Het is lente! iy 4 Voor iedereen, overal en altijd 1 ■KW In Rijssen: nieuwe vormen van hulpverlening bij noodgevallen Eten moet een leuke bezigheid blijven... Thuiszorgmedewerkers komen bij mensen thuis voor zorg op maat Pluim voor thuiszorgmedewerker van dankbare cliënt Marinus Ruiter Veelzijdig pakket aan cursussen en themabij eenkomsten Gesprek met maatschappelijk werker biedt vaak opluchting Servicepakket vol gezonde ideeën Voor meer informatie en/of vragen kunt u bellen méï|^^^^W®lokaaI tarief)of kijk op De natuur komt weer tot leven, mensen krijgen weer energie om iets op te pakken; kortom het bruist. Ook bij Thuiszorg Noord West Twente! Niet alleen van energieke medewerkers, maar ook van allerlei vernieuwingen. En niet alleen voor zorgafhankelijke mensen, ook jonge en gezonde mensen kunnen bij ons 'hun (spreekwoordelijke) hart ophalen'. Een tipje van de sluier: Ernie Bark en Anita Kruiper bezoeken in Nijverdal namens Thuiszorg Noord West Twente cliënten. Dit is zinvol om de juiste zorg in te kunnen zetten. Er leven veel vragen bij de cliënten, is de ervaring. Niet alleen over de zorg, maar ook over alle mogelijke voorzie ningen. Daarover geven zij informatie. Ook bekijken zij de woon- en gezinssitua tie om zorg op maat te kunnen leveren. Anita Kruiper: "De cliënt belt met Thuis zorg Noord West Twente voor zorg. Wij helpen de mensen met het invullen van het aanvraagformulier, dat naar het Zorgpunt gaat. Wij bespreken in welke mate er zorg verleend moet worden. Uiteindelijk neemt het Centrum Indicatie stelling Zorg daarover het definitieve besluit. Dit kan variëren van huishoudelijke hulp of persoonlijke verzor ging tot verpleging of begeleiding. Maar het kan ook gaan om hulp bij boodschappen doen", geeft Ernie Bark Wilt u meer informatie? Neem dan contact op met ons KlantenContactCentrum, tel. 0900-0678. De medewerkers van Thuiszorg Noord West Twente uit Rijssen ontvingen onlangs van Marinus Ruiter een pluim in de vorm van een zelf geschreven gedicht. Hij bedankt hen daarin voor de zorg die zij bie den en hun luisterend oor. "Ik vond het in het begin best moeilijk om thuiszorg in te schake len, maar inmiddels zijn de thuiszorgmedewer kers hier 'kind aan huis'. Ze halen me uit bed en kleden me aan. 's Avonds word ik uitgekleed en controleren de dames, in verband met mijn sui kerziekte, of ik beschadi gingen heb. Ik word drie keer per week gedoucht. Ze werken echt keihard, deze dames." En daar is ook zijn echtgenote het mee eens, die na een operatie hulp in de huis houding heeft. "Aan een verzorgingshuis moeten wij nog niet denken en gelukkig denken de dames van Thuiszorg Noord West Twente daar net zo over!" Wilt u meer informatie? Neem dan contact op met ons Klanten Contact Centrum, tel. 0900-0678. ledereen in Rijssen die spoedeisende zorg nodig heeft, kan 24 uur per dag contact opnemen met Thuiszorg Noord West Twente, 's Avonds en 's nachts staat een team van verpleegkundigen paraat om 'uit te rukken' bij noodgevallen. Een uitkomst voor mensen die zo lang mogelijk op zichzelf willen blijven wonen. Wist u al dat u bij Thuiszorg Noord West Twente terecht kunt voor een cursus of (gratis) thema bijeenkomst? En dat gaat verder dan alleen cur sussen die gericht zijn op gezondheid en welzijn! Nieuw zijn bijvoorbeeld 'Training bekkenbodem- spieren', 'Zin en onzin van afslankmiddelen' en 'Voeding en Hartfalen'. En wat te denken van een workshop 'Kleuradvies', 'Make-up metamorfose', een cursus 'Babymassage' of'Zwangerschapsbe geleiding'. Ook 'Ziekenverzorging Thuis' of 'Omgaan met Dementie' behoort tot de moge lijkheden. U ziet, er is voor elk wat wils. Wilt u meer informatie? Neem dan contact op met ons KlantenContactCentrum, tel. 0900- 0678 of bezoek onze website www.tnwt.nl. Betsie ten Bosch-en Wilnni I.cssclter: Met een luisterend oor en enkele goede gesprekken kunnen volgens hen veel problemen worden opgelost. Sommige mensen vinden het een heel grote stap om eens bij het Maat schappelijk Werk aan te kloppen. Maatschappelijk werkers Betsie ten Bosch en Wilma Lesscher weten het uit eigen ervaring. Maar ze weten ook dat vaak met enkele gesprekken veel problemen opgelost kunnen worden. "Mensen die de stap over de drempel hebben gewaagd, zijn vaak erg opge lucht", aldus Betsie ten Bosch. Waarvoor kunt u zoal bij Maatschappelijk Werk terecht? Problemen op het vlak van relatie, opvoeding, werk, financiën, geweld, zelfvertrouwen of het verlies van een naaste zijn maar enkele voorbeelden van situaties waarin een maatschap pelijk werker u verder kan helpen. "We luisteren en geven waar mogeÜjk adviezen en tips", vertelt Wilma Lesscher. Wilt u meer informatie? Neem dan contact op met Maatschappelijk Werk Noord West Twente via teL 0546-546300. Heeft u een huilbaby? Heeft u uw vakantie (met zorg) al geboekt? Heeft u nog een waslijst aan klussen liggen, maar heeft u zelf geen tijd of niet de mogelijkheid die uit te voeren? Wilt u goed verzorgd de zomer in, maar kunt u niet zelf naar een schoon heidsspecialiste? Allemaal goede redenen om lid te worden van Thuiszorg Noord West Twente. Een lidmaatschap van Thuiszorg Noord West Twente geeft u en uw huisgenoten namelijk een jaar lang onbeperkt toegang tot ons aantrekkelijke lidmaatschap service pakket boordevol gezonde ideeën, voordelen en kortingen. Het lidmaat schap kost 15,- per kalenderjaar. Wilt u meer informatie over het lidmaatschap? Neem dan contact op met ons KlantenContactCentrum, tel. 0900-0678 en vraag ons leden magazine aan of bezoek onze web site www.tnwt.nl. Dat vinden althans de diëtistes van Thuiszorg Noord West Twente. Bij hen kunt u o.a. terecht voor praktische en persoonlijke tips op het Zorgmanager Jan van Doorn: "Iemand die bij voorbeeld uit bed is gevallen, kan ons bellen voor hulp." Het team biedt de eerste zorg en het regelt eventuele ver dere hulp. Een soortgelijk initiatief voor hulp in noodgeval len is de zogenaamde Personenalarmering. Tegen een kleine vergoe ding krijgt de cliënt thuis een alarmerings systeem en een alarm knop. Wanneer het nodig is, kan de cliënt met één druk op de knop in contact komen met een verpleegkun dige die de juiste vorm van hulpverlening in gang zet. Jan van Doorn: "Het maakt niet uit of iemand wel of geen cliënt is. We staan klaar voor alle nood gevallen." gebied van voeding en diëten. En wat te denken van een gratis themabijeenkomst zoals 'De rol van cholesterol', 'Eten zonder vlees', 'Een trage stoelgang' of'De zin en onzin van afslankmiddelen' om maar enkele voorbeelden te noemen. Benieuwd wat onze diëtistes voor u kunnen betekenen? Bel dan 0900-0678 of bezoek onze website www.tnwt.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 10