de bus in en de Holterberg op' 30% 'Zonder kaart kan niemand 'Eerlijk kijken naar waar bezuinigingen mogelijk zijn' Holtens Nieuwsblad Scholieren planten Julianaboom Regels rond bezoeken van grote herdenking Holterberg afgesloten wegens herdenking Verderop in deze krant vindt u nieuws en informatie over uw provincie. ^Overijssel Koopavond voor kinderen korting op alle broeken! Wellicht laatste taptoe muziekvereniging HMV m Strenge maatregelen rond herdenking Canadese Begraafplaats Boottocht Rode Kruis Straatversiering Holten - Veel straten hebben gehoor gegeven aan de op roep om de straat te gaan versieren. Overal zijn bewo ners dan ook bezig om de versiering neer te zetten of op te hangen. Veel vlaggetjes en vaandels. Maar ook ver lichting. Een kleurrijk geheel, wat ook een duidelijk gebaar van wel kom betekent voor de vele Ca nadezen die naar Holten ko men om de bevrijding mee te vieren. Ondanks dat het zestig jaar geleden is, geven de Holtena ren hiermee aan nog steeds betrokken te zijn bij de Twee de Wereldoorlog en de bevrij- ding. Aan de straatversiering is ook een wedstrijd verbonden. Straten die zich hiervoor heb ben opgegeven, zullen worden 'gekeurd'. De uitslag zal tij dens de aubade op Koningin nedag om 10.00 uur, bekend worden gemaakt. (Foto: Sander Scheperman) Holten - Voor wie de grote herdenking, woensdag 4 mei om 11.00 uur, op de Canadese Begraafplaats wil bijwonen, gelden enkele regels. Toegang tot de begraafplaats is alleen mogelijk met de gratis toegangskaarten. De begraafplaats is alleen met de shuttlebus of wandelend te bereiken. De zitplaats op de begraafplaats wordt op de achterkant van de toegangskaart aangegeven. Er zijn twee opstapplaatsen voor de bussen: een vertrekplaats aan de Stationsstraat en een vertrek plaats bij het industrieterrein Vletgaarsmaten. Voor bezoekers met een rolstoel die niet met de bussen mee kun nen, vertrekt er om 10.00 uur een speciale rolstoelbus vanaf de Stationsstraat. De shuttlebussen rijden tussen 8.50 uur en 10.05 uur. Op de begraafplaats wordt men ontvangen door medewerkers van de organisatie, die bezoe kers verwijzen naar hun zit plaats. Alle wegen op de Holterberg zullen 4 mei vanaf 8.00 uur tot 16.00 uur gesloten zijn. ZORGSERVICES TWENTE Overbeharing? Laserkliniek Twente - Hengelo Zie de Gezonde Krant deze week bij uw weekblad Krant niet ontvangen? Telefoon {074) 290 49 50 Holten - „In de derde regel van het tweede couplet van 'Abide with me' moeten de F16's het sein krijgen dat ze moeten aan vliegen. Zo nauwkeurig is alles geregeld", vertelt Gert Jan van 't Holt tijdens de persconferen tie waarin de gang van zaken op de Holterberg op 4 mei aan de orde komt. Strenge veiligheidsmaatregelen en een exact getimed programma kenmerken de officiële herden king op de Canadese begraaf plaats. die woensdagmorgen 4 mei. De toegangskaarten zijn in middels op. Een paar worden er nog achter de hand gehouden voor het geval zich woensdag morgen nog Canadese veteranen melden die op eigen gelegenheid naar Holten zijn gekomen. Deze mensen kunnen nog rekenen op een zitplaats. De organisatie be nadrukt dat bij regen op de be graafplaats géén paraplu's dienen gebruikt te worden. Een gewone regenjas of cape belemmert ande ren niet het zicht. De herdenking begint om 11.00 uur. De organisatie van de herdenking draait op volle toeren. Een be langrijk deel in het geheel is de 4 mei-commissie, bestaande uit acht Holtenaren die onder de Welcome Again Veterans (WAV)-vlag werken. Zij zorgen voor het plaatsen van de stoelen en de vlaggenmasten, de bouw van de tribunes en de geluidstes- ten. De WAV krijgt geen militai re ondersteuning bij de opbouw, zoals in eerdere jaren. Nu treden Holtense vriendenclubs aan. Van af 2 mei werken dagelijks dertig tot vijftig vrijwilligers mee aan de opbouw op en rond de begraaf plaats. Er wordt een tijdelijke ver harding aangebracht op de weg bij de begraafplaats. Er worden toiletten en invalidentoiletten ge plaatst. Op de dag zelf staan twee Kinderen spelen een hoofdrol tijdens de herdenking op de Canadese Begraafplaats. (Foto: Johan Bolink) ambulances operationeel op het zandpad en houden hulpverleners en veiligheidsmensen het 'motor kap "overleg naast de ingang van de begraafplaats. Voorbij de in gang, rechts, komt de grote straal zender van de Canadese televisie te staan, voor de rechtstreekse uit zending die vanaf 04.00 uur te zien is in Canada. De uitzending wordt in de loop van de dag her haald. De herdenking is omgeven door een aantal veiligheidsmaat regelen. Woensdagmorgen vanaf 07.00 uur tot 15.30 uur is de Hol terberg hermetisch afgesloten. Voor alle toegangswegen worden hekken geplaatst. Alleen in de pendelbussen en met een geldige toegangskaart kan men op de be graafplaats komen. Politie en mi litairen van de Koninklijke Land macht controleren de zaak. Bij de herdenking zijn onder andere mr. Pieter van Vollenhoven en de Ca nadese gouverneur-generaal Clarkson aanwezig. Zij worden ontvangen op het gemeentehuis. Dat houdt in dat de Smidsbelt au tovrij moet zijn. Daar worden dranghekken geplaatst. De WAV moest bij de AIVD precies opge ven wie en welke hoogwaardig heidsbekleder in het gemeente huis aanwezig is en hoe de zitorde is op de begraafplaats. De route naar de begraafplaats wordt meer malen gecontroleerd. Zo'n 5.500 mensen zullen zich woensdag morgen melden op de begraaf plaats op de Holterberg. Pendel bussen rijden die morgen af en aan om bezoekers vanaf de opst applaatsen in Holten de Holter berg op te brengen. Op de toe gangskaart staat de vertrektijd en de vertrekplaats. Zonder toe gangskaart kan niemand de bus in en de berg op. Voor de schoolkin deren, die zich verzamelen op het plein van de regenboogschool, komen aparte bussen. En bij Vos man vertrekt een bus met Holten- se oud-strijders. Uit het land ko men tientallen bussen met vetera nen uit Canada. Om de aanvoer van met name de veteranen in goede banen te leiden staan 48 Canadese militairen en een uitge breid team medisch personeel klaar om de veteranen ter zijde te staan. De organisatie heeft golf karretjes gehuurd om de vetera nen die slecht ter been zijn van de bus naar de ingang te brengen. Vanuit Holten rijdt een rolstoel bus naar de begraafplaats en le den van de Nationale Reserve du wen de rolstoelen de begraaf plaats op. Niet alleen is de be langstelling voor de herdenking groot, ook de aanmelding voor het leggen van de kransen is enorm: alleen al alle régimenten van Canada meldden zich daar voor aan. Om 12.30 uur wordt gepaste muziek gespeeld en kan ieder een nog kransen en bloemen neerleggen." Holten - De Holtense Handels vereniging houdt vrijdag 6 mei een kinderkoopavond. Deze avond zullen de meeste winkels in het centrum doorlo pend geopend zijn tot 20.00 uur. Vanaf 18.00 uur zal er een spring kussen staan en worden de kinde ren vermaakt door een duo clowns. Bij besteding in de win kels is er op vertoon van de kas sabon voor elk kind een presentje af te halen bij Blokker van de Maat op de speelgoedafdeling. Dit is een ideale avond voor met name de vaders om gezellig te winkelen met de kinderen en zo de cadeautjes voor moederdag op een leuke manier te kopen. Zie elders in deze krant Doorgaand verkeer voor de rich ting Nijverdal wordt omgeleid via Rijssen evenals het verkeer uit Nijverdal richting Holten. Holten - De gesneuvelde Cana dese militairen worden woens dag 4 mei op de Canadese Be graafplaats herdacht. Om de verkeersveiligheid te ga randeren worden verkeersmaat regelen genomen. De wegen op en rondom de Hol terberg zijn 4 mei vanaf 07.30 tot 16.00 uur afgesloten voor voertuigen, inclusief fietsers en wandelaars. Vanwege het grote aantal beno digde parkeerplaatsen rondom het gemeentehuis zijn de Smids belt, de Kerkstraat, het Kerk plein en de Tuinstraat (tussen Larenseweg en Boschkamps- straat) vanaf 07.30 uur tot 16.00 uur afgesloten voor het verkeer. Als lezer van het Hollens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Holten - De taptoe van HMV wordt donderdag 5 mei om 20.00 uur gehouden op Smidsbelt. Dit jaar zullen de drumfanfare Wilhelmina Rijssen en twee Canadese piperbands Orillia and dis trict Pipesband en Sun Pare Loure Pipes and Drums sa men met HMV de taptoe verzorgen. Door de toenemende vergrij zing en doordat mensen steeds vaker op vakantie gaan, wordt het erg moeilijk om korpsen te vinden die een taptoeoptreden kunnen en willen verzorgen. Ook HMV kampt met deze problemen en het is dan ook zeer waarschijnlijk dat de tap toe op 5 mei de laatste Holten se taptoe zal zijn. De taptoe zal zoals altijd be ginnen met het 'signaal tap toe', dat door een trompettist vanaf het balkon van het ge meentehuis wordt geblazen. Daarna showen de korpsen om de beurt hun kunnen; er wordt vooral marsmuziek ge speeld, waarop men al mar cherend allerlei figuren laat zien. Hierbij moet niet alleen met het effect voor het publiek en de grootte van het speel veld rekening worden gehou den. Ook de balans tussen groepen die uit elkaar lopen en de lengte van de nummers is belangrijk. U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft! Geef dat ook eens aan een ander door! BON Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Postbus 692. 7500 AR Enschede t.a.v. Service-afdeling Dhr./mevr.VlU-lfl'-. Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: Geeft als abonnee voor het Holtens Nieuwblad op: Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Postcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 48,05 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 46,40 per jaar (betaalwijze: automatisch) (losse nummers: 0,95) Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 april 2005 Redactie: 0548 - 597370 Advertentie: 0548 - 597351 Holtens.Nieuwsblad@whk.wegener.nl Abonnementsprijs 46,40 Losse nummers 0,95 Inleveradres: Blokker Van de Maat Pagina 3 Pagina 5 Nordic Walking is helemaal in. Wandelen met stokken Daarnaast is het ook nog goed voor de gezondheid Pagina 7 Gerrie van der Meer maakt miniatuurkistjes. De tafe reeltjes zijn straks te bezich tigen in de Diessenplas. Koninginnedag kent een druk programma. Onder meer wordt er een klassie- kerrace gehouden. Holten - Het jaarlijkse bootreis je van Rode Kruis Holten wordt dinsdag 31 mei gehouden. De tocht begint in Giethoorn. Wie moeilijk of niet in de gelegen heid is om zelfstandig een dag uit te gaan, kan zich voor de boottocht opgeven. Dit kan bij Nelly Ste vens-Krekel, 0548-364622. Holten - 'Holten regeert', re ageerde Bert Tijhof van de ChristenL'nie geërgerd tijdens de raadsvergadering van maandagavond. Er moest 90.000 euro bezuinigd wor den; het voorstel van het colle ge w as om vier projecten te be kijken waar dat geld wellicht op bezuinigd kon worden: De Kol, het KuIturhUs en het Ver- keersstructuurplan in de kern Holten en de verkeersplannen in de kern Rijssen. Door de meerderheid van de ge meenteraad werden twee projec ten uitgesloten van de bezuini gingen, te weten industrieterrein De Kol, dat heringericht moet worden, en het Verkeersstruc- tuurplan Holten. Blijven nog twee projecten over waar de be zuinigen vandaan gehaald kun nen worden, het Kulturhus in de kern Holten en de verkeersplan nen voor de kern Rijssen. En een aantal partijen heeft op voor hand al aangegeven dat ook het Kulturhus buiten schot dient te blijven. „PvdA en CDA creëren door deze opstelling verkeer- schaos in Rijssen. Alle bezuini gingen in de komende jaren ko men volgens de heren De la Haye en Dul uit het LTVV (Lan ge Termijn Verkeers- en Ver voersplan) in Rijssen. De frac ties van GB en VVD, allen Hol tenaren, stemmen hier natuurlijk van harte mee in. De Christenu nie doet hier niet aan mee. Wij willen eerlijk kijken waar bezui nigingen mogelijk zijn en niet bij voorbaat iets uitsluiten", al dus een verontwaardigde Tijhof. De gemeenteraad kwam maan dag niet door de agendapunten heen. De raadsvergadering werd gisteravond, woensdagavond 27 april, voortgezet. Acht amendementen werden in gediend op het bezuinigings voorstel van het college. Aller eerst richtte de aandacht van de raad zich op De Kol. PvdA, Ge meentebelang en CDA dienden het voorstel in om de plannen voor De Kol niet nog verder op te schuiven. Lees verder op pagina 4. Holten - Leerlingen van de onderbouw van de basisscholen hebben woensdag 27 april, samen met wethouder J. Ligtenberg, een herinneringsboom aan prinses Juliana geplant. De koningslinde werd geplant op Kalfstermansweide. In Rijssen en in Holten staan herinneringsbomen die geplant zijn bij de geboorte van koningin Wilhelmina en prinses Amalia. In Rijs sen staat ook een herinneringsboom aan de kroning van prinses Beatrix tot koningin. Een boom ter nagedachtenis aan prinses Juliana ontbrak echter. Het college heeft daarom besloten dit recht te zetten. Ongeveer een jaar na het overlijden van de prinses en op de ver jaardag van haar kleinzoon prins Willem-Alexander, werd daarom zowel in Holten als Rijssen een koningslinde geplant. (Foto: Sander Scheperman)

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 1