Hockeyclub Holten begroet honderdste lid Winter droog en zeer zonnig 2e paasdag geopend mÖëmW füBKHOUSH Voorlichtingsavond Grote 'brand' op Holterberg Mark is 30 jaar ROC van Twente Uitslagen BC Holten fx Jim Klinge wint derde ronde Fischertoernooi TEAK - GRENEN - EIKEN interieurgroep 11.50 7.95 Klanten tevreden m GLANERBRUG GOURMET SCHOTEL SLAGROOM PUNTEN Vrieskoop Diepvrieshai Holten Opening seizoen mountainbiken Donderdag 24 maart 2005 H06 Holten - In sporthal 't Mossink is afgelopen woensdag het honderdste lid van de Hockeyclub in de schijnwerpers gezet. Nicky Ulfman werd in december in het meiden C-team begroet als hon derdste lid. Ad-Interim voorzitter Bob de Bruin van HCH was aanwezig om de hockeys- ter Nicky Ulfman een hoc keystick met draagtas ge sponsord door de Rabo bank te overhandigen. Ui teraard waren er bloemen van de club. Eind vorig jaar zijn negen sportieve meiden de uitda ging aangegaan om zo snel mogelijk een elftal te for meren. Inmiddels zijn de 10 meiden in de leeftijd van 12 tot 15 zich hard aan het voorbereiden om voor 2005-2006 in competitie verband uit te komen. Tijdens deze feestelijke aangelegenheid waren veel jeugdleden na afloop van hun training gebleven om nog even vol trots hun nieuwe clubtenues te to nen. De hockeyclub leeft weer, is verfrissend en tim mert sportief flink aan de weg. Óndanks het gemis van kunstgras is HCH overtuigd van hun be staansrecht. In het bijzon der de gedrevenheid van le den, train(st)ers en activi teitencommissies dragen fors bij aan de sterke groei in het ledenbestand. Ook vanuit BSI (Breedtespor timpuls) in samenwerking met de Sportraad wordt de hockeysport gepromoot. De populariteit van de hoc keysport dringt ook in Rijs- sen door. De eerste leden uit Rijssen heeft de club mogen verwelkomen. Hoc- (Foto: Rinus Vrijdag) keysport hoort zowel in de breedte- evenals de recre atiesport thuis in de ge meente Holten - Rijssen. Naar definitieve accommo datiemogelijkheden wordt dan ook naarstig gekeken. Als uitbreiding op de acti viteiten binnen de club Holten - Brandweerka zerne Holten was vorige week zaterdag het start punt van een grote bos- brandoefening. Er werd vooral geoefend hoe er in peloton moet worden ge reden en of de communi catie goed gaat Naast het korps van Holten, werden ook die van Hellen- doom, Rijssen en Wierden opgetrommeld. Met vier tankwagens, goed voor drieduizend liter water per wagen, reden ze een vooraf bepaald rondje over de Hol terberg. Dit liep langs de brandhaarden en een groot waterbassin, gevuld met honderdduizend liter. Meteen na de melding werd in snel tempo een bassin op gezet op de kruising Nijver- dalseweg-Forthaarsweg. Via een waterpomp in dit bassin, konden vier tankwa gens tegelijk van water wor den voorzien. Deze reden daarna in peloton naar de vuurhaarden, om daar in vijftien minuten de tank weer leeg te spuiten. Omdat het om een grote bosbrand ging, werden nog eens vier tankwagens onder politie begeleiding richting Holter berg gereden. Ook deze gin gen in peloton rijden. Dat was echter de bedoeling. Door miscommunicatie kwam dit peloton, na water te hadden getankt, vast te zitten in het bos. Bij restaurant De Wielen was ondertussen een ze nuwcentrum neergezet. De algemene alarmcentrale in Hengelo, kon door deze lo kale alarmcentrale worden ontlast. Na afloop werd de gezamenlijke oefening geë valueerd. Het bleek de eer ste keer te zijn dat het nieu we C2000-netwerk op deze manier werd getest. Som migen bleken nog proble men te hebben met de be diening ervan. Verder viel de verbinding nogal eens weg midden in het bos. Ook aan de begidsing van de an dere korpsen bleek niet (Vervolg van voorpagina) Aandacht gaat ook uit naar de briefafhandeling, het onderzoek laat een 5.5 zien. Hoewel de inhoud van de correspondentie duidelijk is, laat met name de snelheid en de volledig heid te wensen over. Met de inhoudelijke reactie van de gemeente wordt ruim de helft van de briefschrij ver bediend: hun vragen zijn in de brief afhande- lings procedure allemaal beantwoord, voor onge veer een kwart zijn de vra gen deels behandeld en ook nog een kwart vindt dat de vraag of het verzoek aan de gemeente nog niet is beantwoord. De burgemeester vindt de uitslagen van de onderzoe ken helder. 'We zijn in de eerste plaats verheugd dat zoveel inwoners/klanten aan dit onderzoek hebben meegewerkt. Het geeft ons een beeld waar we zeker mee aan de slag gaan'. Vorig jaar is het eerste kl antte vredenhei dsonder- zoek uitgevoerd, daarbij zijn de ervaringen met de gemeentelijke balies (ge meentewinkel en de pu- blieksbalie in Holten) on derzocht. J, K worden er vanuit de leden werfcommissie regelmatig hockey instuifmiddagen ge organiseerd voor de basis scholen en voortgezeton- derwijs in de regio. Sport- stimulering is hiervoor es sentieel van belang. Op woensdag 6 april en 13 april staan de volgende in stuifmiddagen gepland. Bovendien worden er voor bereidingen getroffen voor de Open Dag van de hoc keyclub in juni. Hierover meer informatie via de clubsite www.hoc- keyclubholten.nl of mail een bericht naar; info@hockeyclubholten.nl. Holten - Voor een sportponv die steeds op het hoogste niveau zeer succesvol is geweest, is dertig jaar een bijzondere leeftijd. Op 26 jaar liep hij nog mee in de sport. Nu geniet hij van zijn verdiende rust. Onder Erik, Zwennie en Ida Vincent heeft hij vele successen op internationaal ni veau behaald. Daarna heeft hij nog veel successen geboekt op landelijk niveau met de amazones: Ger- rie Jager, Esther Lammers, Annelies Drost en Hele na van Lies. Waaronder diverse kampioenschappen. De verjaardag van Mark wordt 9 april gevierd in Stal Vincent aan de Pasopsweg 1 in Holten. Iedereen is welkom. (Foto: Sander Scheperman) goed te verlopen. In eerste instantie verliep het goed, totdat het tweede peloton moest worden begeleid naar de brandhaarden. Omdat het voor hen totaal onbe kend terrein is, komt' het daarbij extra op goede be gidsing aan. Het peloton kwam echter vast te zitten. Holten - De derde en voorlaatste ronde van het Fischerschaaktoer- nooi werd evenals de twee vorige ronden ge wonnen door Jim Klin ge- Jim behaalde evenals de vorige keer een honderd procent score; hij won dus al zijn partijen en behaal de elf punten. Op geruime afstand werd Dick van der Knaap tweede terwijl Aloys Meulenbroek zich op het laatste moment van de middenmoot losmaak te en derde werd. Door zijn overwinning werd Jim in het eindklas sement onbereikbaar en is nu reeds de winnaar van dit regelmatigheidsklasse ment. Met drie overwin ningen heeft hij immers de maximum score van 150 punten bereikt, al staat hij in de tussenstand nog op 100 punten. Naaste concurrent Dick van der Knaap kan maxi maal nog op 146 punten komen. y.:y- Eindstand derde ronde: 1. Jim Klinge 11; 2. Dick van der Knaap 8; 3. Aloys Meulenbroek llA\ 4. Henk van Beek ó'/i; 5. Ben van de Griendt 614; 6. Gerrit Luggenhorst 6; 7. Jan Scheperman 6; 8. Gerrit Stevens 6; 9. Ronald Klein Teeselink 6; 10. Di- nant van Beek 6; 11. Roelf de Jonge 6; 12. Bas van Beek 5!4; 13. Erik Bosman 5; 14. Rob Ger- vedink Nijhuis 5; 15. Henk Jongman 5; 16. Karl-Heinz Leisten 5; 17. Bertus van Beek 4; 18. Dick van de Griendt 4; 19. Johan Klein Teeselink 1. Tussenstand na drie ronden. 1. Jom Klinge 100 (150), 2 Dick van der Knaap 96 (136), 3. Ton van Oijen 92, 4. Ben van de Griendt 89 (127), 5. Dinant van Beek 85 (120), 6. Gerrit Luggenhorst 83 (118), 7. Aloys Meulenbroek 79 (97), 8. Henk van Beek 76, 9. Gerrit Stevens 75, 10. Roelf de Jonge 72 (98) Kwiek 2 - Holten 5 De laatste wedstrijd van het vijfde badminton team moest gespeeld worden in Raalte tegen Kwiek 2. Vaak zijn het spannende wedstrijden en zo ging het op 17 maart ook. De single van Rob Kelder werd in drie games gewonnen. (15-11, 13-15 en 15-3). Har ry Knuiman verloor in 2 games met 13-15 en 2-15. Alie Bijen verloor met de cijfers 6-11 en 2-11. Ma rie Diepenbroek trok de stand weer gelijk door te winnen met 11-5 en 11-2. De herendubbel van Har- rie Menkhorst en Harry Knuiman ging daarna weer naar Kwiek met de cijfers 11-15 en 6-15. Ook nu zorgden de dames weer voor een gelijke tussen stand door met 15-9 en 15-13 te winnen. De ge mengd dubbels moesten dus de beslissing brengen. Alie en Harrie M verloren met 8-15 en 7-15. Marie en Rob hadden de eerste game verloren met 10-15, de tweede leek de ommekeer te brengen, maar toen raakte Rob licht geblesseerd, zodat ook deze game toch verloren werd. Eindstand dus 5-3 voor Kwiek. Waarschijnlijk eindigt het vijfde na deze nederlaag op de zevende plaats en dat is wel iets lager dan aan het begin van het seizoen verwacht was. Volgend seizoen dan maar weer beter. BC Holten 4 wint ook laatste wedstrijd 18 maart 2005, de laatste wedstrijd van het seizoen was aangebroken. We moesten tegen WIK 80 uit Enschede. Deze stonden één na laatst, een makkie zou je denken. Niets was minder waar. Eerste heer Ismael Wind had de grootste moeite met zijn enkel partij het werd in drie games beslist. In de derde ga me kwam Ismael niet aan bod, overvallen door een griepaanval verloor hij met 15-0! Tweede heer Rolph Rikkering had ook moeite met zijn heer, de wedstrijd werd ook in drie games beslist. In de der de game werd op 13-13 een shuttle ingegeven die duidelijk uit was. Serve over en Rolph verloor zijn wedstrijd met 15-13, helaas. Eerste dame Marijke Offenberg had ook grote moeite met haar tegen standster, de volgende 3 gamer kwam eraan. Na zich knap naar een derde game te hebben geknokt verloor ze deze helaas met 11-6. Tussenstand 3-0 in het nadeel voor Holten, een ongewone stand. Twee de dame Renate Oosterik had helemaal geen moeite met haar wedstrijd ze won met 11-2 en 11-2. Ge lukkig werden we daar weer wat blijer van, vooral Ismael die nog wat in de put zat. De herendubbel leek een makkelijke prooi te worden. De eerste ga me werd met 15-1 gewonnen, maar de tweede game ging aanmerkelijk moeilijker 15-10. Dit had ook te maken met de griepaanval van Ismael. De derde ga me werd gewonnen met 15-8. De damesdubbel was inmiddels ook al gespeeld en werd vrij eenvoudig gewonndn met 15-2 en 15-4. Inmiddels was het dus 3-3 geworden, het kwam aan op de mixen. De eer ste mix werd een spannende, jawel, drie gamer. Het moest uit de tenen komen maar de derde game werd gewonnen met 15-13. Ook de tweede mix was spannend, na een achterstand van 13-7 sleepte Hol ten er toch een verlenging uit die gewonnen werd met 17-14. De tweede game werd gewonnen met 15-10. Eindstand 5-3 voor Holten, het seizoen werd dus ongeslagen en met een promotie naar de eerste klasse afgesloten. Versnelde opleidingen vavo, mbo en mbo-plus Mbo en mbo-plus-opleidingen woensdag 23 maart van 19.00 - 21.00 uur Vavo-opleidingen vmbo, havo, vwo Voorlichtingsronde 19.30 uur voor-examenklassen 2-jarig: vmbo en havo examenklassen 1-jarig: top-vmbo, top-havo en top-vwo combi-trajecten havo/mbo of vwo/mbo voor gezakte cursisten 1-jarige mbo-opleidingen niveau 2: secretarieel medewerker bedrijfsadministratief medewerker 2-jarige mbo-plus opleidingen niveau 4+: accountancy euro Marketing en Management internationaal directiesecretaresse 1-jarige mbo-opleidingen niveau 4: administrateur commercieel medewerker Marketing en Communicatie directiesecretaresse management assistent Uniek Onderwijs: Q Onderwijs gericht op (jong) volwassenen Studie voor volledig diploma of certificaten 9 Doorlopende leerlijnen iè Vrijstellingen evt. ook voor onvoldoendes d Veel aandacht voor het individu Meer informatie: Bel voor de brochure (0546) 801 500 of kijk voor ons totale cursus- en opleidingenaanbod onze website. Waar vindt de voorlichting plaats? Thorbeckelaan 184 7604 XK Almelo. Met een gemiddelde temperatuur over de drie wintermaanden van 3.4 graden in Hol ten, Espelo 3.0 graden en De Bilt 3.6 graden te gen een langjarig ge middelde van 3.3 gra den was de winter zacht. Van de afzonderlijk maanden waren decem ber en februari in Holten koud met een gemiddelde temperatuur van 3.0 gra den, respectievelijk 2.4 graden tegen normaal 4.0 graden en 3.0 graden. Ja nuari was met 4.6 graden in Holten, Espelo 4.4 gra den, De Bilt met 5.3 gra den tegen normaal 2.8 graden zeer zacht. Een langer durend tijdvak met vorst heeft de winter niet opgeleverd. Soms was het wel licht winters. Vooral de tweede helft van februari verliep koud met vaak sneeuwval. De laagste témperatuur van deze winter met -9.0 gra den in Espelo, en Holten www.rocvantwente.nl Het ROC van Twgnte is dé onderwijsinstelling voor middelbaar beroepsonderwijs en volwasseneneducatie in de regio Twente PlUWJBl http://www.grenenhuis.nl ERKEND 28 maart a.s. alle filialen: OLDENZAAL, NIJVERDAL, ALMELO en GLANERBRUG -gg-^vice, de laagste thuis In alle houtsoorten NIJVERDAL Transportweg 4 Industrieterrein 't Lochter Tel 0548-618888 Do. vr. koopavond OLDENZAAL Ainsworthstraat 30 Volg de borden Tel. 0541-531163 Donderdag koopavond ALMELO Deldensestraat 31 Tel. 0546-813031 Donderdag koopavond Vosbultweg 12 Kerkstraat 23 Tel. 053- 4614954 Vrijdag koopavond VOOR Topkwaliteit diepvriesprodukten o.a. groente, vlees, snacks, ijs en gebak. 20%Vleeskroketten, 28 stuks, 7.95 6.95 Gehaktballen 12x125 gr, 7.956.95 Kip-minisnacks, assorti, 40 stuks 5.95 Patat frites, topmerk, 2% kilo2.45 Aardappelnootjes, zak a 1 kilo, 1.95 1.50 Soepgroente, zak a 2V2 kilo, 2.952.45 Bloemkoolroosjes, 2V2 kilo, 3.95 2.95 Soepballetjes, Enkco, 1 kilo, 6.50 5.95 Schnitzels, gepaneerd, 1 kilo, ca. 8st.5.95 Saucijzebroodjes, 12 stuks, 5.95 4.95 Tweety ijssticks, 6 stuks, nu1.95 Boerenroomijs, 21/> literbak, 3.95 Super roomijstaart, 1500 mi., 8 pers. 3.95 Bavaroise tulbanden, 750 ml. diverse smaken, 2.45, 2 stuks nu 3.95 Elite salades, diverse soorten, v.a. 1.95 Deze aanbiedingen zijn geldig van 14 t/m 26 maart 2005. TIP VOOR PASEN ifytra VOORDELIG 4 pers., 9 soorten vlees assortiment, 12 stuks OPENINGSTIJDEN: maandag: gesloten donderdag: 09.00-20.00 dinsdag: 09.00-17.00 vrijdag: 09.00-20.00 woensdag: 09.00-17.00 zaterdag: 09.00-17.00 Keizersweg 50 Holten (Industrieterrein de Haar) -7.7 graden werd geme ten op 28 februari. Meest opvallend deze winter was het uitzonderlijk zachte weer begin janu ari. De hoogste tempera tuur van de winter werd op 10 januari gemeten in Holten van 13.2 graden, Espelo noteerde 13.0 gra den. In Holten werd slechts 1 ijsdag (maxi mumtemperatuur lager dan 0.0 graden) geno teerd, het langjarig ge middelde bedraagt er acht. Het aantal vorstda- gen in Holten waren er 34 tegen 38 dagen ge middeld. De eerste helft van december verliep overwegend droog met enkele millimeters neer slag. Op sommige plaat sen viel tot en met 15 de cember helemaal niets. Uiteindelijk viel er die maand gemiddeld slechts 50.0 mm in Holten en de buurtschappen tegen nor maal 79.0 mm. Ook janu ari was vrij droog met ge middeld 57.0 mm neer slag tegen normaal 69.0 mm. In februari viel ge middeld in Holten en om geving 60.0 mm, meer dan de normale hoeveel heid van 47.0 mm. Hier komen de winter neerslag hoeveelheden; Beuse- berg 184.0 mm, Holten 163.0 mm, Dijkerhoek kreeg 160.0 mm, en Es pelo en Rijssen noteerden allebei 157.5 mm, tot slot De Bilt noteerde 173.0 mm tegen normaal 191.0 mm. Tot een sneeuwdek kwam het deze winter sporadisch en kortdu rend. Op zowel 8 januari als 12 februari stond er in het noordelijk kust ge bied enige tijd een storm, windkracht negen. In het hele land kwamen zware tot zware windstoten voor. Met drie afzonder lijk te zonnige maanden zal het niemand verbazen dat de winter in haar ge heel als zonnig kan wor den gekarakteriseerd. Gemiddeld over het land werden 249 zonuren ge registreerd tegen 172 uren normaal. Hei no moest het slechts met 208 uren zon doen. In De Bilt werden werden 234 zon uren genoteerd tegen nor maal 175 zonuren. Met name januari was zeer zonnig met gemiddeld over het land 92 zonuren tegen normaal 52 uren. Verder kwamen er in Holten nog voor; 22 sneeuwdagen, 18 mist dagen, 7 hageldagen 1 onweersdag en 27 zonlo- ze dagen, tegen normaal 32 dagen dat de zon niet schijnt. En zo hadden we weer een winter dat er niet op een ijsbaan op na tuur ijs kon worden ge schaatst omdat het niet tot vorst van betekenis kwam. Vorige wintersei zoen lukte dat ook al niet. Weerman, Freddie Paalman Berlicum - Tijdens de eerste echte mountain bikewedstrijd is er een aantal jeugdleden uit Holten gestart. Herwin Lansink behaalde in zijn leeftijdscategorie 13 tot 14 jaar de acht tiende plaats. Na een re delijk goede start wist Herwin zich nog enkele plaatsjes naar voren te werken. In het bochtige parcours was op sommige stukken zeer moeilijk om te pas seren. Verder reden Bruno Mooiweer en Jarno Vas- ters in leeftijd klasse 8 tot 10 jaar. Bruno zat voor het indraaien van de eer ste bocht nog even om zich heen te kijken waar hij zat in het veld. Hij eindigde op de elfde plaats. Jarno Vasters kwam in de eerste ronde ten val en eindigde als 28ste. Tevens wist Jannie Vas ters bij de Funklasse da mes het podium net niet tc bereiken. Zij werd vierde. In de laatste ron de had zij op 25 meter na, de aansluiting op num mer 3. Helaas kwamen voor haar toen de eerste Amateurs voorbij. En werd het gaatje binnen een kwart ronde meer dan 30 seconden.

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 6