Artsenwagens huisartsenpost traceerbaar André en Jan Deijk onderhouden ereveld Canadese Begraafplaats Route langs brandende poasboakens Jeugddienst oordeelt over rechtszaak J. HMV geeft publiek Rondje Nederland Ledenvergadering Dierenbescherming Gevild konijn in beslag genomen Opbrengst Jantje Beton Bibliotheek zoekt voorwerpen WOU Metamorfose brasserie Timber's Velen vullen WD-enquête in Foto-expositie begraafplaats Computercursus Paasactiviteiten Reeperbahner naar Hardenberg Zakelijk Bekeken AH zaterdags langer open Onderscheiding Ligtenberg Holtens Nieuwsblad Holten - Tussen de vier buurtschappen wordt traditioneel met Pasen een paasbultwedstrijd gehouden, met als doel het groot ste of mooiste paasv uur te bouwen. Deze wedstrijd is aan strikte reglementen gebonden, die zijn vast gelegd door de Boakebouwers in samenwerking met de plaatselij ke paasvuurcommissie. Zo is het bijvoorbeeld niet toegestaan hoogwerkers te gebruiken, moet het paasvuur met de hand worden opgebouwd en mag er alleen snoeihout worden gebruikt. Onmiddellijk na de jaarwisseling wordt er al begonnen om zoveel mogelijk hout bij elkaar te brengen. In de avonduren en op zater dagen wordt er tot aan de zaterdag voor Pasen gebouwd om een zo groot mogelijk paasvuur te realiseren. Een keuringscommissie gaat de zaterdag voor Pasen langs de paasbulten om de grootte en inhoud op te meten en de bult te be oordelen op vorm en afwerking. Er worden twee prijzen uitgereikt: de grootste (hoogte en inhoud) en de schoonste (vorm en afwerking). Bij de rondgang van de keuringscommissie worden de leden steeds zeer gastvrij ontvangen en verwend met een hapje (gekook te eieren) en een drankje (al of niet alcoholisch). Aan het eind van deze zaterdag vindt onder grote belangstelling in café Bierlokal am Bahnhof de prijsuitreiking plaats. Op de Eerste Paasdag ontsteekt de burgemeester Bort Koelewijn om 21.00 uur het grootste paasvuur. Uiteraard worden dan ook de andere paasvuren aangestoken. De plaatselijke VVV ontwerpt jaarlijks een paasvuurrroute. die langs alle paasvuren leidt en waarvan velen in de laatste weken voor Pasen gebruik maken om de vorderingen te bekijken. Ook op de avond van de Eerste Paasdag is dit een druk gebruikte route. Een routekaart is gratis af te halen bij het VVV-kantoor Holten. Programma 2005 Zaterdag 26 maart 14.30 uur, rondgang van de keuringscommissie langs Espelo, Dijkerhoek, Beuseberg. Holterbroek en Loo-Bath- men (deze laatste doet buiten mededinging mee). Zaterdag 26 maart 19.30 uur, prijsuitreiking in Bierlokal am Bahnhof te Holten Zondag 27 maart 21.00 uur, aansteken grootste paasvuur door burgemeester Bort Koelewijn. In Espelo is er voorafgaand aan het ontsteken van het paasvuur ook nog een lampionoptocht voor de schoolkinderen Donderdag 24 maart 2005 Holten - De auto's van de huis artsenposten in Deventer en Almelo worden binnenkort voorzien van zogenaamde lo cators. Via deze apparaten kunnen de ambulancemeldka mer en de betreffende huisart senpost precies zien waar de auto zich bevindt, zodat een snellere en adequatere inzet bij spoedeisende hulp mogelijk is. Voor de aanschaf en installatie van de locators hebben Gedepu teerde Staten van Overijssel een bedrag van 39.700 euro beschik baar gesteld. Door de locators is in een oog opslag te zien welke auto of am bulance het dichtst in de buurt is en het snelste hulp kan verlenen. Daardoor is minder telefonisch Dorpskerk - De jeugddienst van zondag 3 april om 19.00 uur in de Dorpskerk gaat over Judas, die al eeuwen te kijk staat als verrader. Een Judasstreek met een Judas kus. Jezus verraden door eentje uit de eigen kring. Nou, zo'n ie mand kan niet deugen. Maar klopt dit wel? Was Judas inder daad een doortrapte verrader? Of had hij misschien wel redelij ke redenen om te doen wat hij deed? Staat hij echt zo ver bij ons vandaan of juist niet? Na eeuwen staat Judas op 3 april terecht. Bij verstek weliswaar, maar ook dan staat hij terecht in HMMM overleg nodig, zodat er vaker binnen 15 minuten hulp ter plaatse is. Door de lange afstan den naar de huisartsenpost is de behoefte aan een locator in deze regio erg groot. De ambulances zijn al geruime tijd traceerbaar en binnenkort dus ook de auto's van de huisartsen. Hoewel het geen wettelijke taak van de provincie is, hoopt het provinciebestuur door het onder steunen van dit project de hulp verlening aan de inwoners in Overijssel te verbeteren. De middelen die de provincie be schikbaar stelt, komen uit een budget van 100.000 euro dat Ge deputeerde Staten speciaal voor dit gebied hebben gereserveerd. Naast de locators wordt het be drag onder ander ingezet voor het uitvoeren van tevredenheids- een heuse rechtszaak, met een rechter, een aanklager, een ad vocaat, getuigen en met beelden. Wie was Judas, hoe spreken bij voorbeeld Petrus en hogepriester over Judas. Hoe komt hij naar voren in Jezus' films? De zaak zelf speelt zich af in het donker met enkel twee spots. Aan het eind van de rechtszaak mogen de bezoekers van de Dorpskerk het oordeel uitspreken. Schuldig of niet schuldig. Een tussenweg is er niet. In deze viering wordt wel ge zongen, maar weinig. Er is geen preek. De kerkband speelt na bijna een jaar weer enkele spet terende nummers. onderzoeken door de huisartsen posten en het verbeteren van de communicatie tussen huisartsen posten waaronder samenwer- kingsafspraken over grensover schrijdende hulpverlening. Het verzorgingsgebied van de huisartsenposten in Deventer be slaat de gemeenten Raalte, Rijs- sen-Holten en Markelo. Holten - Politie Twente kreeg woensdag 16 maart rond 22.15 uur een melding over het ja gen met behulp van lichtbak ken in de omgeving van de Beumersteeg. De gealarmeerde agenten troffen aan de Bijvanksweg vier man nen met vuurwapens in handen. De mannen werden door de agenten gecontroleerd. Zij had den een vuurwapen waarop een schijnwerper en een lichtbak ge monteerd waren. De agenten za gen dat een van de mannen, een 57-jarige man uit Holten, bloed aan zijn handen had. De man verklaarde dat hij een wondje had. De agenten troffen echter een vers gevild konijn achter een heg aan. Het diertje was kenne lijk net geschoten en geslacht. Volgens de flora en faunawet is het verboden om met behulp van een lichtbak, welke vast op een geweer is gemonteerd is. De man wordt tevens verdacht van het schieten op konijnen op een veld waar hij niet toe gerechtigd is. Ook is het verboden te schie ten op dit tijdstip. Holten - Wie de Canadese Be graafplaats in Holten bezoekt, wordt zeker getroffen door de wijze waarop dit ereveld wordt onderhouden. Bij de in gang prachtige heidetuinen, waar elk jaargetijde wel een soort in bloei staat, de groene grasmat op de begraafplaats en de kaarsrecht gestoken kanten tussen de graven. Dit is te danken aan de inzet van de hoveniers de Holtenaren André Deijk en zijn assistent Jan Deijk. Direct na de aanleg van de be graafplaats in 1945/ '46 werd een hovenier aangesteld. Dat was J.A. Atkison, een Engelse militair die heeft gewoond aan de Larenseweg. In 1950 ging Atkison terug naar Engeland en werd hij opgevolgd door Char ley Reeves, ook een oud-mili tair. Na zijn pensionering werd hij opgevolgd door de Holtenaar H. FGieger Sr. Na hem verzorg de H. Krieger Jr. de begraaf plaats. Het onderhoud van deze be graafplaatsen gebeurt onder ver antwoordelijkheid van de Com monwealth War Graves Com mission, CWGC. Deze commis sie werd opgericht na de Eerste Wereldoorlog onder de naam Imperial War Graves Commis sion en had tot taak de gesneu velde soldaten een waardige rustplaats te geven tot in de eeu wigheid. Deze opzet is voortgezet voor de slachtoffers van de Tweede We reldoorlog. Er zijn Commonwe alth begraafplaatsen over de hele wereld. Later werd de naam ge wijzigd in Commonwealth War Graves Commission. Het hoofd kantoor van de CWGC bevindt zich in Engeland in de buurt van Londen. De kosten die het onderhoud Rijssen - De algemene leden vergadering van Dierenbe scherming Rijssen wordt maandag 11 april om 20.00 uur gehouden in het Parkge bouw. Na de verplichte mededelingen en ter inzage liggende stukken, is na een korte pauze het woord aan Willem Wannyn, inspecteur van de Landelijke Inspectie- (Foto: Gert Perdon) met zich meebrengt, worden ge dragen door de landen van de Commonwealth. Dit zijn onder meer Canada. Nieuw-Zeeland, Australië Zuid-Affika en Enge land. De Canadian War Cemetry in Holten is een onderdeel van de Noord-Europa groep, NEA. met als kantoor Yper in België. Hier onder vallen erebegraafplaatsen in België. Nederland, Duitsland. Denemarken. Zweden, Noorwe gen. Polen en Tsjechië. In Nederland zijn ongeveer dienst LID) van de Dierenbe scherming in de regio. Willem zal spreken over de mo gelijkheden en onmogelijkheden tot optreden in kwesties van ver waarlozing en mishandeling van dieren. Ook zal hij ingaan op de samen werking met afdelingsinspec teurs, de Algemene Inspectie dienst (AID) van het ministerie LHV, de politie en justitie. 19.200 CWGC-oorlogsgraven, die verspreid over ons land lig gen. De Canadese begraafplaat sen zijn Groesbeek, Bergen op Zoom en Holten. Ook zijn er begraafplaatsen van de CWGC in Oosterbeek. Mook, Uden, Venray, Mierloo en Sit- Holten - Het orkest, leerlin genorkest, en drumband van de Holtense Muziek Vereni ging gaf afgelopen v rijdag 18 maart haar jaarlijkse voor jaarsconcert in de Kandelaar. Daarbij namen zij het publiek mee op een muzikale rondreis door Nederland, waarbij alle provincies van Nederland aan bod kwamen. Zo werden er moderne fanfare stukken gespeeld (deze liggen absoluut niet makkelijk in het gehoor), maar ook popmuziek, jazz en marsen. Ook de Oudhol landse liederen vielen bij het pu bliek goed in de smaak. Zo kon er naar hartelust genoten worden tard Daarnaast zijn er graven van de CWGC op algemene be graafplaatsen in vele gemeentes in Nederland, zoals die er ook zijn op de oude begraafplaats in Holten. Deze worden vaak on derhouden door gemeentes zelf, maar zij krijgen hier een vergoe ding voor van de CWGC. en her en der werd er zelfs stie kem meegezongen. Na de bedankjes van de voorzit ter sloten het orkest, de drum band en het leeilingenorkest ge zamenlijk af met de provincie Groningen, met de mars Martini (waarbij de leden meezongen met het Groningse volkslied). Het was zeker een erg geslaagde avond met een programma voor elk wat wils. Tevens viert de Holtense Mu ziek Vereniging HMV haar ze stigjarig jubileum in mei. Om dat te vieren zijn er dit jaar meerdere muzikale activiteiten gepland. Raadpleeg hiervoor de agenda op de website: www.hmv-holten.com Holten - De Jantje Beton Col lecte leverde een opbrengst op van maar liefst 1659.74 euro. De collecte werd gehouden in de week van 7 tot en met 12 maart door de Scouting de Waarden- borchgroep. peuterspeelzalen Dribbel en Kruimeltje en peuter speelzaal 't Knötterheukske. Holten - De bibliotheken in Rijssen en Holten zijn op zoek naar leuke en interessante voorwerpen uit de Tweede Wereldoorlog om tentoon te stellen in de bibliotheek. Dit jaar wordt voor de zestigste keer het einde van de Tweede Wereldoorlog in Nederland ge vierd. De bibliotheek wil hier in Rijs sen en in Holten een tentoonstel ling over maken. Mensen die bijvoorbeeld voed selbonnen. foto's of andere voor werpen een poosje tentoon wil len stellen, kunnen zich melden in de bibliotheek. Bezittingen zullen met voorzich tigheid behandeld worden. Holten - Na een verbouwing van enkele weken is de meta morfose van het restaurant af gerond. Dinsdag 22 maart werd Brasserie Timber's op Landal Twenhaarsveld offi cieel geopend. De vaste gasten van Landal Twenhaarsveld zullen het nieu we restaurant waarschijnlijk niet herkennen, want op alle fronten is een nieuwe en frisse atmo sfeer gecreëerd. Het interieur is ingrijpend aan gepast en ademt nu de ambiance van een Parijse brasserie, uiter aard met de Overijsselse am biance. Heerlijk aanschuiven op de lan ge banken, stijlvol tafelen onder de kroonluchters, eigentijds maar ook traditioneel verwend worden, dit is de sfeer die men kan verwachten. 5 Holten - De Holtense bevol king reageert positief op de en quête die de VVD Rijsscn-Hol- ten verspreidde. Honderden formulieren zijn de eerste da gen al ingeleverd. In de enquête worden vragen ge steld over de verkeerssituatie in Holten. Hierbij komen onder meer de Maïsweg en de noorde lijke en zuidelijke rondweg aan de orde. De VVD is blij verrast over de grote belangstelling van de Holtense inwoners voor de actie. Mensen die hun enquêteformu lier nog niet hebben ingeleverd, kunnen dat alsnog doen. Tot 2 april staan de hiervoor bestemde bussen bij Albert Heijn (Wans- ink) aan de Dorpsstraat en bij Cl000 (Dikkers) aan de Laren seweg. Ook liggen er bij de inle- veradressen extra enquêteformu lieren klaar. De uitslag van de enquête wordt zo snel mogelijk bekend ge maakt. De VVD weegt de resul taten mee in het bepalen van haar standpunten. Holten - Fotograaf Johan Bo- link exposeert van 4 april tot en met 30 mei in de ontmoe tingsruimte van dorpshuis de Boschkamp aan de Tuinstraat in Holten. Tijdens deze perio de Iaat hij in 25 foto's zien wat er in de afgelopen jaren in Holten is gedaan om de ge sneuvelde soldaten te herden ken. De tentoonstelling wordt gehou den naar aanleiding van zestig jaar bevrijding. Bolink wil met zijn foto's laten zien wat er ge daan is, maar vooral ook duide lijk maken hoe belangrijk het is om te herdenken. Bolink omschrijft de fotografie zelf als een uit de hand gelopen hobby. Hoewel zijn dagelijks werk bij de blikfabriek van Im press Metal Packaging (voor heen Tomassen Drijver) in Deventer ligt, maakt hij 's avonds en in de weekeinden re gelmatig foto's voor het Holtens Nieuwsblad. De expositie is te bekijken tij dens openingsuren van de Boschkamp. Rijssen - In het Educatief Cen trum starten eind maart/ be gin april twee computercur sussen. Een introductiecursus Compu- terkunde start woensdag 6 april. Tijdens deze cursus maakt men kennis met Windows XP en Of fice XP: Word, Excel, Access en PowerPoint. De cursus bestaat uit tien lessen. De lestijd is van 9.00 tot 11.30 uur. In deze cursus zijn nog en kele plaatsen vrij. Een cursus met dezelfde inhoud start dinsdag 29 maart, maar dan 's avonds van 19.00 tot 21.30 uur. Ook in deze cursus zijn nog enige plaatsen vrij. Men kan zich opgeven bij het Educatief Centrum Rijssen, Prins Bernhardstraat 31. tele foon 0548-512946 of 0548- 520101. Holten - Natuurdiorama Hol- terberg houdt tijdens de paas dagen speciaal voor (kleine) kinderen een eierzoekwed- strijd. De kinderen kunnen kriskras door het museum ei eren zoeken. Als ze alle eieren gevonden heb ben. krijgen de speurneuzen na afloop een leuke attentie. Voor meer informatie kan men kijken op: ww w museumholter- berg.nl of telefonisch contact opnemen, telefoon: 0548- 361979. Hardenberg - De Dijkerhoekse band De Reeperbahner Stim- mungsmacher speelt vrijdag 1 april in Hardenberg op het Clash of the Coverbands-fes tijn (ww w.clashofthecover- bands.nl). Lokatie is Lennv Kuhr's stamkroeg De Trouba dour. Degenen die zin hebben aan een schlagerfeest kunnen zich opge ven bii Kalverderk Management (0548-363332 06-30790580) of via info@.stimmungsmacher.nl. Het plan is om een bus te laten rijden. De kosten hiervoor zijn nog niet bekend. Dit hangt ook af van het aantal mensen dat zich opgeeft. Entree bedraagt 7,50 euro. Aan vang van het optreden is 22.00 uur. Holten - De Albert Heijn in Holten is vanaf zaterdag 2 april el ke zaterdag geopend tot 20.00 uur. Vanaf de vrijdag ervoor gaat er vrijdags een uurtje af, zodat de supermarkt ook die dag tot 20.00 uur geopend is. Zowel Holtenaren als toeristen vragen om deze uitbreiding van openingstijden op zaterdag. Klanten hebben zo meer tijd om boodschappen te gaan doen. (Foto: Sander Scheperman) Holten - De jaarvergadering van EHBO Holten werd dinsdag 22 maart gehouden. Een bijzondere vergadering, omdat er een hoge onderscheiding werd uitgereikt aan kaderinstruc teur Derk Ligtenberg. Namens het hoofdbestuur van de KNV, reikte de heer Korderijnk een zilveren Tilanuspenning uit aan Ligtenberg. Dit omdat de ka derinstructeur al 35 jaar ehbo'er is. zich jarenlang heeft ingezet op de ambulance in Holten, en omdat de Ligtenberg al jaren als ka derinstructeur les geeft aan onze cursisten. Daarnaast geeft hij AED-cursussen aan de leden. Tijdens dezelfde vergadering werd afscheid genomen van secreta ris Henk Markvoort. Henk heeft in totaal zeventien jaar in het be stuur gezeten. Hij heeft zich altijd enorm ingezet voor de vereni ging. Als blijk van waardering gaf het bestuur een verbandkoffer met inhoud aan de aftredende secretaris. Na de pauze was er een boeiende discussie over het functioneren van de EHBO in het algemeen en onze afdeling in het bijzonder. Voorzitter Johan Schuppert gaf een aantal stellingen, waarop in groepen een mening geven werd. Er kwamen veel positieve op merkingen en er werd goed nagedacht over mogelijke oplossin gen. De meningen worden meegenomen in de lesopzet voor vol gendjaar. (Foto: Sander Scheperman) OPENINGSTIJDEN GALLI&GALL ZEEMAN f ÜK Nieuw- Route 26 km Route 31 km dgkerhoek aangegeven LOO- BATHMEN holterbroek J VW PAASVURENROUTE 2005 Afstand langere route 31 km kortere route: 26 km Parkeren bij paasvuren op eigen risico De paasvuren worden ontstoken op 1* paasdag 27 maart a.s. om 21.00 uur Waarschuwing: Houdt u zich a.u.b. aan de rijrichting om ongelukken te voorkomen Parkeren op de aangeven plaatsen, indien

Holtens Nieuwsblad | 2005 | | pagina 5