Gemeente krijgt 800 bezwaren te verwerken Gymlokaal Tuinstraat tijdelijk opvangplek jongerengroepen LEKKER Even terug in de tijd p Project gezonde school verlengd met drie jaar Pand beschikt al over passende bestemming Paaltjes op proef weg bij Kalfstermansweide In dit nummer Canadese regering bedankt Welcome Again Veterans Waardering Holterberg Spreekuur Cliëntenraad Collecte Astma Fonds Bloemenmarkt Workshop genealogie Weekendweer Valkendemonstraties voor de lijn Imere {mera Holtens Nieuwsblad Donderdag 12 mei 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Holten - Bij de gemeente Rijs- sen-Holten zijn zo'n achthon derd bezwaren binnen geko men ten aanzien van de Wet Onroerende Zaken. Dat is 4,9 procent van het aantal verzon den beschikkingen. Vorige keer was dat nog 5,5 procent. De gemeente is bezig de bezwa ren te sorteren naar soort be zwaar, bijvoorbeeld een volgens de bezwaarmaker niet kloppen de onderbouwing of een te hoge waarde. De gemeente heeft van twee bu reaus een offerte binnen voor het afhandelen van de bezwaren. Burgemeester en wethouders be slissen binnenkort welk byreau dat gaat doen. Wat de gemeente betreft, kan voor de zomer nog gestart wor den met het opnieuw bekijken van de panden waarover bij de gemeente een WOZ-bezwaar in gediend is. "Maar we weten niet of de bureaus dan al kunnen, want zij hebben ook hun plan ning", vertelt J. Kottink van de gemeente. Bij de burgers die een duidelijk geargumenteerd bezwaar inge diend hebben, komt de taxateur Papendal - In een speciaal belegde bijeenkomst in het zalencentrum van Papendal heeft de minister van Vete ranen Zaken Z.E. Albina Guarnieriuit Canada, de Stichting Welcome Again Veterans een oorkonde uit gereikt voor hun bijdrage aan het eren en huldigen van de moedige Canadese strij ders en het herdenken van hun offers voor de bevrij ding van Nederland. In haar toespraak benadrukte de minister hoe de veteranen geroerd waren van de indruk wekkende herdenking op 4 mei op de Canadese Begraaf plaats in Holten. Vooral het betrekken van kinderen in de herdenking werd zeer gewaar deerd. Aan het eind van haar toespraak reikte zij aan het be stuur van Welcome Again Ve terans: voorzitter Gert Jan van 't Holt, secretaris Marietje Eg- gink-ten Velde en penning meester Harry Lievendag een oorkonde uit als erkenning en dank voor het werk van de Stichting. Na de receptie volgde een di ner, waaraan ook de minister president van Canada Mr. Martin deelnam. In zijn toe spraak werd met name Holten genoemd als een van de hoog tepunten uit het herdenkings programma. Een emotionele en goed georganiseerde her denking. Ook haalde hij in zijn toespraak de kerstavond aan, waarop schoolkinderen van Holten een brandende kaars op elk graf van een ge sneuvelde soldaat zetten. De achthonderd aanwezigen, waaronder veel veteranen, on derstreepten zijn woorden met een dankbaar applaus. Bij de foto, van links naar rechts: Gert Jan van't Holt, Minister Albina Guamieri. Staatssecre taris Veteranen Zaken Mr. Jack Stagg. Harry Lievendag, Marietje Eggink-ten Velde. Holten - Burgemeester en wet houders willen voor nog eens drie jaar het project De gezon de school en genotmiddelen uit laten voeren op de basisscho len in Holten en Rijssen. De gemeenteraad van de voor malige gemeente Rijssen besloot in 1999 uit preventieve overwe gingen om de projecten versla vingszorg die in het voortgezet onderwijs werden gegeven, uit te breiden naar de bovenbouw van de basisscholen, met als doel de leerlingen 'goed gewaar schuwd' naar het voortgezet on derwijs te laten gaan. De GGD regio Twente heeft in samen werking met Tactus, een instel ling voor verslavingszorg, het project De gezonde school en genotmiddelen ontwikkeld voor het basisonderwijs. Het project richt zich op voorlichting over alcohol-, tabak- en drugsge bruik. In 2002 werd ook op de basisscholen in Holten die pro ject uitgevoerd. Volgens de ge meente zijn de ervaringen van en op de scholen positief. Schooljaar 2004-'05 was het laatste jaar van het project. De gemeente vindt het wenselijk er drie jaar aan vast te knopen. De kosten zijn 6.100 euro per jaar. Holten - Dc Haarler- en Holterberg vormen een prachtig landschap. Maar de verkeersoverlast is een belangrijk zorg punt. Grote vooruitgang zijn de nieuwe wandel- en fietspa den. Dat blijkt uit een onderzoek van Stichting Natuur en Milieu onder de omwonenden. Van 52 unieke landschappen in Nederland is onderzocht hoe bewoners deze waarderen en welke toekomstwensen zij heb ben. Omwonenden vinden de Haarler- en Holterberg een zeer aantrekkelijk gebied. Het krijgt hiervoor het rapportcijfer 8,6. Hiermee scoort het boven het gemiddelde van alle 52 gebieden. (Lees verder op pagina 12.) opnieuw langs. Maar daarover worden de bezwaarmakers nog aangeschreven. De taxateur geeft na de zaak opnieuw beke ken te hebben, een advies aan de gemeente. Dat advies wordt meestal overgenomen, maar dat hoeft niet. Binnen een jaar moe ten de indieners van het bezwaar een uitspraak hebben. De ge meente probeert dat eerder af te handelen. Holten - De Cliëntenraad Al gemene Bijstands Wet Rijs- sen-HoIten houdt donderdag 12 mei spreekuur in het ge meentehuis in Holten, van 18.30 tot 19.30 uur. Het gaat om een vrij spreekuur, een afspraak is niet nodig. De Cliëntenraad behartigt de belan gen van mensen met een bij standsuitkering en minima. Holten - Even leek het erop dat de tijd zestig jaar terug was gegaan. Een lange lint van oude militaire voertuigen reden door Holten. Keep them Rolling maakte een lus om de Sallandse Heuvelrug vanaf Nijverdal, waar zaterdag 7 mei de bevrijding groots werd gevierd. Ondanks dat het weer niet echt meewerkte, kwamen toch velen naar het bijzondere konvooi kijken. (Foto: Johan Bolink) Holten - Het jongerenwerk in Holten komt tijdelijk in het gymlokaal aan de Tuinstraat. Daar worden beide groepen jongeren ondergebracht. Wet houder H. ter Keurst legde de commissie Maatschappelijk Werk dinsdagavond drie mo gelijkheden voor. Gekozen werd voor de Tuinstraat. Ter Keurst gaat binnenkort met straathoekwerker H. Mink, Socuwe, de wijkagent en om wonenden om tafel zitten om een en ander verder uit te wer ken. De gemeente heeft een locatie- onderzoek gehouden naar de drie locaties die in aanmerking kwamen voor het onderbrengen van het jongerenwerk in Holten: pand Waterloo op De Kol, het gymlokaal aan de Tuinstraat en units op het Vletgoor. Wethouder H. ter Keurst gaf dinsdagavond aan dat alle loca ties geschikt zijn te krijgen, maar dat dit wel aanpassingen vergt. De kosten daarvan lopen uiteen van circa 20.000 tot 55.000 euro. Ook akoestisch ge zien zouden aanpassingen nodig kunnen zijn, afhankelijk van het aantal decibel. Tot 70 decibel zijn geen aanpassingen nodig, daarboven wel. Geluidswerende maatregelen bij pand Waterloo zouden circa 35.000 euro kos ten, en voor het gymlokaal aan de Tuinstraat 50.000 euro. Alleen het lokaal aan de Tuin straat beschikt over een passen de bestemming. Voor de beide andere locaties zou een artikel 17 WRO-procedure gevolgd moeten worden en die duurt mi nimaal tien tot twaalf weken en dan moet er ook nog eens geen bezwaar worden aangetekend. De gemeente heeft op het Vlet goor gesproken met diverse ge bruikers, waaronder de volks- tuinderveneniging. Er zijn wat l^okaolTuinsl Uit drie mogelijkheden werd het gymlokaal aan de Tuinstraat gekozen als jongerenplek. (Foto: Sander Scheperman) bezwaren, met name was er angst voor vernielingen. Ook ten aanzien van pand Waterloo heeft overleg met buurtbewoners plaatsgevonden. Deze staan niet direct afwijzend tegenover jon gerenwerk in het pand, maar stelden wel en aantal voorwaar den. Dan is er nog een complice rende factor: er is geen sprake van hèt jongerenwerk, er is wel sprake van twee groepen jonge ren. De wethouder vindt het nog te vroeg om deze twee groepen samen te voegen. Het college kwam met drie mo gelijkheden: Optie A: twee locaties met apar te begeleiding, kosten tussen de 143.040 en 211.370 euro. Optie B: één accommodatie die door beide groepen gezamenlijk gebruikt wordt, maar wel met aparte begeleiding. Kosten tussen de 100.100 euro (Tuinstraat) en 133.430 euro (units Vletgoor). Optie C: één accommodatie voor één doelgroep: daarbij valt één van de beide groepen buiten de boot. Gekozen kan worden voor het onderbrengen van de groep jongeren van Socuwe, kosten tussen de 58.900 en de 92.230 euro, afhankelijk van de accommodatie met of zonder akoestische aanpassingen. Of men kiest voor de groep 'hangjongeren', kosten tussen de 77.014,10 en 110.344,10 euro, eveneens afhankelijk van de ac commodatie en al dan niet akoe stische aanpassingen. "De jeugd in Holten staat al vijf jaar op straat. Het heeft te lang geduurd", aldus wethouder H. ter Keurst, die aangaf dat het college koos voor variant B. "Het kiezen voor twee locaties valt af. Dat kunnen we finan cieel niet ophoesten. Kiezen we voor C, dan laten we één groep vallen en dat willen we niet." De commissie volgde de optie van het college. Fractievoorzitter A. Hofhuis van Gemeentebelang vroeg om een jaarlijks rapport voor de raadsleden hoe het jon gerenwerk functioneert. Ter Keurst zegde dat toe. SGP- raadslid J. Slagman wilde een begrenzer op de geluidsinstalla tie zetten, zodat er voor akoesti sche maatregelen in de Tuin straat geen 50.000 euro extra hoeft te worden uitgegeven. Maar de wethouder was al niet van plan dat geld uit te geven; hij wil met de jongeren afspra ken maken over de decibellen en eventueel zouden de jongeren zelf geluidwerend materiaal aan kunnen brengen. De bedoeling is dat er straks in de Liezenboerderij wel één jon gerenwerk Holten is. Pagina 3 Het bevrijdingsvuur op Smidsbelt werd onder ande re aangestoken door een jari ge veteraan. 3 I Pagina 9 I Leerlingen uit Winterberg 1 brengen deze week een te genbezoek aan SG De Waer- j denborch. Pagina 11 Leden van ponyvereniging De Bergruitertjes behaalden prijzen op hun-eigen con cours op de Borkeld. Holten - Het Astma Fonds houdt van 23 tot en met 28 mei een collecte. Het thema is Geen lucht, geen leven. Holten - De bloemen-/ voor- jaarsmarkt wordt zaterdag 14 mei van 10.00 tot 16.00 uur ge houden op Smidsbelt. Zoals gebruikelijk zijn er volop planten, tuinmeubelen, tuinma- chines, rieten manden en andere leuke buitendingen te koop. Natuurlijk wordt er ook voor de inwendige mens gezorgd en voor de kinderen is er een gratis springkussen. Op verschillende tijdstippen vindt er een demon stratie schapenscheren plaats. Rijssen - In de Rijssense bibli otheek in winkelcentrum De Hoge Wal wordt woensdag 25 mei een workshop genealogie gegeven. Alle belangstellenden zijn welkom om 19.30 uur. Cor Sellenrode zal vertellen hoe men begint met een stamboom onderzoek en waar men infor matie en gegevens kan vinden. Perioden met zon en later buien. Vrijdag vrij zonnig, afgewisseld door wat sluierbewolking. Tem peratuur tussen de 18.0 en de 19.0 graden. Zaterdag en zondag komt er alweer een storing aan vanuit Frankrijk met buien, die lijken tijdens de Pinksterdagen net boven ons land te liggen. Maar dit is nog niet helemaal ze ker. De temperatuur is wel goed met 17.0 a 19.0 graden. Holten - Als proef worden de paaltjes op de grens van Kalfster mansweide en de parkeerplaats van Albert Heijn weggehaald. Hierdoor wordt de bereikbaarheid van de weide vergroot, zodat het winkelend publiek er eerder de auto parkeren. De paaltjes worden tijdens de onderzoeksperiode van 8.00 tot 20.00 uur weggehaald, 's Avonds en de dagen wanneer de winkels zijn ge sloten, blijven de paaltjes zitten. Hierdoor zou rally rijden moeten worden voorkomen. Tijdens de proef wordt gekeken waar auto's de Kalfstermansweide op- en afrijden. Holten - Gerrit en Jannie Zandvoort van Valkerij Rijssen verzorgen donder dag 19 mei een vliegdemon- stratie in Holten. Dat ge beurt bij het hertenkamp, bij dagcentrum Erve Deijk. De spectaculaire vogelshow is gratis te zien. In de zomerperiode wordt ge vlogen op 16 juni. 28 juli en 1 september, op 20 oktober (herfstvakantie) en 29 decem ber (kerstvakantie). De valkenier vliegt met zes valken, twee woestijnbui zerds, een kerkuil en, sinds kort, een steppenarend. De woestijdbuizerd, de arend en de kerkuil vliegen vanaf het hertenkamp. Dat geldt niet voor de valken, zij kiezen het luchtruim vanaf het trapveldje in de directe nabijheid van het hertenkamp. "Voor de valk is het hertenkamp te klein. De valken lopen daar het risico om tegen het gaas of in het ergste geval, onder een auto te vliegen. Vandaar dat we voor het vliegen van de valken uit wijken naar het trapveldje", vertelt Zandvoort De Rijssense valkenier geeft al bijna tien jaar vogelshows. In Rijssen gebeurt dat weke lijks, elke woensdagmiddag vanaf 14.00 uur bij de kinder boerderij bij het Parkgebouw. Dat hij nu ook in Holten actief is gebeurd op verzoek van de gemeente Rijssen-Holten en Soweco. Zandvoort verzorgt samen met zijn vrouw demon straties door heel Nederland. gesneden vleeswaren van www.lineravleeswaren.nl

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1