Leden Bergruitertjes winnen prijzen op eigen ponyconcours Vlaggenschip Blauw Wit pakt laatste strohalm Lopen voor vrijheid HOLTEN W Holten 6 kampioen W Holten F1 kampioen Nieuwe leden W Holten Handbaldamesteam Al gaat naar Denemarken Ingezonden brief Holtenaren bedankt Weinig animo Holterbergtoer Uitslagen RV Bergruiters Uitslagen Bergruitertjes SportAgenda W Holten thuis tegen Wesepe Blauw Wit tegen Voorwaarts Q ASIADES Donderdag 12 mei 2005 Holtens Nieuwsblad 11 Holten - Holten 6 is zondag 1 mei, na de wedstrijd RKSV, kampioen geworden. Met vijf punten voorsprong op de concurrentie, zat het kampioen schap er al een beetje in. Het zou een mooie bekroning zijn op een goed gelopen en verlopen seizoen. Het doel was ervoor te zorgen dat de tegenstander RKSV geen vat op de wedstrijd zou krijgen, door aanvallend te beginnen en de te genstander onder druk te zetten. Dat lukte voortreffelijk de eerste helft. Het werd hierdoor al snel 1-0 en 2-0 door mooie treffers van Melo en Snoek. Hierna scoorde Holten nogmaals twee keer door Harry en Snoek. De ruststand ging Holten in met een 4-0-voorsprong. Het kon bij na niet meer misgaan. Na de thee werden er enkele verse krachten ingezet, waardoor het niveau van de wedstrijd op peil bleef. RKSV scoorde nog wel even tegen, maar Harry schoot de wedstrijd op een 5-1-overwin ning, wat het kampioenschap betekende voor Holten 6. Na de wedstrijd bloemen en felicitaties. Een receptie in de kantine van Meermanskamp met vele trouwe supporters en aanhang. Op de foto staand vlnr: Teun HofmanEvert Dalemans, Ep Boode, Hennie Jalving; Midden vlnr: Lisa van Eek, Kay Pettinga, Daan Jal- ving, Leon Spikker, Frank Boode; Geknield vlnr: Stefan Boode, Mick Hofman, Luc Dalemans, Roy Tempelman. Holten - De najaarscompetitie van 2004 werd met een bevredi gende vierde plaats afgesloten. In de winterstop heeft Holten F1 niet stilgezeten, maar cr is keihard getraind... De trainers, die in Holten Al en bij Excelsior Rijssen spelen, hebben het team op scherp gezet voor de vooijaarscompetitie 2005. Rick en Tom be dankt.) De verwachtingen waren hoog gespannen en na de eerste wedstrijd wisten de leiders dat het goed zat. Er werd goed gecom bineerd, vrijgelopen en mooie goals gemaakt. Er werd niet op el kaar gemopperd en men was bereid een stapje extra te doen voor iemand anders. Geen enkele keer verloren maar de concurrentie maakte ook weinig fouten. Hierdoor bleef het tot 7 mei erg span nend. Met een winstpartij tegen Enter F1 zou het kampioenschap een feit zijn. F1 deed wat het moest doen en won met 5-2 van En ter cn zodoende het kampioenschap. Dit werd gevierd in de kanti ne waar een echte huldiging was. De jeugd voorzitter, Wim Mol- link, sprak lovende woorden en trakteerde op friet en cola en ie dereen ontving een cadeaubon. Namens de supportersvereniging was het Freek Koopman die de loftrompet uitstak en de kinderen een mooie VV Holten-sjaal cadeau deed. Aanvoerder Leon be dankte de leiders en trainers voor het seizoen en deed dit met een bloemetje. Holten - Twee keer per seizoen stelt VV Holten jongens en meisjes die de leeftijd van vijfjaar bereikt hebben in de gelegenheid koste loos kennis te maken met de voetbalsport. Ook dit voorjaar hebben een zestiental kinderen vanaf eind februari onder de deskundige lei ding van de heren Rechterschot, Tuitert en Scheperman een tiental zaterdagen op Meermanskamp doorgebracht om de beginselen van de voetbalsport onder de knie te krijgen. Afgelopen zaterdag wer den deze voetballertjes in spe als lid door de jeugdcommissie ver welkomd. Elk jeugdlid ontvangt hierbij een welkomstpakket, be staande uit diverse voetbalattributen, snuisterijen en wat snoep goed. Dit seizoen zijn op deze wijze 35 inlopers lid geworden van de VV Holten. Voor het eerst gaat deze groep het komende seizoen in een 4 tegen 4-competitie spelen om ze meer weerbaar te maken voordat zij aan de echte competitie gaan deelnemen. Holten - Het is bijna zover voor de handbaldames Al. Nog één nachtje slapen en dan gaat de reis naar Denemarken begin nen. Op vrijdag 13 mei vertrekt het team om 8.00 uur naar Esbjerg. Hier wordt een groot internationaal toernooi georganiseerd voor verschillende sporten, waaronder handbal. En Holten Al doet daaraan mee. Het handbaltoernooi duurt twee dagen. Zaterdag worden de poulewedstrijden gespeeld. Zondag de kruisfinales en de finales. Zaterdagavond is er een groot feesf voor alle sporters en begeleiders. Maandagochtend vertrekt het team weer richting Holten, waar ze rond 18.00 uur wordt verwacht. De dames wor den daarna door Holten gereden op een platte wagen. Valarie Palstra met Shayenne. (Foto: Johan Bolink) Maandag hebben we de eerste Canadese gasten uitgezwaaid. Ze hebben een gewel dige tijd gehad. Een druk programma, maar elke dag was voor hen een hoogte punt. Koninginnedag, als eerste dag van hun be zoek, was voor allen een hele belevenis. Veel mensen aanwezig bij de aubade en een druk bezochte lunch. Dat kan dus in Holten. Een grote gemeenschap. 4 Mei werd gekenmerkt door de grote her denking op de Canadese begraafplaats, zo'n zesduizend mensen aanwezig daar. En ook daarvoor waren veel mensen' op de been om het iedereen naar de zin te maken. En reken maar dat dit heel wat vrije uurtjes heeft gekost. 5 Mei, de atletiekvereniging haalde lopen de het vredesvuur uit Wageningen, waar mee het vredesvuur op Smidsbelt werd aangestoken. Daarna de bevrijdingsloop en daarna 's avonds ook nog een taptoe met aansluitend het vuurwerk. De vele gastgezinnen die hun huis open stelden voor de veteranen en hun familiele den, de EHBO die bij alle activiteiten acte de presence gaf. HMV, zij bliezen en trom melden waar ze maar konden. De gemeen te, die waar maar mogelijk was, ondersteu ning gaf. En wat te denken van de straat versiering? In al die versierde straten zijn de buurtbewoners weer avonden bij elkaar geweest om alles voor te bereiden en heb ben ze deze week afgesloten met een den derend buurtfeest. Ongetwijfeld zijn in dit rijtje van harde werkers namen vergeten, onze excuses daarvoor. Holtenaren, jullie hebben de harten van on ze Canadese gasten veroverd. Namens hen bedanken we jullie voor jullie bijdrage. Stichting Viering Nationale Feestdagen Holten Holten - Ponyclub De Bergrui tertjes kan terugzien op een geslaagd concours. Ondanks dat het wat fris was, bleef het droog en meerdere leden wis ten op het eigen concours te scoren. Bij het springen behaalde Nikki Hulstein met Troublemaker de vierde prijs in het L-springen ca tegorie D en werd Eva Hoefman Holten - Door de zeer slechte weersomstandigheden bestond er weinig belangstelling voor de afgelopen zaterdag verre den Holterbergtoer. Bovendien was er veel concur rentie van andere toertochten in de omgeving. Er namen slechts 76 fietsers deel aan deze toer tocht over de Sallandse Heuvel rug. Er kon gekozen worden uit een route van 70, 100 en 150 kilo meter. De meeste belangstelling ging uit naar de 100 kilometer lange route. De deelnemers kwa men uit het gehele land, velen hadden hun bivak opgeslagen op een van de vele campings rond om Holten. De fietsers waren ondanks het slechte weer zeer goed te spre ken over de uitgezette routes. Er deden zich geen ongevallen voor. Door de natte weersom standigheden waren er wel meer lekke banden dan normaliter te bespeuren. Holten - Het buitenseizoen is inmiddels in volle gang voor ruitervereniging De Bergrui ters. Leden zijn weer actief be zig met deelnemen aan ver schillende wedstrijden binnen en buiten de regio. Voor de maand april zijn de vol gende prijzen behaald: Melissa ten Velde met Madonna, 16 april in Markelo twee keer een eerste plaats in de B-dressuur met 167 en 171 punten, en 30 april in Ei bergen vierde plaats met 160 punten. Annelies Drost met Musketier, 16 april in Markelo derde prijs B-dressuur en een zesde prijs in het B-springen. Laura Haasnoot met Otto, 24 april in Diepenheim vierde met Otto een vierde prijs in de L2- dressuur met 162 punten. Holten - De leden van pony club De Bergruitertjes verre den afgelopen zaterdag onder ling een wedstrijd om het club kampioenschap. Bij de beginners was de beste dressuurder Alberto van Lies met El Fuego. Anna Groene- woudt werd tweede met Pipi en legde Laurie Paalman beslag op de derde prijs. Bij het springen was er een eerste prijs voor An na Groenewoudt en werd Laurie Paalman tweede. De Herman Vincent-wisselbeker ging naar Anna Groenewoudt als winnaar bij de beginnende ruiters. Alle overige leden streden om de titels clubkampioen springen, dressuur en clubkampioen over beide onderdelen. Hier werden de prijzen als volgt verdeeld: Springen een vijfde plaats voor Angela van Lies met No Doubt Sharon, vierde Marylou Holle man met Silke, derde Ulrike Oostervelt met Guranja F., twee de Malou Hoefman met Gon- char. Clubkampioen en de eerste prijs beloont met de Spakman- beker werd Myrthe Barvelink met Sill ie K. dressuur een vijfde prijs voor Eva Hoefman met King Kadanz, vierde Carin Paal man met Liberty, derde Aleid Groenewoudt met Ledy H., tweede Ulrike Oostervelt met Guranja F. Eerste en clubkam pioen, beloont met de Vosman- wisselbeker, werd Britt Barve link met Beukenhofs Sundra. Clubkampioen 2005 werd Ulri ke Oostervelt met Guranja F, de tweede plaats ging naar Malou Hoefman met Gonchar, derde werd Myrthe Barvelink met Sil- lie K., en op de vierde plaats ein digden Kim Hietbrink met sha- kira, Eva Hoefman met King Kadanz en Angela van Lies met No doubt Sharon. met King Kadanz vijfde. Dat ook de dressuur binnen de club goed beoefend wordt, laten de volgende prijzen zien: B- dressuur categorie C leverde een gedeelde vierde prijs op voor Kim Hietbrink met Shakira en Myrthe Barvelink met Sillie K. Zij behaalden 160 punten. In de B-dressuur categorie D/E was er een tweede en een vierde prijs voor Carin Paalman met Liberty met 169 en 166 punten. Britt Barvelink behaalde een eerste prijs met Beukenhofs Sundra met 172 punten en Nikki Hul stein werd zevende met Trouble maker met 165 punten. Aleid Groenewoudt wist met Ledy H. een vijfde prijs in de wacht te slepen met 171 punten en in de M1 -dressuur categorie D/E was er een tweede en derde prijs voor Eva Hoefman met King Kadanz met 162 en 158 punten. Emmalie den Heijer behaalde ook een tweede prijs met King Kay, 167 punten, en werd Hele na van Lies met Amillion derde met 158 punten. Holten - In de laatste thuis wedstrijd van het seizoen heeft Blauw Wit met 2-0 gewonnen van Juliana,32 uit Hengelo. In deze allesbeslissende fase moest Blauw Wit winnen om degradatie te voorkomen. Na de winterstop heeft Blauw Wit aangetoond dat door inzet en strijdlust de zo broodnodige punten behaald konden wor den. Door de moeilijke omstandighe den, veel regen en daardoor een erg glad veld, begonnen beide teams voorzichtig aan de wed strijd. Geleidelijk kreeg Blauw Wit pieer grip op de wedstrijd, mede door het vroege storen was er van een goede opbouw bij Ju liana '32 geen sprake. De eerste kans was dan ook voor de thuis ploeg. Het was Youri Noorlan- der die met een goede actie over de rechterflank de achterlijn zocht en met een goede voorzet Harald Beldman bereikte, maar zijn schot ging hard voorlangs. Even later leek Blauw Wit toch te scoren. Met een schitterende lob probeerde aanvoerder Marco Schuiterd de doelman te ver schalken, maar zijn lob ging net over het doel. Blauw Wit bleef aandringen daar een doelpunt in de lucht hing. Dit keer was het Arnoud Beldman die goed over links doorkwam. Uiteindelijk.kwam de bal bij Jurrian Paalman. Hij omspeelde enkele verdedigers van Juliana'32. Maar weer had Blauw Wit pech, want zijn schot spatte uiteen op de lat. In de vol gende fase werd er door Blauw Wit hard gewerkt zonder dat dit echte kansen opleverde. De bezoekers uit Hengelo loer den op een counter maar de ver dediging van Blauw Wil stond goed deze middag. Vlak voor rust kwam dan toch de verdien de voorsprong op het scorebord. Laatste man Merijn Offringa be gon van achteruit aan een erg lange solo, hij kon en mocht ie dereen passeren en kwam zelfs de zestien meter binnen. Zijn schot met links kon worden bin- nengetikt door de altijd goedspe- lende Gertjan Prins. Al met al een verdiende 1-0-voorsprong net voor de rust. Na de thee was John Paul Ak kerman in het veld gekomen voor de geblesseerde Harald Beldman. Het was weer de thuisploeg die beter uit de start blokken kwam. Invaller John Paul Akkerman pakte zijn tegen stander de bal af en soleerde door de verdediging van Juliana (Foto: Johan Bolink) '32 maar helaas, zijn schot be landde op de paal. Het was een richtingsverkeer richting het doel van Juliana '32. Maar de wedstrijd bleef spannend omdat het beslissende tweede doelpunt maar niet wou vallen. Binnen enkele minuten had ook Jurrian Paalman de wedstrijd kunnen en misschien wel moe ten beslissen. Twee keer wist hij vlak voor doel het net niet te vin den. Trainer Dick Brands wisselde Jurrian even later voor Jacco Schuppert. Juliana '32 kwam enkele keren gevaarlijk voor het doel, met name bij standaardsi tuaties moest doelman Hans Bekkemens handelend optreden. In de laatste fase van de wed strijd viel dan toch de beslissing. Via een knappe actie van Arn oud Beldman over de linkerf lank wist hij met een perfecte pass Marco Schuiterd te berei ken. Deze twijfelde niet en scoorde beheerst.. In de laatste fase had Blauw Wit zelfs enkele mogelijkheden om de voor sprong uit te bouwen maar het scorebord bleef steken op 2-0 waar een ieder vrede mee kon hebben. Doordat VESOS verl oor maar DZSV wel wist te win nen, blijft het tot de laatste wed strijd spannend. Blauw Wit heeft nu een punt meer dan de hiervoor genoemde ploegen. In de laatste wedstrijd moet Blauw Wit aantreden tegen Voorwaarts V. Als Blauw Wit deze laatste wedstrijd weet te winnen is in elk geval klassebe- houd gerealiseerd. Blauw Wit Zaterdag 14 mei Voorwaarts VI - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 12.45 uur); Vroomshoopsc Boys 2, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 3 - Zelos 4, 14.30 uur; Blauw Wit 4 - Oranje Nassau 7, 14.30 uur; Elspeet 5 - Blauw Wit 5, 13.00 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit Al - ASC'62 Al, 14.30 uur; Blauw Wit BI - Nieuw-Heeten BI, 12.30 uur; Wijhe'92 C3 - Blauw Wit C2, 13.30 uur (vertrek 12.15 uur); Blauw Wit C3 - Deto C2, 10.30 uur; Blauw Wit Dl - Lemeler- veld D2, 10.30 uur; Wijhe'92 D3 - Blauw Wit D2, 11.00 uur (ver trek 10.00 uur); Blauw Wit El - JC Hellendoorn El, 10.30 uur; Blauw Wit E2 - Lemelerveld E4, 9.30 uur; Hulzense Boys E5 - Blauw Wit E3, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Haarle F1 - Blauw Wit F2, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Rohda R. F12 - Blauw Wit F4, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Nieuw-Heeten F2 - Blauw Wit F5, 9.30 uur (vertrek 8.45 uur). Dinsdag 17 mei Blauw Wit C3 - Hulzense Boys, 19.00 uur. Donderdag 19 mei Blauw Wit Al - Heeten Al, 19.00 uur; Blauw Wit C2 - De Zweef C3, 19.00 uur. Zaterdag 21 mei Meester Knijfftoernooi, 9.00 uur. Zaalvoetbal Donderdag 12 mei Blauw Wit 2 - Pandawa 2, 19.00 uur. VV Holten Maandag 16 mei Holten 1 - Wesepe I, 14.00 uur; Holten 2 - Epse 2, 10.00 uur; De Zweef 5 - Holten 3, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); La Premiere 4 - Holten 4. 10.00 uur (vertrek 8.45 uur); Holten 5 - WW 34 7, 9.00 uur; De Zweef 11 - Holten 8, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Broekland DA 1 - Holten DA1, 11.30 uur (vertrek 10.30 uur). Zaterdag 14 mei Holten Al - Lettele Al, 14.30 uur; Oranje Nassau B2 - Holten BI, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Holten Cl - Diepenveen Cl, 14.30 uur; Holten C3D - Omhoog C2, 13.00 uur; Holten Dl - SC Overwetering Dl, 19.00 uur; Markelo D2 - Holten D2, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Holten El - Almelo E2, 10.00 uur; Holten E2 - Omhoog E3, 10.00 uur; JC Hellendoorn E3 - Holten E3. 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); RKSV F1 - Holten Fl, 11.15 uur (10.30 uur); Zen deren Vooruit F3 - Holten F2, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten F3 - Omhoog F6, 11.00 uur; Holten F4 - Holten F5, 11.00 uur; De Tukkers MB - Holten MB1, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur). Holten - VV Holten sluit op Tweede Pinksterdag de com petitie af met een thuiswed strijd tegen Wesepe. De roodzwarten behaalden afge lopen zondag een verdienstelijk gelijkspel in de uitwedstrijd te gen ABS (1-1). Beide ploegen waren zeer content met dit ene wedstrijdpuntje. VV Holten stel de hiermee het vierdeklasser schap veilig en ABS legde be slag op de derde periodetitel, die recht geeft op deelname aan de nacompetitie. Zowel Wesepe als VV Holten kunnen maandag vrijuit spelen, omdat er geen be langen meer op het spel staan. Wel wordt er afscheid genomen van de trainers André Dekker en Jan van Mullem. Jos Bakker uit Enschede, thans trainer bij Hee ten, zal met ingang van het nieu we seizoen het roer overnemen. De wedstrijd op de Meermans kamp begint om 14.00 uur. Holten - Blauw Wit speelt de laatste wedstrijd van deze competitie uit bij Voorwaarts. Na de winst op Juliana is het duidelijk geworden dat ook de laatste wedstrijd gewonnen moet worden. Bij een gelijkspel of verlies is de ploeg afhankelijk van de resulta ten van DZSV en VESOS. Ook deze clubs spelen uit. De tegen standers van deze clubs hebben in deze competitie niets meer te winnen. Achilles Enschede en Juliana zijn veilig en kunnen in de laatste periode geen prijs meer pakken. Achilles verloor de laatste duels opvallend mak kelijk terwijl Juliana voldoende punten wist te halen om net bo ven de streep te eindigen. De te genstander van Blauw Wit heeft nog een kleine kans om de na- competitie te halen. Dan moet wel gewonnen worden en verder afwachten. De wedstrijd in Wes- terhaar begint om 14.30 uur. Holten - Traditioneel werd er op Bevrijdings- mee, maar ook volwassenen. Daarnaast was dag na het aansteken van het bevrijdings- er een speciale ronde voor G-atleten. I itsla- vuur op Smidsbelt, begonnen aan de Bevrij- gen zijn te vinden op www.avholten.nl. dingsloop. Vooral kinderen deden hieraan (Foto: Johan Bolink)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 11