I Jarige veteraan helpt mee met bevrij dingsvuur Koelewijn wil digitaal panel Peuters nemen opgeknapt plein feestelijk in gebruik Leden bibliotheek krijgen gratis historische kaart Medische Diensten Kerkdiensten WeerWeekoverzicht Agenda Letselschade. PALS GROEP Kosteloos juridisch advies Subsidie project over loverboys Kerkdienst gehandicapten Excursie naar wilde planten Onderzoek onder WVG-gebruikers wGGeNeR Holtens Nieuwsblad Donderdag 12 mei 2005 Holtens Nieuwsblad Holten - Op verzoek van de Stichting Viering Nationale Feestdagen hebben leden van de atletiekvereniging Holten in VYageningen het bevrijdings vuur opgehaald. Niet voor de eerste keer overigens. Ook in 1995 en 2000 was dit het geval. Al vanaf 1945 wordt jaarlijks het bevrijdingsvuur opgehaald uit Bayeux, de eerste bevrijde stad in Normandië na D-Day. De eerste jaren werd het vuur opge haald door een groepje Eindho- venaren maar vanaf 1948 werd het vuur overgebracht naar Wa- geningcn. Vanaf 1963 brandt dit vuur daar zelfs als eeuwige vlam. In de jubileumjaren, zoals ook nu in 2005 wordt het op nieuw opgehaald uit Bayeux en het is deze keer door de commis saris van de koningin in Noord- Brabant, mevrouw Maij-Weg- gen, 's nachts om twaalf uur overgedragen aan Wageningen. Van overal uit het land waren teams aanwezig om het vuur verder te verspreiden over heel Nederland. Met elkaar zo'n 215 teams met 3800 deelnemers. Ook de lopers uit Holten konden hier 's nachts het vuur in ont vangst nemen. In steeds wisse lende groepjes van drie of vier lopers, onder geleide van twee fietsers, kon het vuur zo worden overgebracht naar Holten. De overige lopers kwamen per Spi- tax-bus. Onderweg werd even stilgestaan bij het ereveld in Loenen. Door de AV Holten zijn daar bloemen gelegd tijdens een korte plechtigheid. Over allerlei binnenwegen via Loenen, Empe Arts Maatschap Huisartsen Holten, Keizersweg 32, telefoon 0548- 363553. Spreekuur volgens afspraak. Voor spoedeisende hulp buiten kantooruren (17.00 - 08.00 uur) en tijdens weekenden en feestdagen bellen met Centrale Huisartsenpost Salland, telefoon 0570-501777. Zie ook website: www.huisartsenholten.nl. Apotheek: Vrijheidslaan 7, telefoon 361111. Geopend op werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 12.00 uur. Buiten de openingstijden is voor spoedrecepten geopend de Dienst Apotheek Salland, Fesevurstraat 7 te Deventer. De Dienst Apotheek is gevestigd in hetzelfde gebouw als de huisartsenpost, naast het Deventer Ziekenhuis, telefoon 0570-606202. Tandarts: Behandeling uitsluitend na telefonische afspraak. A.J. Boerman, 0548-512535. Dierenarts: Dierenartsencombinatie Holten, Dorpsstraat 24C, te lefoon 362004. Spreekuur: 8.00 - 9.00 uur en 12.30 - 13.00 uur. Daarbuiten na telefonische afspraak, telefoon 362004. Dierenartsenpraktijk Deventer locatie Holten, Larenseweg 54, te lefoon 0548-362835/ 0570-653000. Hervormde Kerk Zondag 15 mei: 9.30 uur, ds. H. Gijsen, openbare geloofsbelij denis, nevendiensten. Eerste collecte: kerk in actie-zending; tweede collecte: kerkrentmeesters. Maandag 16 mei: 9.30 uur, ds. IEP. Mulder, SOW-dicnst. Collecte: zending en kerk. Okkcnbroek, 15 mei: 10.00 uur, ds. Anneke Kruithof-Looije, heilig avondmaal met de Zanggroep. Collecte: adoptiekinderen. Evangeliegemeente De Loofhut (Dorpsstraat, HMV-gebouw) Zondag: 10.00 uur, samenkomst. Katholieke kerk Holten, zondag 15 mei: 9.30 uur, gezinsviering. Voorganger pastor Wolters. Nieuw-Heeten, zaterdag 14 mei: 19.00 uur, gezinsviering. Voorganger: past. B. Wolters. Zang: kinderkoor; maandag 16 mei: 09.00 uur, communieviering. Voorganger: werkgroep li turgie. Zang: Passage. Maandag In de nacht waren er brede opklaringen, afgewisseld door wolken velden. Ook bleef het droog want er vormden zich geen buien. Het werd een zwoele nacht met 15.3 graden als minimumtempe ratuur. In de morgen was er veel bewolking, afgewisseld door op klaringen en zon. Later viel er een regenbui. De eerste helft van de middag nog geregeld zon. Daarna meer bewolking met soms een licht buitje. Een warme dag met 22.2 graden. Dinsdag De nacht verliep droog, er kwamen wolkenvelden voor en opkla ringen. De temperatuur daalde meer dan de voorgaande nacht, het werd in de hut 10.2 graden. Begin van de morgen nog zon, maar al snel kregen we met bewolking te maken. Bijna aan het eind van de morgen kregen we met een regenonweersbui te maken. In de middag vielen er ook enkele regenbuien. Espelo 10.3 mm. Holten kreeg maar 4.8 mm neerslag. Het werd 16.9 graden. Woensdag Begin van de nacht was het nog onbewolkt, maar dat duurde niet lang. In de nanacht viel er al weer regen van betekenis. De eerste helft van de morgen zag er vriendelijk uit met opklaringen en ge regeld zon. Daarna veel bewolking maar wel droog, 's Middags veel bewolking en weinig zon, later op de middag viel er een re genbui. Ook met de Dodenherdenking een bui. Bevrijdings- cn Hemelvaartsdag In de avond van woensdag moest de paraplu er even bij tijdens de plechtigheid en kranslegging aan de Molenbelterweg in Holten. De nacht verliep onbewolkt en windstil w aardoor het flink afkoel de. Het werd 3.5 graden in de weerhut. De dag begon zonnig, ook in de morgen perioden met zon, afgewisseld door wolkenvelden. In de middag scheen de zon grotendeels wazig. Vrijdag Tijdens de Taptoe en het vuurwerk van donderdagavond bleef het gelukkig droog, wel stond er een frisse wind. Rond middernacht kregen we met regen te maken. In de morgen hadden we een af wisseling van opklaringen, af en toe zon cn een enkele bui. In de middag vielen er regelmatig buien waarbij ook hagel voorkwam. Het was met 12.6 graden niet echt warm te noemen. Zaterdag In nacht was er veel bewolking aanwezig, er viel een enkele bui. In de morgen was het somber cn grijs, ook was het nat met lang durig regen. Ook in de middag was het geen best weer, er viel van tijd tot tijd regen, bij dit alles stond een stevige noordwesten wind. Het was echt een gure dag. Er viel regen van betekenis, I lolten 9.8 mm, Espelo 7.0 mm. Het werd 10.4 graden. Zondag De nacht verliep met brede opklaringen waardoor de temperatuur flink kon dalen. Espelo noteerde aan de grond -0.3 graden. Begin van de dag was mooi, maar al snel vormden zich opbollende sta pelwolken, gevolgd door buien met hagel. In de middag was het niet beter, geregeld vielen er buien, afgewisseld door felle opkla ringen en zon. Holten 8.2 mm, Rijssen 10.0 mm. Meteo Holten, Freddie Paalman en Zutphen en Laren kwam de lopers bij de Wippert. Vanaf de Wippert. een belangrijke plek tijdens de bevrijding van Holten, liep de gehele groep van ruim dertig lopers, onder politiebege leiding naar Holten, waar het echte vuur om klokslag tien, door de fakkeldragers, Ab Koet sier en Ria Udink. kon worden afgeleverd op Smidsbelt. Daar heeft Ab de fakkel overge dragen aan een van de Canadese veteranen, zodat deze samen met Ria Udink het Holtens bevrij dingsvuur kon aansteken. Toe vallig was het ook nog zijn birthday, zodat hij door de aan wezigen werd toegezongen. Burgemeester Koelewijn ging kort in op de historie van het vuur en bedankte de atletiekver eniging Holten voor hun inzet. Een van de Canadese veteranen en Ria Udink staan klaar om het bevrijdingsvuur aan te steken. (Foto: Johan Bolink) Holten - Burgemeester Bort Koelewijn heeft een probleem. Hij is verplicht elk jaar een burgerjaarverslag maken. Dat vindt hij prima, alleen moeten er dan wat hem betreft wel zinnige dingen instaan. Zaken die de burger aanspreken. Zo'n verslag moet een verslag van burgers zijn over de kwali teit van de gemeentelijke dienst verlening. Er moet ook uit naar voren komen hoe het gemeente bestuur de burgers bij het beleid betrekt. En wie weet dat het bes te dan de burger zelf, denkt Koe lewijn. Hij zou graag verblijd worden met allerlei vragen waarvan in het burgerjaarverslag een item kan worden gemaakt. of met ideeën van burgers over wat zij graag in dat jaarverslag behandeld zouden zien. "De bur ger moet aan het woord zijn over bijvoorbeeld de openingstijden van het gemeentehuis, de bereik baarheid van bestuurders, de be antwoording van brieven. Maar", zo vroeg Koelewijn zich af. "Vinden de burgers dezelfde thema's belangrijk als de ge meentebestuurders? Dat is iets wat hij ook graag zou willen we ten." Koelewijn pleitte maan dagavond dus voor het instellen van een burgerpanel. Een ad-hoc panel zag hij wel zitten. Een di gitaal panel bijvoorbeeld van zo'n honderd mensen. Daarbij zouden niet altijd dezelfde inwo ners aan bod moeten komen; na een jaar zou zo'n lijst met e- mailadressen weer veranderd kunnen worden. Een 'statisch panel', bestaande bijvoorbeeld uit vijftien personen, die met enige regelmaat bij elkaar geroe pen worden, kreeg niet de voor keur van de commissie. VVD-fractievoorzitter J. Keve- lam zag niets in een burgerpanel. "De burger heeft bijna geen con tacten met de gemeente. Eens in de vijfjaar wordt een paspoort gehaald en eens in de twintig jaar een bouwvergunning. Ik hecht meer waarde aan een klanttevredenheidsonderzoek: hoe denken burgers die van be paalde gemeentelijke diensten gebruik gemaakt hebben over wat wij geproduceerd hebben." Van de meeste fracties mag de burgemeester echter aan de slag met een burgerpanel. CD A-frac tievoorzitter H. Dul noemde sep tember, oktober als de tijd waar in Koelewijn aan burgers zou kunnen vragen wat hen interes seert, en wat dus interessant is voor het burgerjaarverslag. Fractievoorzitter H. Voortman, die niet echt te porren was voor een burgerpanel, ging daarbij vooral af op het enthousiasme van Koelewijn om iets van dat burgerjaarverslag te maken. "Dan moet u het maar een jaar proberen", sprak Voortman ge nadig. "De PvdA zou er mis schien wel wat voor kunnen voelen", sprak PvdA-raadslid J. Pluimers zuinigjes. Holten - Het speelplein van peuterspeelzaal Kruimeltje en Dribbel aan de Tuinstraat is in de afgelopen periode grondig opgeknapt. Zo is het geheel op nieuw betegeld, waarbij niet tegels een 'rode loper' van het toegangshek naar de deur is gecreëerd, de zandbak en het hekwerk zijn aangepast, er zijn echte parkeerhavens voor de driewieltjes aangelegd, evenals een verkeersplein en een fietsroute. Verder is er een nieuwe schuur geplaatst waarin al het buiten speelgoed opgeborgen kan wor den. En natuurlijk het allerbe langrijkste: er zijn twee nieuwe speeltoestellen voor de peuters geplaatst. Het ene is een echt klim- en klautertoestel, com pleet met glijbaantje en kruip- tunnel, het andere is een combi natie van een beschut 'zithoekje' voor de peuters, maar waar ze tevens op een groot schoolbord kunnen tekenen. De uitvoering van dit geheel is mogelijk gemaakt door een fi nanciële bijdrage van het Rabo Projectenfonds Holten-Markelo en een bijdrage van bedrijven in en om Holten via de actie Stoep tegel. Verder werd in juni vorig jaar door de peuterspeelzaal een Kleintje Kermis gehouden, een dag vol met leuke activiteiten voor jonge kinderen en hun ou ders. De opbrengst van deze dag is in het speelplein geïnvesteerd. De gemeente Rijssen-Holten heeft het uitvoerende werk voor haar rekening genomen en tot slot heeft de stichting voor soci aal en cultureel werk Holten, waar de peuterspeelzaal toe be hoort, gezorgd dat de laatste de tails uitgevoerd konden worden. Zo zijn er nieuwe, kleurige bor den met de vignetten van de peuterspeelzaal gemaakt en wordt er wat fleurige beplanting aangebracht. Natuurlijk maken de peuters al volop gebruik van deze mooie faciliteiten. Op maandag 9 mei, dinsdag 10 mei en woensdagmorgen 11 mei zal aan de ingebruikname van het nieuwe plein tijdens de peu terspeelzaaluren een extra fees telijk tintje worden gegeven. Met spelletjes, lekkere hapjes en drankjes en natuurlijk ballonnen zullen de peuters vieren dat dankzij de medewerking van ve len dit plan gerealiseerd kon worden. Verkleed als boeven en piraten, openden de peuters het opgeknapte speelplein. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Iedere burger die iets w il weten over de geschiedenis van zijn woonomgeving kan daarvoor terecht in de lokale bibliotheek. Dat willen de Overijsselse bibliotheken be nadrukken met hun gezamen lijke promotiecampagne in mei. Voor bibliotheekleden ligt er een poster klaar met een historische kaart van Overijs sel in 1841 en Overijssel in 2005. De laatste jaren is er in Neder land meer interesse voor ge schiedenis en het culturele erf goed. De vaderlandse geschie denis was het thema van de boe kenweek en na de verkiezing van de grootste Nederlander is er nu ook de verkiezing van Overijssels grootste. De Overijsselse bibliotheken sluiten hierop aan met een pro motieactie onder het motto: De bibliotheek als culturele schat bewaarder. In een speciale fol der die huis aan huis wordt be zorgd, staan de erfgoedschatten beschreven die toegankelijk zijn via de bibliotheek. Een aantal van deze schatten zijn ook thuis via internet te doorzoeken. De levens van belangrijke Overijs selse personen staan beschreven op de website wieiswieinoverijs- sel.nl. Op Overijsselinkaart.nl kunnen historische kaarten van dorpen en steden worden bestu deerd. Van deze laatste website is de geografische kaart afkom stig die klaar ligt voor mensen die lid zijn van een bibliotheek. Zij kunnen deze kaart ophalen tegen inlevering van de bon die in de folder zit. Aan de achterzij de van deze kaart is een actuele kaart van Overijssel gedrukt waarop alle culturele schatbe waarders staan aangegeven. De promotieactie loopt van 9 tot en met 31 mei in alle Overijsselse bibliotheken. 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl Holten - Burgemeester en wet houders willen een bedrag van 1.500 euro beschikbaar stellen voor een project over lover boys. De Stichting Socuwe ver zocht hierom. Landelijk, maar ook regionaal staan d praktijken van zoge naamde 'loverboys' volop in de belangstelling. Ook in de ge meente Rijssen-Holten zijn hier over signalen bekend. De ge meente stelt dat preventie in de zen van groot belang is. Door middel van dit project worden meiden van 13 tot en met 17 jaar voorgelicht over de gevaren van loverboys. Het project is niet al leen bedoeld voor meisjes die bij de Stichting Socuwe komen. Holten - Huis op de rots is het thema van de aangepaste kerkdienst voor verstandelijk gehandicapten in de Kande laar. Deze wordt zondag 29 mei om 9.30 uur gehouden en gaat uit van de oudervereni ging Philadelphia. Het kinderkoor Mozaïek, onder leiding van Jannie Ribbink, zal zingen. Bij de uitgang is een ex tra collecte voor Philadelphia. Voorganger is ds. H.P. Mulder. Markelo - Voor liefhebbers van wilde planten die in ons woongebied voorkomen, houdt IVN Markelo zaterdag 14 mei een wilde plantenex- cursie langs de Schipbeek tus sen Kooidijk en Ensinkg- oorsdijk. Langs de oevers van deze voor malige handelsverbinding tussen Deventer en het Duitse achter land, komt een gevarieerde plan tengroei voor. Tevens wordt aandacht besteed aan het pas aangelegde retentiegebiedje en de vispassage. Er wordt om 13.45 uur vertrokken vanaf VVV Markelo, Grotestraat 1 Wie in het bezit is van ccn plan- tenboekje, kan deze meenemen. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Informatie: Joke Vosman, telefoon 0547- 361450. Holten - De gemeente Rijssen- Holten wil een klanttevreden heidsonderzoek laten houden onder gebruikers van hulp middelen die geleverd worden in het kader \an de Wet Voor zieningen Gehandicapten. De gemeente Rijssen-Holten sloot in januari 2004, samen met buurgemeenten, een contract met Meyra bv voor de levering en het onderhoud van WVG^ hulpmiddelen. Het onderzoek moet uitwijzen of de gebruikers van de hulpmiddelen tevreden zijn over de voorzieningen. In het onderzoek komen passing, levering, onderhoud;' reparaties en de bereikbaarheid van Meyra aan de orde. De resultaten kun nen leiden tot verbetering van de dienstverlening. Foto-expo Hans Wissink. Boschkamp, vrijdag 1 april 2005 - donderdag 12 mei 2005 Expositie biggenhandel, Oud heidkamer. Dorpsstraat 27, vrij dag 1 april 2005 - zondag 30 ok tober 2005 Foto-expositie over herdenkin gen op Canadese Begraafplaats. Boschkamp. maandag 4 april 2005 - maandag 30 mei 2005 Jaarreisje bejaardensoos naar Drenthe. Holten, donderdag 12 mei 2005, 8:30 Molendag korenmolen De He geman, Dijkerhoek. zaterdag 14 mei 2005, 10:00- 16:00 Bloemen-/ voorjaarsmarkt. Smidsbelt. zaterdag 14 mei 2005. 10:00- 16:00 Uilenbraakballen pluizen. Na- tuurdiorama, zondag 15 mei 2005 - maandag 16 mei 2005 Uilenbraakballen pluizen. Na- tuurdiorama, zondag 15 mei 2005 - maandag 16 mei 2005 Introductie Nordic Walking. Camping Holterberg, woensdag 18 mei 2005, 19:00 Valkendemonstratie. Erve De- ijk. Vrijheidslaan. donderdag 19 mei 2005, 14:00 Zo vies als Floddertje. Biblio theek. donderdag 19 mei 2005. 16:00- 17:00 Dansfestijn NBvP Espelo. Bonte Paard, maandag 23 mei 2005, 20:00 Bijeenkomst NBvP Holten Vosman, dinsdag 24 mei 2005. 20:00 NBvP Dijkerhoek met Heijenk en Heijda over vrouwen bij brandweer, Bonte Paard, dins dag 24 mei 2005, 20:00 Voorjaarsfeest Beuseberg, vrijdag 27 mei 2005 - zaterdag 28 mei 2005 Rangeractiviteiten met WNF. Natuurdiorama, zaterdag 28 mei 2005 Boottocht Rode Kruis, Giet hoorn, dinsdag 31 mei 2005 Straatvoetbaltoernooi, Meer manskamp, zaterdag 4 juni 2005 Koningsschieten, Aalpolsweg, zaterdag 11 juni 2005, 19:00 Koetsenrit. Holten, zondag 12 juni 2005 Erwin Autocross, Schupperts- weg, zondag 12 juni 2005, 12:30 Puzzelrit. MAC Holterberg, Beusebergerweg 37, zondag 12 juni 2005, 14:00 Regio VVV Fietsvierdaagse, dinsdag 14 juni 2005 - vrijdag 17 juni 2005 Valkendemonstratie. Erve De- ijk, Vrijheidslaan, donderdag 16 juni 2005, 14:00 Koningsschieten Zaagmolen, Dijkerhoek, zaterdag 18 juni 2005 Roefeldag, Boschkamp, woens dag 22 juni 2005 School- en volksfeest, Dijker hoek, vrijdag 24 juni 2005 - zon dag 26 juni 2005 Midzomeravond, Kalfster- mansweide, zaterdag 25 juni 2005 Interkerkelijk Recreatie Werk 40 jaar. Holten, zondag 3 juli 2005 Sploder Feest, Espelo, vrijdag 8 juli 2005 - zondag 10 juli 2005 Vakantiefietstocht. Beuseber gerweg 37, zondag 10 juli 2005, 10:00. huis-aan-huiskranten Hollens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV. behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stichting Hol tens Nieuwsblad. Stichtings-bestuur: W.H. Bevers, secretaris. Kollingserf 4, 7451 XC Holten, Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842446 Abonnementen: tel. 053-4842383 of e-mail: abonnementeircwhk.wegener.nl Eindredactie: Peter Bulthuis Tel: 0548-597370 Fax: 0548-597369 Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 1007462 AT Rijssen E-mail: holleiu>.nieuwsblad(£. whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat. Smidsbelt 7. 7451 BL Holten (tot dinsdags 12.00 uur) Hoofd redactie: A. Schepers Advertentie-adviseurs: O. IJspeert. tel: 0548-597353. mobiel 06-51 19 83 42 H. Schottert. tel: 0548-597351mobiel 06-51 19 83 21Fax: 0548-597359 Bladmanager: B A. Zieleman. tel06-51198351 of 0548-597350, fax: 0548-597359 Commercieel regiodirecteur: G.J.M. ter Hedde Directie: J.V.Munsterman Algemeen hoofdredacteur: Mw. G Arendsen-Tieben Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Op al onze advertentiecontracten en aan biedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentievoor-waarden huis- aan-huiskranten Koninklijke Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Adver tentie-voorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Wegener Huis- aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Koninklijke Wegener-concem. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt ge bruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante dien sten en producten van de titels en de werk maatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan- huiskranten BV. afdeling Marketing, post bus 692, 7500 AR Enschede.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 3