Holtenaren willen snel begin oplossing verkeersprobleem Huisartsen niet eens met zorgstelsel Holtens Nieuwsblad Scholieren lopen kerkenpad Gemeente moet eindelijk eens spijkers met koppen gaan slaan Weekend weer Kunstenaars gezocht voor Rondje Kulturhus College wil aandelen Wavin/ Wmo verkopen m Straatspeeldag Hoffesstraat TE KOOP Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. ie Overijssel Politieactie Ochtendgloren levert verboden wapens op Plattelandsvrouwen vieren feest met dansfestijn Donderdag 26 mei 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 597351 Holtens.NieuwsMad'SiwIik.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0.95 Inleveradres: Blokker Van de Maat MAIS TRACÉ I 1 i i Pagina 3 Pagina 6 Maar er is een aantal grote be zwaren: privacy en persoonsge gevens; in de nieuwe zorgwet wordt huisartsen gevraagd medi sche gegevens (diagnose, behan deling) te verstrekken aan zorg verzekeraars. Dit komt neer op een schending van het medisch beroepsgeheim. Deze gegevens behoren vertrouwelijk te zijn. Het college bescherming per soonsgegevens heeft zich zeer kritisch uitgelaten over dit as pect van de nieuwe zorgwet. Met deze gegevens kunnen ver zekeraars patiënten afwijzen voor allerlei aanvullende verze keringen. De gevolgen daarvan zullen des te zwaarder wegen naarmate het basispakket be perkter zou worden. (Lees verder op pagina 3.) Schietvereniging De Een dracht is klaar met het sei zoen. De prijzen zijn uitge reikt en de jubilarissen gehul digd HOLTEN - Een leerling van de Holtercnkschool houdt in de Dorpskerk een vijfhonderd jaar oude Bijbel vast. Hij moet cr behoorlijk veel moeite voor doen om staande te blijven. De gezamenlijke kerken hielden afgelopen maandag een kerkenpad, voor zowel kinderen als volwassenen. Groepjes basisscholieren gingen overdag op pad en kregen uitleg over het verschil tussen de kerken en waar bepaalde attributen voor worden gebruikt, (foto: Sander Scheperman) HOLTEN - De VVD Rijssen- Holten heeft een tijd terug huis aan huis een enquête ver spreidt over de verkeerspro blemen in Holten. De partij heeft het geweten, want maar liefst een dikke 850 enquêtes kwamen ingevuld terug. De uitslag werd afgelopen maan dag in De Wielen bekendge maakt tijdens het liberaal café. 'Sommigen waren niet goed in gevuld en anderen sloegen hele maal niet op het verkeer', geeft Pieter Schipper aan waarom het exacte aantal niet echt bekend is. 'Ze bleven later ook maar binn- nen druppelen.' Omdat het duidelijk om de me ning van de Holtenaren gaat en niet die van de VVD, gaf het een helder inzicht hoe bewoners over het probleem denken en wat volgens hen zou moeten ge beuren. Uiteindelijk kon de grote klus beginnen om er een goede be oordeling uit halen. Na alle plussen en minnen opge teld te hebben, blijken Holtena ren vooral voor een (verdiepte) noordelijke rondweg te zijn. Een weg dus, die de Rijssenseweg langs de bovenkant van de spoorweg volgt en aansluiting geeft op de rotonde bij de Oad. De Maïs weg is voor de Holtena ren onbespreekbaar. Ook het H.J. Wansinktracé en het Zilver zandtracé krijgen weinig steun. Volgens de bewoners zou dat het verkeersprobleem alleen maar verleggen. Geen 'gerommel in het dorp, maar wel effectieve deeloploss ingen in het centrum, om het verkeersluw te maken. Over een ding zijn ze het eens: beslissingen moeten niet langer worden uitgesteld. Hoe eerder eraan wordt begonnen, hoe be ter. Er is al meer dan genoeg geld weggesmeten. Van de Holtenaren is 84,5 pro cent voor het verkeersluw ma ken van het centrum. Voor 10.6 procent is dat een ongewenste De uitslag van enquête, inclusief tal van reacties, is gebundeld in een boekwerk. Deze is op de website: www.vvdrijssenhol- ten.nl op te halen. Wethouder Wim Stegeman had zich tijdens de bijeenkomst voorgenomen alleen een luiste rend oor te zijn. Hij wil eerst de uitslag van een lopend onder zoek afwachten. Verder was alleen Dick van der Torre van D66 aanwezig om te horen hoe Holtenaren over het verkeersprobleem denken. Dui delijk klonk dan ook de mening tijdens de bijeenkomst, dat de VVD het jammer vond dat ande re partijen verstek hebben laten gaan. HOLTEN - Kinderdagverblijf Kakelbont verzorgt alweer voor het derde jaar de Straat speeldag in Holten. De kinde ren zijn woensdag 1 juni wel kom van 14.00 tot 16.00 uur aan de Hoffesstraat. Er zijn weer vele leuke spelletjes te doen. Deze straat, achter Kakelbont, wordt afgesloten voor auto's, zo dat kinderen er lekker kunnen spelen. Eerst perioden met zon. Vanaf zondag koeler weer. Vrijdag perioden met zon. afgewisseld door wat hoge dunne wolken- sluiers, het blijft droog. Met een zuiden wind wordt zeer warme lucht aangevoerd. Het wordt dan ook tropisch warm met 29.0 tot 30.0 graden. Zaterdag drukkend warm, op nieuw warm met rond de 25.0 a 27 graden. Later op de dag wel kans op een flinke regen-onweersbui. Zondag weer aangenaam, met een noorden wind wordt het dan 18.0 a 19.0 graden. De Maïsweg blijkt volgens de Holtenaren absoluut niet te kunnen, (foto: Sander Scheperman) situatie. Het laden en lossen zou beperkt moeten worden, net als vrachtverkeer door het dorp. Maar drie supermarkten zouden altijd verkeer aantrekken, waar door het moeilijk is het pro bleem op te lossen. De noordelijke rondweg heeft de voorkeur van 83,5 procent van de ondervraagden. Alleen in het villapark Dc Look is 58,6 pro cent tegen. Een zuidelijke rondweg ziet 54,4 procent niet zitten. Onder vraagden die in Lukensveld wo nen, zijn zelf 79 procent tegen. Uit de Look is juist 69 procent voor. Bij een zuidelijke rondweg wordt overigens geen Maïsweg bedoeld. Deze laatste begint ter hoogte van de Noorderbergstraat en sluit aan op de Beuseberger- weg. De zuidelijke rondweg zou kunnen beginnen bij de rotonde in de Markeloseweg en aanslui ting geven op de provinciale weg N332. Het Zilverzandtracé krijgt van 71 procent een 'nee'. Mensen zien dat overwegend als een noodoplossing en een verplaat sing van problemen. Een combi natie met de noordelijke rond weg vinden ondervraagden on begrijpelijk. Het H.J. Wansinktracé krijgt de voorkeur van 15,2 procent van de Holtenaren. Maar liefst 76,4 procent is tegen. Zij vinden na melijk dat er geen druk verkeer door een woonwijk moet gaan lopen. Verder zou het kapitaal vernietiging zijn. De Maïsweg is voor 80,3 pro cent onbespreekbaar. Het gaat om een kinderrijke woonwijk met scholen. Daarnaast door kruist het een mooi stukje Hol ten. Als laatste vraag werd ge steld. hoe ondervraagden de in formatie over het verkeerspro bleem van de gemeente ervaren. Zo'n 64,6 procent vindt dat de gemeente hier in gebreke blijft. woningen en bouwkavels zie advertentie in deze krant HOLTEN - Samenwerkende opsporingsorganisaties heb ben in de nacht van dinsdag 24 op woensdag 25 mei op de rijksweg A 1 in de gemeente Rijssen- Holten voor de 45e keer de actie Ochtendgloren gehouden. In beide richtingen zijn be stuurders gecontroleerd op het gebruik van alcohol en andere overtredingen. Voor de duur van de controle was deze loca tie aangewezen als veiligheids risicogebied en vonden er pre ventieve fouilleringen plaats. Tevens zijn bestuurders met behulp van radar gecontroleerd op snelheid. Zoveel mogelijk bestuurders zijn tussen 22.30 en 04.30 uur naar de parkeer plaatsen Bolder en Struik ge leid, waar zij in eerste instantie een blaastest aflegden. Bestuur ders die teveel alcohol hadden gedronken, ondergingen ter plaatse een ademanalyse. Een drugshond met begeleider en drugsexperts van de Regiopoli tie maakten het mogelijk om verdovende middelen te onder scheppen. Een scanmobiel van de Douane scande bagage op onder meer wapens. Zo werd een ploertendoder, vier wapen stokken, twee honkbalknuppels en een levensecht vuurwapen in beslag genomen. Vier perso nen werden aangehouden we gens illegaal verblijf in Neder land. Vier personen werden aangehouden omdat ze nog vonnissen open hadden staan. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u Dhr./mevr.: Postcode: Geef dat ook eensWoonplaats: aan een ander door! Telefoon: BON Geeft als abonnee voor het Gebruik deze bon voor', Holtens Sieuwblad op: het opgeven van een J nieuwe abonnee', Dhr./mevr.: Adres: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad WoonP'aats: Postbus 692,Postcode: 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro 46.40 per jaar (betaalwijze: automatisch) 1 (losse nummers 0.951 DIJKERHOEK - De landelij ke Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen bestaat 75 jaar. Om dat te vieren had den de afdelingen van Dijker- hoek, Espelo en Okkenbroek afgelopen maandag in Bonte Paard een dansavond gehou den onder het motto vrouwen in beweging. De tachtig dames en vier heren die daarvoor naar het Bonte Paard kwamen, konden naar el- kaars dansen kijken en ook ver schillende dansvormen probe ren in een workshop. Er waren twee groepen volks dansers, twee groepen country- linedansers en drie paren voor de demonstratie stijldansen. Het werd een gezellige en actieve avond. Geld wat overbleef van deze avond, komt ten goeden aan het Overijssels landschap, (foto: Johan Bolink) Simone Brands geeft ouder en kindzwemmen in het bin nenbad van Landal Twen- haarsveld. Ook Holtenaren zijn welkom. HOLTEN - Rondje Holtens Kultur(hus) werd vorig jaar voor het eerst gehouden. Dit jaarlijkse evenement staat deze keer gepland op zaterdag 15 oktober en staat in het teken van het op te richten Kulturhus in Holten. De organisatie van het evenement is opnieuw in handen van vrij willigers namens diverse instellingen, die mogelijk in de toe komst een plekje krijgen in het Kulturhus Holten. Hierbij wordt samengewerkt met de gemeente. Op dit moment is de organisatie volop bezig met de voorbereidingen. De opzet van het evenement ziet cr dit jaar anders uit dan het Rondje Kulturhus in juni 2004. Het evenement concentreert zich weer in en voor het gemeentehuis aan de Smidsbelt met vele acti viteiten voor zowel kinderen als volwassenen. Voor de kinderen sluit het thema aan op die van de kinderboekenweek 2005, name lijk de Toveracademie. Dolf Moed komt met theateract de Bak fiets. Voor een verdere invulling, roept de organisatie alle kunste naars uit Holten en omgeving op zich aan te melden. Er wordt na melijk gezocht naar kunstenaars die zaterdag 15 oktober him zelf gemaakte kunstwerken willen exposeren. Zo moet er die dag een grote tentoonstelling komen van diverse werken van verschillen de kunstenaars. De tentoonstelling is voor alle belangstellenden te bezichtigen. Geïnteresseerde kunstenaars kunnen zich melden bij Mare Jaarsma, telefoon 0548-854516 of per mail: m.jaarsma@rijssen-holten.nl. HOLTEN - Ook de Holtense huisartsen doen woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 mei mee aan de landelijke sta king. Voor dringende spoedge vallen kan men overdag con tact opnemen met de huisart spraktijk en 's avonds met de Centrale Huisartsenpost Sal- land. Volgens de huisartsen behoort de discussie niet alleen te gaan over geld en inkomen. In een tijd dat overal kosten beheerst moe ten worden en velen in Neder land een stap achteruit moeten doen, zou het vreemd zijn als één sector, de huisartsenzorg, buiten de vuurlinie valt. Het gaat volgens de artsen om veel belangrijker zaken. In het nieuwe zorgstelsel wordt einde lijk afscheid genomen van het onderscheid ziekenfonds-parti- HOLTEN - Burgemeester en wethouders stellen de gemeen teraad binnenkort voor om de aandelen WAVIN/ WMO-be- heer die in het bezit van de ge meente zijn, te verkopen. Het gaat om negentig aandelen. Die negentig aandelen brengen de gemeente Rijssen-Holten jaarlijks een bedrag van 187.500 euro op. Daar kwam voor 2004 nog een extraatje bij op: een eenmalige extra uitkering van 378 duizend euro. Wethouder W. ter Schure van financiën vond dit dus bij uitstek een gun stig moment om de aandelen van de hand te doen. De andere col legeleden deelden die mening. Uiteraard heeft de wethouder nagedacht over de opbrengst van de aandelen, maar daarover wil hij niet zo veel kwijt. Alleen dat de rente van de opbrengst toch minimaal jaarlijks hetzelfde be drag op moet leveren als de jaar lijkse uitkering nu: 187.500 eu ro. "Van dat bedrag gaat jaarlijks 112.500 euro naar De Kol", lichtte hij toe. Ter Schure gaf aan dat de ge meente op den duur toch deze aandelen moest verkopen, om dat de bezigheden van WAVIN - het maken van plastic buizen - niet tot het gemeentelijk taken pakket behoren. Eerst gaat de raad zich over dit voorstel bui gen en vervolgens moet een en ander 8 juli, op de aandeelhou dersvergadering van WAVIN/ WMO-beheer, beklonken wor den. De Holtense muziekvereni ging HMV viert haar zestig jarig bestaan. De receptie is geweest en de vele activitei ten komen eraan. culier. Verder kan door selectief inzetten van kostenmodules, een aantal wenselijke ontwikkelin gen worden gefinancierd. Dit opent mogelijkheden om ver nieuwing en verbetering te sti muleren.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1