime ervaring met projecten op het ge bied van marketing en communicatie en mag zowel grote commerciële ondernemingen als lokale overheden tot zijn op drachtgevers rekenen. De Raad van Toezicht bestaat uit: T. Bennink (onafhankelijk voorzit ter).. drs. W. van Ingen (algemeen directeur ka mer van koophandel Ve- luwe en Twente) namens het bedrijfsleven; zij is tevens plaatsvervangend voorzitter, A. Wijnands (directeur particulieren Rabobank Midden- Twente), namens Twent se VVV's, W. Stegeman (wethouder gemeente Rijssen-Holfen), namens Twentse gemeenten; hij is tevens secretaris, E. Van der Arend RA (ven noot de Jong Laan ac countants) in de kwali teitszetel financiën, A. Groen, directeur Recre atie Toerisme Regio Twente fungeert als amb telijk secretaris. Dankzij de provincie, Regio Twente en Europe- ALMELO - Ruim vier honderd kinderen wo nen in Overijssel op dit moment in een pleegge zin. Deze kinderen kun nen door verschillende omstandigheden voor korte of langere tijd niet meer thuis wonen. Een kind wordt dan op gevangen in een ander gezin, een pleeggezin. Pleegkinderen zijn gewo ne kinderen, maar heb ben wel veel meege maakt en zijn daardoor vaak aandacht tekort ge komen. Als je als kind niet meer bij je eigen ou ders kunt wonen, is dat heel ingrijpend. Dan is het fijn dat er mensen zijn die hier begrip voor se fondsen vanuit Brussel wordt de komende twee jaar gewerkt aan een nieuw toeristisch concept voor Twente, dat uitein delijk moet resulteren in het genereren van meer toeristische bestedingen in Twente. Na deze projectperiode gaat het TBT zelfstandig verder met als directe partners de gemeenten, de VVV's, en het be drijfsleven. Het Twents Bureau voor Toerisme is gevestigd in het regiokantoor, aan de Nijverheidsstraat 30 te Enschede. hebben. En dat ze in een gezin weer tot rust kun nen komen. Het komt re gelmatig voor dat een kind van de ene op de an dere dag opvang nodig heeft. Er is dan sprake van een crisis in het eigen gezin. Deze opvang moet bin nen een paar dagen of zelfs een paar uur gere geld zijn en vraagt dus veel flexibiliteit van plee gouders. De periode van crisisopvang is maximaal drie maanden. Elke maand wordt er een vrij blijvende informatie avond gehouden waarin wordt verteld over pleeg- zorg. Wie belangstelling heeft, kan bellen met 0800-0223432. DEVENTER - Binnen kort kunnen nierpatiën ten in Salland op vakan tie én gewoon de beno digde dialysezorg blij ven ontvangen. Het Deventer Ziekenhuis start namelijk met va kantiedialyse voor nier patiënten van buiten onze regio. Tot voor kort was het voor dialysepatiënten vrijwel onmogelijk om op vakantie te gaan om dat ze driemaal per week moeten dialyseren. Te genwoordig wordt op en kele buitenlandse vakan tieadressen en in enkele Nederlandse ziekenhui zen vakantiedialyse aan geboden. Met deze vorm van zorg krijgt de dialy sepatiënt meer bewe gingsvrijheid, terwijl de zorg blijft gegarandeerd. Dat past in een beeld om de kwaliteit van leven voor chronisch zieke pa tiënten te verhogen. Voor de vakantie- of gas- tdialyse zijn in Deventer drie stoelen beschikbaar. Het Deventer Ziekenhuis heeft een groot dialyse centrum met 36 stoelen. Wekelijks worden er zo'n 120 patiënten gedialy- seerd. Service, gastvrij heid en kwaliteit van zorg staan voor het Deventer centrum hoog in het vaandel. In 2000 werd het centrum gecertificeerd.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 4